Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 12:14   #41
Ne želim biti ali i na ovom PDF-u vrijede pravila kao i na ostalom dijelu foruma. Jedno od njih je i ne citiranje i ne komentiranje moderatorskih postova. Sigurna sam da to znate
Želim vam lijepu nedjelju i dobru zabavu na ovom kutku !
__________________
...i to ti je to...
SEAGULL
Goluždrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:12   #42
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
...Desno koljeno me zna jako bolit da nekad popijem tabletu protiv bolova, boli i kad ležim.
Jesi li bio kod liječnika? Ako nisi, otiđi pod hitno. Nemoj se kljukati tabletama! Samo otklanjati bol, maskirati posljedicu, a ne znati uzrok i prema tome naći pravi način poboljšanja stanja, nije ti nimalo pametno.

Ja sam pred 5-6 godina iznenada dobila nekakvu vrlo blagu izraslinu sa stražnje strane koljena i nakon toga počela šepati, uz bolove. Otišla sam specijalistu, dobila dijagnozu (Bakerova cista - nakupljanje tekućine - kao posljedica nepravilnog rada zgloba, ...meniskus...ligamenti...blablabla... zgrozila sam se kad sam čitala, ali mi je liječnik rekao da mi je koljeno sasvim u skladu s godinama: sve su to rezultati habanja kroz život, padova na koljena u djetinjstvu.... sve ostavlja tragove koji na naplatu dolaze tek u kasnijim godinama! Da nije došlo do nakupljanja tekućine, ne bih ni znala da mi je koljeno već toliko pohabano. Rekao je da, kad bih snimila lijevo, "zdravo" koljeno, rezultati bi vjerojatno bili slični...

Lijek? Terapija? Vježbanje, vježbanje i samo vježbanje! Najprije sam 10 dana išla na fizioterapijske vježbe + elektrostimulaciju, i vjeruj mi da sam već nakon prvog dana osjetila olakšanje, a nakon 3-4 dana bol je sasvim prestala, kao i šepanje! Nastavila sam neko vrijeme raditi te iste ciljane vježbe kod kuće, a sada već dugo vježbam samo svoj standardni pilates, 3 puta tjedno.

Bol se više nikada nije vratila, iako mi je koljeno (kosti) i dalje "pohabano", naravno. Nisam učinila ništa, osim ojačala mišiće koji "drže" koljena, prvenstveno kvadriceps, najvažniji u radu koljena.

Neću ti reći da radiš vježbe za kvadricepse, jer ne znam što je kod tebe točno u pitanju. Za točnu dijagnozu i precizne vježbe koje će biti najprimjerenije tvom stanju, moraš otići liječniku.
(Oprosti ako si bio, ako znaš dijagnozu.... ali iz tvog sam posta stekla dojam da se sam "liječiš" jedino tabletama protiv boli.)

Nemoj(mo) biti lijeni za svoje zdravlje, prava starost tek dolazi, zašto ju ne bismo dočekali "na nogama", ako je to samo stvar naše volje?

Uopće u našim godinama ne priznajem "objašnjenja": ne da mi se, ne zanima me, izgubim interes... Takav si stav mogu priuštiti samo mladi ljudi. Mi - ne, jer će nam uskoro najosnovnije svakodnevno funkcioniranje ovisiti o fizičkom stanju koje jedino mi sami možemo dovesti i održavati na koliko-toliko zadovoljavajućoj razini, nitko to neće učiniti za nas!

Stoga: što prije tjelovježbu/fizičku aktivnost shvatiti jednako kao i održavanje osobne higijene: radimo bez razmišljanja i pitanja je li nam se da....
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:31   #43
Bio sam radi desnog koljena kod doktora još 1996 nakon rata jer mi je kao škripalo i radi šaka, za koljeno sam išao na neke vježbe ni ne sjećam se sad koje, a za šake sam išao mijesiti onaj vrući vosak.

Tek sam nedavno odlučio malo se pozabaviti fizičkim zdravljem, za psihu već odavno pijem antipsihotik. Primarni cilj mi je skinuti kile jer kako dr Oz kaže debljina je teška kronična bolest, moram se više kretati do sada je sve bilo auto i stolica.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:09   #44
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Bio sam radi desnog koljena kod doktora još 1996 nakon rata jer mi je kao škripalo i radi šaka, za koljeno sam išao na neke vježbe ni ne sjećam se sad koje, a za šake sam išao mijesiti onaj vrući vosak.

