Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 22:23   #7521
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Marec, prvi staklenik možeš čak sam napraviti ali umjesto stakla bolje su polikarbonatne ploče
Vratio nam se Biljka112.
Trajna-nina-nena!

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da mi netko pokloni taj plastenik od polikarbonatnih ploča, jednostavno bih ga demontirao..
Bisfenol A i Di2-etilheksilftalat, dva su sastojka, izrazito toksična, koje te ploče otpuštaju.
&
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Staklo je staklo, a plastika je plastika, i smrdi.
Već smo navikli da, ako Biljka112 nešto preporuča, da to treba uzeti s dobrom dozom rezerve jer u pravilu je uvijek usmjereno na punjenje džepova medicini i farmaciji, a oni žive isključivo od bolesnih ljudi.

Doista, ovo što je Rorion naveo je točno, a pošto ploče otpuštaju toksične sastojke, oni sigurno neće tek tako ispariti ili biti otpušteni samo izvan staklenika.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Received Infraction
Old 14.02.2018., 22:44   #7522
Rorione, opet pišeš besmislice.

Bisfenol A doista se nalazi u polikarbonatnim pločama ali nema opasnosti od njegovog otpuštanja. Opasan je u ambalaži za hranu.

Staklenik od izo stakla nikako nije pravo rješenje kao što tvrdiš iz nekoliko razloga. Prvo zbog težine, trebaš jaču konstrukciju. Drugo, staklo slabije drži toplinu tijekom noći. Staklo je lomljivo. Polikarbonatne ploče nemaju nikakvog mirisa. Osim ako ih ne misliš paliti.

A linkane fotografije su ostakljene verande i vraški su skupe.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 15.02.2018., 09:18   #7523
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
čovjek je lijepo napisao da mu je ukusno i da uživa u takvom obroku.
njemu dovoljno, a tebe molim da prestaneš trolati.
a ja sam pitao koja je svrha takve ishrane ne ulazeci u to kaj je nekome ukusno i pruza uzitak. pitanje sam postavio pristojno i zanima me odgovor. ako ti je do uvodjenja reda predlazem da reagiras na bilo koji ad hominem upis svojih istomisljenika a ne etiketiras ljude bez razloga - ja imam razloga biti ovdje, vjerovala ti ili ne. smetaju me sarlatani koji pod alternativu guraju besmislice.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Received Infraction
Old 15.02.2018., 09:46   #7524
Doručak za poboljšanje probave.
http://oi67.tinypic.com/dew95w.jpg
Ova jednostavna zdrava kašica, potaknuti će peristaltiku i ritam pražnjenja crijeva.
Ananas i naranča.
Posebno preporučam :
Djeci sa kolikama i starijima sa konstipacijom.
Također svima koji se žele započeti zdravije hraniti, ovo je idealan doručak.
Djeca 1-2 čaše, odrasli 3-6 čaša( 1 ananas i 2-3 naranče)
Odrasli ako imaju izraženiji problem, mogu dodati u kašicu i prstohvat mljevene biljke sene ili 20-tak kapi tinkture.
Rorion is offline  
Old 15.02.2018., 09:51   #7525
Ibrahime, što bi rekao na činjenicu da neke vrste povrća i voća uzrokuju rak? Proglasio me ludim?
Povrće i voće nije baš bezazleno.

https://www.acsh.org/news/2017/06/13...emselves-11415
http://www.pnas.org/content/pnas/87/19/7777.full.pdf
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 15.02.2018., 10:10   #7526
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ananas i naranča.
Ananas ponekad pojedem, ali u zadnje vrime narance skoro svaki dan, skuzija san da su odlicne za probavu, pogotovo ove friske koje su slatke, a ne kisele.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Povrće i voće nije baš bezazleno.
Ne lupetaj. Stvar je u koncentraciji.

