Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 13:15   #6741
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Sarkazam kolega, sarkazam.

Pa i ako bi već dobio Nobelovu, to je ipak lova, ne?

Nemam ništa protiv, dapače izvrsno da ovdje ima ljudi spremnih za pomoć prilikom unosa. Btw, sad se sjetio što sam te ono jednom pitao za unos jednog auta. Hvala Ti još jednom na odgovoru. I da, tebe nikako ama baš nikako ne bi mogao stavit na ignore listu.
Imaš sreću pa sam uz komp (smartphone nije sastavni dio moga života) i mogu ti se odmah izvinuti za neprepoznavanje sarkazma.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 13.02.2018., 13:22   #6742
Ma nema problema, samo nastavi drugima pomagat.
Orlov77 is offline  
Old 13.02.2018., 23:12   #6743
Neš ti logističke finese s 2 auta u jednom danu, kad se radi o Sloveniji.
Lyman is offline  
Old 14.02.2018., 08:44   #6744
U kojem iznosu obično traže kaparu autokuce gore u Njem.? I na koliko dana drže obično auto?
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Old 14.02.2018., 11:14   #6745
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
U kojem iznosu obično traže kaparu autokuce gore u Njem.? I na koliko dana drže obično auto?
Ne postoji "obično traže" jer je UVIJEK za pojedinačno dogovoriti, i ovisno o drugim okolnostima.

Drugi dio pitanja je usko povezan, a odgovor je zapravo isti.

Načelno rečeno: opet ovisno o tvojoj pojedinačnoj osobnoj procjeni.. Nastoji izbjegavati.. / ako se vidiš "da baš moraš".. probaj svesti na vrlo sitni iznos..

U svakom slučaju je VRLO NEZAHVALNO dati neko "uputstvo".. Previše je to "šareno", počev od samog pojma "autokuća"..

P.S. dan- / dva.. pa i do tjedan-dana će rijetko biti problem..
lalala123 is offline  
Old 14.02.2018., 13:15   #6746
Ekipa,
Evo nakon preko 300 pročitanih stranica i 3 mjeseca traženja, našao sam si auto -318d.
Pa bi vas molio da ga i vi pogledate i kažete imate li ikakvih primjedbi.
Molim također vas izračun PPMV. (da li je PPMV opet poskupio u zadnjih mjesec dana?!?, ili mi se krivo čini,krivo računam)

https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem

Imam i broj šasije, ako mi imate još gdje provjeriti - VIN: WBA3K11020K285958.

Jedino što je negativno što ima rupu od 46.000km u servisima, ali mi je Baumgartner rekao da je sve uredno servisiran i da on vidi servis na 80.000km.
Druga stvar je što je atokuća od Turčina, ali i oni su ljudi, valjda nije bed :-D

Hvala i lijep pozdrav
Hilarious cat is offline  
Old 14.02.2018., 14:33   #6747
Nebi smjelo biti više od 14000 kn.
B-118 is offline  
Old 14.02.2018., 16:39   #6748
Quote:
Hilarious cat kaže: Pogledaj post
Ekipa,
Evo nakon preko 300 pročitanih stranica i 3 mjeseca traženja, našao sam si auto -318d.
Pa bi vas molio da ga i vi pogledate i kažete imate li ikakvih primjedbi.
Molim također vas izračun PPMV. (da li je PPMV opet poskupio u zadnjih mjesec dana?!?, ili mi se krivo čini,krivo računam)

https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem

Imam i broj šasije, ako mi imate još gdje provjeriti - VIN: WBA3K11020K285958.

Jedino što je negativno što ima rupu od 46.000km u servisima, ali mi je Baumgartner rekao da je sve uredno servisiran i da on vidi servis na 80.000km.
Druga stvar je što je atokuća od Turčina, ali i oni su ljudi, valjda nije bed :-D

Hvala i lijep pozdrav
Primjedbi u smislu "da je spomena vrijedno" (uvijek je "osobno gledanje") .. za mene nema primjedbi. Auto je u VRLO dobro - do odličnom stanju, čak nadprosječni profil na gumama, cca. 6mm - doduše su ljetne gume) (nekoliko "udaraca kamenčića po haubi i braniku" - ne ocjenjujem negativno kod cca. 114 tkm)
Povijest servisa štima (auto je imao unaprijed plaćen paket servisa unutar leasing - kontrakta) sve je unutar turnusa, kao što je i slikano.