Tek sam nedavno odlučio malo se pozabaviti fizičkim zdravljem, za psihu već odavno pijem antipsihotik. Primarni cilj mi je skinuti kile jer kako dr Oz kaže debljina je teška kronična bolest, moram se više kretati do sada je sve bilo auto i stolica.
Otiđi opet k liječniku, neka ti daju terapiju - vjerojatno opet vježbe - zapamti ih i poslije radi doma redovito, barem svaki drugi dan. Vježbe su jednostavne i vjerojatno ti neće trebati nikakvi posebni rekviziti. Nemoj se zapustiti, vrijeme je, poradi sad punom parom na svom fizičkom statusu!

...
Ja sam možda više nego je to uobičajeno ustrašena od fizičke ograničenosti, jer mi je otac pet godina nepokretan ležao u krevetu (ne, doduše, zbog starosti, nego je bolest bila u pitanju). Ne želim to nikome, tu ovisnost o tuđoj pomoći i sama ću učiniti sve što je u mojoj moći da to spriječim, ili, ako je suđeno, da barem odgodim što više.

A sama sam se osvjedočila da je fizička aktivnost izvrsna i za održavanje vedrog duha! Jednim udarcem dvije muhe!
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:48   #45
Ma sad sam ja već polako krenuo po doktorima, operacija mrene na lijevom oku (već) pa vadili krv pa jetrene probe ne valjaju pa ultrazvuk abdomena pa sam sad u travnju naručen opet vaditi krv pa kod urologa pa tko zna što će sve ispasti

Nema, sad ću hodanje i malo bicikl dok zatopli pa će valjda i kile pasti ovih deset je palo brzo, valjda isparila voda iz tijela.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:23   #46
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ne zafrkavaj! Naravno da neces ko grom iz vedra neba napasti utege i proteine i poceti odjednom sate provoditi u teretani.
Ali naravno, uvijek mozes bildati mozak kojekakvim krizaljkama i testovima
Bit ce ti zahvalan i nista te nece boliti. A nema straha niti od istezanja, ozljeda i upala
Ja još uvijek mogu otići u običnu teretanu i napraviti standardni trening.

Ali, unatoč tome što se na youtubeu mogu pronaći brojni filmići o starcima od 70, pa čak i 80 godina koji treniraju u teretani, i to sa teškim utezima, smatram da je riječ o iznimkama sa jako, jako dobrom genetikom.

Pa me zanima postoji li body building program prilagođen baš za starce. Zapravo, vjerojatno se ne radi samo o programu, nego mora i oprema biti prilagođena. Možda nešto slično onoj izokinetičkoj?

Da li je itko od vas ovdje ikada čuo nešto o tome?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:55   #47
Nisam se nikada bavila sportom samo sam ponekada išla u mladosti na aerobik, prije par godina sam išla na zumbu, taman se skupila gruba starijih žena i dobar trener, no kako to biva sve što je lijepo kratko traje jer su se trener i vlasnik prostora posvađali i ništa više od zumbe u tom oktuženju.

U mirovini sam gotovo dvije godine pa sam preventive radi pojačala fizičku aktivnost, dosta hodam, imam doma steper stepam ponekada i sat vremena, imam utege, gume, gumeno uže, prijatelj spravu za veslanje .
Osjećam se odlično, izbjegavam ugljikohidrate u prehrani, kondicija mi je dobra, ponekada pomislim kako mi je ovo jedno od boljih razdoblja u životu.

Ponekada me zna zaboliti kralježnica, tada pazim kako vježbam i dajem više pažnje leđnim mišićima i ubrzo prođe.

Biti u mirovini meni je povlašten status jer imam više vremena za sebe , naviknula sam se vježbati sama uz glazbu , to mi je postao dnevni ritual.
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 23:05   #48
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
U mirovini sam gotovo dvije godine pa sam preventive radi pojačala fizičku aktivnost, dosta hodam, imam doma steper stepam ponekada i sat vremena, imam utege, gume, gumeno uže, prijatelj spravu za veslanje .
Osjećam se odlično, izbjegavam ugljikohidrate u prehrani, kondicija mi je dobra, ponekada pomislim kako mi je ovo jedno od boljih razdoblja u životu.

Ponekada me zna zaboliti kralježnica, tada pazim kako vježbam i dajem više pažnje leđnim mišićima i ubrzo prođe.

