Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 21:41   #3721
Slavonija je prepuna kuća i stanova koje se prodaju budzašto. I sa 150000 koliko ćeš dati za 75 kvadrata u zagrebu, u slavoniji kupiš cijelo imanje.

ja sam se iz slavonije doselila, ali nema tih vila zbog kojih bi se tamo vratila.

život u zagrebu ima svoju cijenu, tu prvenstveno mislim na posao.

tamo ako radiš, čuvaš posao do penzije jer drugi nećeš naći.
My Name Is... is offline  
Old 06.02.2018., 21:47   #3722
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ponekad mislim da bi trebalo odseliti iz Zagreba: https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-19020524.

Kad naiđem na ovakav oglas u slavonskoj metropoli, Osijeku, gdje za svoj "sitniš" mogu kupiti prekrasan stan (iako ovo nije moj prvi izbor kod uređenja interijera, prostor je za peticu!).
Kao rođena Osječanka, ne bih preporučila Retfalu, ako možeš dobiti centar grada, gdje ima i više nego povoljne kupovine

novogradnja blizu tržnice i kolodvora

starogradnja uz katedralu

novogradnja blizu katedrale i glavnog trga

itd....itd....

Pratim oglase u Osijeku, jer sam u fazi prodaje starog malog stana moje mame u Zagrebu (loša gradnja, luda lokacija) koji bih eventualno mijenjala da imam nešto u rodnom gradu - naravno u nižem cjenovnom rangu.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Old 06.02.2018., 22:21   #3723
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ponekad mislim da bi trebalo odseliti iz Zagreba: https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-19020524.
.
Kaže "visoka kvaliteta materijala" a ono na podu lamel parket od 80kn

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post

život u zagrebu ima svoju cijenu, tu prvenstveno mislim na posao.

tamo ako radiš, čuvaš posao do penzije jer drugi nećeš naći.
Tamo se isplati živiti ako si državna/javna služba. Tipa policajac i učiteljica.
Ako si kod privatnika-ajme majko.

Onome tko je ovo projektirao treba zabraniti da ikad više drži olovku u ruci. Taj je samo za kramp i lopatu. Stan od 100m2, soba širine 270 cm

Nego, gdje je i kakav je taj stan u Zg što ga prodaješ?
baustelac99 is offline  
Old 06.02.2018., 22:46   #3724
Sve je točno što ste napisali (osim što mi se stan u Retfali najviše sviđa, a ni lamel parket složen u kocke me previše ne smeta!), ali ostaje žal zbog nerealizirane povoljne kupnje... Osijek je jako lijep grad, živi na rijeci i sa rijekom, a ne kao Zagreb koji rijeku samo premošćuje.

Što ćemo, kud svi Turci, tud i mali Mujo! Čak i kada nisi vezan poslom uz Zg, tu su svi prijatelji i znanci, ne možeš zbog stana i ljepote napustiti ljude koje voliš.
saurus is offline  
Old 06.02.2018., 23:38   #3725
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
S Osijek je jako lijep grad, živi na rijeci i sa rijekom, a ne kao Zagreb koji rijeku samo premošćuje.
Da, ja sam odrasla na obali Drave, tako da sam se u Zagrebu počela dobro osjećati tek kad sam, nakon više kvartova, doselila na Jarun, blizu vode.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Old 13.02.2018., 13:30   #3726
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Da, ja sam odrasla na obali Drave, tako da sam se u Zagrebu počela dobro osjećati tek kad sam, nakon više kvartova, doselila na Jarun, blizu vode.
Ista stvar kod mene....odrasla odmah uz more, kuća prvi red do plaže i smjestila se u zg na jarunu....prije toga kod cibone i umrla na tom betonu....odselila na jarun jako brzo...trebam vodu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 13.02.2018., 15:30   #3727
Pridružujem se vodoljupcima. Iako sam "žabar"!

Voda nekako pročišćava i umiruje, potiče spoznaju o prolaznosti i bezvremenosti, samim tim svi problemi se čine manji i beznačajni.

