Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 02:32   #61
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Meni je hrana postala izrazito bitan faktor.
Slaba sam na hranu a pogotovo uličnu (pa onda i snosim posljedice koje dolaze s tim ). Mogu ja živjeti na konzervama na putu, nije problem, ali mi to nije to. Kad sam u nekoj zemlji želim ju osjetiti svim osjetilima, vid, sluh, njuh i okussss Pojesti nešto tipično, nešto novo i drugačije. A kad sam na ulici onda se raspametim, zadnji put sam išla od štanda do štanda, i gric gric
I onda mi naravno želudac umre
Shodno s time i moj budžet za hranu raste a za neke druge stvari se smanjuje
Jebiga, došle su godine.
ne znam sto ljudi kompliciraju s street food. ides u drugu zemlju di je to lokalna hrana. uzivas ili ne. ako ne trazi restorane. i ja volim jest u restoranu jer volim sjest u hladu ne u zurbi i promatrat oko sebe.

stomak se pokvari ako se pre jede. a to mi balkanci prakticiramo
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:56   #62
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
18k za thai je knap / daleko putovanje

incognito pretraga, Skyscanner, izaberi opciju whole month i izaberi najeftinije karte. za dvije osobe racunaj karta oko 8000kn. 1000kn visa, sto podes do zg ako nisi iz zg. booking.com, city, hotels, 3 zjezdice, od nize oko 150kn/noc. 2 tjedna 3000kn. svaki dan taksi, hrana, provizija na bankomatima, razne ulaznice 300kn i vise dnevno. to ti je jos 5000kn.

evropa bi te puno jeftinije dosla. fliksbus (50eur) i mozete se skrpat u hostelima (40 eur). nije da vam bas treba privatnost, cjeli dan od ragledavanja kad dodete u sobu pravac spavanje. ako vam se ne svidi, sutra bukirate hotel. booking.com stvarno ima savsen pretrazivac za svaki budget. tako taj budet mozes podjelit na par putovanja. inace u hostelima mozete i kuhati. svaki hostel ima kuhinju za koristenje. i sto vise hodajuce ekspedicije, manje taksija.


Knap za sta? Ako si vec u tajlandu Agoda jede booking za dorucak
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:59   #63
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Knap za sta? Ako si vec u tajlandu Agoda jede booking za dorucak
sto volim ove sto upadnu na topik kako bi razorili sve s jednom recenicom. pise ti sve. s agodom mozes nac hotele iz kojih ces sutra odma izac van. i ne mjenja nista u konacnici
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 03:48   #64
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
sto volim ove sto upadnu na topik kako bi razorili sve s jednom recenicom. pise ti sve. s agodom mozes nac hotele iz kojih ces sutra odma izac van. i ne mjenja nista u konacnici


Kako ja volim pametne poput tebe. Zasto bi iz hotela preko Agode morao sutra odmah vani? Ostanes onoliko koliko si rezervirao. Za 18k si kupim kartu i provodem 2 mjeseca u Tajlandu
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 04:20   #65
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
ne znam sto ljudi kompliciraju s street food. ides u drugu zemlju di je to lokalna hrana. uzivas ili ne. ako ne trazi restorane. i ja volim jest u restoranu jer volim sjest u hladu ne u zurbi i promatrat oko sebe.

stomak se pokvari ako se pre jede. a to mi balkanci prakticiramo
ma darija laže, normalno da joj je loše kad pripremi karton pod pizzu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:57   #66
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma darija laže, normalno da joj je loše kad pripremi karton pod pizzu
mislim da bi trebao netko osvjestit putnike da putovanje danas nije nista drugo nego kupovanje tude energije. ti skupljas novce svojim radom, vremenom i tamo placas s tim novcem necije tude vrijeme. od vozaca do cistacice.

komentari hotel je los bio. izlazi iz svog dnevnog boravka jednom u godinu dana i sad joj nije pasao onaj za 3 zvjezdice za 200kn? ili hrana zato sto nije ista kao ona sto je ona kuha 40 godina?

skini aplikaciju za bukiranje hotela npr bookingcom, treba ti smjestaj i bukiraj ga u 5 minuta a ne trazit hotel po dva mjeseca. i poslje tog sedam dana ga ocjenivat? a holiday?

uzmi primjer majstora, nesto popravlja. ne vavlja/ne ide. baci i ide ispocetka. sto tu treba komentirati?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:58   #67
Koje borbe ti imaš
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:42   #68
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
mislim da bi trebao netko osvjestit putnike da putovanje danas nije nista drugo nego kupovanje tude energije. ti skupljas novce svojim radom, vremenom i tamo placas s tim novcem necije tude vrijeme. od vozaca do cistacice.