Voce "zeli" da ga zivotinja pojede da prosiri svoje sjeme i sigurno ne radi spojeve da ga ubije.
Toksini iz povrca su "nasilniji", ali nemaju toliku koncentraciju da covjeku nastete.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 15.02.2018., 10:24   #7527
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, što bi rekao na činjenicu da neke vrste povrća i voća uzrokuju rak? Proglasio me ludim?
Povrće i voće nije baš bezazleno.
https://www.acsh.org/news/2017/06/13...emselves-11415
http://www.pnas.org/content/pnas/87/19/7777.full.pdf
Cijeli članak, prvi koji si linkao, temelji se na zamračivanju pojma pesticid. Ako ljudi znaju tvoju "široku definiciju" pesticida, kada su koristili izraz dr. Amesa, ne bi osjetili potrebu za navodom "prirodnih biljnih pesticida".
Pošto upravo ti "biljni pesticidi" , zapravo se radi o biljnim fitokemikalijama, djeluju sinergistički na uspostavljanje homeostaze u organizmu.
Nadalje, pojmu pesticid, u pravom smislu riječi, onom industrijskom, bolje odgovaraju termini kao "bojni otrov" , pošto su isti i slični spojevi današnjim pesticidma, već i korišteni kao bojni otrovi, od Vijetnamskog rata, Kambođe, Afganistana, Sirije.....
Organophosphate insecticides, sometimes used in and around the home, are related to some chemical warfare agents, specifically nerve agents. That fact drives home the point that insecticides must be chosen, used, and stored safely.
Nadalje, mnoga sredstava u kućanstvu su izrazito toksična, i ne znam zašto ljudi to i dalje koriste, kada postoji ocat.
http://poison.org/articles/2010-jun/...nt-commonality

Zatim tvoji drugi znanstveni link, govori , hvala na njemu, tu si Biljka112 poklopio sam sebe, evo govori kako kuhanjem hrane, degradiraju spojevi iz hrane, u druge spojeve, ne toliko dobre za ljude.
Cooking Food. The cooking of food is a major dietary
source of potential rodent carcinogens. Cooking produces about 2 g (per person per day) of mostly untested burnt
material that contains many rodent carcinogens-e.g., poly-
cyclic hydrocarbons (81, 91), heterocyclic amines (92, 93),
furfural (22, 23), nitrosamines and nitroaromatics (1, 94)-as
well as a plethora of mutagens (91-95).

Nadalje Biljka112, zaključi sam, logički, nasjeckaj mrkvu, celer i neznam kupus, i zašpricaj s tim ljude.
Da li će tko umrijeti ili oboliti ?
Napravi to isto sa industrijskim organofosfatima, ili sa monsantovim roundapom, ili cidokorom, ili bočicom pesticida, što misliš Biljka , što bi se dogodilo ?
Da li bi bila potrebna intervencija hitne službe ?
Rorion is offline  
Old 15.02.2018., 10:36   #7528
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, što bi rekao na činjenicu da neke vrste povrća i voća uzrokuju rak? Proglasio me ludim?
Povrće i voće nije baš bezazleno.

https://www.acsh.org/news/2017/06/13...emselves-11415
http://www.pnas.org/content/pnas/87/19/7777.full.pdf
ovakvu glupost nisam pročitao u životu (mislim na prvi link) - da mi je znat gdje je ovaj autor završio školu - jednogodišnji tečaj kod monsanta, duponta ili bayera...???

Imam prijedlog za autora - pa ako ga tko sretne neka mu prenese, a mogu probat i s nekim forumašem - ja ću jesti godinu dana glavicu kupusa dnevno, a autor nek jede male količine žive jedno mjesec dana...

Rezultat? ja sigurno neću oboliti od raka, a inače je kupus izrazito dobrohotna namirnica za organizam (naravno ovo se podrazumijeva da nije zalijevano pesticidima) od koje mogu biti samo jači, a moj imunosni sustav snažniji - a autor??? Pa nakon 15-ak dana bi počeo osjećati probleme s perifernim živcima, što bi dovelo do otežanog kretanja i hromosti, a nakon mjesec dana ako bi bio živ postao bi kandidat za cijeli niz rakova i ostalih autoimunih bolesti... Ne vjerujem da bi živ izdržao duže od dva mjeseca....