Biti u mirovini meni je povlašten status jer imam više vremena za sebe , naviknula sam se vježbati sama uz glazbu , to mi je postao dnevni ritual.
Izvrsno je da si tako predana fizičkoj aktivnosti i da ti ništa nije teško, nego da ti to, očito, pruža zadovoljstvo!:klap:

Ali... za oko su mi zapela 2 detalja:

1. Steper, nažalost, nije sprava koja se preporuča starijim osobama, jer ipak uzrokuje stres za koljena! Ne samo da je štetno za osobe koje imaju problema s koljenima (što je razumljivo), nego stepanje može i izazvati probleme (posebno opasno za stariju populaciju, koja u pravilu ima više ili manje pohabane zglobove koljena.) https://www.livestrong.com/article/3...for-the-knees/

Ako imaš volje, nordijsko hodanje je izvanredna zamjena, pogotovo za nas starčeke koji želimo čuvati svoje zglobove, a ne ih pojačano i ubrzano opterećivati i trošiti.

2. Kažeš da imaš ponekad bolove u kralježnici i da vježbom mišića otklanjaš bolove. Ako nisi dobila točno određene vježbe za svoj problem (tj stručnu fizioterapeutsku preporuku - nakon točno ustanovljenog stanja kralježnice i točne lokacije na kralježnici), ja se ne bih igrala s time. Jer bez obzira na to što kažeš da ti vježbe koncentrirane na mišiće pomažu, može biti da ti ipak neke vježbe koje inače radiš, štete. Fizioterapeut ili slična stručna osoba točno će ti reći koje vježbe možeš slobodno raditi.

I ne samo to: vježbe koje se uobičajeno rade u nekom standardnom obliku, mogu biti štetne za tvoj problem (i za svakoga tko ima neki problem), a stručna će ih osoba prilagoditi tebi sitnom promjenom položaja nekog dijela tijela (npr. donjeg dijela leđa) i moći ćeš ih, tako modificirane, i dalje raditi, bez da ti rade štetu. (Znam, jer meni i drugim klijenticama s raznim poteškoćama trenerica pilatesa radi stalno takve sitne prilagodbe vježbi, koje puno znače!)

Bilo kakav problem treba dobro dijagnosticirati, nikako nije dobro samo "skidati" općenite vježbe, npr. s YouTube-a, pa čak i ako su to "vježbe za leđa". Nije svaka povreda i svako stanje kralježnice isto, niti je locirano na istom dijelu kralježnice, pa prema tome niti vježbe ne mogu biti iste.

Krivo vježbanje je lošije od nevježbanja, jer povećava već postojeću štetu!

Nikako ne bih voljela da @Rudolfa shvati kako ja tvrdim da ona vježba krivo! (Možda si prošla i dijagnosticiranje problema, i poduku stručne osobe za vježbanje, ali to nisi napisala.)

Ovo je post kojim samo nastojim istaknuti neke opasnosti koje vrebaju kad ljudi (a pogotovo mi u starijoj dobi!!!) tek počinju vježbati.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:07   #49
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Ponekada me zna zaboliti kralježnica, tada pazim kako vježbam i dajem više pažnje leđnim mišićima i ubrzo prođe.
Ako koristiš spravu za veslanje onda oprezno. Najveće opterećenje je na donjih 5 kralježnjaka i ako imalo "naginješ" diskus herniji ne koristi je. Hodaj, To je najbolje. Kupi si dobre tenisice (ja koristim nike free) i udobnu odjeću. Još bolje je plivanje. Ja sam na moru pa to često koristim. Sretno!
Quote:
Biti u mirovini meni je povlašten status jer imam više vremena za sebe , naviknula sam se vježbati sama uz glazbu , to mi je postao dnevni ritual.
Zamišljam raj na način da sam u mirovini i da sam zdrav. Zasada mi dobro ide.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 00:05   #50
Nekoliko godina sam generacija 60+ i nije da sam tek počela vježbati, sada vježbam više.
Moje druženje sa steperom i utezima je počelo davno , nakon poroda sam imala višak kg i htjela sam oblikovati tijelo , vježbala sam neredovito ali uvijek sam pronašla motiv da vježbam bar malo.
Nisam nikada imala problema sa zglobovima, možda me čuva genetika.

O nordijskom hodanju sam čula sve najbolje ali meni je to dosadno, pilates mi je isto dosadan.
Steper mi se raspada i neću kupiti novi jer sam svjesna da iako pazim na nagib koljena moram ih početi štediti i zadovoljiti se sa životom na trećem katu bez lifta.

Ne vježbam baš stihijski, konzultiram struku naravno i imam dobre tenisice jer volim hodati i hodam dnevno najmanje pet kilometara.

Plivanje obožavam ali si ga ne priuštim onoliko koliko bih željela, gradske bazene ne doživljavam a ni Jarun.

