Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 18:00   #101
Jos sad kako je Bandic smanjio odvoz smeca nakuplja se hrpa otpada uz kontenjere pa onda to vrane trgaju, razvlace po cesti. Uzas.
-Equalizer- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:34   #102
Rješenje za agresivne vrane!

Već dulje vrijeme pokušavam obuzdati agresivne vrane na području Maksimira, točnije u Ravnicama. Godinama zovem Zrinjevac da uklone gnjezda. Odgovor uvijek isti: u petak je još prerano, a u ponedjeljak prekasno jer već sjede na jajima. Na zračnu pušku ni ne pomišljam jer ovo je ipak grad. Gledam ih s terase kako se u sumrak skupljaju na Krašu i onda u formaciji zaseru sve zgrade u Ravnicama leteći prema Maksimiru. Napadaju ljude, djecu, pse, mačke, kriješte u ranu zoru i sumrak, a u međuvremenu zaseru cijeli grad.
Prekipjelo mi je! Kao inženjer ne mogu se pomiriti s činjenicom da ne postoji tehničko rješenje za ovu napast. Pokušavam sa zvukom ali ne pomaže ni jedna frekvencija. Punica je pobjegla ali vrane su ostale. Tada sam počeo eksperimentirati sa svjetlom. Ljudsko oko u prosjeku može vidjeti svjetlost s valnom duljinom u rasponu od 390 do 750 nm. Proučavanjem vrana zaključio sam da im posebno smeta valna duljina od 650 do 750 nm. I eto rješenja. Najobičniji laser koji emitira crvenu svjetlost (ima najdulju valnu duljinu), kupljen na eBayu od kineza za par dolara ubrzo je rastjerao sve vrane u kvartu. Ne usude se više ni letiti iznad zgrada. I na kraju, zbog Dopplerovog efekta najbolji učinak se postiže kada vrane lete od vas, a ne prema vama. Efikasno, legalno i humano.
__________________
I nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako svaki dan.
Goldy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:06   #103
Hm, nije baš legalno. Kazna je 15000kn za nedopuštena zračenja.
U tvom slučaju efikasno, ali predlagati to kao rješenje drugima je potencijalno opasno.

Evo slika lasera od 1mW na udaljenosti od 20km: http://sociorocketnewsen.files.wordp...pg?w=580&h=385

Nemojte se zajebavati s time ljudi. Blizu Zagreba su dva aerodroma i avioni dosta nisko lete nad gradom.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:26   #104
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Hm, nije baš legalno. Kazna je 15000kn za nedopuštena zračenja.
U tvom slučaju efikasno, ali predlagati to kao rješenje drugima je potencijalno opasno.

Evo slika lasera od 1mW na udaljenosti od 20km: http://sociorocketnewsen.files.wordp...pg?w=580&h=385

Nemojte se zajebavati s time ljudi. Blizu Zagreba su dva aerodroma i avioni dosta nisko lete nad gradom.
Zaboravio sam napomenuti: ne svjetliti ljudima u oči, a malu djecu ne gađati laserom iz blizine zbog oštrih rubova na kućištu ne gurati laser u uho punici jer ćete to morati ponoviti i sa drugim uhom ne bacati laser s nebodera na Ilicu od 10 do 17 i praznikom do 22 ne pržiti laserom pileća krilca u cisterni od benzina
__________________
I nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako svaki dan.
Goldy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 07:33   #105
Quote:
Goldy1 kaže: Pogledaj post
Rješenje za agresivne vrane!

Već dulje vrijeme pokušavam obuzdati agresivne vrane na području Maksimira, točnije u Ravnicama. Godinama zovem Zrinjevac da uklone gnjezda. Odgovor uvijek isti: u petak je još prerano, a u ponedjeljak prekasno jer već sjede na jajima. Na zračnu pušku ni ne pomišljam jer ovo je ipak grad. Gledam ih s terase kako se u sumrak skupljaju na Krašu i onda u formaciji zaseru sve zgrade u Ravnicama leteći prema Maksimiru. Napadaju ljude, djecu, pse, mačke, kriješte u ranu zoru i sumrak, a u međuvremenu zaseru cijeli grad.
Prekipjelo mi je! Kao inženjer ne mogu se pomiriti s činjenicom da ne postoji tehničko rješenje za ovu napast. Pokušavam sa zvukom ali ne pomaže ni jedna frekvencija. Punica je pobjegla ali vrane su ostale. Tada sam počeo eksperimentirati sa svjetlom. Ljudsko oko u prosjeku može vidjeti svjetlost s valnom duljinom u rasponu od 390 do 750 nm. Proučavanjem vrana zaključio sam da im posebno smeta valna duljina od 650 do 750 nm. I eto rješenja. Najobičniji laser koji emitira crvenu svjetlost (ima najdulju valnu duljinu), kupljen na eBayu od kineza za par dolara ubrzo je rastjerao sve vrane u kvartu. Ne usude se više ni letiti iznad zgrada. I na kraju, zbog Dopplerovog efekta najbolji učinak se postiže kada vrane lete od vas, a ne prema vama. Efikasno, legalno i humano.
Vi stvarno nemte pametnog posla u zivotu kad ste se posvetili istjerivanje vrana iz kvarta.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:48   #106
https://www.youtube.com/watch?v=cWTPMRiadNg

Rjesenje je na 2:26
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:27   #107
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Vi stvarno nemte pametnog posla u zivotu kad ste se posvetili istjerivanje vrana iz kvarta.
Očito nemaš vrane u kvartu, a nemaš ni pametnijeg posla u životu kad te boli
briga za konkretan problem, a dolaziš pametovati na temu gdje se o tome raspravlja
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:06   #108
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Hm, nije baš legalno. Kazna je 15000kn za nedopuštena zračenja.
U tvom slučaju efikasno, ali predlagati to kao rješenje drugima je potencijalno opasno.

