Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 21:52   #2781
Pa u potpisu ti pise da ti je trolanje zanat, sta se bunis kad te nazovu trolom.

A sto ti i tvoje drustvo niste napunili dvoranu protiv Bjelorusije?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 22:19   #2782
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa u potpisu ti pise da ti je trolanje zanat, sta se bunis kad te nazovu trolom.

A sto ti i tvoje drustvo niste napunili dvoranu protiv Bjelorusije?
Potpis je zajebancija jer su me tam na sportu banirali kak im se htjelo, npr nije se smjelo protiv Hezonje niš napisat odmah ban. Meni je karta preskupa, al hercegovci koji mahom rade po gradskim i državnim upravama mogli su to napuniti bez problema jer imaju plaće preko 10.000 kuna, u tome je poanta, sad mi napišite da sam šovinista i podijelite mi koji karton
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:54   #2783
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A gdje ce se spajati ormari i nove Fabrike necu u centru Münchena, Berlina ili frankfurta?
Zasto ces potrositi ogromni novac za nekretninu kada možes 20-30km izvan sve dobiti veoma povolnije.
Komplet si profulala moj upis...

ps. GE ti je malo izvan ringa unutar grada ...Siemens ti je kod spandaua...Bmw motorrad tvornica ti je skoro pa u centru...tak da ti ovo ne stoji ni najmanje...al prvenstveno si profulala skroz moj upis i nadovezala se na to sa skroz blesavim pitanjem..

uopce o tome nije bilo ni govora sa moje strane di bi se tvornica trebala nalazit vec se odnosilo na njegov upis da je bio u nekoj seljackoj firmi u hr i moj komentar na to je bio kakav je vec bio...procitaj jos koji put cijeli upis sa razumjevanjem...usporedba je bila u pitanju na njegovu tvrdnju oko toga kakav je posao dosadan i bla bla sta vec..
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:59   #2784
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Je ko ne misli kao vi odmah je trol, nemate vi pojma o životu, a tebi dvarf ak je san snova slagat ormare samo naprijed, ja ipak volim za manju lovu promijenit par žarulja i te sitne popravke, šetnjica, laganica itd. Tamo na sportnetu me izbrisao neki hercegovac jer sam komentirao kak njih kao najvećih hrvata nije bilo da napune dvoranu protiv Bjelorusije, sad jel to za izbrisat nekog procijenite sami. I kaj ste se mene dohvatili, jel nemate svoje živote, jel ja nekog prozivam tu na forumu, koji je kurac s vama? Mislim nemrem vjerovat ovaj prati i zna da su mene izbrisali na sportnetu, valjda si nekome i sugerirao da to napravi, ja si nemrem zamislit da ja sad tu pratim nečije aktivnosti po netu, meni je to bolesno. Badava vama Njemačka kad Balkan nije iz vas izašao
Meni si ti samo smijesan nis vise..ja da sam te prijavio hahahahaha kak da ne nemam pametnija posla....sve ovo je vise bilo prc milojko jer pratim kosarka podforum tu i na sportnetu al ti ga bas baljezgaris non stop veze sa vezom ti upisi nemaju sve samo nekakav hejt

Kak ti znas kaj je meni san snova samo sam ti kontrirao na blesavu usporedbu di si u hr u nekoj znj firmi bio na razgovoru i da je to neka dosada ili sta vec...a kao tvrdis da nes zznas neznas ti nista i bubas napamet pa sam ti bacio malo usporedbe....al tebi san snova bit hausmajstor super samo daj ja bi si radije pucao u glavu da mi je to zivotni poziv i da do kraja zivota budem na poslu kojeg moze obavljat svaki tuljan sa zavrsenom os skolom...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 03:35   #2785
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Komplet si profulala moj upis...

ps. GE ti je malo izvan ringa unutar grada ...Siemens ti je kod spandaua...Bmw motorrad tvornica ti je skoro pa u centru...tak da ti ovo ne stoji ni najmanje...al prvenstveno si profulala skroz moj upis i nadovezala se na to sa skroz blesavim pitanjem..

