Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 11:03   #681
Točak vremena

Uskoro ću vjerovatno dobiti u razmjeni prve 3 knjige Točak vremena (Laguna Beograd), lijepo očuvano. 1750 strana je vjerovatno dovoljno da vidite da li je ovo za vas.
Zenica sveta
Veliki lov
Ponovorođeni zmaj
199 kn. + poštarina
Ako netko želi rezervirati neka napiše ovdje ili na pm/mail.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:37   #682
LP

Zanimaju me SF i fantasy knjige, može i kombinacija navedenih.

Nešto tipa Hyperion, ASOIAF, Prvi zakon i slično. Što se jezika tiče radije bih na hrvatskom ako znate neke.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:44   #683
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
LP

Zanimaju me SF i fantasy knjige, može i kombinacija navedenih.

Nešto tipa Hyperion, ASOIAF, Prvi zakon i slično. Što se jezika tiče radije bih na hrvatskom ako znate neke.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
SF (sve dostupno na HR)
Metro 2033
Rama serijal
Vječni rat
Svemirski trgovci
Ljudi bez ičega

Fantasy
Ime vjetra (HR)
Mistborn + ostalo od Sandersona (ENG)
Kronike Ambera (HR)
Titus Groan (ENG)
Dune (HR)

Javi ako treba još
robach89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:25   #684
Quote:
robach89 kaže: Pogledaj post
SF (sve dostupno na HR)
Metro 2033
Rama serijal
Vječni rat
Svemirski trgovci
Ljudi bez ičega

Fantasy
Ime vjetra (HR)
Mistborn + ostalo od Sandersona (ENG)
Kronike Ambera (HR)
Titus Groan (ENG)
Dune (HR)

Javi ako treba još

Neke od ovih sam već čitao (primjerice, Vječni rat sam čitao dva puta). Sigurno ću uzeti Svemirske trgovce jer sam tu knjigu već imao na radaru oko dva-tri tjedna.

Ako imaš još kojekakvih preporuka slobodno napiši. Neću se ljutiti

U svakom slučaju, hvala na preporukama.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 17:01   #685
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
Neke od ovih sam već čitao (primjerice, Vječni rat sam čitao dva puta). Sigurno ću uzeti Svemirske trgovce jer sam tu knjigu već imao na radaru oko dva-tri tjedna.

Ako imaš još kojekakvih preporuka slobodno napiši. Neću se ljutiti

U svakom slučaju, hvala na preporukama.
I ja pročitao Vječni rat 2 puta, super mi je knjiga

Svemirski trgovci su me dosta iznenadili, nisam očekivao dobru priču. Nije preduboka, ali meni je baš bila zanimljiva.

Evo još neke koje inače preporučujem:
Cijeli Abercrombijev opus
7000 dana u Sibiru
Farseer trilogija
The Martian
Roadside Picnic (ako voliš Stalker film i Stalker igru)
Lies of Locke Lamora
robach89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 10:17   #686
Ako ne znate što biste čitali, preporuka za trilogiju Prvi zakon - Joe Abercrombie
Krivnja oštrice
Prije njihova vješanja
Posljedni argument kraljeva

Upravo sam pročitao drugi put ovu trilogiju i ponovo se oduševio. Knjige su remek djelo herojske epske fantastike i preporučujem svima da probaju pa čak im ako ovo nije vaš žanr. Abercrombie je majstor pripovjedanja i karakterizacije, likovi su veći od života, a jasno razgraničenje između dobra i zla ne postoji. Knjige za kupiti, uživati pa nakon par godina čitati ponovo.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 15:56   #687
Više puta je pisano o tim knjigama, još ima i svoju temu.

Po meni The Heroes mi je možda i najdraža od svega, Orange Coutry ili kako već je bilo lijepo gledanje Logana kroz drugi par očiju, zadnja trilogija half a war je meni osobno bila dosta dobra, nije tako kompleksna a gušt za čitati...čeka se novo.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 17:34   #688
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Više puta je pisano o tim knjigama, još ima i svoju temu.

