Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li predsjednica drugi mandat
Da 22 17.46%
Ne 104 82.54%
Glasovatelji: 126. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 18:10   #1321
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Picula bi u biti vjerojatno bio solidan protukandidat... on je tocno ono sto glasaci ocito i zele na toj pozicjiji. Umivenog i kulturnog, bez okusa i mirisa politicara (zato brdjos poput Bandica i nije imao sanse)
Za Milanovica je jako tesko reci, iako je istina da bi on svojim kurcevitim stavom pobrao i dio "desnice".

Ovo da HDZ uskrati podrsku trenutnoj predsjednici je pomalo SF i izrazito sumjnam da je to uopce moguce. Mozda ako se dogode neke tektonske promjene u HDZu, smjene Plenkovica pa dovedu nekog "desnijeg" (ali cak i tada je to pomalo nerealan scenarij).
Jel ti pažljivo pratiš što se događa na našoj sceni? Ako će joj netko uskratit podršku za kandidatkinju HDZ-a onda je to samo Plenković što svjedoči i ovaj jučerašnji performans s Đakićem. Picula nema šanse. Rekoh nije se uspio nametnut ni SDP-u a bez SDP-a nema šanse.
Atomic Lily is offline  
Old 13.02.2018., 18:12   #1322
Ja bih se bacila s balkona u grmlje ( prizemlje) kada bi me u vlastitoj državi Vučić sažaljevao i brinuo za mene, kako sam sada na vijestima čula da je Vučić onako plačljivim glasom rekao da mu nije toliko što njega napadaju ( može on to valjda izdržati, muško je) nego što su potkačili Kolindicu.

E, pa sini munjo, udri, grome!!
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 13.02.2018., 18:16   #1323
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Jel ti pažljivo pratiš što se događa na našoj sceni? Ako će joj netko uskratit podršku za kandidatkinju HDZ-a onda je to samo Plenković što svjedoči i ovaj jučerašnji performans s Đakićem. Picula nema šanse. Rekoh nije se uspio nametnut ni SDP-u a bez SDP-a nema šanse.
Plekovic to nece napraviti nikada pa ni tada...on je oportunist i nema sanse da bi ulazio u tu vrstu (za njega nepotrebnog) sukoba. Da ne govorim da su na kraju dana Plenkovic i Kolinda puno blizi i intelektualno i po masu stvari od Plenkovica i Dakica ili Culeja i sl. likova.
Ocito je da postoji raskorak izmedju pro USA Kolinde i EU Plenkovica, ali da bi on uskratio podrsku - 99,9% sam siguran da se to ne moze dogoditi.
denijama is offline  
Old 13.02.2018., 18:29   #1324
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Picula bi u biti vjerojatno bio solidan protukandidat... on je tocno ono sto glasaci ocito i zele na toj pozicjiji. Umivenog i kulturnog, bez okusa i mirisa politicara (zato brdjos poput Bandica i nije imao sanse)
Za Milanovica je jako tesko reci, iako je istina da bi on svojim kurcevitim stavom pobrao i dio "desnice".

Ovo da HDZ uskrati podrsku trenutnoj predsjednici je pomalo SF i izrazito sumjnam da je to uopce moguce. Mozda ako se dogode neke tektonske promjene u HDZu, smjene Plenkovica pa dovedu nekog "desnijeg" (ali cak i tada je to pomalo nerealan scenarij).
Nikad Milanović neće dobiti glasove desnice. On može samo natjerati desnicu da unatoč svemu glasa za KGK, a protiv njega.
Tomo1972 is offline  
Old 13.02.2018., 18:32   #1325
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Nikad Milanović neće dobiti glasove desnice. On može samo natjerati desnicu da unatoč svemu glasa za KGK, a protiv njega.
opet ???

Milanović je van aktivne politike

da, znamo da nitko osim HDZ-a ne može dobiti glasove desnice
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 13.02.2018., 18:37   #1326
Desnica potajno pati za Milanovićem. Jedini razlog zašto SDP danas ima mandata koliko ima je Milanović. Bez Milanovića, imali bi duplo manje. Bez formalne podrške SDP-a, kao neovisan kandidat i uz retoriku iz 2016. Milanović bi mogao biti za ovakvu odnarođenu KGK što je ona bila za lutajućeg Josipovića.
Atomic Lily is offline  
Old 13.02.2018., 18:45   #1327
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Usklađivanje oko činjenica?