uopce o tome nije bilo ni govora sa moje strane di bi se tvornica trebala nalazit vec se odnosilo na njegov upis da je bio u nekoj seljackoj firmi u hr i moj komentar na to je bio kakav je vec bio...procitaj jos koji put cijeli upis sa razumjevanjem...usporedba je bila u pitanju na njegovu tvrdnju oko toga kakav je posao dosadan i bla bla sta vec..
Ja sam komentirala njegov upis a ne tvoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:40   #2786
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pravno imas ugovor i mozes taj Dan useliti, ako ne i trebas drugi smjestaj taj ti naplatis svom "stanodavcu". Ja Sam jednom platila 10 dana "Ferienwohnung" jer evo nastao neki problem U zgradi oko struje.
Dogovoris se razumno, znaci ne ides u hotel 5 zvijezda nego U nesto "normalno" ili mu nudis za naprimjer 400€ da ces odustati od ugovora. Da mu ne zelis praviti Probleme Ali da Mora razumijeti da je tebi uzrokovao probleme i troskove.
Moja prica je dobila nastavak. Stan za koji sam potpisala ugovor zelim fakat jako dugo i nisam zelje ulazit u neke konflikte, a svijesna sam da na stan imam pravo prije bilo koga sa tim ugovorom. Nitko me ne moze prisilit da ostanem u ovoj situaciji niti ne pokušava. Mogu od svog gazde traziti da ostanem 2 mjeseca dulje u sadasnjem stanu, dok se gospon iseli i ja uselim u zeljeni stan ili odustati od svega. Moj gazda mi je odobrio da mogu ostati duze u stanu, ali to naravno moram pismeno poslati, medjutim:

Subota: Novi gazda je razgovarao sa sadašnjim stanarom o cirkusu koji je nastao, da bi mu ovaj rekao da upravo sutra ima sastanak za 3 stana u koji bi preselio od 1.3., neka ja po pitanju svog stana sadasnjeg ne produljujem jos nista.
Nedjelja:niko nist ne javlja
Ponedjeljak:ja zovem popodne da vidim kaj se dogadja. Misli on da ce uzeti jedan od ta tri stana i da ce to sutra sluzbeno potpisati, pa nam javiti, ali sad su problem ovi sto tamo izlaze iz stana. Ne mogu van prije 3-4.3,pa jel bi ja mogla ostat u svom stanu 7 dana duze.

Cuj ovo? Sad sam vec bijesna. Zavrsila sam razgovor sa recenicom da mi se javi kad bude imao sluzbene informacije, pa cemo se onda dogovarati.

Ja bi se trebala prilagodjavat 10 ljudi u toj prici. Vjerojatnost da ce mi sadasnji gazda odobrit ostanak u stanu 7 plus dana je jednaka 0..ili placas jos jedan mjesec ili ne..
Dodje mi kad mi jave nesto sluzbeno da kazem buducem gazdi da takve varijante ne dolaze u obzir. Po zakonu kak mi je rekao najkasnije 28.2 ujutro mi mora predati kljuc od stana i jedini ustupak na koji pristajem da sadasnji stanar smije ostavito tri dana stvari u jednoj sobi u stanu i tu moze spavati, ali da meni isprazni jednu prostoriju gdje cu ja spavati i stavljati svoje stvari. Ima ko kakav bolji savijet a da nisu konflikti?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:30   #2787
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Moja prica je dobila nastavak. Stan za koji sam potpisala ugovor zelim fakat jako dugo i nisam zelje ulazit u neke konflikte, a svijesna sam da na stan imam pravo prije bilo koga sa tim ugovorom. Nitko me ne moze prisilit da ostanem u ovoj situaciji niti ne pokušava. Mogu od svog gazde traziti da ostanem 2 mjeseca dulje u sadasnjem stanu, dok se gospon iseli i ja uselim u zeljeni stan ili odustati od svega. Moj gazda mi je odobrio da mogu ostati duze u stanu, ali to naravno moram pismeno poslati, medjutim:

Subota: Novi gazda je razgovarao sa sadašnjim stanarom o cirkusu koji je nastao, da bi mu ovaj rekao da upravo sutra ima sastanak za 3 stana u koji bi preselio od 1.3., neka ja po pitanju svog stana sadasnjeg ne produljujem jos nista.
Nedjelja:niko nist ne javlja
Ponedjeljak:ja zovem popodne da vidim kaj se dogadja. Misli on da ce uzeti jedan od ta tri stana i da ce to sutra sluzbeno potpisati, pa nam javiti, ali sad su problem ovi sto tamo izlaze iz stana. Ne mogu van prije 3-4.3,pa jel bi ja mogla ostat u svom stanu 7 dana duze.

