Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 22:55   #1001
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
da, cca... ja sam se na zadnjem izdanju dvojio između dvije... ipak izabrao sam jednu
Jel skupljaš i te Zagore? Ja sam samo imao prilike vidjet na netu slike, i malo u striparnici kad sam bio. Možda si uzmem koji broj za uspomenu
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:20   #1002
Pročitao:

LUX 119. Prokleta Koliba (od 38 str.)
LUX 120. Poruke Smrti
LUX 121. Očajničko Putovanje
LUX 122. Crveni Pijesak
LUX 123. Poslednja Žrtva (do 57 str.)

Kao i u prošloj priči, Zagor i Čiko još nisu dovršili svoju kolibu koja je uništena za vrijeme treće pojave Hellingena. Prošli put kad su počeli je obnavljati, going-going im je pojeo materijal, pa su morali ići u grad po novi i tako upali u novu avanturu (sa onim profesorima-znanstvenicima).

Sad kad su se vratili doma, opet je počela gradnja, ali pored Čika je to nemoguće i kako su se sjetili da je proljeće i time veliki sastanak poglavica, opet je koliba ostala nedovršena.

Jedna od dužih priča u kojoj se pojavljuje Winter Snake. Uzbudljiva avantura, crveni mravi, malo cmok cmok cmokanja () sa Fridom, ona tužna sudbina violiniste, napuštena utvrda, onaj otočić na kom su se branili, Zagor postaje taoc Winter Snakea.. puno zanimljivih stvari u ovoj priči, a možda je sve pomalo uništilo ulijetanjem Bignotija na kraju sa svojim crtežom, inače sve štima. Možda su neke odluke Zagora bile čudne, možda bi mi da smo na njegovom mjestu neke stvari uradili drugačije (predali onog Memphisa Winter Snakeu), ali to onda ne bi bio Zagor.

Kraj mi se baš svidio, dobro da su se Zagor i Čiko uspjeli izvući iz "nevolje"
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:16   #1003
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Jel skupljaš i te Zagore? Ja sam samo imao prilike vidjet na netu slike, i malo u striparnici kad sam bio. Možda si uzmem koji broj za uspomenu
Da, fali mi samo broj 2, al i njega nabavim ubrzo... Za 2 mjeseca izlazi Origins, trebalo bi biti extra zanimljivo
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:00   #1004
Spominjali ste Epicenter comics pa da se nadovežem. Uglavnom, ja ih uzimam. Izlaze svakih pola godine otprilike i fora mi je što su na engleskom.

Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Jedna od dužih priča u kojoj se pojavljuje Winter Snake. Uzbudljiva avantura, crveni mravi, malo cmok cmok cmokanja () sa Fridom, ona tužna sudbina violiniste, napuštena utvrda, onaj otočić na kom su se branili, Zagor postaje taoc Winter Snakea.. puno zanimljivih stvari u ovoj priči, a možda je sve pomalo uništilo ulijetanjem Bignotija na kraju sa svojim crtežom, inače sve štima. Možda su neke odluke Zagora bile čudne, možda bi mi da smo na njegovom mjestu neke stvari uradili drugačije (predali onog Memphisa Winter Snakeu), ali to onda ne bi bio Zagor.

Kraj mi se baš svidio, dobro da su se Zagor i Čiko uspjeli izvući iz "nevolje"
Ovu epizodu imaš u njihovom izdanju - Red Sand. Meni je ta pustolovina jedna od najboljih

ihrstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:03   #1005
Ovo je naslovnica

]
ihrstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:34   #1006
Quote:
ihrstic kaže: Pogledaj post
Ovo je naslovnica