Jedan trener kojeg poznajem mi je rekao da mu u teretanu uredno dolaze i ljudi od 80 godina, to me jako razveselilo.
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:02   #51
Često putujem obilazeći djecu i njihove obitelji. Kad sam kući vježbam dvaput sedmično u medicinskoj ustanovi pod paskom fizioterapeuta ( kad sam bila mlađa voljela sam pilates i aerobik). Jednako ako ne i veće veselje mi predstavlja sudjelovanje u programu knjižnice: play drama, čitalački klub, radionice... Uz to pokušavam odraditi dogovorene puste kave i druženja s prijateljima, dragim ljudima s nekadašnjeg posla, obavit neke obiteljske obveze...
Ljudi moji, nikad nisam imala manje vremena!
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:21   #52
Quote:
Liba kaže: Pogledaj post
Često putujem obilazeći djecu i njihove obitelji. Kad sam kući vježbam dvaput sedmično u medicinskoj ustanovi pod paskom fizioterapeuta ( kad sam bila mlađa voljela sam pilates i aerobik). Jednako ako ne i veće veselje mi predstavlja sudjelovanje u programu knjižnice: play drama, čitalački klub, radionice... Uz to pokušavam odraditi dogovorene puste kave i druženja s prijateljima, dragim ljudima s nekadašnjeg posla, obavit neke obiteljske obveze...
Ljudi moji, nikad nisam imala manje vremena!

Evo, vidite, vi nevjerni Tome, kako se živi u penzićkim danima!
Ja također pokušavam balansirati između sličnih obaveza: jedino što umjesto play drama i čitalačkog kluba na to mjesto dolaze moji hobiji koje sama, kod kuće, nastojim prakticirati: izrada nakita, šivanje (svega: od odjeće, do stvari za kuću), raznorazni "handmade" uradci, stolarija, bojanja... Da dan ima 48 sati , meni bi opet falilo za sve što trebam i želim napraviti... Tako da: da, doktorske čekaonice su itekako gubitak vremena (kojeg nemamo na pretek, bez obzira što smo penzići!)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:09   #53
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post

Evo, vidite, vi nevjerni Tome, kako se živi u penzićkim danima!
Ja također pokušavam balansirati između sličnih obaveza: jedino što umjesto play drama i čitalačkog kluba na to mjesto dolaze moji hobiji koje sama, kod kuće, nastojim prakticirati: izrada nakita, šivanje (svega: od odjeće, do stvari za kuću), raznorazni "handmade" uradci, stolarija, bojanja... Da dan ima 48 sati , meni bi opet falilo za sve što trebam i želim napraviti... Tako da: da, doktorske čekaonice su itekako gubitak vremena (kojeg nemamo na pretek, bez obzira što smo penzići!)

Koliko knjiga nisam uspjela pročitati ( dok sam radila i podizala djecu...), koliko serija i filmova nisam odgledala, koliko spremljenih recepata čeka da budu isprobani, koliko hobija je "na čekanju"..s koliko dragih ljudi se prerijetko vidim i ćujem...
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:20   #54
Quote:
Liba kaže: Pogledaj post

...koliko serija i filmova nisam odgledala...
Da, i to: mužu i meni je svaku večer ritual gledanje najmanje jednog filma ili barem jedne epizode neke dobre serije (koje si stalno skidam , i to mi isto odnese dio vremena...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:24   #55
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Nekoliko godina sam generacija 60+ i nije da sam tek počela vježbati, sada vježbam više.
Moje druženje sa steperom i utezima je počelo davno , nakon poroda sam imala višak kg i htjela sam oblikovati tijelo , vježbala sam neredovito ali uvijek sam pronašla motiv da vježbam bar malo.
Nisam nikada imala problema sa zglobovima, možda me čuva genetika.

O nordijskom hodanju sam čula sve najbolje ali meni je to dosadno, pilates mi je isto dosadan.
Steper mi se raspada i neću kupiti novi jer sam svjesna da iako pazim na nagib koljena moram ih početi štediti i zadovoljiti se sa životom na trećem katu bez lifta.

Ne vježbam baš stihijski, konzultiram struku naravno i imam dobre tenisice jer volim hodati i hodam dnevno najmanje pet kilometara.

Plivanje obožavam ali si ga ne priuštim onoliko koliko bih željela, gradske bazene ne doživljavam a ni Jarun.