Cuj ovo? Sad sam vec bijesna. Zavrsila sam razgovor sa recenicom da mi se javi kad bude imao sluzbene informacije, pa cemo se onda dogovarati.

Ja bi se trebala prilagodjavat 10 ljudi u toj prici. Vjerojatnost da ce mi sadasnji gazda odobrit ostanak u stanu 7 plus dana je jednaka 0..ili placas jos jedan mjesec ili ne..
Dodje mi kad mi jave nesto sluzbeno da kazem buducem gazdi da takve varijante ne dolaze u obzir. Po zakonu kak mi je rekao najkasnije 28.2 ujutro mi mora predati kljuc od stana i jedini ustupak na koji pristajem da sadasnji stanar smije ostavito tri dana stvari u jednoj sobi u stanu i tu moze spavati, ali da meni isprazni jednu prostoriju gdje cu ja spavati i stavljati svoje stvari. Ima ko kakav bolji savijet a da nisu konflikti?
Jadna ti.
Pravno je Stan do 28.02. 23:59 njihov jer placaju najam. Od 01.03. 00:00 je tvoj.
Stvar dogovora selidbe izmedu tebe i starog stanara je vasa stvar.
A stvar ti je ova, da oni hoce mirno seliti i renovirati (valjda Po ugovoru moraju bojati jos cijeli stan). 02.03. je petak pa tada bi selili, a 03.03. piturali.
Oni vide valjda da ti zelis taj stan i nadaju se da ces pristati. Ali naravno nebi platili 1 mjesec dupli najam. Predaja stana je uobičajno kod praznog stana, znaci obojano i stanovlasnik provjerava stete i ako ih ima ne vraca cijelu kauciju.
Pogotove kod selidbe na brzinu se zna odstetiti jos koji kut zida ili vrata.

Po meni ti bivsi stanari nisu normalni, imala sam i ja vec takve pa se bili dogovorili stari stanar, Novi stanar i ja, da ce stari stanar iznjeti namjestaj 31. u 1 zaklucanu parkbox U podrumu i samo kartone ostaviti U stanu do 01.!

Blizio se prvi i stari stanar ne zove za kljuc parkboxa i ja zovem njih. Na kraju su se oni naljutili i da ce oni meni tek dati kljuc 31. U 23:59. Tako da sam zbilja i tada u pratnji svjedoka bila u to vrijeme tamo, da bi uzalud cekala i opet zvala U sri noci itd.
Zavrsilo je na kraju tako da sam ja Po kljuc vozila kroz pola grada. I kada sam 1 kasnije usla u stan je bilo pola stvari Jos unutra.
Zavrsilo je sudski i ja sam naplatita skupo (jer Sam to kratkorocno i platila toliko) ljude koje su izpraznili stan i obojali ga, te 1 Dan kamion i Hotel doseljenicima i pomoc njiman da se unese stvari sutra Dan, nakon Sto se boja osusila.

Stanari su prija bili 4 godine normalni samo su se evo rastali i to je bila neka svada U koju su "umjesali" i stan.

Tebi je vazna predaja stana, znaci da je stan bez stete, ako se zelis i možes dogovoriti da ces ti bojati a ovi ti zato dati nesto za boju i trud mozda je to moguc Kompromis?