To što si ti iz mješanog braka ne obvezuje mene da sudjelujem u stvaranju treće Jugoslavije koja je uvijek rezultat 'usklađivanja činjenica'. Pa kad ih 'uskladimo' treći put, onda ćemo se čuditi 4. put kad naša djeca opet ne budu 3 godine u školi jer netko pokazuje 'tko je gazda'.
Samo prestanite 'usklađivat činjenice' jer sudjelujete u stvaranju novog rata. Oprosti,nije osobno.
Niš ne kužim Koje treće Jugoslavije... Govorim o dijametralno suprotnom poimanju onoga što se događalo 1991. - 1995. Kuća je ili plava, ili žuta, ne može tebi biti plava, a meni žuta....
MarijaZD is offline  
Old 13.02.2018., 18:48   #1328
Meni su jadni i jedni i drugi.
Jedni su se kleli da će tobože biti drukčiji od "jugoslovena" na vlasti, a drugi stalno veličaju luzera, što je za mene Milanović.
Tipa kojem je vlast dva puta doslovno pala pala u naručje.
Tipa koji nije uspio pobjediti već dobro načeti Sanaderov HDZ, tipa koji je izgubio dobivenu utakmicu, tipa koji na izbornoj pobjedi Ive Josipovića može zahvaliti HDZ-u, Hebrangu i Bandiću.
Ta fiksacija luzerima me fascinira.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Old 13.02.2018., 18:53   #1329
Quote:
MarijaZD kaže: Pogledaj post
Niš ne kužim Koje treće Jugoslavije... Govorim o dijametralno suprotnom poimanju onoga što se događalo 1991. - 1995. Kuća je ili plava, ili žuta, ne može tebi biti plava, a meni žuta....
Nije neka analogija,ali razumijem što želiš reći.
Hrvatu je kuća žuta, Srbinu plava. Onda je on sruši i traži od tebe da je ponovno sagradiš i da je pola ofarbaš u žuto,a pola u plavo. Barem. I to treći put,zaredom.
Čak i u scenariju da se odlučiš to tako napraviti,Srbinu će i takva kuća opet biti plava. Pa se krug zavrti ispočetka.
killy is offline  
Old 13.02.2018., 18:53   #1330
Vučić opet bahato nastupao u Lisinskom, Kolinda opet ulizivački. Potpuno je izdominirana.
IuliusCaesar is offline  
Old 13.02.2018., 19:07   #1331
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Nema meni šta bit lakše nego vi glasači Ive Josipovića umanjujete činjenicu da je osoba sa zakletvom četničkog vojvode bila pozvana na proslavu ulaska Hrvatske u EU i to osoba koja je nakon izbora za predsjednika Srbije izjavila da je Vukovar srpski grad u kojeg se Hrvati nemaju što vraćati.

Ni Ivo ni Zoki ga nisu morali zvati na tu proslavu isto kao što kosovski predsjednik nije pozvan na Vučićevu inauguraciju.

Nijedna strana hrvatske politike nije pokazala cojones kad su u pitanju postšešeljevci i postmiloševićevci koji vladaju Srbijom.



Nije morao, on je treptao zacakljenim okicama Borisu Tadiću.
Nikakvi natpisi nisu trebali.

Smiješni ste vi glasači ljevice ovih dana.


Cakano je gledati kako HDZ botovi uvijek u obrani vlastite pete kolone lupetaju s Josipovićem i Milanoviće...time samo pokazujete tko ste i što ste...

Pa s tim čentičkim vojvodom se KGK 3 puta slinavila...

Da ne govorimo kako ti je HDZ bio i jest u koaliciji sa strankom Pupovca i Stanimirovića...

TO ti je onaj koji je po svjedocima viđen na Ovčari...

Nećemo sada o slinavim isrpikama za sve srpske žrtve i slične debilane...

Ili o ovom srmaoćenju koje još traje...

Nema većih izdajica i petokolonaša od pročentičkih bandidat iz HDZ...gori su samo ovi kaj ih upotno brane...
McAucliffe is offline  
Old 13.02.2018., 19:14   #1332
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Vučić opet bahato nastupao u Lisinskom, Kolinda opet ulizivački. Potpuno je izdominirana.
Odlično je predstavila klasičnog beskičmenog Hrvateka,ispražnjenog od bilo kakvog duhovnog sadržaja i medijski očišćenog uma.

Hrvateka bez inicijative,nezainteresiranog Hrvateka kojem je passe sve što mu kažu da je passe,Hrvateka kojem je prošlost nebitna tema iako mu o tome ovisi sutra. Hrvateku koji svom životnom žestinom osuđuje nekakvog heb* Keleminca,ali tolerira kriminalnu organizaciju kao što je SPC.

Hrvateku je bitno da ga ne zovu ustašom,mada on to ostaje i nakon stote isprike za Jasenovac.

