Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 19:39   #721
pretvaranje olova u plemeniti metal od starta i nije bilo zamišljeno kao nekakav mehanički proces, osim na simboličkoj razini.
osnove alkemije, ne.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:38   #722
Vizualno impresivno i ulickano, ali oduzmi to i ne znam što ostaje... 165 minuta dosade?
Mogao bi pokupiti kipića za scenografiju...
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:23   #723
Deakins dobiva sigurno.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:45   #724
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Vizualno impresivno i ulickano, ali oduzmi to i ne znam što ostaje... 165 minuta dosade?
Mogao bi pokupiti kipića za scenografiju...
Ne znam zašto mnogi pričaju da je film dosadan. Meni inače brzo svašta dosadi, no film mi zasigurno nije bio dosadan. Svidjela mi se atmosfera i Velenevju si je dao truda iako me neki njegovi drugi filmovi nisu baš oduševili. Čak mi se svidjelo što film traje dugo jer mi je dao potpuniji doživljaj tog svijeta, a to mi nije nimalo smetalo.
Nije mi kao prvi dio jer onu atmosferu je nemoguće replicirati, no zasigurno nije loše i film me dovoljno zabavio. 8/10
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:57   #725
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Čak mi se svidjelo što film traje dugo jer mi je dao potpuniji doživljaj tog svijeta, a to mi nije nimalo smetalo.
Ja tu ne vidim nikakv svijet. Za ta skoro tri sata nisam našao ništa za što bih se mogao uhvatiti pa da postavim sebi makar jedno od tih mnogih filozofskih pitanja kojima se film navodno bavi.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:54   #726
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Ja tu ne vidim nikakv svijet. Za ta skoro tri sata nisam našao ništa za što bih se mogao uhvatiti pa da postavim sebi makar jedno od tih mnogih filozofskih pitanja kojima se film navodno bavi.
To je što se atmosfere filma tiče (iako je 10x bolja u prvom dijelu). Nisam si postavljao filozofska pitanja. Ne očekujem od filmova filozofiju.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:20   #727
znači replikanti su ravni klonovima samo genetski pojačani da izdrže radijaciju i teške uvjete na drugim planetima?

Zašto ga neki policajci nazivaju "kožni" ili "navlaka" ne znam baš kako bi to preveo kad se pojavi u policijskoj stanici
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:25   #728
Zato jer je skinjob nadimak za replikante, korišten i u prvom dijelu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:52   #729
Aham, hvala na informaciji
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:05   #730
S prvim Blade Runnerom imam čudan odnos. Kad sam ga prvi put gledao, bio sam lagano razočaran. Kasnije sam shvatio dubinu i težinu koju film suptilno iznosi, no još uvijek sam pod uvjerenjem da je riječ o filmu s nizom mana ( kao i sve što je Scott dotaknuo). Svejedno, mislim da se opravdano smatra klasikom te da ima mnogo toga za proučavati kod njega. Kako tehnički, tako i filozofski.

A novi? Tehnički besprijekoran. Sve redom savršeno, od početka do kraja, fotografija, tempo, montaža, sve fenomenalno. Kao film iz 70ih u 2017. godini, bio sam presretan. S druge strane, mislim da je priča puno površnija i banalnija. Mnogo više in your face, nema metafizički karakter prethodnika.

Ipak, trenutno u top 3 2017 godine. 8.5/10.
The Glowing Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 10:37   #731
Kakav užitak za gledati, vizualno genijalan, sound efekti genijalni, pola sata predug, ali nema zamjerke...
niti što je film malo usporen jer ti vizualni efekti i apokaliptički prikaz su bombaaaaa

9/10
testosteron99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 10:41   #732
BR2 u 3d je remek delo. Volim kako su napravili lik K.
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2022., 08:33   #733
Jučer ga odgledao i zadovoljan sam.

Radnja držala, likovi držali, lokacije držale, scenarij odličan, no ne znam da je i dovoljan za nastavak....sve u svemu film koji me nije razočarao, naprotiv.

Ono što mi nedostajalo je glazba, povremeno se baca glazba koja ima sličnosti s 1982 filmom, ali uvijek mi se doimala kao pozadinskom, suptilna, nisam ju doživio, možda je bolje u kinu s zvučnicima. Ja u stanu nisam odvrnuo glasnoću pa možda i do toga.
Gosling izvrstan, Ford - a ono, ostario Ford ko ostario Ford, kod njega mi postoji karakterna razlika gdje što mi stariji, to mi teže glumi scene gdje od njega očekujem da dominira prostorom samom pojavom. Prije je išlo, sad više ne.
Ono što isto smatram minusom su sporedni likovi, tu je za mene 1982 film daleko ispred. Luv mi je blah, preagresivna, a Niander mi je tolio spooky i odbojan da mi je svaka scena s njim pliz samo nek prođe.

Prvi dio filma mi je izvrstan, drugi dio malo manje jer je akcija preuzela atmosferičnost, no dobro tako je vjerovatno moralo biti.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2022., 10:23   #734
Meni su najbolji bili vizualni efekti. Fantastično.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.