Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 18:23   #2461
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Ima tko kakvih iskustava sa ovim sjedalicama?
https://www.magicbaby.hr/catalog/pro...s/category/95/

Meni je nekako neuvjerljiva upotreba ISOFixa sa onim trakicama...
Vidi ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=jNp5W2qIyxk
Kod te sjedalice ti je u stvari najbitniji remen automobila.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:50   #2462
Vidio sam rad s tim trakicama na yt, zato mi i je nekako neuvjerljivo. Al ovo što kažeš sa pojasom od automobila je krucijalna stvar. Ima ih na tržištu šta nisu ničime fiksirane jer nisu ISOFix, a pojas služi da se dijete zaveže...
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:11   #2463
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Vidio sam rad s tim trakicama na yt, zato mi i je nekako neuvjerljivo. Al ovo što kažeš sa pojasom od automobila je krucijalna stvar. Ima ih na tržištu šta nisu ničime fiksirane jer nisu ISOFix, a pojas služi da se dijete zaveže...
pa da, isofix tu drži samo stolicu, a pojas drži dijete tak da je ustvari svejedno koliko dobro drži taj isofix
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:15   #2464
Trebala bi pomoc.
Planirali smo uzeti maxi cosi pebble ali smo zbog cijene promjenili kolica u peg perego jer cekamo blizance.
Na ta kolica ide sjedalica peg perego primo viaggio sl. Pa me zanima iskustva sa njome i gdje bi mogla naci kako je prosla na testovima?

https://www.svijet-beba.hr/djecje-au...pa-0/40/29/439
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:35   #2465
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Trebala bi pomoc.
Planirali smo uzeti maxi cosi pebble ali smo zbog cijene promjenili kolica u peg perego jer cekamo blizance.
Na ta kolica ide sjedalica peg perego primo viaggio sl. Pa me zanima iskustva sa njome i gdje bi mogla naci kako je prosla na testovima?

https://www.svijet-beba.hr/djecje-au...pa-0/40/29/439
To jaje ti je bilo na vrhu ADAC testiranja te godine kad je izašlo, mislim da je to bilo 2013. Otada nije testirano. Pogledaj detalje na ADAC stranicama.

Sve u svemu odlično jaje, bitno je da postignete dobar nagib s njim u autu.

Koristili smo ga 13 mjeseci za curku, mogli smo skroz do 2 godine jer ga je tek tad prerasla i to visinom (još nema 13kg do koliko se može koristiti).

Sve u svemu ja sam zadovoljna s njim, dvije frendice su ga isto imale i zadovoljne su.

Sad čekamo drugu bebu i ona će u to isto jaje.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:55   #2466
Mi smo uboli sniženje u magic babyju 20% na maxi cosi 2way pearl
Bolje nego za žutu srijedu koju sam mislila čekati.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 17:25   #2467
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
To jaje ti je bilo na vrhu ADAC testiranja te godine kad je izašlo, mislim da je to bilo 2013. Otada nije testirano. Pogledaj detalje na ADAC stranicama.

Sve u svemu odlično jaje, bitno je da postignete dobar nagib s njim u autu.

Koristili smo ga 13 mjeseci za curku, mogli smo skroz do 2 godine jer ga je tek tad prerasla i to visinom (još nema 13kg do koliko se može koristiti).

Sve u svemu ja sam zadovoljna s njim, dvije frendice su ga isto imale i zadovoljne su.

Sad čekamo drugu bebu i ona će u to isto jaje.
Hvala na savjetima.
Da, nasla sam taj adac test iz 2013 i poslije je nije bilo na testovima.
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:02   #2468
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Da, nasla sam taj adac test iz 2013 i poslije je nije bilo na testovima.
ADAC testira samo nova jaja i nove AS tako da kako se nije promijenila od tada nisu više testirali. Tako ti je za svaku sjedalicu. Pišem ti to jer je i mene bunilo prije dvije i pol godine, zašto je nije kasnije bilo, dok nisam skužila.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 23:53   #2469
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
ADAC testira samo nova jaja i nove AS tako da kako se nije promijenila od tada nisu više testirali. Tako ti je za svaku sjedalicu. Pišem ti to jer je i mene bunilo prije dvije i pol godine, zašto je nije kasnije bilo, dok nisam skužila.
Hvala! Sad mi je jasnije

Gdje bi mogla naci kompatibilnost auta da as?
Na peg peregovoj stranici nisa nasla.
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:44   #2470
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Hvala! Sad mi je jasnije

Gdje bi mogla naci kompatibilnost auta da as?
Na peg peregovoj stranici nisa nasla.
Mora biti na stranici proizvođača
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:15   #2471
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Hvala! Sad mi je jasnije

Gdje bi mogla naci kompatibilnost auta da as?
Na peg peregovoj stranici nisa nasla.
Kako ne. Odskrolaj skroz dolje za PDF dokument: http://en.pegperego.com/baby/primo-viaggio-sl