komentari hotel je los bio. izlazi iz svog dnevnog boravka jednom u godinu dana i sad joj nije pasao onaj za 3 zvjezdice za 200kn? ili hrana zato sto nije ista kao ona sto je ona kuha 40 godina?

skini aplikaciju za bukiranje hotela npr bookingcom, treba ti smjestaj i bukiraj ga u 5 minuta a ne trazit hotel po dva mjeseca. i poslje tog sedam dana ga ocjenivat? a holiday?

uzmi primjer majstora, nesto popravlja. ne vavlja/ne ide. baci i ide ispocetka. sto tu treba komentirati?
ha?
tko, što,šta,s kime,kada ?

onda sam ja ok,ja ne trošim energiju da bi radio za putovanje,nego putujem bez love, i šljaduckam pomalo
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:13   #69
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
ne znam sto ljudi kompliciraju s street food. ides u drugu zemlju di je to lokalna hrana. uzivas ili ne. ako ne trazi restorane. i ja volim jest u restoranu jer volim sjest u hladu ne u zurbi i promatrat oko sebe.

stomak se pokvari ako se pre jede. a to mi balkanci prakticiramo
Upravo to

Ja isto uzivam u probanju street fooda, to je nekako TO, lokalna hrana. Ali je ipak cinjenica da u restoranu mozes oprati ruke i obaviti fizioloske potrebe, uzivati u promatranju ljudi, a i odmoriti se. Kad putujes i tako puno hodas i obilazis znamenitosti i muzeje tako da mu restoran dodje i kao odmor za noge. OK, street food u kombinaciji sa nekom klupom moze isto ali cesto nemas gde sesti u blizini jer ili nema zgodnih klupa ili je sve zauzeto...
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:51   #70
evo kako ja planiram i putujem

uvijek rezerviram sve unaprijed, smještaje, kampove, ovisno kamo se ide
vidim s koliko para raspolažem i koliko dana s tim mogu biti negdje.
Prema tome planiram rutu (pricam o roadtripu).

od ukupne cifre odbijem bengu, vinjete, tunelarine i te putne troškove, odbijem smještaj i šta ostane je budget za trošiti na hranu, kulturu, prijevoz po gradovima, suvenircice, degustacije pive i takve stvari
Putujem na principu dnevnog budgeta, ovisno koju državu posjecujem.
Recimo, u Munchenu smo mislili da ce 80€ dnevno biti dosta za dvije osobe, oh kako smo se grdno prevarili kad uzmeš u obzir da je litra pive u HB-u 8,40€

u principu za skuplje države je 100€ dnevni budget za dvije osobe, više manje
ako što ostane onda se radi rebalans proracuna i ostaje se dulje za koliko se uštedilo

sami budget ovisi od osobe do osobe i interesima kakve te osoba ima i što želi. Možeš otici u Irsku koja je skupa i potrošiti 120 kn po nocenju u hostelu s 16 kreveta i nakrkati se kod kineza (all you can eat) za 12 ojera i piti pivu iz ducana za 2,5€ koja u pivnici dođe 6...dok s druge strane može sjest u restoran i jesti za 40 ojera po porciji
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:08   #71
28 dana neorganizirano sam po Kambodži, ukupni trošak 2 533 dolara (od toga 910 na letove). Bez suvenira, kojega ne bih kupio da obitelj nije inzistirala, trošak bi bio 2 424 dolara (nešto manje od 2 000 eura). Nisam uračunao 560 dinara potrošenih na karticu na hranu pri povratku u beogradskoj zračnoj luci (polazak Zagreb-Bruxelles-Abu Dhabi-Bangkok-Phnom Penh, povratak Phnom Penh-Bangkok-Abu Dhabi-Beograd-Zagreb). Na sva noćenja otišla ukupno 184 dolara, ne računajući tri noći provedene u sklopu trekinga po prašumi u provinciji Ratanakiri. Noćenje u Banlungu s kupaonicom i uz besplatnu uporabu bazena 3 dolara, ulaznica u Nacionalni park Kep 1 dolar.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 22:33   #72
Quote:
VisokiGost kaže: Pogledaj post
Upravo to

