Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 11:56   #421
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Proces ti ide ovako:

1. Netko s Upworka ti da svoj Skype ID
2. Dodas ih na Skype
3. Oni te nazovu i pitaju te kako se zoves or smth
4. Ti im odgovoris
5. Oni ti se zahvale i kazu ti da ce ti profil biti odblokiran u iducih sat vremena





I onda slijedi ovakav chat sa njihovom podrškom:

Quote:
Sasha: Hello, I need urgent help. I have some of my proposals withdrawn and I know I didn't do it. It says "Closed by Upwork"

Abigail: Thank you for waiting. May I have the job post link please?

Sasha: https://www.upwork.com/ab/proposals/***** For these two I was in interview process. There are few other closed

Abigail: The proposals were withdrawn because your profile was not yet video verified then. Now that you have verified your profile, kindly re-send your proposal.

Sasha: And lose my connects again? Are you kidding me?

Abigail: Let me check with the Team who handled your verification.

Sasha: Please do. This is so unprofessional and it makes me look bad. I was in interview process with those two clients and now I have probably lost the opportunity to work with them

Abigail: Thank you for waiting. Unfortunately, we cannot reopen those proposals or applications, as they were automatically canceled due to the temporary hold on your account that needed verification. My apologies, however, you need to make and send new proposals and talk to your client about what happened.

Sasha: I have 2 connects left.... This in unbeliveable. You cannot run business like this, one of those clients was a possible long term that I was looking for ages! I need this resolved. How can you cancel a proposal where I have active interview??

Abigail: You may send them a message via your messenger dash. They can still create an invite for you. Please note, once a contract is suspended all proposals will bre withdrawn.

Sasha: All? I still have some active ones, including interviews

Abigail: Only proposals, if it's already under interview, this won't be affected.

Sasha: I was under interview with those two clients I linked to you. That's the problem

Abigail: You may continue communicating with them. We advise talking to your client about what happened.

Sasha: I am, I'm trying to put out the fire. It's making me look very unprofessional. How often do those random profile checks happen? And how can you withdraw my proposals and not reimburse the connect backs without even notifying me?

Abigail: You can inform the clients that your account was placed on hold due to verification process.

Sasha: Also I have 24 active proposals that didn't close

Abigail: We do this to all freelancers occassionally.

Sasha: I have 2 connects left, how am I suppose to apply again to those jobs? To the ones I'm not interviewed in

Abigail: You may wait for the next billing cycle for your Connects to be renewed. We advise you to read the Upwork's Terms of Services as you have agreed on this upon sign up.

Sasha: where exactly is that stated? In what section

Abigail: https://www.upwork.com/legal/

Sasha: If you're talking about 3.3 nothing there states what happened here

Abigail: This is regarding the IDV (verification)

Sasha: That's exactly my point: 3.3 IDENTITY VERIFICATION

Sasha: It's OK to verify user account, it's OK to put users proposals on HOLD while account isn't verified but isn't NOT OK to CANCEL users proposals, especially ones he's being interviewed in, without any notice to user or reimbursement.

Abigail: As mentioned, any suspension will remove all proposals. We'll credit you 30 Connects you as one time courtesy. Please hold while we process this for you.

Sasha: Thank you but that doesn't nearly solve the issue. I know it's not your fault and I'm taking it out on you but I need someone to understand that you cannot do this to people that live from you and you get part of the earnings from them.

Abigail: Thank you for waiting. I understand where you are coming from. Please know that this is a system limitation and is working as designed.

Sasha: Well, it's designed wrongly...
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:38   #422
pozz

novajlija sam na upworku. prevoditeljski posao.
zbunjuje me hrpa toga.

jedno piše na ponudi, a to je cijena za cijeli projekt. drugo piše cijena po riječi a ja sam onda (da zasolim ) još dao svoju ponudu (jer se tražilo) još nižu da me uzmu konačno.
i sad kad sam prihvatio, krenula priča porukama, posao je ogroman pa sam prvo odbio a onda su mi ponudili da napravim samo jedan dio. i šta sad trebam ... novi proposal ... nešto drugo ? strah me da me ne sjebu, pa ne znam ... šta, kako. kako ide s utvrđivanjem cijene. koje dugmiće trebam stisnuti. gdje sam osiguran. tj. strah me da mi ne daju lošu ocjenu ili nešto.
mislim, pokušavam naći neki kratko opisani postupak ugovoranja i ispunjavanja. imaju hrpetinu instrukcija, ne znam gdje da uopće nađem to što tražim.

help, please
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:11   #423
Quote:
Sasha2807 kaže: Pogledaj post
I onda slijedi ovakav chat sa njihovom podrškom:
Peh. Nove freelancere obicno zahaltaju relativno brzo za tu verifikaciju pa ne gube nista.