Evo slika lasera od 1mW na udaljenosti od 20km: http://sociorocketnewsen.files.wordp...pg?w=580&h=385

Nemojte se zajebavati s time ljudi. Blizu Zagreba su dva aerodroma i avioni dosta nisko lete nad gradom.
hvala bogu pa danasnji avioni jedva da trebaju pilota da funkcioniraju, uostalom ak se pazi nije big deal pogotovo ako je covjek u maksimiru, problem vrana je doduse realan i ozbiljan
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 09:33   #109
Quote:
Goldy1 kaže: Pogledaj post
I na kraju, zbog Dopplerovog efekta najbolji učinak se postiže kada vrane lete od vas, a ne prema vama.
Čisto sumnjam da vrana u letu ima toliku brzinu da bi do izražaja došao Doppler
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 00:48   #110
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da vrana u letu ima toliku brzinu da bi do izražaja došao Doppler
Probaj sam ili pitaj vrane
__________________
I nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako svaki dan.
Goldy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 17:37   #111
Splićane pak muče paunovi
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:19   #112
Quote:
Goldy1 kaže: Pogledaj post
Probaj sam ili pitaj vrane
Radije ću vjerovati fizici
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:59   #113
Konačno su počeli postavljat nekakve improvizirane rešetkaste poklopce na one drvene koševe za smeće kako bi se vranama otežalo čeprkanje po smeću, a sad ni vjetar neće lako raznosit otpatke.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:33   #114
vrane čeprkaju po kontejnerima za smeće, a s obzirom da je odvoz smeća u toj mjeri problematičan da su kontejneri puni i izvan vrha tako da se ne mogu zatvoriti
za očekivati je da će se vrane masovno prebaciti sa koševa na kontejnere
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:04   #115
Life Finds A Way
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:54   #116
Užas, ljetos su mi dvije letjele oko glave dok sam šetala s psom i usput jela slanac. Jedna mi je čak s nogama kratko dodirnula glavu. Tek onda sam shvatila da je to zbog slanca. Dotad mi uopće nije palo na pamet da bi napale ljude.
Godinu prije opako blizu su letjele oko nas i prijeteći graktale, jer smo valjda prolazili ispod gnijezda.
Ne možeš više normalno hodati ulicom od tih napasti, nedajbože usput nešto grickati. U blizini je škola, vrtić ... i nitko ništa ne poduzima.
Osim što su stavili one poklopce na kante. Zagreb je postao Vranograd. Koma!
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:16   #117
nije problem vrana samo prema ljudima i oko smeca
one su osim smetlarica i prilicno efikasne u istrebljivanju drugih ptica, posebno s napadima na gnijezda
dok mi glumimo kulturu i pravimo se kako ih nismo mi svojim ponasanjem dovukli u grad i dok ne cinimo nista, one se razmnozavaju i rade svoje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:22   #118
Pravo rečeno nemam ništa protiv vrana, čak su mi i simpa, vrlo inteligentne, no što je previše, previše je, nećemo im valjda dopuštati da nam u parkovima lete oko glava i gledaju kako bi nam maznule to što grickamo ako nešto grickamo.
Jedna je dolazila k meni na balkon i gledala jel ima što za klopu. Bila sam u iskušenju da joj ostavim nešto pa odustah jer bih onda imala jato vrana na balkonu.
I grozno mi je to što su stvarno rastjerale i istrjebile druge ptice. Skoro se više i ne čuje ptičji pjev, samo vrane grakču.
Previše ih je i zbilja ne mogu shvatiti da se ništa ne poduzima u vezi s tim, kao da su oni koji bi se time trebali pozabaviti slijepi.

Dok sam stanovala u centru, sjećam se da su nekih godina skidali gnijezda s drveća na Zrinjevcu. Pretpostavljam i drugdje po gradu. A onda su prestali s tom praksom. I eto nam rezultata.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:51   #119
nemam ni ja nista protiv vrana inace
ali kvragu, nemam ni protiv medvjeda, pa opet ne bih volio s jednim skupa cekati tramvaj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:33   #120
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nemam ni ja nista protiv vrana inace
ali kvragu, nemam ni protiv medvjeda, pa opet ne bih volio s jednim skupa cekati tramvaj

s medom nikako, vrana ti mazne slanac a ovaj bi pojeo tebe.

Čula sam da su na Srednjacima vidjeli lisicu, i one su (mislim?) zaštićene, bit će zgodno ako nam se i one dosele u parkove. Kad je već švedski stol, bit će štogod i za njih.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.