]
Je, to je taj broj 2, i upravo mi taj fali... grrr, al ubrzo ga nabavim.
Jel se i ti veseliš sljedećem broju, Origins?
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:25   #1007
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Je, to je taj broj 2, i upravo mi taj fali... grrr, al ubrzo ga nabavim.
Jel se i ti veseliš sljedećem broju, Origins?
Naravno Pretpostavljam da je to uglavnom o Zagorovoj prošlosti. Baš sam nedavno pročitao specijal Dugin most i Nulta godina Darkwooda
ihrstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:27   #1008
Quote:
ihrstic kaže: Pogledaj post
Naravno Pretpostavljam da je to uglavnom o Zagorovoj prošlosti. Baš sam nedavno pročitao specijal Dugin most i Nulta godina Darkwooda
da, da! početkom travnja su u snk
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:04   #1009
Quote:
ihrstic kaže: Pogledaj post
Ovu epizodu imaš u njihovom izdanju - Red Sand. Meni je ta pustolovina jedna od najboljih
Hvala ti, nisam imao pojma da je to ta epizoda, iako sam već vidio naslovnicu

Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Je, to je taj broj 2, i upravo mi taj fali... grrr, al ubrzo ga nabavim.
Jel znaš možda jel ima tih brojeva još u striparnicama
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:09   #1010
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Hvala ti, nisam imao pojma da je to ta epizoda, iako sam već vidio naslovnicu


Jel znaš možda jel ima tih brojeva još u striparnicama
znam da snk ima, dal imaju sve ne znam, al oni su 'glavni' za njihova izdanja u HR, u kontaktu sam s epicenter comics/maricicem, sve ide u snk
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:59   #1011
Ovo mi je cudno u startu bilo... dodem kad dvije nove stranice u threadu... e pa jeste se raspisali
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:14   #1012
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ovo mi je cudno u startu bilo... dodem kad dvije nove stranice u threadu... e pa jeste se raspisali
stiglo pojačanje iz Istre!
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 01:47   #1013
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
znam da snk ima, dal imaju sve ne znam, al oni su 'glavni' za njihova izdanja u HR, u kontaktu sam s epicenter comics/maricicem, sve ide u snk
Odlično možda i ja onda uzmem ta izdanja, vidim na njihovim stranicama da imaju 3, 4 i 5. Broj 3 je ravno 100 kn, a ovaj 4 i 5 po 120 kn.

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...-vendetta.aspx

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...supermike.aspx

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...s-of-fear.aspx

Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ovo mi je cudno u startu bilo... dodem kad dvije nove stranice u threadu... e pa jeste se raspisali
Hehe, kako Alex kaže, stiglo pojačanje :klap: baš mi drago da je došao, a ne da nas samo čita kao gost

Painkiller, jesi ti uspio što pročitat u zadnje vrijeme?
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 07:27   #1014
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Odlično možda i ja onda uzmem ta izdanja, vidim na njihovim stranicama da imaju 3, 4 i 5. Broj 3 je ravno 100 kn, a ovaj 4 i 5 po 120 kn.

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...-vendetta.aspx

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...supermike.aspx

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...s-of-fear.aspx


Hehe, kako Alex kaže, stiglo pojačanje :klap: baš mi drago da je došao, a ne da nas samo čita kao gost

Painkiller, jesi ti uspio što pročitat u zadnje vrijeme?
Nego, još me jedna stvar zanima Reem, i ostala ekipo, Magični vjetar? Jer, kad smo kod epicenter comics, izbacuju vrhunski Magic Wind... imam prva 2 komada, al izašlo ih je bar 7-8
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 07:31   #1015
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=JuXyjxnpcrQ
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:50   #1016
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Nego, još me jedna stvar zanima Reem, i ostala ekipo, Magični vjetar? Jer, kad smo kod epicenter comics, izbacuju vrhunski Magic Wind... imam prva 2 komada, al izašlo ih je bar 7-8
O Magičnom mi je pričao kolega Constantine iz ove teme, mislim da mi je spominjao da je to neka vrsta horor-westerna, nisam još imao prilike nabaviti taj strip.

Ali sam čuo da ga radi i taj EC, a ne znam dal i on dolazi u SNK. Nisam nikada čitao strip na engleskom, pitaj boga kakav bi to bio osjećaj

Btw, sjajan video
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:04   #1017
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
O Magičnom mi je pričao kolega Constantine iz ove teme, mislim da mi je spominjao da je to neka vrsta horor-westerna, nisam još imao prilike nabaviti taj strip.