Sami PPMV cca. knap 14.000 kn (+ cca. 1500 kn za homologaciju i naknadu za otpadna vozila) - U zadnjih mjesec dana nije poskupilo.

Konkretna auto-trgovina jest "turska" (ili slično u tom pravcu) ali su recenzije i "ostali dojam" prilično savršeni; dodatno, auto je izravno iz BWM-leasinga, bio samo u tom "jednom posjedu" (vlasništvo je kriva riječ).. ali tako da s te strane rekao bi NEMA NIKAKVE BRIGE. Sve je vrlo korektno.
(u što ubrojavam i istaknutu cijenu).., i mislim da će taj auto "brzo proći".

Čini mi se brže, nego ćeš ti "provjeriti".

https://drive.google.com/file/d/17qv...ew?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/13xA...ew?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1EQO...ew?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1ZJn...ew?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/15wm...ew?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1afi...ew?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1npf...ew?usp=sharing

http://bimmer.work/vin/31bb0e9520b72...630ca7f7ea040/
(Login: K285958 + "captcha")
lalala123 is offline  
Old 14.02.2018., 16:40   #6749
Dobro izgleda, ima prilično dobru opremu, šteta što je bijel. Fali mu još HUD, automatska duga svjetla, adaptivni tempomat... s druge strane, ima grijanje volana, to je baš rijetkost. Uglavnom, izgleda u redu.

PPMV oko 14.000kn.
frANZi50 is online now  
Old 14.02.2018., 21:00   #6750
Quote:
Hilarious cat kaže: Pogledaj post
Ekipa,
Evo nakon preko 300 pročitanih stranica i 3 mjeseca traženja, našao sam si auto -318d.
Pa bi vas molio da ga i vi pogledate i kažete imate li ikakvih primjedbi.
Molim također vas izračun PPMV. (da li je PPMV opet poskupio u zadnjih mjesec dana?!?, ili mi se krivo čini,krivo računam)

https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem

Imam i broj šasije, ako mi imate još gdje provjeriti - VIN: WBA3K11020K285958.

Jedino što je negativno što ima rupu od 46.000km u servisima, ali mi je Baumgartner rekao da je sve uredno servisiran i da on vidi servis na 80.000km.
Druga stvar je što je atokuća od Turčina, ali i oni su ljudi, valjda nije bed :-D

Hvala i lijep pozdrav
Nema ga više u oglasu, bar ga meni ne prikazuje.

To se i meni često dešavalo, navečer oko 10-11 vidim auto koji mi se sviđa, gledam, promatram, proučavam, mislim se npr. "nema led svjetla koja želim, ali ima veću navigaciju, kožu (ali neku ružnu, crvenu), el sjedišta,..." oću neću oću neću ma mogo bi ić po njega, ali već sutra u podne prodan. Onda opet iz početka.
Guud is offline  
Old 14.02.2018., 21:21   #6751
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nema ga više u oglasu, bar ga meni ne prikazuje.

To se i meni često dešavalo, navečer oko 10-11 vidim auto koji mi se sviđa, gledam, promatram, proučavam, mislim se npr. "nema led svjetla koja želim, ali ima veću navigaciju, kožu (ali neku ružnu, crvenu), el sjedišta,..." oću neću oću neću ma mogo bi ić po njega, ali već sutra u podne prodan. Onda opet iz početka.
...

to valjda već u bibliji stoji.. "tko prvi - njegova djevojka"
lalala123 is offline  
Old 14.02.2018., 21:34   #6752
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
U kojem iznosu obično traže kaparu autokuce gore u Njem.? I na koliko dana drže obično auto?
Prije 2 tjedna kupio sam auto u ovlastenoj BMW auto kuci i uplatio sam im 10 posto vrijednosti vozila kao kaparu.
vukovar91 is offline  
Old 14.02.2018., 22:18   #6753
Kad smo kod bmw, evo još jednog kod turčina. Cijena je prilično povoljna pa me zanima procjena je li tu što smrdi.
https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem
jpm is offline  
Old 14.02.2018., 22:23   #6754
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nema ga više u oglasu, bar ga meni ne prikazuje.