Kakva usporedba - prirodni obrambeni mehanizmi i supstance naspram pesticida.... u tolikom sam šoku od autorovog nerazumijevanja prirode i problematike da idem sad iz ovih stopa nalit u grlo prirodni pesticid zvani propolis da mi ovaj stres ne sruši imunitet....
hilderik is offline  
Old 15.02.2018., 10:38   #7529
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ananas ponekad pojedem, ali u zadnje vrime narance skoro svaki dan, skuzija san da su odlicne za probavu, pogotovo ove friske koje su slatke, a ne kisele.



Ne lupetaj. Stvar je u koncentraciji.

Voce "zeli" da ga zivotinja pojede da prosiri svoje sjeme i sigurno ne radi spojeve da ga ubije.
Toksini iz povrca su "nasilniji", ali nemaju toliku koncentraciju da covjeku nastete.


Reci to gušavcima u Kini.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 15.02.2018., 10:49   #7530
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Imam prijedlog za autora - pa ako ga tko sretne neka mu prenese, a mogu probat i s nekim forumašem - ja ću jesti godinu dana glavicu kupusa dnevno, a autor nek jede male količine žive jedno mjesec dana...
..
Da, ovakve izjave podmićenih znanstvenika znaju uznemiriti. Isto tako ne znam kako bih autoru tog nakaradnog "znanstvenog linka" , objasnio kako su to star Hercegovci i Dalmatinci lijepo dogurali do stotke vitalni, izdržavši udare bure i svega, a jeli su mnogo kupusa, raštike......I kada bi takovog čovjeka poslali na sistematski pregled, doktori bi se čudili kako je zdrav i vitalan.
Kako bih to objasnio tom "znanstveniku" ?
Nažalost, danas je postalo pod normalno, da se ono što je zdravo i dobro, "znanstveno" prikaže kao opasno i nezdravo, sve u korist industrije i koorporacije.
Dakle, po njima, ne dajmo djeci mrkvu, naranču i jabuku i krušku.
Šopajmo ih gumenim bombonima i konzervama, jel tako ?
Rorion is offline  
Old 15.02.2018., 10:57   #7531
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
[/B]
Reci to gušavcima u Kini.
Što si htio pametno kazati, ne srami se.
Morska sol jod sadrži u svojoj prirodnoj strukturi iako u manjim tragovima. No brojni stručnjaci ne smatraju manjak joda u morskoj soli nedostatkom nego ističu puno prirodnije unošenje joda u organizam i to konzumiranjem namirnica koji ga sadrže u većim količinama. Češnjak, morske alge, bundeva, tikvica, ananas, kruška namirnice su čijom konzumacijom zadovoljavamo potrebe tijela za jodom.

Evo i za tvoju informaciju, iz mojeg iskustva, kako upoznajem ljude, upoznam neke koji nikada ne jedu voće
, ni malo.
Ti svi, su, od reda, lagano do teško bolesni od svega i svačega, bez iznimke
Rorion is offline  
Old 15.02.2018., 11:23   #7532
Rorione, stalno kritiziraš nešto što jednostavno ne razumiješ.

Biljni pesticid ili kako si ga nazvao fitokemikalija nije ništa drugo do biljni kemijski spoj. Kako i u kojoj mjeri fitokemikalije djeluju na homeostazu organizma nije dovoljno istraženo. Načelno, neke fitokemikalije su korisne druge su pak štetne.
Industrijski pesticid nazvati bojnim otrovom krajnje je neumjesno pa čak i licemjerno. A bojnim otrovom ih nazivaš samo zato jer su se koristili u ratu. Koristili su se kao herbicidi kojima neprijatelju utamane usjeve pa je neprijatelj gladan i više nije u stanju ratovati. Nemoj zaboraviti da je i LSD bojni otrov a izvorno je prirodna fitokemikalija.