Znas li da imas pravo na Sonderurlaub ako zelis?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:09   #2788
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Meni si ti samo smijesan nis vise..ja da sam te prijavio hahahahaha kak da ne nemam pametnija posla....sve ovo je vise bilo prc milojko jer pratim kosarka podforum tu i na sportnetu al ti ga bas baljezgaris non stop veze sa vezom ti upisi nemaju sve samo nekakav hejt

Kak ti znas kaj je meni san snova samo sam ti kontrirao na blesavu usporedbu di si u hr u nekoj znj firmi bio na razgovoru i da je to neka dosada ili sta vec...a kao tvrdis da nes zznas neznas ti nista i bubas napamet pa sam ti bacio malo usporedbe....al tebi san snova bit hausmajstor super samo daj ja bi si radije pucao u glavu da mi je to zivotni poziv i da do kraja zivota budem na poslu kojeg moze obavljat svaki tuljan sa zavrsenom os skolom...
Pa normalno da hejtam kad je sve u banani od Cibone do HR košarke, jel si možda primjetio da samo ja hejtam ili većina ljudi, uvukla se mafija da ne kažem odakle i isisavaju lovu iz svega. Što se tiče posla ja se orijentiram na ono što mogu raditi, dakle kad sam bio mlađi radio sam svašta pa sam radio veći dio života radio posao koji zahtijeva mozak i pismenost dok to nije otišlo k vragu i sad tražim nešto što mogu zdurat. Meni na sreću ili žalost lova nije motivacija za neki posao tako da moram tražit neki drugi afrodizijak. Dakle ja ne moram više dugo radit, ne moram uopće i zašto da se ubijam poslom koji ne volim. Dakle ja nisam neki klinac kako mi se obraćaš, ja sam ekipa stare garde na sportnetu koji pate za onim vremenima kad je Dražen bio glavni i ovo danas ne možemo prihvatiti. Mislim moraš biti blesav da ne vidiš što se događa oko tebe. I posao kućnog majstora nemre obavljat svaki tuljan jer treba srednja škola osim ako nije namješten natječaj za nekog bez škole. A tamo me banirao netko na rukometu koji se osjetio pogođen mojom izjavom nakon kaj su počeli srati po purgerima zašto hercegovci nisu napunili dvoranu kad ih je pun Zagreb i drže vlast. Meni je to jak razlog za nekom izbrisat account, bilo je daleko gorih komentara od mojeg pa nikom ništa.

Zadnje uređivanje Gustavo : 23.01.2018. at 17:00.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:30   #2789
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Jadna ti.
Pravno je Stan do 28.02. 23:59 njihov jer placaju najam. Od 01.03. 00:00 je tvoj.
Stvar dogovora selidbe izmedu tebe i starog stanara je vasa stvar.
A stvar ti je ova, da oni hoce mirno seliti i renovirati (valjda Po ugovoru moraju bojati jos cijeli stan). 02.03. je petak pa tada bi selili, a 03.03. piturali.
Oni vide valjda da ti zelis taj stan i nadaju se da ces pristati. Ali naravno nebi platili 1 mjesec dupli najam. Predaja stana je uobičajno kod praznog stana, znaci obojano i stanovlasnik provjerava stete i ako ih ima ne vraca cijelu kauciju.
Pogotove kod selidbe na brzinu se zna odstetiti jos koji kut zida ili vrata.

Po meni ti bivsi stanari nisu normalni, imala sam i ja vec takve pa se bili dogovorili stari stanar, Novi stanar i ja, da ce stari stanar iznjeti namjestaj 31. u 1 zaklucanu parkbox U podrumu i samo kartone ostaviti U stanu do 01.!

Blizio se prvi i stari stanar ne zove za kljuc parkboxa i ja zovem njih. Na kraju su se oni naljutili i da ce oni meni tek dati kljuc 31. U 23:59. Tako da sam zbilja i tada u pratnji svjedoka bila u to vrijeme tamo, da bi uzalud cekala i opet zvala U sri noci itd.
Zavrsilo je na kraju tako da sam ja Po kljuc vozila kroz pola grada. I kada sam 1 kasnije usla u stan je bilo pola stvari Jos unutra.
Zavrsilo je sudski i ja sam naplatita skupo (jer Sam to kratkorocno i platila toliko) ljude koje su izpraznili stan i obojali ga, te 1 Dan kamion i Hotel doseljenicima i pomoc njiman da se unese stvari sutra Dan, nakon Sto se boja osusila.