Kriv je sistem kao sto je i receno, buduci da je to sve nekako zbrda zdola sklepano i nije se gledalo na sve moguce situacije u kojima bi se freelancer nasao. Sto se tice ovih intervjua, dobro su ti rekli da im se mozes javiti natrag preko inboxa. Fino opises situaciju i vjerujem da bi klijenti bili razumni - ne ispadas ti neprofesionalan vec Upwork koji uopce dozvoljava da radis ista na platformi ako nisi verificiran. I tu sad opet dolazimo do toga da re-verificiraju ljude koji imaju dokazane profile sa oDeska kao kolega koji je pokrenuo raspravu. Jos jedna nebuloza koja stvara probleme koji nisu sredjeni do kraja u TOSu. Kao sto rekoh, traljavo odradjen posao. Svu krivnju na Upwork ubuduce bacaj ako dodje do ikakvih problema u suradnji s klijentima, vjerujem da i oni isto imaju nekih problema sa svoje strane. No pokusavati Upworku dokazati da imaju bugove i da im stranica ne funkcionira fluidno i kako bi trebala (s obzirom na kakav postotak nam uzimaju) je borba s vjetrenjacama, nazalost.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:52   #424
Nakon šestog mail-a koji sam im poslao, konačno su mi poslali link gdje se može uploadati scan osobne, vozačke ili nekog drugog dokumenta i neki račun za potvrdu adrese. I onda mi poslali da će biti gotovo za 3-4 dana, pitam ih zašto tak dugo i ak mogu to prije, i evo sad sam dobio mail da su konačno potvrdili moj identitet. Valjda treba biti uporan. Jedino je glupo kaj uvijek netko drugi pošalje mail a ne onaj koji je započeo.
damir12pr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:43   #425
Jesi u tih sest mailova nadopunjivao prvi request ili slao svaki posebno, tj novi? Ako je ovo drugo, to ti je odgovor zasto si uzurpirao sestoricu (vjerojatno) Indijaca da ti srede verifikaciju. Nekad se dogodi da ti request prebacuju razlicitim departmentima koji se specijaliziraju za doticne stvari, pa mozda su te mozda i zato seljakali okolo. Meni su nedavno tri CSovca pokusavala rijesiti problem s payment methodom, maknuli su mi stari Payoneer i kad sam isla dodavati novi mi nije izbacivalo popup za unijeti podatke, vec mi je automatski stari account bio vracen. Trajalo je dobrih tjedan i pol. Maknu, ja se pokusam ulogirati, automatski mi vrate stari. Pa opet maknu, ja se pokusam ulogirati, oni automatski stave stari. I tako par puta.

Upwork

PS. evo jedan zanimljivi website za developere ovdje
Nesto kao TopTal, ali s ciljem slanja raketa u svemir!
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:05   #426
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Mislim da se to odnosi na ljude koji se prijave za neku znj kategoriju i stave neku znj satnicu. Moras biti stvarno krumpir da te Upwork ne odobri.

Kolega koji je za mene radio kaže da se prijavio tamo da vidi šta će se dešavati i ubacio danas standardne vještine php, node jsvascript mongo itd i da su ga odbili par puta jer kao da je previše ljudi sa istim vještinama. WTF pa mongo, js i node su top, ako se toga ne traži dosta onda ne znam šta se traži. A nekako ne vjerujem i da je previše prog sa takvim vještinama . Možda je caka negdje drugdje
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:40   #427
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
pozz

novajlija sam na upworku. prevoditeljski posao.
zbunjuje me hrpa toga.

jedno piše na ponudi, a to je cijena za cijeli projekt. drugo piše cijena po riječi a ja sam onda (da zasolim ) još dao svoju ponudu (jer se tražilo) još nižu da me uzmu konačno.
i sad kad sam prihvatio, krenula priča porukama, posao je ogroman pa sam prvo odbio a onda su mi ponudili da napravim samo jedan dio. i šta sad trebam ... novi proposal ... nešto drugo ? strah me da me ne sjebu, pa ne znam ... šta, kako. kako ide s utvrđivanjem cijene. koje dugmiće trebam stisnuti. gdje sam osiguran. tj. strah me da mi ne daju lošu ocjenu ili nešto.
mislim, pokušavam naći neki kratko opisani postupak ugovoranja i ispunjavanja. imaju hrpetinu instrukcija, ne znam gdje da uopće nađem to što tražim.

help, please


Porukama kroz Upwork, nadam se?
Ne trebaš novi proposal, trebaš da ti ponude ugovor s uvjetima kakve ste u porukama dogovorili.
Pazi da tamo (u ugovoru) napišu to što ste dogovorili, a ne nešto manje, jeftinije, veći obujam posla, što ja znam...
Utvrđivanje cijene ide pregovorima prije potpisivanja (klikanja) ugovora. Ako je na sat, onda si zaštićeniji nego ako je po poslu. Ugovor po poslu može i ne mora imati zasebne etape, koje se odrađuju i naplaćuju jedna po jedna.