Po meni The Heroes mi je možda i najdraža od svega, Orange Coutry ili kako već je bilo lijepo gledanje Logana kroz drugi par očiju, zadnja trilogija half a war je meni osobno bila dosta dobra, nije tako kompleksna a gušt za čitati...čeka se novo.
Red country
Logen, spoiler
Shattered sea nije povezano sa The first law
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 00:57   #689
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Red country
Logen, spoiler
Shattered sea nije povezano sa The first law
Nije nikakav spojler. Naravno da Shatter Sea nije povezana, što je i OK, zanimalo me kako će raditi drugačiji svijet. Ima dosta prostora za napredak.

Best Served Cold je ugodna za čitati, ali mi nije niti do koljena The Heroes koja mi se vjerojatno najviše i svidjela.

Sharp Ends je ugodno štivo za imati ga na WCu


Inače, sljedeće godine bi trebala krenuti nova trilogija koja se dešava u svijetu "First Law", trenutačno je (možda već i završio) pisanje svega, sada slijedi editiranje itd. kako je i sam rekao na svojoj stranici...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 03:53   #690
Ne znam, The First Law me nije oduševio kao vas, bilo je ok, bilo je dobrih trenutaka ali se priča gubila svako toliko. Ima pisaca koji su meni puno bolji.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 11:30   #691
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ne znam, The First Law me nije oduševio kao vas, bilo je ok, bilo je dobrih trenutaka ali se priča gubila svako toliko. Ima pisaca koji su meni puno bolji.
"Ukusi su različiti", stvarno nije isprazna fraza već potpuna istina. Koliko puta mi se desilo da mi netko nešto preporuči, a ono mlako i loše. Ili da ja nekome preporučim nešto što je meni zakon pa primjetim da se čovjek s tim muči, ne razumije, ne sviđa mu se...
Zavisi to i o tome tko ima koliko godina, koliko i što je čitao, šta očekuje od priča koje čita.
Meni je Abercrombie vrh vrhova. Odgovara mi ta sirovost i direkt u glavu pristup te nedostatak crnog i bijelog. Pa to jednostavno moram preporučiti sa nadom da će se svidjeti i drugima.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 11:36   #692
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Nije nikakav spojler. Naravno da Shatter Sea nije povezana, što je i OK, zanimalo me kako će raditi drugačiji svijet. Ima dosta prostora za napredak.

Best Served Cold je ugodna za čitati, ali mi nije niti do koljena The Heroes koja mi se vjerojatno najviše i svidjela.

Sharp Ends je ugodno štivo za imati ga na WCu


Inače, sljedeće godine bi trebala krenuti nova trilogija koja se dešava u svijetu "First Law", trenutačno je (možda već i završio) pisanje svega, sada slijedi editiranje itd. kako je i sam rekao na svojoj stranici...
Na žalost spoiler je i to kakav. Trnci i otkrivanje da li je to Logen ili nije su meni bili najbolji dio knjige. No, ionako je to već procurjelo na sve strane.
Skrhano more je izuzetno čitljivo, rekao bih za široke narodne mase jer to je Abercrombie light. Nekako mi je trilogija FL najbolja pa sve ide lagano nizbrdo odatle, no opet to je moj osobno ukus. Baš čitam Junake ponovo, prvi put sam na engleskom pa ćemo vidjeti kako mi legne na lakšem jeziku...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 22:59   #693
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
"Ukusi su različiti", stvarno nije isprazna fraza već potpuna istina. Koliko puta mi se desilo da mi netko nešto preporuči, a ono mlako i loše. Ili da ja nekome preporučim nešto što je meni zakon pa primjetim da se čovjek s tim muči, ne razumije, ne sviđa mu se...
Zavisi to i o tome tko ima koliko godina, koliko i što je čitao, šta očekuje od priča koje čita.
Meni je Abercrombie vrh vrhova. Odgovara mi ta sirovost i direkt u glavu pristup te nedostatak crnog i bijelog. Pa to jednostavno moram preporučiti sa nadom da će se svidjeti i drugima.
Slažem se, meni osobno su Williams i Kay daleko zanimljivije štivo. A da ne pričamo o Bujoldici koja je dugo neviđeni majstor.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 00:11   #694
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Baš čitam Junake ponovo, prvi put sam na engleskom pa ćemo vidjeti kako mi legne na lakšem jeziku...
Ajde javi mi ovo, možeš i na PM kada pročitaš. Ja sam ih isto čitao na ENG, imam ih kupljene na ENG, ali me isto zanimalo kako je na HR...