Ja za Kolindu nisam glasao,ali je toplo preporučam našim ljevičarima na idućim izborima. Kao stvorena.
killy is offline  
Old 13.02.2018., 19:21   #1333
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post


Cakano je gledati kako HDZ botovi uvijek u obrani vlastite pete kolone lupetaju s Josipovićem i Milanoviće...time samo pokazujete tko ste i što ste...

Pa s tim čentičkim vojvodom se KGK 3 puta slinavila...

Da ne govorimo kako ti je HDZ bio i jest u koaliciji sa strankom Pupovca i Stanimirovića...

TO ti je onaj koji je po svjedocima viđen na Ovčari...

Nećemo sada o slinavim isrpikama za sve srpske žrtve i slične debilane...

Ili o ovom srmaoćenju koje još traje...

Nema većih izdajica i petokolonaša od pročentičkih bandidat iz HDZ...gori su samo ovi kaj ih upotno brane...
istina je to
kajzen is offline  
Old 13.02.2018., 19:22   #1334
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Odlično je predstavila klasičnog beskičmenog Hrvateka,ispražnjenog od bilo kakvog duhovnog sadržaja i medijski očišćenog uma.

Hrvateka bez inicijative,nezainteresiranog Hrvateka kojem je passe sve što mu kažu da je passe,Hrvateka kojem je prošlost nebitna tema iako mu o tome ovisi sutra. Hrvateku koji svom životnom žestinom osuđuje nekakvog heb* Keleminca,ali tolerira kriminalnu organizaciju kao što je SPC.

Hrvateku je bitno da ga ne zovu ustašom,mada on to ostaje i nakon stote isprike za Jasenovac.

Ja za Kolindu nisam glasao,ali je toplo preporučam našim ljevičarima na idućim izborima. Kao stvorena.
tako je
zašto je tako?
kajzen is offline  
Old 13.02.2018., 19:24   #1335
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
tako je
zašto je tako?
Zato jer su Hrvateku najveći problem Hrvati.
killy is offline  
Old 13.02.2018., 19:28   #1336
Ne nego jer največi domači izdajnici i petokolonaši posjeduju eksluzivno "pravo" na "domoljublje"...

A jeoš uvijek ima dovoljan broj podkapacitiranih koji to puše...

A svi koji to istaknu su proglašeni ljevičarima,komunjarama iliti kaj ja znam čime...

Nitko ne njeguje udbaško-socijalistički-komunjarski mentalitet kao HDZ i njegova sljedba...

Svi koji ne misle kao oni su opasnot i treba ih udabškim metodama difamirati...

Činjenice njih ne zanimaju...

TO odlično pokazuej ova situacija s KGK i sijepo branjenje ovih četničkih izdrkavanja po RH...
McAucliffe is offline  
Old 13.02.2018., 19:30   #1337
Vučić usred Hrvatske,u insttuciji jednog od 3 stupa vlasti paradira s dokumentima nestalih Srba i lupeta da će biti toga još...

Nestalih Srba iz rata koje je njegova žgadija započela i koji je on otvoreno huškao po RH u ratno vrijeme...

Ali da,hajmo malo o Josipoviću ili Mesiću...

Ova nas ponižava usred Hrvatske...
McAucliffe is offline  
Old 13.02.2018., 19:40   #1338
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Vučić usred Hrvatske,u insttuciji jednog od 3 stupa vlasti paradira s dokumentima nestalih Srba i lupeta da će biti toga još...

Nestalih Srba iz rata koje je njegova žgadija započela i koji je on otvoreno huškao po RH u ratno vrijeme...

Ali da,hajmo malo o Josipoviću ili Mesiću...

Ova nas ponižava usred Hrvatske...
ona samo nastavlja tamo gdje su ovi josipović i mesić stali...
jer je ljigavost jedna konstanta hr politike
kajzen is offline  
Old 13.02.2018., 19:43   #1339
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Vučić usred Hrvatske,u insttuciji jednog od 3 stupa vlasti paradira s dokumentima nestalih Srba i lupeta da će biti toga još...

Nestalih Srba iz rata koje je njegova žgadija započela i koji je on otvoreno huškao po RH u ratno vrijeme...

Ali da,hajmo malo o Josipoviću ili Mesiću...

Ova nas ponižava usred Hrvatske...
I još podjebava Kolindu i kaže "ajde što mene napdaju ali mi žao Kolinde" pazi ti kakva pljuska, danas Milorada isto zajebava "pa ne moraš baš za svaki zakon da glasaš".

Ovakve sramote se dugo nije vidjelo.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 13.02.2018., 19:44   #1340
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Vučić opet bahato nastupao u Lisinskom, Kolinda opet ulizivački. Potpuno je izdominirana.
baš onako kako je i uvijek bilo i kako dolikuje svakom od aktera (osim tri dana 1995.)
kajzen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.