Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 19:18   #1641
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Apropos Cedara, taman je stavio nekoliko video klipova oko kojih će se vrtiti slijedeći Kongres JS (kod nas krajem kolovoza u ZG Areni):

http://jwsurvey.org/cedars-blog/leaked-2018-convention-videos-celebrate-anti-lgbtq-bigotry-unquestioning-obedience-doomsday-fear-mongering.... /
pročitala link, ajme !
treba li te ljude žalit, ili ih treba poslat na dekontaminaciju ?

ni dan danas mi nije jasno, a pročitala sam temu davno i svako malo navratim, kako si ti dospio u tu sektu ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:23   #1642
Quote:
kritičnatočka kaže: Pogledaj post
Milošću Božjom po vjeri u Isusa Krista
U kog je vjerovao Krist?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:36   #1643
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Novi član Vodećeg tijela - Kenneth Cook

U srijedu ujutro, 24. siječnja 2018, betelskoj obitelji u Sjedinjenim Državama i Kanadi objavljeno je da je Kenneth Cook imenovan kao član Vodećeg tijela Jehovinih svjedoka. Prije imenovanja, brat Cook je služio kao pomoćnik u Odjelu za pisanje.

Brat Cook je započeo s pionirskom službom 1. rujna 1982, a 12. listopada 1984. započeo je služiti u američkoj podružnici. Vodeće tijelo se sada sastoji od osmero pomazane braće.
A kojeg si danas ti vođe tijela?
(da si samo poželio mogao si biti jednim od njih)

Iza mene, doć će, kako vidiš troli trola, ali ti ne brini jer što te pitah pitah te kako čovjek pita čovjeka poštenog odgovora.

A one tam ću ignorirati jer za drugo ni nisu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:52   #1644
16

Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Nijedan Jehovin svjedok ti nece reci da je Isus(Jehova je spasenje)Bog, nego je Bozji sin!!!
Koja je razlika između Bog i Sin Božji ?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:55   #1645
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Biblija sama sebe tumaci,ne mozes uzimati pojedinacno neke stavke nego ih prouciti u kontekstu sa cijelim pogl. a i Biblijom u cjelini.Da razjasnim,postoji samo JEDAN JEDINI BOG koji je nad svima a to je JHWH a svi ostali nemogu se ni usporediti s njim.A posto Ga ne zele zvati Imenom zato ne mogu ostvariti blizak odnos i dobro Ga upoznati i zato lutaju !!!
Knjiga ne tumači ništa. Ljudi su oni koji tumaće. Svaka kršćanska sekta, sljedba, crkva itd tumače Bibliju na isti način ali naravno da postoje razlike. Zapravo svatko može Bibliju tumačiti kako želi i svako tuačenje je drugačije.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:05   #1646
20

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa kad nemaš ništa protiv onda zasigurno znaš da je Prvorođenac Božji.

Otkrivenje 3:14 ; Kološanima 1:15-17

On je taj preko kojeg je sve stvoreno. To ti znači da je bio prisutan u momentu stvaranja.
Također znači da Ivan 1:1 izvrsno je točan podatak.
Šta ti to znači prvorođenac Božji? Nemoj mi govoriti tumačenje reci koje je značenje?

Prvo rođeni znači da je prvi rođen. Hoćeš reći Božji sin koji je rođen prvi. Koliko ih onda ima ako je on prvi rođen. Ako tvrdiš da je Bog jedan i da je Sin jedan onda izraz prvorođeni besmislen. Pravilno bi bilo jedini.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:40   #1647
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Šta ti to znači prvorođenac Božji? Nemoj mi govoriti tumačenje reci koje je značenje?