Neovisno o tome je poželjno isprobati u autu. Naš auto nije na popisu pa super sjedne i kad se veže samo pojasima i kad se stavi na isofix bazu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:42   #2472
Znaci li ovo zadnje da ovo jaje ide i na isofix i bez njega? Ako sam dobro shvatila, to je jedno od rijetkih..
Ako je tako, čim bude na akciji, uzimam 😁
Dva auta, jedan sa, drugi bez isofixa. To me spašava od kupnje dva komada
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:30   #2473
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Hvala! Sad mi je jasnije

Gdje bi mogla naci kompatibilnost auta da as?
Na peg peregovoj stranici nisa nasla.
Ti njihovi popisi kompatibilnosti stvarno nemaju veze s realnoscu. Nas auto je na svim popisima, a sjedalica se ne moze namontirati na isofix bez da se jako nagne naslon sjedalice.
Tak da, moj je savjet da isprobas sjedalicu u autu prije kupnje. Vecina vecih ducana djecjom opremom dozvoljava da se sjedalica iznese i isproba (dal uz prisustvo prodavaca ili neku drugu formu "osiguranja")

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:07   #2474
Quote:
j.d.jackson kaže: Pogledaj post
Ti njihovi popisi kompatibilnosti stvarno nemaju veze s realnoscu. Nas auto je na svim popisima, a sjedalica se ne moze namontirati na isofix bez da se jako nagne naslon sjedalice.
Tak da, moj je savjet da isprobas sjedalicu u autu prije kupnje. Vecina vecih ducana djecjom opremom dozvoljava da se sjedalica iznese i isproba (dal uz prisustvo prodavaca ili neku drugu formu "osiguranja")

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
U malo koji auto se jaje može ispravno namontirati na isofix, uvijek je nagib prevelik i zato se prvih 4 mj preporuča montaža sa pojasevima i poravnati nagib pomoću rolanih ručnika

Ili naravno tražiti adekvatno jaje što je povelik problem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:50   #2475
Mi s prvom bebom nismo pojma imali o nagibu, ali smo imali sreće i naše PP jaje je dost ok sjelo na isofix i nagib je bio do dozvoljenih 45 stupnjeva. S današnjim znanjem o AS, a to je skoro 3 godine kasnije od kupovine tog jaja, svemir bih isprobala u dućanu i preispitala i ne znam što sve ne. No, teško da će o tome svemu razmišljati friški roditelji, pogotovo kad osoblje u dućanu većinom nema pojma o tome.

Savjet za svako jaje i AS je isprobati u autu neovisno o kompatibilnosti na stranicama.

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ili naravno tražiti adekvatno jaje što je povelik problem
Mi tražimo kompatibilan auto. :ASnazi:
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:51   #2476
I ja sam imala sreće sa svojom Yarisicom

Friški roditelji vjeruju prodavačicama u dućanu jer računaju da te tete nešto znaju a ustvari nemaju pojma
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:15   #2477
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
U malo koji auto se jaje može ispravno namontirati na isofix, uvijek je nagib prevelik i zato se prvih 4 mj preporuča montaža sa pojasevima i poravnati nagib pomoću rolanih ručnika

Ili naravno tražiti adekvatno jaje što je povelik problem
Nevjerojatno al ja imam skroz drugu situaciju. MC pebble plus je prenagnuta bez isofixa. Bebi glava pada na bradu. I to u većini automobila. Jedino je ravno bilo u kombiju jer su tamo sicevi ravni. A ovako je bilo da nagib stražnjih siceva + nagib same AS vezane remenjem = bebi pada glava naprijed...s isofixom je sjedila idealno
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:17   #2478
Da, još jedan dokaz zašto sve treba isprobati.

Iako ja i dan danas s prijezirom gledam sve aute koji imaju nagib na klupi tj sjedalima. Da su sva sjedala ravna, uopće ne bi bilo problema. Zato mi tražimo auto s ravnim sjedalima, a to su manje više monovolumeni.

I svi koji kupujete nemojte se zatvarati ako vam u dućanu kažu da ne morate isprobati u vašem autu nego da tamo imaju probnu klupu. Imaju, ali ona je ravna, a vaša klupa nije.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:41   #2479
Jel netko ima iskustva sa Recaro Monza2 autosjedalicom ?
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:09   #2480
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Da, još jedan dokaz zašto sve treba isprobati.

Iako ja i dan danas s prijezirom gledam sve aute koji imaju nagib na klupi tj sjedalima. Da su sva sjedala ravna, uopće ne bi bilo problema. Zato mi tražimo auto s ravnim sjedalima, a to su manje više monovolumeni.

I svi koji kupujete nemojte se zatvarati ako vam u dućanu kažu da ne morate isprobati u vašem autu nego da tamo imaju probnu klupu. Imaju, ali ona je ravna, a vaša klupa nije.
Meni je bas taj auto s ravnim sjedalima uzasno problematican. I to jos ima divna odvojena tri sjedala na straznjoj klupi. Puno bolje sjedalica sjedne na vulgaris straznju klupu nego na ovo. Barem široki Pallas, on se samo otužno nagne u stranu kad ga pokušam namontirat na bocna sjedala, a na srednjem sjedalu je pojas prekratak da obuhvati jastuk.

Je, spika je o jajima trenutno, ali samo napominjem da smo mi jedva nasli sjedalicu koja je dovoljno uska da stane, iako svi proizvođaci sjedalica tvrde da je auto kompatibilan.

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.