Sent using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:30   #428
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Porukama kroz Upwork, nadam se?
Ne trebaš novi proposal, trebaš da ti ponude ugovor s uvjetima kakve ste u porukama dogovorili.
Pazi da tamo (u ugovoru) napišu to što ste dogovorili, a ne nešto manje, jeftinije, veći obujam posla, što ja znam...
Utvrđivanje cijene ide pregovorima prije potpisivanja (klikanja) ugovora. Ako je na sat, onda si zaštićeniji nego ako je po poslu. Ugovor po poslu može i ne mora imati zasebne etape, koje se odrađuju i naplaćuju jedna po jedna.


Sent using Tapatalk
hvala ti na odgovoru.
tražim plaćanje po poslu, ili po etapi posla. ispada da je bidana cijena koju sam ponudio ... bezveze jer su već ponudili tarifu u oglasu. ali moj proposal s tom cijenom i dalje tamo stoji.
plaćanje po poslu mi je bolje nego po satu, em je standard za prevođenje em jer mi prvi sati odu na organizaciju, ostatak je onda lak.
znači, za sve oni moraju dati cijenu ... na koju se klikne (prihvat) ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:16   #429
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Pazi da tamo (u ugovoru) napišu to što ste dogovorili, a ne nešto manje, jeftinije, veći obujam posla, što ja znam...
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
tražim plaćanje po poslu, ili po etapi posla. ispada da je bidana cijena koju sam ponudio ... bezveze jer su već ponudili tarifu u oglasu. znači, za sve oni moraju dati cijenu ... na koju se klikne (prihvat) ?
Potpuno je nevazno sto pise u ugovoru, vazno je samo koliki budget ste na kraju dogovorili i da taj isti bude funded pod projektom (ovo dogovaras s klijentom hoces li raditi po etapama ili sve u komadu). To vidis tako da pogledas milestone koji je klijent napravio na poslu, nakon sto prihvatis njegov job offer. Ukoliko je milestone funded, pocni raditi i nemoj mu u porukama nista slati na pregled od iskoristivih fileova, vec cijeli posao fino zakaci na taj milestone i zatrazi da budes placen iskljucivo na taj nacin.

Budget pod ugovorom se moze promijeniti, tako da nije vazno sto si ti njemu predlozio prilikom prijave ili sto je on stavio u originalni job post. Vazno je s kojom cifrom ti zapocinjes posao, tj koja cifra je navedena u job offeru koji on tebi salje i naravno, da je ta cifra uplacena (funded) prije nego sto ti pocinjes raditi. I fixed i hourly su pod ajmo rec slicnom zastitom, samo sto na hourly radis odmah, dok na fixed radis tek kad je milestone uplacen - jednom kad ga submittas, ukoliko ga klijent sam ne odobri, on se automatski odobrava u roku tjedan ili dva, nisam sigurna.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:22   #430
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Porukama kroz Upwork, nadam se?
Ne trebaš novi proposal, trebaš da ti ponude ugovor s uvjetima kakve ste u porukama dogovorili.
Pazi da tamo (u ugovoru) napišu to što ste dogovorili, a ne nešto manje, jeftinije, veći obujam posla, što ja znam...
Utvrđivanje cijene ide pregovorima prije potpisivanja (klikanja) ugovora. Ako je na sat, onda si zaštićeniji nego ako je po poslu. Ugovor po poslu može i ne mora imati zasebne etape, koje se odrađuju i naplaćuju jedna po jedna.


Sent using Tapatalk
hvala ti na odgovoru.
plaćanje po poslu mi je bolje nego po satu, em je standard za prevođenje em jer mi prvi sati odu na organizaciju, ostatak je lak. tak da tražim plaćanje po poslu, ili po etapi posla.
ispada da je bidana cijena koju sam ponudio ... bezveze jer su već ponudili tarifu u oglasu. ali jedino taj moj proposal s tom cijenom i dalje tamo stoji. i može se mijenjati, pa ne znam čemu služi.
znači, za sve oni moraju dati cijenu ... na koju se klikne (prihvat) ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:30   #431
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
znači, za sve oni moraju dati cijenu ... na koju se klikne (prihvat) ?
Da.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:02   #432
Svi koji budu morali potvrditi adresu za PayPal: dovoljni su sken osobne iskaznice (na kojoj je ispisan i engleski prijevod ime/name, i ostalo) i potvrda o prebivalištu (može i elektronička). Ako ne prihvate požalite im se emailom da je to potvrda izdana od Republic of Croatia Ministry of Interior i da sadrži sve podatke koje traže.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:53   #433
Evo prijavila se na Fiverr Pro, recruiter mi poslao neki link za to.
Sad prijava prolazi provjeru.