Prvo rođeni znači da je prvi rođen. Hoćeš reći Božji sin koji je rođen prvi. Koliko ih onda ima ako je on prvi rođen. Ako tvrdiš da je Bog jedan i da je Sin jedan onda izraz prvorođeni besmislen. Pravilno bi bilo jedini.
To je kad prvoorođena budala ima prednost pred drugo rođenim genijem radnikom trudbenikom.
Onda se čudimo kakav je ovo svjet budalaština.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:33   #1648
Napuhali ste se balonom, samo što ne poletite egom... Ali stavite se na moje mjesto, pregaze te nedužnog na zebri i ostaneš u invalidskim kolicima, a počinitelj bez jednog dana zatvora. Poslije te pitaju zašto si na forumu. Eto tako sam zato, jer onaj nije u zatvoru. Premda, i njega i mene, pitaju, ima li Božja pravda smisla.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:27   #1649
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Napuhali ste se balonom, samo što ne poletite egom... Ali stavite se na moje mjesto, pregaze te nedužnog na zebri i ostaneš u invalidskim kolicima, a počinitelj bez jednog dana zatvora. Poslije te pitaju zašto si na forumu. Eto tako sam zato, jer onaj nije u zatvoru. Premda, i njega i mene, pitaju, ima li Božja prauvjvda smisla.

Tvoje fantazije su garant bile da sam ja taj manijak koji te pregazio pa si se toliko zalagala za moju kaznu da me izbace odavde.
Uzivala si kad su.me izbacili kao da su tom manijaku odredili dozivitni zatvor.
Ajd neka ako ti je lakse !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:39   #1650
Pričam o stvarnom slučaju. Kolica su moja zbilja, moja realnost, danas.

Zašto ste uopće pomislili da vam Pravi Život ovoliko postova ispisao... Rekoh vam, nemate pojma s kim pričate.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:36   #1651
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između Bog i Sin Božji ?
Mene zanima da li je taj Bog, koji ima jednog sina, takođe sin svojem ocu?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
U kog je vjerovao Krist?
U Allaha dž.š, Jednog, Jedinog.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kolica su moja zbilja, moja realnost, danas.
Zezaš?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:14   #1652
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Zezaš?
Zar sam čovjek koji bi se zezao zdravljem, vlastitim ili tuđim?.

Zar se na ovom pdf-u nije toliko puta pričalo danas si zdrav a sutra bolestan, i danas jesi a sutra nisi... Zar je ikad itko utješio kako utješi Biblija, Riječ Božja, i zar si pokraj sebe ikad imao nekog kao Jehovinog svjedoka. Ako nisi, tada znaš što nedostaje.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:31   #1653
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Biblija sama sebe tumaci,ne mozes uzimati pojedinacno neke stavke nego ih prouciti u kontekstu sa cijelim pogl. a i Biblijom u cjelini.Da razjasnim,postoji samo JEDAN JEDINI BOG koji je nad svima a to je JHWH a svi ostali nemogu se ni usporediti s njim.A posto Ga ne zele zvati Imenom zato ne mogu ostvariti blizak odnos i dobro Ga upoznati i zato lutaju !!!
Luta covjek koji nema prijatelja takva budala 40 godina se vrti u pustinji to kaze biblija.
Bog je zamjena za nedostatak socijalizacije i to pise u bibliji.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:36   #1654
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Luta covjek koji nema prijatelja
Sam paz da te ne uzmemo za sebe. Izbjegavaj ovu temu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:55   #1655
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Apropos Cedara, taman je stavio nekoliko video klipova oko kojih će se vrtiti slijedeći Kongres JS (kod nas krajem kolovoza u ZG Areni):

