Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 01:42   #5561
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
meni je Stannis bio jedan od omiljenih likova i u seriji i u knjigama, nisam nikada mislila da ću postat njegov fan al evo jesam.....imao je vrhunske izjave i onelinere u knjigama a Dillane je imao vrh izvedbu. Isto vrijedi za Pedra. Lena je jako dobra glumica i dobro odrađuje materijal koji su joj dali za Cersei.
Uzela si mi riječi iz usta.
Iako je meni žao kaj u seriji nije bila "knjiška Cersei" odnosno bezočna kučka koja je spremna poševiti i pobiti svakoga samo da dođe na vlast.
Glumci tu su savršeni

Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
potpis na ovo......bolji su glumci u Eastendersima nego njih dvoje. Emilija je bila toliko loša da su joj prije par godina ukinuli predstavu na Broadwayu zbog slabe gledanosti i loših kritika.
Već par sezona ne snimaju puno kod nas....valjda smo im dopizdili je, znam da se radnja seli na sjever pa nemaju nešto puno ni snimat.
Ako stvarno krenu snimanja spinoffova, očekujem da zaposjednu cijelu državu. Imamo scenografiju za svih 7 kraljevina - osim zida.
Kaj bi bila Paklenica, Dornski prolazi?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:59   #5562
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post


Kaj bi bila Paklenica, Dornski prolazi?
pa mogla bi bit i Vale, i Stormlands itd.....iako mislim da će im glavna baza i dalje bit Belfast i Sjeverna Irska jer je jednostavno logistički lakše tamo neke stvari odradit.

Dragonpit scenu su mogli slobodno snimit u Areni u Puli.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 14:35   #5563
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
pa mogla bi bit i Vale, i Stormlands itd.....iako mislim da će im glavna baza i dalje bit Belfast i Sjeverna Irska jer je jednostavno logistički lakše tamo neke stvari odradit.
Dragonpit scenu su mogli slobodno snimit u Areni u Puli.

Kaj bi stavila u Slavoniju?
Kopački Rit kao Neck?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:52   #5564
Možda se varam, ali meni se nekako čini da ih se Hrvatska baš neće nagledati nešto više. Mislim, bilo bi super za nas da dođu, ali sumnjam u to.

Ako sam dobro obaviještena, više uopće ne surađuju s našom produkcijskom/casting kompanijom s kojom su surađivali godinama (razloge ne znam, možda su bili nezadovoljni, a možda im za tako malo dana ne treba domaći suradnik).

Problem s našim gradovima na obali je hrpetina turista, uske uličice do kojih se ne može doći autom, a treba dotegliti setove, opremu, glumce, ekipu, statiste, hranu, šatore... Realno gledano, snimanje u staroj jezgri Dubrovnika je njima valjda bila logistička noćna mora.

Španjolska je krcata dobro očuvanim dvorcima po osamljenim pripizdinama u koje turisti ne navraćaju ni usred sezone, gdje je lakše zadržati detalje sa seta za sebe, a navodno im je i povoljnija (mada ne znam kako, ali ajde).

Eventualno ako otkriju Slavoniju/Liku/Zagorje.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:03   #5565
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Možda se varam, ali meni se nekako čini da ih se Hrvatska baš neće nagledati nešto više. Mislim, bilo bi super za nas da dođu, ali sumnjam u to.
Ako sam dobro obaviještena, više uopće ne surađuju s našom produkcijskom/casting kompanijom s kojom su surađivali godinama (razloge ne znam, možda su bili nezadovoljni, a možda im za tako malo dana ne treba domaći suradnik).
Problem s našim gradovima na obali je hrpetina turista, uske uličice do kojih se ne može doći autom, a treba dotegliti setove, opremu, glumce, ekipu, statiste, hranu, šatore... Realno gledano, snimanje u staroj jezgri Dubrovnika je njima valjda bila logistička noćna mora.
Španjolska je krcata dobro očuvanim dvorcima po osamljenim pripizdinama u koje turisti ne navraćaju ni usred sezone, gdje je lakše zadržati detalje sa seta za sebe, a navodno im je i povoljnija (mada ne znam kako, ali ajde).
Eventualno ako otkriju Slavoniju/Liku/Zagorje.
Bojim se da imaš pravo.
A Slavonija, Lika, Zagorje i slične destinacije iz kontinentalne Hrvatske bi im baš dobro sjele
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:08   #5566
Sve je to glatko funkcioniralo, samo je pitanje cijene. Treba platit nosače da sve iznesu na Lovrijenac, zakupiti parking na Pilama, sve košta. Na nekim lokacijama turisti bi nas gledali sa zidina i slikavali, a najbliže su nam bili na Gundulićevoj poljani, par metara od nas dok smo čekali svoju scenu u obližnjem restoranu koje su sve također morali zakupiti na par dana.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:22   #5567
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Sve je to glatko funkcioniralo, samo je pitanje cijene. Treba platit nosače da sve iznesu na Lovrijenac, zakupiti parking na Pilama, sve košta. Na nekim lokacijama turisti bi nas gledali sa zidina i slikavali, a najbliže su nam bili na Gundulićevoj poljani, par metara od nas dok smo čekali svoju scenu u obližnjem restoranu koje su sve također morali zakupiti na par dana.
Money makes the world go round, jbg.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:50   #5568
Razumijem da su Dubrovnik i općenito Dalmacija noćna mora za snimanje ljeti, nek snimaju u zimu, sad nema pasa po cesti a kamo li turista. Malo zeza vrijeme al ima i po 15 dana u komadu da je sunce.

ne vjerujem da su problem casting agencije i naše produkcijske kuće - tko je god s njima radio -od ekipe Borgia, McMafie, i svih ostalih - svi su rekli da je sve izuzetno efikasno i profesionalno odrađeno, od cateringa do statista itd.....