Original trilogiju sam pročitao na HR, sve ostalo na engleskom..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 11:43   #695
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Slažem se, meni osobno su Williams i Kay daleko zanimljivije štivo. A da ne pričamo o Bujoldici koja je dugo neviđeni majstor.
Pročitao sam 33 prevedene knjige od navedenih autora. Sve osim Sjenovite međe koju nikako da nađem knjigu 4 i Chaliona koji nije kompletan. I obožavam sva tri navedena autora. I opet mi je Abercrombie u zadnje vrijeme favorit.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 11:49   #696
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ajde javi mi ovo, možeš i na PM kada pročitaš. Ja sam ih isto čitao na ENG, imam ih kupljene na ENG, ali me isto zanimalo kako je na HR...

Original trilogiju sam pročitao na HR, sve ostalo na engleskom..
Čitam ustvari na srpskom jer je Laguna izdala Osveta / Junaci / Krvava zemlja.
Nedavno sam prodao svoj primjerak Poslužiti hladno jer je Algoritam pandrknuo. I čim sam prodao, pojavi se hrvatsko izdanje knjige 5 - Junaci od izdavača Vorto Palabra (nikad čuo) što znači da se HR izdanje nastavlja. Sada mi je žao što sam prodao Poslužiti hladno jer mi se više sviđa HR prijevod, veći format i tvrdi uvez (kolekcionar sam). Nadam se da je Vorto Palabra na nivou Algoritma i da će uskoro i Crvena zemlja u HR izdanju...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 13:40   #697
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Pročitao sam 33 prevedene knjige od navedenih autora. Sve osim Sjenovite međe koju nikako da nađem knjigu 4 i Chaliona koji nije kompletan. I obožavam sva tri navedena autora. I opet mi je Abercrombie u zadnje vrijeme favorit.
Ne znam, ja sam se okrenuo Ebook izdanjima jer mi se stvarno ne čeka godinama dok oni to prevedu, izdaju i dovedu u neki pristojan cjenovni rang. Eno ima knjiga koje nisu prevedene nikad.

Meni se recimo jako svidio The Sharing Knife
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 13:33   #698
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Nadam se da je Vorto Palabra na nivou Algoritma i da će uskoro i Crvena zemlja u HR izdanju...
piše na kraju Heroja u impresumu izdavača:

"Odabrao Neven Antičević"

da nema njega sumnjam da bi se Abercrombie pojavio (a i najavljena Kingova Kupola)
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 21:51   #699
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
piše na kraju Heroja u impresumu izdavača:

"Odabrao Neven Antičević"
Neven Antičević pretendira biti novi Đelo Hadžiselimović.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 19:38   #700
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ajde javi mi ovo, možeš i na PM kada pročitaš. Ja sam ih isto čitao na ENG, imam ih kupljene na ENG, ali me isto zanimalo kako je na HR...

Original trilogiju sam pročitao na HR, sve ostalo na engleskom..
Baš završavam Junake na srpskom jeziku i vrlo je pozitivan dojam. Iako engleskim vladam dovoljno dobro za čitanje knjiga, sam proces je sigurno duplo sporiji od čitanja na maternjem jeziku. Pretpostavljam da moj mozak ima određen optimalan tempo za dotok pisanih riječi kako bi ih pretvorio u mentalne slike. Kod čitanja na engleskom taj utvrđeni proces je narušen zbog već navedene smanjene brzine. I nisam bio oboren s nogu kada sam pročitao The heroes na engleskom. Činila mi se kao knjiga donekle inferiorna trilogiji i knjizi Poslužiti hladno. No, to nije tako. Dok čitam na lakšem mi jeziku ova knjiga sija za mene punim sjajam i tek sada sam istinski oduševljen. Tako da; lijepo je je čitati na engleskom, ali još ljepše na HR/SR...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.