Ako jos netko zavrsi tamo, nek se javi
Koncept je malo drugaciji nego na UW.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:05   #434
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Svi koji budu morali potvrditi adresu za PayPal: dovoljni su sken osobne iskaznice (na kojoj je ispisan i engleski prijevod ime/name, i ostalo) i potvrda o prebivalištu (može i elektronička). Ako ne prihvate požalite im se emailom da je to potvrda izdana od Republic of Croatia Ministry of Interior i da sadrži sve podatke koje traže.
Kakva fakin potvrda o prebivalistu?

Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
@CodeName
Da poslovni PP

@TinchH

ovjerenje da ja mogu koristiti svoj račun, sken putovnice, sken upisa u obrtni registar, zadnji izvod banke, popunjavao broj telefona, adresu u profilu i još sam možda nešto preskočio ali hrpu toga sigurno sam preko pola sata na to potrošio ako ne i više.. Pisalo je da će se javiti kroz dan dva..
Jesi li po to ovjerenje da mozes koristiti svoj racun nekamo isao? Jebo ih ja, samo imam jos manju volju time se baviti kad ovako vidim kaj sve treba.

Quote:
Sasha2807 kaže: Pogledaj post
I onda slijedi ovakav chat sa njihovom podrškom:
Isuse Sasha, zabolila me glava od ove konverzacije

I kaj na kraju? Dobio 30 connectsa, poslovi ostali closed i nikom nis?


Btw - video verification???
Ja to nemam. Koji k


Btw fakat ne znam kaj bi da nema ove teme i vas :Opalili me osjecaji:
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:37   #435
Sveze UW-a, ja sam imao video-verifikaciju kad sam promijenio sliku na profilu, i jednom na početku ako se dobro sjećam.
I to je to.. za 6 godina.


A što se tiče PP-a, poslao sken osobne ako se dobro sjećam, još tamo negdje na početku i to je to... Jedino ako se nešto nije promijenilo u skorije vrijeme, jer ga slabije koristim zadnjih godinu-dvije.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:50   #436
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jesi li po to ovjerenje da mozes koristiti svoj racun nekamo isao? Jebo ih ja, samo imam jos manju volju time se baviti kad ovako vidim kaj sve treba.
Ma jok, oni odmah ponudili šprancu tamo na istoj stranici gdje dostavljaš sve podatke, zbrisao sam pa ti ne mogu poslati ali tamo je na toj stranici, možeš skinuti potpisati se lupiš pečat i samo skenirano uslikano pošalješ njima nazad..
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:52   #437
Što se tiče video verifikacije, ja sam to obavio pred jedno pola godine možda malo više, trajalo je doslovno 20 sekundi, daš im skype, oni te nazovu javiš se pitaju te tipa recite svoju puno ime i koje vještine nudiš i to je to.. Poklopili i za par minuta verficirali me.. Zbilja ne vidim problem..
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:23   #438
Ja sam to ocito zaboravila... mislila sam da trebas uploadati video na profil ili tak nes.

Iako je kamera my thing... kolosalno mi se to sada ne bi dalo raditi
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:46   #439
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Da.
sad tek vidjeh odgovor. puno hvala na detaljima !
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:52   #440
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Isuse Sasha, zabolila me glava od ove konverzacije

I kaj na kraju? Dobio 30 connectsa, poslovi ostali closed i nikom nis?


Btw - video verification???
Ja to nemam. Koji k
Upravo tako. I to sam dobio jer sam se bunio, da nisam ništa rekao ne bih dobio niti te connecte.

Sva sreća da je jedan klijent s kojim sam bio u interviewu bio razuman. Mislio je da sam odustao i da nisam na vrijeme skužio i javio mu se, izgubio bih taj posao. A taj posao je na kraju ispao long term zbog kojeg sam uspio i otvoriti svoj studio.

Video verifikacija ti traje 20-30 sekundi, ja sam ju obavio preko Skypea na mobu dok sam bio u trgovini. Pitaju te adresu ili neko tako glupo pitanje.
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.