Predpostavljam da ti je poznat jedić, najotrovnija biljka Evrope. Akonitin kojeg jedić sadrži bez problema se može koristiti kao bojni otrov. Ricinus pak sadrži ricin koji se može usporediti sa najjačim poznatim otrovima, toksinima bacila difterije ili otrovom kobre.

Nisam se ničime pokopao Rori, doista se pojačava djelovanje prirodnih pesticida kuhanjem, očekivao sam komentare i kritike. Barem si pročitao tekst.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 15.02.2018., 11:23   #7533
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Reci to gušavcima u Kini.
Kakve to veze ima sa toksicnoscu?

Ako mislis na inhibiciju joda, sorry, ali tribas jesti ogromne kolicine sirovih kupusnjaca i sl da bi doslo do negativnih posljedica (a i to je upitno s obzirom da se eksperimenti rade sa koncentracijama spojeva iz kupusnjaca), uz mali unos joda.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 15.02.2018., 11:25   #7534
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Što si htio pametno kazati, ne srami se.
Morska sol jod sadrži u svojoj prirodnoj strukturi iako u manjim tragovima. No brojni stručnjaci ne smatraju manjak joda u morskoj soli nedostatkom nego ističu puno prirodnije unošenje joda u organizam i to konzumiranjem namirnica koji ga sadrže u većim količinama. Češnjak, morske alge, bundeva, tikvica, ananas, kruška namirnice su čijom konzumacijom zadovoljavamo potrebe tijela za jodom.

Evo i za tvoju informaciju, iz mojeg iskustva, kako upoznajem ljude, upoznam neke koji nikada ne jedu voće
, ni malo.
Ti svi, su, od reda, lagano do teško bolesni od svega i svačega, bez iznimke
Htio sam kazati ono što sam rekao. Neke biljke sadrže alkaloide koji ometaju ugradnju joda u hormone štitnjače. Džaba si krečio jodiranu sol ako se nešto drugo veže na mjesto joda. Među takvima prednjači soja a u stopu ju prate kupusnjače (kupus, kelj, brokula, prokulica itd) s tim da su kupusnjače opasne samo u nekuhanom izdanju. Opasan je i čaj, zeleni puno opasniji od crnog. I sad bi se svi oni kojima je dijagnosticiran hašimoto morali zapitati što jedu. Jedu li sezonski puno sirovog kupusa pa im naraste TSH a onda kad kupus ustupi mjesto puterici TSH naglo pada? Nedavno je bio slučaj trajno povišenog TSH koji se čudom smanjio kad je iz prehrane izbačen crni čaj, samo jedna šalica dnevno. E vidiš, tu je možda tajna onog što se Ibro tulio na sva zvona par stranica ranije, slučaj kad su trebali operirat štitnjaču ali se hormonska slika popravila nakon prelaska na sirovo. Možda je tajna u smanjenju aktivnih hormona štitnjače ometanjem ugradnje joda jer štitnjača može oboliti tako da proizvodi previše ili premalo hormona. Ako je tako, bolest nije izliječena već su samo uklonjeni simptomi, slično kako kad imaš karijes i zubobolju pa popiješ čaj od vrbe - zub ne boli ali dalje trune. Možda čovjek ima rak štitnjače ali su mu sad hormoni u redu pa se ne sekira.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 15.02.2018., 11:26   #7535
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Kakva usporedba - prirodni obrambeni mehanizmi i supstance naspram pesticida.... u tolikom sam šoku od autorovog nerazumijevanja prirode i problematike da idem sad iz ovih stopa nalit u grlo prirodni pesticid zvani propolis da mi ovaj stres ne sruši imunitet....
Jesi čuo za otrovne biljke? Na primjer kukutu?
Vidiš, i ja sam u šoku što ne razumiješ prirodu i problematiku ali kritiziraš i pišeš besmislice.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 15.02.2018., 11:40   #7536
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jesi čuo za otrovne biljke? Na primjer kukutu?
Vidiš, i ja sam u šoku što ne razumiješ prirodu i problematiku ali kritiziraš i pišeš besmislice.
Ajde ne mješaj babe i žabe. Vrati se osnovama i ne prosipaj budalaštine.
Kako možeš u takovom kontekstu uspoređivati jestivo povrće i otrovnice ?
Rorion is offline  
Old 15.02.2018., 11:45   #7537
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ajde ne mješaj babe i žabe. Vrati se osnovama i ne prosipaj budalaštine.
Kako možeš u takovom kontekstu uspoređivati jestivo povrće i otrovnice ?
Isto kako ti ne razumiješ fitokemikalije.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 15.02.2018., 12:29   #7538
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Džaba si krečio jodiranu sol ako se nešto drugo veže na mjesto joda.
Koliko ja znan, problem je u nedostatku joda zbog toga jer se ti spojevi vezu za jod ili ometaju apsorpciju joda, a ne u tome da se nesto drugo veze na mjesto joda u hormonu stitnjace. Kako ce se uopce nesto drugo vezati na mjesto joda, sta bi to ispalo??