Jedan trener kojeg poznajem mi je rekao da mu u teretanu uredno dolaze i ljudi od 80 godina, to me jako razveselilo.
Moja radna kolegica je sada u 55 pocela ici u teretanu, ide par mjeseci i kaze da se osjeca savrseno.
Ja teretane ne podnosim, volim svoj mir, svoj ritam, svoju muziku i svoj prostor.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 09:49   #56
Za one koji ne znaju kako početi s fizičkom aktivnošću, a da su vježbe i opterećenje prilagođeni prosječnom čovjeku srednje/starije dobi, koji k tome ima problema i sa koljenima, kukovima ili općenito zglobovima - preporučujem pogledati " Prime Time", novu seriju vježbi Jane Fonda, napravljenu 2013. kad je Jane već imala preko 70.

Vježbe su supermotivirajuće i jednostavne, a Jane sama je prošla operacije zamjene oba kuka i jednog koljena pa ako može ona u tom stanju - može svatko. Evo jedne za primjer:

https://www.youtube.com/watch?v=MYTLbyPezb0

A kad smo kod motivacije, ako mislite da su godine prepreka - evo vam dvije dame, koje sam imala priliku i osobno upoznati:

Počela je s 54, sad ima 85 i još uvijek je aktivna:

https://www.youtube.com/watch?v=4vTnoRdusYU


https://www.youtube.com/watch?v=Yp4knbghFpo
__________________
https://www.aier.org/article/an-education-in-viruses-and-public-health-from-michael-yeadon-former-vp-of-pfizer/
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 10:56   #57


Bravo,bravo omladino za ovakve temeljite savjete i uputstva.
jedna izreka kaže:
lako je tuđim k***** gloginje mlatiti,pa se ovdje raspravlja sa stajališta onih kojima je do kasnih godina života jako daleko,
onih kojima je sve blizu,onih koji si financijski mogu dozvoliti savjetnike,trenere i teretane itd
A što da radi starija osoba,koja ima i dva sata putovanja do gradova,mirovinu kojom jedva preživljava?

Ljudi u provinciji tj na selu,kreću se i rade gotovo do zadnjeg daha,osobito u ovom trendu zadnjih desteljeća,kad mladi odlaze u tuđinu ili gradove par stotina km udaljene.

O održavanju duhovnog i tjelesnog zdravlja valja razmišljati jako rano,najkasnije od tridesete,a u stvari još i ranije.
A upravo cca 40 % amera,čije savjete ili izgled stavljate kao primjere,je populacija debelih i jedva pokretnih mladih i starijih(ne i jako starih,jer odu bogu na istinu već do 6o-te),uz to i vrlo skučenih duhovnih sposobnosti i znanja općenito.
Živimo u vremenu u kojem bez novaca nema ni šanse,za ekstra bilo kakvo održavanje bilo čega.
Također ne zaboraviti ni nasljednje faktore ni uticaje okoline od socijalnih do materijalnih,a još mnje smetnuti s uma zvanja i rad koji su obavljali u kojima se i psihički ifizički troše jako brzo,a pri tome nisu ni imali vremena ni mogućnosti za ekstra zdrav život ili interese.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 12:04   #58
Sve se može i ne mora, tako je to, a i rezultati su onda kakvi jesu..

ovaj još trči, 107 star,
počeo negdje oko 84

https://www.youtube.com/watch?v=Gk23yGuD6P0

............
https://www.youtube.com/watch?v=nm0cxAvStBI
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 12:37   #59
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Sve se može i ne mora, tako je to, a i rezultati su onda kakvi jesu..

ovaj još trči, 107 star,
počeo negdje oko 84

https://www.youtube.com/watch?v=Gk23yGuD6P0

............
https://www.youtube.com/watch?v=nm0cxAvStBI


Svako živo biće je specifičan slučaj za sebe,jedan svijet u velikom svijetu.
Zato me i nasmijavaju ovakvi trendi savjeti,bolje rečeno iza svakog gurua leži samo želja za novcem,pa ni J.Fonda nije iznimka...

Ovi iz ovih linkova žele jednostavno odložiti smrtni čas..jer ovo gibanje nije više trčanje vež geganje...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 13:02   #60
Quote:
amary kaže: Pogledaj post


Svako živo biće je specifičan slučaj za sebe,jedan svijet u velikom svijetu.
Zato me i nasmijavaju ovakvi trendi savjeti,bolje rečeno iza svakog gurua leži samo želja za novcem,pa ni J.Fonda nije iznimka...

Ovi iz ovih linkova žele jednostavno odložiti smrtni čas..jer ovo gibanje nije više trčanje vež geganje...
nije, guru in nije saki turban guru

ne odlažu ništa, nemamo mi vlast nad smrću, kad dođe vrijeme-dođe, samo volja ,da dok si živ si živ, u pravom smislu.

ali svatko za sebe zna najbolje, a i sa rezultatima se neda raspravljati
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.