To se i meni često dešavalo, navečer oko 10-11 vidim auto koji mi se sviđa, gledam, promatram, proučavam, mislim se npr. "nema led svjetla koja želim, ali ima veću navigaciju, kožu (ali neku ružnu, crvenu), el sjedišta,..." oću neću oću neću ma mogo bi ić po njega, ali već sutra u podne prodan. Onda opet iz početka.
Točno, nema ga više, prodan je nažalost
Tko prvi njegova djevojka. Al nevjerojtno koliko brzo nestaju, ko da su džabe! Ne stigneš niti razmisliti, provjeriti ga i organizirat si put u DE.
Hilarious cat is offline  
Old 14.02.2018., 23:58   #6755
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Kad smo kod bmw, evo još jednog kod turčina. Cijena je prilično povoljna pa me zanima procjena je li tu što smrdi.
https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem
Pretpostavljam da si spazio da nema navigacije (?)..

inače prema opisu i slikama štima.. (iz 1. vlasništva je svakako OK) s tim da bi probao pitati broj šasije i ispitati kod BMW (makar je zasad tu izvjesno tek taj 1 servis upisan) - što po meni znači automatski izmjena ulja i filtera UKLJUČUJUĆI filter goriva u roku manje-više odmah.

Recenzije su OK i čine se NE-frizirane (nije baš "super-jednostavno isfrizirati"..)

Navedeno je i "unfallfrei" (bez udesa), što je uvijek još za dodatno pitati "za potvrdu", i normalno pregledati na licu mjesta.

Jedino što "otvara malo upitnik" (nije da baš "smrdi") ali volio bi čuti (da li jest stvarno) i ZAŠTO je rađen "novi tehnički pregled".. (HU 02/2020) jer prema redovnom turnusu, ako je vozilo 1. registracije 09/2014.., 1. tehnički je trebao biti nakon 3 godine (09/2017) - koji bi bio važeći do 09/2019..
Nije postajala baš "sila obnavljanja".. - doduše nije skroz ni neobično, jer kupci zapravo vole vozila sa "novim tehničkim", pa su 2 godine mirni.
(još jednom: PRVO bi bilo za ispitati, da li uopće jest već činjenično odrađeno)
"Uobičajeno je", da trgovci to napišu, - a de facto se odradi kad kupac to "hoće" (nekim kupcima jednostavno nije potrebno) - kao npr. kupcima iz inozemstva.., jer u pravilu na domaćem terenu moraju ići opet.

Sve u svemu.. "odslušati još".., ali nije da baš "ekstra smrdi".. Nema baš ludnica kupaca za "mali auto - automatik, ali bez navigacije" za 14.000 € cash..
lalala123 is offline  
Old 15.02.2018., 08:25   #6756
Quote:
Hilarious cat kaže: Pogledaj post
Točno, nema ga više, prodan je nažalost
Tko prvi njegova djevojka. Al nevjerojtno koliko brzo nestaju, ko da su džabe! Ne stigneš niti razmisliti, provjeriti ga i organizirat si put u DE.
Kad sve izgleda jako dobro, moraš se odlučiti u sat vremena i kapariti.
frANZi50 is online now  
Old 15.02.2018., 10:02   #6757
Quote:
vukovar91 kaže: Pogledaj post
Prije 2 tjedna kupio sam auto u ovlastenoj BMW auto kuci i uplatio sam im 10 posto vrijednosti vozila kao kaparu.
I na koliko dugo su ti ga mogli čuvati? jesu ti dali kakav popust?
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Old 15.02.2018., 15:30   #6758
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Kad sve izgleda jako dobro, moraš se odlučiti u sat vremena i kapariti.
Zato ja kad tražim nešto prvo napišem na papir prioritete, i to po redu, te što dolazi prije nečega (barem jedno 30-40 kombinacija) i onda švrljam. Ovo što kažeš za kaparu je istina, sve duže od sat vremena (a nekad je i to puno) je previše. Prije par mjeseci sam naletio na moj "auto snova", za 20min ga više nije bilo
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Old 15.02.2018., 19:02   #6759
Društvo.., da van ja sad još jednom rečem...