http://jwsurvey.org/cedars-blog/leak...fear-mongering

Klipovi su na engleskom, a imenovao ih je ovako:
<cut>
5. Djeca JS trebaju prihvatiti ideju o skorom masovnom klanju u Harmagedonu.
Od svih točaka, ta peta najbliže pojašnjava dubinu manipulacije....
Tako reaguje skoro svaki hrišćanski um zarobljen u retke Okrivenja
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 02:24   #1656
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Od svih točaka, ta peta najbliže pojašnjava dubinu manipulacije....
Tako reaguje skoro svaki hrišćanski um zarobljen u retke Okrivenja
Kudume šadi, bojiš li se zarobljavanja Otkrivenjem?. Rečeno je, slijedi osuda Božja i sve će religije pasti redom, sve do zadnje. I tvoja. I nemoj se žaliti jer, JS su već započeli propovjedanjem istog još prošle godine , samo vi to niste primijetili. Kažu u naredne dvije godine čut će se do svih krajeva zemaljskih. Jer, 100 godina se pričalo o Kraljevstvu kojeg malo tko poslušao. Sad će se o Kraju. I nije do njih jer je do Jehove Boga. A ti otvori Matej, pa se podsjeti na što je upozorio Isus, rekavši bit će ko u vrijeme sodome i gomore , odjednom nestalo mnoštvo a neki preživjeli. Kuran o tome ne priča baš ništa, zato vjeruj Bibliji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 03:22   #1657
Ja ni PŽ ne spavamo jer neznamo u koji čas dolazi lopov...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:52   #1658
48

Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Luka 1:31-33.Evo,zatrudnjet ćeš i rodit ćeš sina.Daj mu ime JEHOVA JE SPASENJE(Isus)!On će biti VELIK i zvat će se SIN SVEVIŠNJEGA.Jehova Bog dat će mu prijestolje Davida,oca njegova, i on će kraljevati nad domom Jakovljevim zauvijek i kraljevstvu njegovu neće biti kraja.Mat.1:21.I sada kad to znamo koja je ta "dobra vijest" koju njegov sin nama smrtnicima prenosi?O kakvom kraljevstvu Isus propovijeda?Da li i Jehovini svjedoci o tome danas propovijedaju?Što nas očekuje sutra???Ima li nešto bolje i razumnije od toga za nas ljude?Recite mi ???
Prekio proroka je rečeno da će se zvati Emanuel. A vidimo da je dobio ime Isus.

To su različita imena. Očito da u starom Zavjetu piše jedno ime: Emanuel. A u evanđeljima piše Isus.

Teško da su pisci starog zavjeta znali da će se u prvom stolječu roditi isus. Ali Isus je smatran Mesijom pa su mu NAKALEMILI STAROZAVJETNE IZREKE.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:29   #1659
52

Quote:
Tražim Istinu kaže: Pogledaj post
Luka 3:1-38 - je opis rodoslovne linije po Mariji ( krvna veza )

Matej 3:1-17 - je opis rodoslovne linije po očuhu Josipu

Više ovdje: http://www.gotquestions.org/Srpski/Isus-rodoslov.html ...dok ću dio sad citirati:
" ... Većina Biblijskih stručnjaka pretpostavljaju da je Luka zapisao Marijin rodoslov a Matej Josifov. Matej prati Josifovu liniju (Isusov legalni otac), kroz Davidovog sina Solomona, dok Luka prati Marijinu liniju (Isusova krvna linija), kroz Davidovog sina Natana. Ne postoji grčka reč za Davidovog zeta, i Josif bi se smatrao Ilijevim sinom zato što je bio oženjen njegovom ćerkom Marijom. Bilo kroz koju liniju, Isus je Davidov potomak, i samim tim može da bude Mesija. Da se prati rodoslov kroz majčinu stranu je neuobičajeno, ali takvo je bilo i devstveno rođenje. Lukino objašnjenje je da je Isus bio Josifov sin, “kako se mislilo” (Luka 3:23)."
Solomon ili Natan? Marija ili Josip?

Činjenice.

Stari Zavjet je zbirka tekstova mnogo starijih od onih iz Novog Zavjeta.

Novi Zavjet je zbirka tekstova iz prvog stolječa, odnosno ti tekstovi ako i nisu iz prvog stolječa govore o povjesnim događajima prog stolječa.

Između Starog i Novog Zavjeta , mislim na tekstove, nema NIKAKOVE STVARNE VEZE. Pozivanje pisaca na Stari zavjet su PUKE PRETPOSTAVKE.