Tako da je problem lova.

Al teško da može ikoji grad zamjenit Grad ko Kings Landing.

Osim ako ne misle napravit CGI seriju - a onda im ne trebaju ni glumci. CGI Jon i Dany bi bili bolji od ovo dvoje.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 00:23   #5569
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Osim ako ne misle napravit CGI seriju - a onda im ne trebaju ni glumci. CGI Jon i Dany bi bili bolji od ovo dvoje.

I to nemjerljivo bolji
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:12   #5570
Ma što je najgore, oni imaju para. Prošlu sezonu su snimili jednu kratku scenu u Gradu kad snijeg pada, a sezonu ranije su doteglili Sand Snakes i Ellariju samo da snime Myrcellin odlazak negdje na našoj obali. S druge strane, onaj dio kad gomila u KL-u gađa povrćem zarobljene Ashu, Ellariju i SS odred snimljen je u Cáceresu u Španjolskoj i sve dotadašnje scene u Dorneu odrađene su u Andaluziji. Tako da se očito ima love šaltat ljude i opremu između dvije države zbog 3 dana snimanja nečega što zauzme dvije minute nastavka.

Cáceres btw., grad daleko od obale, žućkasta tekstura kamena, lijep, ali skroz drugačiji od Dubrovnika. Bila sam tamo zimi slučajno još prije serije, tamo turist ne zalazi, a zima im je puno blaža od naše jer su po geografskoj širini bliži Ateni nego Gradu.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 11:27   #5571
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Ma što je najgore, oni imaju para. Prošlu sezonu su snimili jednu kratku scenu u Gradu kad snijeg pada, a sezonu ranije su doteglili Sand Snakes i Ellariju samo da snime Myrcellin odlazak negdje na našoj obali. S druge strane, onaj dio kad gomila u KL-u gađa povrćem zarobljene Ashu, Ellariju i SS odred snimljen je u Cáceresu u Španjolskoj i sve dotadašnje scene u Dorneu odrađene su u Andaluziji. Tako da se očito ima love šaltat ljude i opremu između dvije države zbog 3 dana snimanja nečega što zauzme dvije minute nastavka.

Cáceres btw., grad daleko od obale, žućkasta tekstura kamena, lijep, ali skroz drugačiji od Dubrovnika. Bila sam tamo zimi slučajno još prije serije, tamo turist ne zalazi, a zima im je puno blaža od naše jer su po geografskoj širini bliži Ateni nego Gradu.
Baš gledam;
https://hr.wikipedia.org/wiki/C%C3%A...C5%A0panjolska)

https://www.google.hr/maps/place/C%C...5!4d-6.3724247

Nisam bio u Estramaduri, arhitektura i malo vuče na Portugal

Treba se znati i prodat.
Para imaju na bacanje, da
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:32   #5572
O la la, 24sata imaju ekskluzivu! http://watchersonthewall.com/kit-har...her-character/
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 02:38   #5573
Veliki spojler ispod pa ću stavit bijela slova.




Frend mi je rekao da su snimili scenu gdje Jon Snow umre. Castan je kak statist.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:33   #5574
Valar Morghulis

Zanimljivo kako i Valari i Morguli (Minas Morgul) potiču iz LOTRa

Btw, nečija smrt po drugi put ne znači nužno puno
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:34   #5575
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Veliki spojler ispod pa ću stavit bijela slova.
A kako umire? Da znamo poklapa li se s onim trash scenarijem što je leakao prošle godine.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:43   #5576
Navodno se Cersei nalazi u toj sceni pa mislim da ima veze s tim scenarijem
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:25   #5577
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Veliki spojler ispod pa ću stavit bijela slova.




Frend mi je rekao da su snimili scenu gdje Jon Snow umre. Castan je kak statist.
Gdje su snimali tu scenu?
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:47   #5578
To je bilo za očekivati. Ne vidim nijedan zanimljiv ishod cijele priče u kojem taj lik ostane živ. Dočim, njegov potomak...
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:46   #5579
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
To je bilo za očekivati. Ne vidim nijedan zanimljiv ishod cijele priče u kojem taj lik ostane živ. Dočim, njegov potomak...
King of the (sada slijedi zijevajuće duga titula )
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:32   #5580
Kako je izvjesno da stari neće završit serijal uputila sam se u gledanje serije i ostala razočarana, nije da nisam očekivala.

6 sezona mi je najgora , a ni kraj 7. me nije dojmio....mislim zmaj u kratkom postupku sredio mistični i čarolijom zaštićen višetisućljetni zid.
Očito je da postoji nedostatak kreativnosti i gubitak mašte za kraj.

Žao mi da je jedan od meni dražih likova Doran Martell epizodni i minorni lik....
Jon Snow fizički nepovezan s knjigom...di su mu prodorne plave oči ili otkriće njegovog porijekla (Bran vidio)je ono flop, pogotovo kako se doznalo da je zakoniti sin....ma daj.

Mislim ima toga dosta za kritiku i analizu...ne da mi se .....odgledat ću zadnju sezonu jer sam znatiželjna al da išćekujem sa nestrpljenjem ne.

E.... i di je Victarion Greyjoj...ili sam ja nešto priskočila.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.