OPREZ (!) i NEMOJTE SE ZALETAVATI SA KAPARAMA (!!) A pogotovo NE "visokim ili paušalnim" kaparama "tipa 10 %" ili slično !!!

..a i svako "savjetovanje" u tom pravcu je iznad toga "kritično".. - jer je lako "savjetovati" slanje tuđih novaca uokolo... POLAKO s tim..

Kapariti (lakše) može onaj tko je na licu mjesta "kod auta i osobno kod prodavatelja", kad se uvjerio u sve što smatra potrebnim, i provjerio sve što se provjerava kod kupnje vozila.
Svako "kaparenje unaprijed": LAKO nosi rizik za kasnije "probleme svih vrsta", i u krajnosti do gubitka kapare. (i neću sad pobliže pojašnjavati svih "50 mogućih problema"..)

U svakom slučaju, "euforija" i (u početku uvijek) prividno "ushićenje zbog nađenog vozila iz snova.. još kad je možda 10 ili 30 % ispod cijene".. - su izvjesno LOŠI savjetnici, i loš trenutak za "slanje novaca unaprijed bilo kuda"..
Ja se slažem da (kad dođeš do spoznaje da je PRILIKA) ..TREBA BITI "BRZ", i spreman odreagirati.., ali NIKAD, BAŠ NIKAD uz "preskakivanje svih redovnih koraka" koji idu uz kupnju vozila od redovito "više tisuća EUR"..

Meni se zavrti u glavi i trbuhu istovremeno, kad čitam "savjete o brzinski reagiraj i uplati 10 % vrijednosti vozila".. to je taman po receptu i ukusu afričke mafije, koja redovno "oglašava savršeno naslikana i održavana vozila" - daleko ispod cijene..
A kako su navedeni brojevi "trenutno nedostupni" (ili nije ni naveden broj).. lakovjernici kucaju "e-mailove".., gdje "profesionalci brzo prepoznaju žrtvu", te uslijede priče za malu dicu i budale.., ali i brzo prijeđe na stvar.. (Uplati predujam.., "kaparu") i slično..
(Zapamtite.., to što će vam netko npr. "poslati VIN-broj" na e-mail", nema savršeno nikakvu "dokaznu snagu", da taj broj pripada vozilu iz oglasa".. - po oglasnicima i općenito na internetu se vrte milioni VIN-brojeva "iza kojih sa vozilom sve štima"..
To je "stara i oprobana metoda" za namamiti naivne lakovjernike, koji će "nakon provjere broja šasije" slati "kapare uokolo".. - pa kad kapara sjedne "bilo kud", pa nestane na računu u Afriki.. sretan vam put, kad krenete u potragu..

Dakle OPREZ ljudi.. !!..

Realno gledano.. Ako se prodavatelju uspijete "prezentirati" kao OZBILJAN KUPAC - 99,9 % trgovaca i drugih prodavatelja će pristati na kaparu u visini 100 - 200 EUR... (što ne znači da to uopće treba "gurati"..) Prioritetno, kad ciljate kupiti auto BILO GDJE - budite spremni da u KRATKOM roku idete u realizaciju / na lice mjesta.. a to će najčešće proći bez ikakve kapare i akrobacija.

lalala123 is offline  
Old 15.02.2018., 21:36   #6760
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Neš ti logističke finese s 2 auta u jednom danu, kad se radi o Sloveniji.
Onda daj ovdje savjet (kao uzorak) kako se može odraditi, jer možda nekom kolegi zatreba.

Target (uz okolnosti koje su bile):
SLO, kupnja 2 vozila ("zone" Zidanog Mosta & Maribora) na isto ime, uz izradu zoll-ki/osiguranja na isto ime. Radi posla kroz tjedan, sve se mora/može odraditi samo subotom tj. najkasnije do 12h, uz prateću okolnost da jedna autokuća radi od 9 sati. Meteorološke okolnosti odrađivanja posla, zima (magla-snijeg). Predvečer biti sa vozilima u ZG (the end).
p.s.
Pošto si sa finesama "na ti" (osobni zaključak vis-a-vis tvoga stava), sigurno je da ćeš pri savjetu biti precizan, jer je sve atipično & "zgusnuto".
__________________
Take five
leonas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.