Ali sam čuo da ga radi i taj EC, a ne znam dal i on dolazi u SNK. Nisam nikada čitao strip na engleskom, pitaj boga kakav bi to bio osjećaj

Btw, sjajan video
Dolazi i u SNK, ja sam ih eto nabavio u Babilonu
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:17   #1018
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Dolazi i u SNK, ja sam ih eto nabavio u Babilonu
Nisam to znao, super

Pročitao:

LUX 123. Poslednja Žrtva (od 58 str.)
LUX 124. Dolaze Samuraji
LUX 125. Sjekira i Sablja

Još jedna zanimljiva avantura u nizu. Zagor i Čiko se odmaraju kod svoje kolibe (koja je ovdje napokon obnovljena), te dolazi im papiga (zračna pošta), vlasništvo ludog Drunky Ducka dobivaju poziv od Fergusona, lika kojem netko krade stoku te formira svoju vojsku i to ne bilo kakvu, već od samuraja! Ovo me odmah podsjetilo malo na onog šeika što sam imao prilike ne tako davno pročitati (i oni su bili nasilni). Zagor je naravno trebao pomoći kao vodič tim samurajima.

Ali vidjelo se tu da nešto neće štimati, predobro je započelo i brzo završio taj okršaj sa kradljivcima stoke. Možda najbolji dio ove priče onaj dio kad su ih uhvatili u zamku (Zagor, Tonka i ekipa) u onom uskom kanjonu, te jednostavno odranjanjem kamenja svladali te opasne samuraje. Svidio mi se i nastavak priče, način na koji su zauzeli tu malu "utvrdu" Fergusona, te konačni obračun sa onim glavnim samurajem. A i naravno, da ne zaboravim, one vježbe (neuspješne) indijanaca, koje je trenirao Zagor je isto bilo dobro, u jednom dijelu i smiješno

Primjetio sam da ova zadnja epizoda nešto duže traje (104 str.), vjerojatno su htjeli u ovom stripu završiti priču.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:24   #1019
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Nisam to znao, super

Pročitao:

LUX 123. Poslednja Žrtva (od 58 str.)
LUX 124. Dolaze Samuraji
LUX 125. Sjekira i Sablja

Još jedna zanimljiva avantura u nizu. Zagor i Čiko se odmaraju kod svoje kolibe (koja je ovdje napokon obnovljena), te dolazi im papiga (zračna pošta), vlasništvo ludog Drunky Ducka dobivaju poziv od Fergusona, lika kojem netko krade stoku te formira svoju vojsku i to ne bilo kakvu, već od samuraja! Ovo me odmah podsjetilo malo na onog šeika što sam imao prilike ne tako davno pročitati (i oni su bili nasilni). Zagor je naravno trebao pomoći kao vodič tim samurajima.

Ali vidjelo se tu da nešto neće štimati, predobro je započelo i brzo završio taj okršaj sa kradljivcima stoke. Možda najbolji dio ove priče onaj dio kad su ih uhvatili u zamku (Zagor, Tonka i ekipa) u onom uskom kanjonu, te jednostavno odranjanjem kamenja svladali te opasne samuraje. Svidio mi se i nastavak priče, način na koji su zauzeli tu malu "utvrdu" Fergusona, te konačni obračun sa onim glavnim samurajem. A i naravno, da ne zaboravim, one vježbe (neuspješne) indijanaca, koje je trenirao Zagor je isto bilo dobro, u jednom dijelu i smiješno

Primjetio sam da ova zadnja epizoda nešto duže traje (104 str.), vjerojatno su htjeli u ovom stripu završiti priču.
Inače, s obzirom da je američki strip (barem donekle) i da se radi o 100 stranica u boji Magic wind je kod nas, zasad, jako jeftin - 55kn! recimo preko us amazona je $13, što je osjetno više
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:48   #1020
Alex, to onda i nije puno mislim da je ok cijena. Evo kod nas Maxi izdanje Zagora je 49 kn, bude negdje oko 300 str.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.