No, vragec je u tome što svi naviru u Zagreb, gdje vode nema dovoljno za sve potrebite!
saurus is offline  
Old 13.02.2018., 20:51   #3728
Izgleda da će Špansko naposlijetku ipak dobiti dugo očekivani kompleks zatvorenih i otvorenih bazena i drugih sportskih sadržaja: https://www.vecernji.hr/zagreb/bazen...-bilic-1225300.

To će značiti jako puno, najviše mladima i roditeljima sa malom djecom, a sigurno će utjecati i na cijenu stanova u tom dijelu grada, koja sada bitno zaostaje za samo dvije-tri autobusne stanice udaljenim Vrbanima.
saurus is offline  
Old 14.02.2018., 00:26   #3729
pozdrav,

zanima me da li mi tko od starih žitelja grada zagreba (mogu i novi ako znaju) nešto više napisati o zgradi na lokaciji Baruna Filipovića 1.

Koliko sam shvatio zgradu su gradili Franck i Pivovara za svoje radnike. Neko vrijeme je dolje u prizemlju bila firma Makart. Sad je tamo dom za stare osobe.

Sama zgrada izgleda vrlo tanka, kao da je rađena od papira. Gledali smo istočnu stranu i kao da kod gradnje uopće nisu koristili ciglu, nego one porozne prazne blokove. Zanima me da li netko zna nešto više o toj zgradi, po mogućnosti netko tko živi u njoj da mi može dati konkretne informacije.
hvala.
__________________
peacock.. it's the cock the size of a pea :P
peacock is offline  
Old 14.02.2018., 11:09   #3730
odličan projekt u novom španskom, pogotovo ako će imati wellness dio sa saunama....ali teško da će ikad imati cijenu kao vrbani 3
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 14.02.2018., 12:06   #3731
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Racinova ulica, 6 katova, nema lifta, Doduše, 2 zgrade, možda 6 ulaza ukupno.
Te dvije zgrade imaju lift. Ona treca mozda nema.
link

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Gdje "tamo" je planirana ugradnja kondenzacijskih bojlera? U jednu zgradu ili više njih?
Radi se o desnoj zgradi (kad gledas prema dvorani), ne znam za druge.
Svaku ulaz rjesava za sebe...jos nisu nista pokrenuli, ali navodno imaju projekt.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 14.02.2018., 12:16   #3732
Očito ne mislimo na istu zgradu (u ulici sa 3 zgrade hehe).

Ugl zgrada preko puta osnovne škole nema lift.

Zgrada L oblika, pola zgrade Racinova, pola Kolarova ima lift.

Za onu preko puta te L oblika nisam siguran.

Edit: ovaj stan sa linka je u toj preko puta zgrade L oblika.
baustelac99 is offline  
Old 14.02.2018., 12:28   #3733
Kategorija OPTIMIST
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/z...oglas-24607516

Baš me zanima koliko će trebati da se proda.
Kladim se da će potencijalnim kupcima najviše smetati to što nema balkon.
baustelac99 is offline  
Old 14.02.2018., 13:06   #3734
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Očito ne mislimo na istu zgradu (u ulici sa 3 zgrade hehe).
Ocito. Zbunio si me.
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Racinova ulica, 6 katova, nema lifta, Doduše, 2 zgrade, možda 6 ulaza ukupno.
2 zgrade i vise ulaza su one dvije, jedna nasuprot drugoj, imaju lift.

Quote:
Ugl zgrada preko puta osnovne škole nema lift.
Da, ali ta ima samo 2 ulaza, a ti si spomenuo 2 zgrade i 6 ulaza.

Quote:
Zgrada L oblika, pola zgrade Racinova, pola Kolarova ima lift.
Da, na te sam ja mislila...imo solidna lokacija.

Quote:
Za onu preko puta te L oblika nisam siguran.
Koliko sam ja shvatila osobu koja mi je pricala - ima.

Edit: link
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 14.02.2018., 13:19   #3735
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Izgleda da će Špansko naposlijetku ipak dobiti dugo očekivani kompleks zatvorenih i otvorenih bazena i drugih sportskih sadržaja: https://www.vecernji.hr/zagreb/bazen...-bilic-1225300.