Stanari su prija bili 4 godine normalni samo su se evo rastali i to je bila neka svada U koju su "umjesali" i stan.

Tebi je vazna predaja stana, znaci da je stan bez stete, ako se zelis i možes dogovoriti da ces ti bojati a ovi ti zato dati nesto za boju i trud mozda je to moguc Kompromis?

Znas li da imas pravo na Sonderurlaub ako zelis?
Jao koja pricaBas me zanima kako cu ja ovo svoje isposlovat. Ne znam sta je Sonderurlaub .
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:20   #2790
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Jao koja pricaBas me zanima kako cu ja ovo svoje isposlovat. Ne znam sta je Sonderurlaub .
Nije zakonski reguliran ali vecina firmi ga daje. Dobijes dan dodatnog godisnjeg za presljenje u opcini ili cak dva ako mjenjas opcinu.

Sonderurlaub moras dobiti ako ti Partner, roditelji, Brat ili sestra umru. Uobičajno 2 Dana.
Za vjencanje isto.

A firme daju i dosta puta i za smrt djeda/Babe, ili za vlastiti ili roditeljski srebreni/zlatni pir.

Pitaj u Personalabteilung, gore od "ist bei uns nicht üblich" neces proci ili pitaj kolege.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:11   #2791
Molila bi da me netko ispravi ako sam nešto krivo informirana ili savjetuje

Nakon 1 god i 4 mjeseca radnog odnosa kod istog poslodavca ugovor mi nije produžen (bila sam "bolesna", na porodiljnom ukupno 3 tjedna prošle godine,trudnoća nije opstala i vratila se na posao).
Na burzu sam se javila još prije 3 mjeseca kako bi si osigurala naknadu i zdrastveno osiguranje.
Zna netko koliko mj imam pravo na naknadu?(sumnjam na trudnoću opet).

Ukoliko Vam ne produže ugovor dođite nam na kraju ugovora, to je njihova poruka i to planiram sutra obaviti, jer su me jučer obavijestili o neprodužetku, a ugovor mi traje do 31.1.2018.

Prošle godine kad me u 2 mjesecu ginekolog stavio na porodiljni, odmah sam aplicirala za kurs njemačkog jezika, međutim u ovom mjestu dugo se čeka za kurs, ja ga još nisam dočekala.Spomenula sam to gospođi na burzi kad sam se javila prije par mjeseci, na što me ona skinula ko magarca i rekla možeš sama učiti i dala dva linka na Deutsche Welle......kao da sam retardirana pa da sama ne znam naći stranice odakle ću sama samostalno učiti..prijavila sam se na kurs da bi bolje konkurirala u potrazi za poslom nakon poroda itd..sad kad od 1.2 postanem službeno nezaposlena valjda imam pravo na toj burzi tražiti naknadu, zdrastveno i pravo na kurs, obzirom da prije toga nisam dana bila na burzi, već kao gotov proizvod došla u Njemačku u radni odnos, a da me se tretira kao čovjeka?

..baš sam imala loša iskustva sa svim tim nekim institucijama i kako se odnose prema ljudima.
javila sam se ovdje čisto da me netko možda malo savjetuje što i kako da se sutra tamo razgovaram i postavim obzirom da gospođa nije baš "frendli"
prema nama auslenderima
Povest cu si nekoga da me prevodi, jer bi me vjerojatno ona šutnula van prije nego uđem..mus arbajt, mus lerne dojč, mus ales auslenders raus
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:33   #2792
Moje iskustvo je slično, na sve upite koje sam slao upućivali me na neke linkove, ne znam jel im teško odgovoriti ili koji vrag je s tim švabama. Kaj se tiče posla naslušao sam se prije kak su ljubazni, hoće pomoći itd., ma vraga kad sam došao gore poslao me šef kod nekog majstora da mi pokaže kaj treba, tip mi takoreći niš nije htio pomoći, još je poslije tužio šefu da ne znam jer sam ga svašta pitao, a jasno da sam ga pitao kad mi ni ništa od alata nije dao. Bio prošlo ljeto na moru i šef mi tjedan dana pokazivao što i kako treba, dakle imao sam tjedan dana, a ovdje ni dan. Ne kužim al navodno oni nas tretiraju kao nižu rasu i niš mi se to ne sviđa, najbolje ići ko može u Englesku, Australiju ili Kanadu, ono auslender heraus ma marš.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:48   #2793

E baš to..ono kad osjetiš taj tretman niže rase...