A rjesenje je jednostavno, unosis vise joda. Ako te vec kupusnjace ili zeleni caj muce.

Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Opasan je i čaj, zeleni puno opasniji od crnog.
Nije opasan u normalnim kolicinama, opasni su ekstrakti zelenog caja.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 15.02.2018., 13:08   #7539
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post

Staklo se više gotovo i ne koristi.

nije nemoguće voćke uzgajati u plasteniku ali to već spada u specijalno voćarstvo. Plodovi bi bili isti kao kod voćaka koje rastu na otvorenom. Uglavnom plastenik omogućuje raniju ili kasniju berbu za oko 30 dana.
? kontroverze (malo se može pa malo ne može)

Trebaju li biljkama stakleni ili plastični 'zaštitači' ili trebaju ljudima da dođu do biljnih proizvoda (?)
Pravi Život is offline  
Old 15.02.2018., 13:33   #7540
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znan, problem je u nedostatku joda zbog toga jer se ti spojevi vezu za jod ili ometaju apsorpciju joda, a ne u tome da se nesto drugo veze na mjesto joda u hormonu stitnjace. Kako ce se uopce nesto drugo vezati na mjesto joda, sta bi to ispalo??

A rjesenje je jednostavno, unosis vise joda. Ako te vec kupusnjace ili zeleni caj muce.



Nije opasan u normalnim kolicinama, opasni su ekstrakti zelenog caja.
Krivo znaš. Problem je u ulasku joda u štitnjaču. Mnogo štošta se veže za receptore koji im nisu namijenjeni. Na primjer heroin i drugi opijati uglave se na receptor koji im nije namijenjen, najjači antioksidans CN zarigla se ireverzibilno za hemoglobin umjesto kisika. To što ne sliči ninašta nije bitno sve dok ne umreš. Unošenje dodatnog joda, na primjer algama, je prilično glup pokušaj jer: This study identified a positive association between seaweed consumption and the risk of thyroid cancer (especially for papillary carcinoma) in postmenopausal women (Seaweed consumption and the risk of thyroid cancer in women: the Japan Public Health Center-based Prospective Study. European Journal of Cancer Prevention: May 2012 - Volume 21 - Issue 3 - p 254–260 doi: 10.1097/CEJ.0b013e32834a8042 Research Papers: Thyroid cancer)

Opasan je čaj, nikakvi ekstrakti. Imam vrlo recentan slučaj gdje je samo jedna šalica crnog čaja dnevno (za red veličine slabiji efekt od zelenog) držala TSH iznad granice. Izbacivanjem čaja TSH se spustio na normalu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.