To će značiti jako puno, najviše mladima i roditeljima sa malom djecom, a sigurno će utjecati i na cijenu stanova u tom dijelu grada, koja sada bitno zaostaje za samo dvije-tri autobusne stanice udaljenim Vrbanima.
Sigurno će utjecati i na cijenu stanova. Možda neće biti kao na Vrbanima, ali će vjerujem cijene porasti. Isto kao u Novom Zagrebu, nekada su Zapruđe i Utrine bile jako jeftine, kako su se napravili prvo bazeni, pa uredio Bundek, cijene su dosta narasle.
afra is offline  
Old 14.02.2018., 13:32   #3736
Quote:
peacock kaže: Pogledaj post
pozdrav,

zanima me da li mi tko od starih žitelja grada zagreba (mogu i novi ako znaju) nešto više napisati o zgradi na lokaciji Baruna Filipovića 1.

Koliko sam shvatio zgradu su gradili Franck i Pivovara za svoje radnike. Neko vrijeme je dolje u prizemlju bila firma Makart. Sad je tamo dom za stare osobe.

Sama zgrada izgleda vrlo tanka, kao da je rađena od papira. Gledali smo istočnu stranu i kao da kod gradnje uopće nisu koristili ciglu, nego one porozne prazne blokove. Zanima me da li netko zna nešto više o toj zgradi, po mogućnosti netko tko živi u njoj da mi može dati konkretne informacije.
hvala.
Ne znam zgradu konkretno no čini mi se kao vrlo vrlo solidna. Nimalo krhka. No ono što ju čini takvom su ti parapetići u zoni prozora koji su od nečega. To se danas sve zamijeni PVC stijenom.
Ono što je evidentni manjak je blizina vrlo prometnom Prilazu BF.
FED is offline  
Old 14.02.2018., 13:35   #3737
Moram reci da mi nije bas jasno zasto bi kvartu porasle cijene jer ima bazen. Je l' to zbilja tako u praksi ili samo nagadate?
Zli Mali Medo is offline  
Old 14.02.2018., 13:42   #3738
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
odličan projekt u novom španskom, pogotovo ako će imati wellness dio sa saunama....ali teško da će ikad imati cijenu kao vrbani 3
Nikad ne reci nikad! Iako si možda u pravu. Recimo, Utrine nisu cjenovno profitirale iako već dugo imaju zatvorene bazene.

Zašto sam ja ipak optimist... Sve više se gradi prema zapadu, Jankomir je ogromno prazno područje idealno za nastavak tog trenda, broj stanovnika GČ Stenjevec se enormno povećao posljednje desetljeće, a to govori u prilog pretpostavci da će rasti cijena mikrolokacija bližih zanimljivim sadržajima i susjednoj, dosta traženoj GČ Trešnjevka-jug.
saurus is offline  
Old 14.02.2018., 13:47   #3739
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Sigurno će utjecati i na cijenu stanova. Možda neće biti kao na Vrbanima, ali će vjerujem cijene porasti. Isto kao u Novom Zagrebu, nekada su Zapruđe i Utrine bile jako jeftine, kako su se napravili prvo bazeni, pa uredio Bundek, cijene su dosta narasle.
Hmmm... Meni se čini da su Utrine i sada jeftine, kako spomenuh u prethodnom postu. Jeftinije nego što bi trebale biti, s obzirom da su u tramvajskoj zoni.

Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Moram reci da mi nije bas jasno zasto bi kvartu porasle cijene jer ima bazen. Je l' to zbilja tako u praksi ili samo nagadate?
Iako sam već djelomično obrazložila u odgovoru Allexis, dodati ću još i to da je jedna od glavnih primjedbi na Špansko bila kako "tamo nema ničega", jedna velika spavaonica bez sadržaja. Što je i sasvim točno.
saurus is offline  
Old 14.02.2018., 15:35   #3740
Meni spansko uopce ne djeluje kao spavaonica i kvart bez icega....pa ima sve sto i jarun, vrbani, precko (trznice, vrtice, skole, domove zdravlja, parkove, igralista, crkve, trgove, pizzerie, slasticarne, trgovine, sportske aktivnosti)...nema jedino jezero....ima sve uobicajeno za zivot sto i svi normalni kvartovi...ne moras ni izlaziti iz njega za svakodnevne potrebe isto vrijedi i za malesnicu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.