Gle poštujem ja njihovu čudu, svaki dan zahvaljujem Bogu na različitostima, al nemreš draga radit npr. u uredu za strance i ne znat ili ne zeljet beknut engleski...a u NJ. 20 milijona stranaca.

Nisam te tražila da mi pričaš bosanski.
Izbeljila ona oči ko ovca, skočila joj žila posred čela i samo mlatara rukama, jadna nervozna, jer mora radit u uredu za strance...
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:42   #2794
Ja tu ne vidim nikakav problem, službeni jezik u Njemačkoj je njemački.
Ja ni sa hrvatskim jezikom u Hrvatskoj ponekad ne dobijem odgovor kakav treba u upravama....a nisam ih tražio novaca, naprotiv, donosio sam novce.

Zanimljivo, kako svi koji dođu u Njemačku znaju....ili traže svoja prava, a nitko se ne pita o obavezama.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:08   #2795
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Bio prošlo ljeto na moru i šef mi tjedan dana pokazivao što i kako treba,
Tjedan dana?? Pa kakav si ti to majstor?
Joj ako su ti Nijemci loši, kakvi li su ti tek naši
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:30   #2796
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Tjedan dana?? Pa kakav si ti to majstor?
Joj ako su ti Nijemci loši, kakvi li su ti tek naši
Pa gledaj dođeš u novu firmu i na novi posao koji nisi nikad radio pa jel nije red da imam neki rok da mi pokažu što i kako se radi, koji kurac su me dali kod tog švabe ako nije da mi pokaže što treba, tip mi ni alat nije htio izvadit iz svojih ladica nego sam za svaki kad mi je trebao morao pitat, moje iskustvo je eto jako loše, možda negdje drugdje ne bi bilo tako al ovdje sam baš osjetio da smo nepoželjni. U HR sam radio svakakva sranja od posla i nigdje nisam baš doživio tako nešto, možda u jednoj firmi prije dvije godine odakle sam pobjegao nakon dva tjedna iako su htjeli da ostanem al radnici mi sami rekli da to nije posao za nikoga, ja smršavio pet kila u ta dva tjedna najviše od stresa i nije građevina. A ove u zavodu za zapošljavanje ja sam pitao mailom na njemačkom i uvijek me šalju na linkove nek tamo tražim odgovore nek idu u pm.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:57   #2797
Bas me zanima kako bi se ti ponio prema nekome novom tko bi mogao preuzeti tvoj posao a ti na ulicu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:21   #2798
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Bas me zanima kako bi se ti ponio prema nekome novom tko bi mogao preuzeti tvoj posao a ti na ulicu.
Pa eto sam si potvrdio sada kako nismo tamo poželjni bar od njemačkih radnika, a ja sam naivac pa bi tom novom sve pomogao.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:45   #2799
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Pa eto sam si potvrdio sada kako nismo tamo poželjni bar od njemačkih radnika, a ja sam naivac pa bi tom novom sve pomogao.
Ali to Sto on kaze nema veze sa tebom ili drzavljanstvom nego cisto sa strahom za svoj posao.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 00:10   #2800
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali to Sto on kaze nema veze sa tebom ili drzavljanstvom nego cisto sa strahom za svoj posao.
Zašto bi čovjeka pred mirovinom bilo strah za svoj posao, uostalom švabo je i da sam duplo bolji on će ostati raditi. Eto na moru dok sam radio osjetio sam taj strah kod jednog radnika dok kod ovog švabe nisam i kolega mi rekao da je taj moj švabo nekaj nadrkan.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.