Zašto jedamput piše Solomon a drugi put piše Natan. Kršćanstvo nastaje zbog PUKE pretpostavke kršćana da je Isus bio Mesija. Budući da su kršćani povjerovali da on jeste bio Mesija morali su potražiti dokaze. Bili su Židovski vjernici pa su se okrenuli Židovskim tekstovima. Tražili su zgodne rečenice kojima bi dokazivali da u Starom Zavjetu proroci govore o dolasku Isusa u prvom stolječu. Zbog toga koriste RODOSLOVLJE OD KRALJA DAVIDA.

Zašto Davida: David i svaki Židovski kralj poslije Davida su Mesije.

Ali David je polumitski lik. Izrael i njegovih dvanajst sinova su plemena. TKZV SVETA zemlja je bila podijeljena po plemenima. Možda je postojalo jedinstvo i savez ali poslije dolazi do razdvajanja, političkih i vjerskih podjela. Znamo za podjelu na JUDU i na IZRAEL. I jedni i drugi su pisali rodoslovlja. Ali zbog politike i političkih i vjerskih sukoba jednima je bio Solomon važniji od Natana i obrnuto. Tako su nastala različita rodoslovlja.

To vam je kao da su kod nas pisali rodoslovlja i sad u mitu stoji recimo da je kralj recimo Tomislav IMAO dva sina jedan se zvao Franjo a drugi Stipe. U rodslovlju iz Dalmacije su tvrdili da je rodoslovlje išlo ovako: Tomislav je rodio Stipu itd. A slavonci su u svom rodoslovlju napisali: Tomislav je rodio Franju itd.

Poslije više stotina godina nastaje Isus pokret. Imamo političko religijske sukobe prvog stolječa. Analogno Mateju i Luki u našem sličnom primjeru imamo dva pisca jedan je iz Dalmacije drugi je iz Slavonije.

Zašto postoje sukobi da li je Josipu ili po Mariji. U prvom stolječu i poslije dolazi zapravo do pisanja Evanđelja. Židovi su imali Krvave ratove protiv Rima. Židovima je svaki kralj poslije Davida bio MESIJA. Rani kršćani su prije 70. god vjerovali da je Isus bio Mesija. Htjeli su dokazati da ima rodoslovlje a nisu se usuđivali ispravljati svete tekstove. Zato njima nije mnogo značilo Solomon ili Natan. Poslije 70 se vjera mijenja i raste mržnja protiv židova pa se čak i odbacuje i Stari Zavjet jer je Židovski.

Jedan od razloga negiranja oca Josipa je dakle antisemitizam. Josip je morao postati očuh pa se počelo natezati sa time da li je Josipovo ili Marijino. Činjenica je međutim da je David polumitološki lik pa su i ta rodoslovlja mitologije. Nitko u prvom stolječu nije bio potomak kralja Davida ili se to nije znalo. To su rodoslovlja napisana baš tako kao kad bi kod nas počeli danas pisati rodoslovlje od Kralja Tomislava. Kad bi to napisali Dalmatinci i Slavonci.

Osim toga Rani Kršćani prije Pavla i u vrijeme Pavla oko 50te god. nisu vjerovali da je Isus sin Božji. Kad su usvojili tu vjeru postojao je antisemitizam. Pisci su htjeli izbrisati sve veze Isusa sa Židovima i njihovom religijom. Zato je Josip postao Očuh a mARIJA JE POSTALA DJEVICA I PRIJE I POSLIJE ISUSA.

U samim evanđeljima piše da je imala 4 sina i nije navedeno koliko kćerki.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:31   #1660
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Prekio proroka je rečeno da će se zvati Emanuel. A vidimo da je dobio ime Isus.

To su različita imena. Očito da u starom Zavjetu piše jedno ime: Emanuel. A u evanđeljima piše Isus.

Teško da su pisci starog zavjeta znali da će se u prvom stolječu roditi isus. Ali Isus je smatran Mesijom pa su mu NAKALEMILI STAROZAVJETNE IZREKE.
Drugim rijecima pisac rece Isus nije taj .
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.