Ja isto uzivam u probanju street fooda, to je nekako TO, lokalna hrana. Ali je ipak cinjenica da u restoranu mozes oprati ruke i obaviti fizioloske potrebe, uzivati u promatranju ljudi, a i odmoriti se. Kad putujes i tako puno hodas i obilazis znamenitosti i muzeje tako da mu restoran dodje i kao odmor za noge. OK, street food u kombinaciji sa nekom klupom moze isto ali cesto nemas gde sesti u blizini jer ili nema zgodnih klupa ili je sve zauzeto...
thank you tebi i killeru sto ste primjetili moj tekst. ponekad se pitam jel ovdje uopce ima vjernih citaca koji prepoznaju vrijednost teksta.

naravno da se slazemo jer smo jedan i drugi prosli isto
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 12:43   #73
Putovanje, a s lovom si na VI

Zanimam me kako idete na npr. ljetovanje pored plaće od 4500 kn od koje vam dio ode na kredit, ostatak na režije, kartice, hranu, gorivo od posla do kuće, ponekad nešto odjeće, znači ništa specijalno, a samac ste? Ja se ne mogu sastaviti da me ubiješ, ali nikako.
bicbic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 16:55   #74
Prvo pravilo, ne ides u špici sezone.
Drugo pravilo, prema jeftinom letu odredjujes putovanje.
Ne znam gdje zivis, ali npr. sad sam nabrzinu slozio izlet na Maltu iz Venecije. U sijecnju kupis kartu za travanj u jednom smjeru (21€). Povratak kupis u veljaci (21€). Smjestaj 3 dana manje od 35€ u hostelu (booking) ili dvokrevetna soba u apartmanu 30€ tj. 15€ ako vas ide dvoje (airbnb), platis u ozujku. U travnju platis prijevoz do Venecije (vlak+autobus). Najskuplja stavka 30€.
Volila, imas 3 dana Malte za 4 x 150kn plativo u ratama.
debaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 07:53   #75
Nedostaje jos 200kn u zavrsnoj bilanci, ali otprilike je to to. Moze se jos par kuna ustedjeti, ako vas ide vise, rumbo...
debaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 11:48   #76
Quote:
bicbic kaže: Pogledaj post
Zanimam me kako idete na npr. ljetovanje pored plaće od 4500 kn od koje vam dio ode na kredit, ostatak na režije, kartice, hranu, gorivo od posla do kuće, ponekad nešto odjeće, znači ništa specijalno, a samac ste? Ja se ne mogu sastaviti da me ubiješ, ali nikako.


1 imam vecu placu
2 nemam kredit
3 kartice koristim po nacelu koliko imam toliko trosim tj sluze mi umjesto casha.
4 na poslu imam 1-3 obroka dnevno ovisno koliko se zalomi smjena
5 imam placene putne, a i vozim na plin tako da iako dnevno imam 50km puta ne potrosim vise od 500kn

6 odjecu kupujem baš rijetko i kad kupim to je nesto brendirano ( sport dir, nijakve fensi pizdarije) tipa nije, adidas, puma itd koje istina kosta skuplje, al iz mog iskustva puno kvalitetnije, dugotrajnije i boja ne ishlapi nakon 10 pranja.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 03:21   #77
Quote:
bicbic kaže: Pogledaj post
Zanimam me kako idete na npr. ljetovanje pored plaće od 4500 kn od koje vam dio ode na kredit, ostatak na režije, kartice, hranu, gorivo od posla do kuće, ponekad nešto odjeće, znači ništa specijalno, a samac ste? Ja se ne mogu sastaviti da me ubiješ, ali nikako.
I zadnje, mozda najteze, potrudis se naci bolje placeni posao ili nekako napredovati.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 19:11   #78
aj da se i ja malo nadovezem, idem sa 200 eura na 2-3 mjeseca, stopom, HR, slovenija, austrija, njemacka, svicarska, francuska, spanjolska, maroko, backpacking i imam smjestaj na dan-dva na 4 mjesta )) nije problem
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 20:52   #79
Da, i to je opcija. Mozes i jeftino, ovisno o komoditetu koji ti treba.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 00:04   #80
Quote:
Marin23 kaže: Pogledaj post
aj da se i ja malo nadovezem, idem sa 200 eura na 2-3 mjeseca, stopom, HR, slovenija, austrija, njemacka, svicarska, francuska, spanjolska, maroko, backpacking i imam smjestaj na dan-dva na 4 mjesta )) nije problem
vidio sam tvoj plan, i sve ok, osim možda nije baš najbolje vrijeme za takav put

ali nije ništa neizvedivo
šteta kaj je cs propao
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.