Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 23:26   #9101
Kad upisujem apsolventsku godinu, do 15 ECTS bodova mi je besplatno ako u prethodnoj godini (trećoj) uspijem skupiti 55 bodova, right?

Mene konkretno zanima što ako upisujem preko 15 ECTSa, npr. 18? Plaćam li samo 3 ECTSa koja su preko tih 15, ili svih 18? Imat ću 55 ziher.
treps is offline  
Old 12.02.2018., 02:24   #9102
Quote:
treps kaže: Pogledaj post
Kad upisujem apsolventsku godinu, do 15 ECTS bodova mi je besplatno ako u prethodnoj godini (trećoj) uspijem skupiti 55 bodova, right?

Mene konkretno zanima što ako upisujem preko 15 ECTSa, npr. 18? Plaćam li samo 3 ECTSa koja su preko tih 15, ili svih 18? Imat ću 55 ziher.
do 15 je besplatno ako ostvariš 55 ove godine a plaća se samo ono što je iznad toga
merid is offline  
Old 12.02.2018., 19:49   #9103
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
do 15 je besplatno ako ostvariš 55 ove godine a plaća se samo ono što je iznad toga
Hvala!

A ako prenosim jedan kolegij znači koji sam odslušala još na prvoj godini i ostvarila pravo na potpis, trebam ga samo položit, plaćam li i njega ili se on ne računa?
treps is offline  
Old 12.02.2018., 20:49   #9104
Quote:
eutow kaže: Pogledaj post
Ja sam pisao. Naučio skoro ništa, esej imao čudnu temu ("igra", uz eseje Wittgensteina i Huizinge) pa sam imao blokadu, grozno ga napisao i čak nisam ni prepisivao u čisto. Nekim čudom dobio dvojku, a pošto na Filozofskom ne gledaju ocjenu iz izbornih predmeta (ako se dobro sjećam ), to mi je bilo dovoljno za upad. Naravno, nikako nemoj računati da ćeš se ovako provući, to se valjda ne treba napominjati.

Što se knjiga tiče, mislim da bi temeljito obrađen Kalin trebao biti dovoljan. Za svaki slučaj pitaj si profesora. Moj nije ništa dodatno spominjao.

Po mojem mišljenju, puno je lakša matura iz logike (ako ti je išla u trećem razredu). Ne traže logičko stablo, ne treba se štrebati ništa posebno. Trebao sam neke pojmove ponoviti ili naučiti (definiendum-definiens, npr.), ponoviti logički kvadrat i slične stvari i pokupio 4.

Za sve predmete pogledaj mature od prijašnjih godina da znaš na čemu si i na što obratiti pažnju.
Hvala puno. Iako sad si mi zakomplicirao život; ne znam što da pišem?!
Pogubna is offline  
Old 13.02.2018., 13:38   #9105
http://maia.ffzg.unizg.hr/raspored_P...ed_index.htm?1 stigla prva verzija rasporeda
aegon6targaryen is offline  
Old 14.02.2018., 13:13   #9106
Pozdrav, zna tko nešto više o izbornom kolegiju "Transforming Encounters: American Art of the 19th and 20th Centuries"?
__________________
Strangers passing in the street, by chance two separate glances meet. And I am you and what I see is me. :)
Pepitabis is offline  
Old 14.02.2018., 15:30   #9107
ja imam neobično pitanje, ako netko zna odgovor, u 9 mjesecu nisam otišao na upise pa ne mogu otvorit studomat jer mi piše da nemam evidentiran upis u tekuću godinu. možda bi ipak završio taj faks, 4 ispita još do diplome, pa me zanima jel netko čuo nešto o takvom slučaju i može li se išta učiniti?
Lantanoid is offline  
Old 14.02.2018., 15:32   #9108
Quote:
treps kaže: Pogledaj post
Hvala!

A ako prenosim jedan kolegij znači koji sam odslušala još na prvoj godini i ostvarila pravo na potpis, trebam ga samo položit, plaćam li i njega ili se on ne računa?
Ma ne, samo ono sto prvi put upisujes

Quote:
Lantanoid kaže: Pogledaj post
ja imam neobično pitanje, ako netko zna odgovor, u 9 mjesecu nisam otišao na upise pa ne mogu otvorit studomat jer mi piše da nemam evidentiran upis u tekuću godinu. možda bi ipak završio taj faks, 4 ispita još do diplome, pa me zanima jel netko čuo nešto o takvom slučaju i može li se išta učiniti?
Ako si upisan po bolonjskom odi sto prije do referade, ako si po predbolonjskom do prodekanice Bukovcan

Quote:
Pepitabis kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna tko nešto više o izbornom kolegiju "Transforming Encounters: American Art of the 19th and 20th Centuries"?
Ako studiras PUM onda vjerojatno vec znas kakva je profesorica. Za slucaj da ne znas, voli pricati o svojim desnicarskim stavovima i o tome da je predavala u Americi prije Hr, zna bit bezobrazna. Ljudi ju uglavnom ili obozavaju ili mrze.

Za sam kolegij kazu da je relativno lagan, mozes kolokvirat, sva nastava i ispit su na engleskom.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 15.02.2018. at 09:47. Reason: spajanje postova
merid is offline  
Old 15.02.2018., 14:01   #9109
Znaci, ako zavrsim prvu godinu bez svih polozenih predmeta (ajmo rec ostao jedan), jel mogu pauzirat studiranje na godinu dana i onda nastavit tocno tamo di san sta bez da ista moran placat? Kako ide taj proces?
BonJovi1886 is offline  
Old 15.02.2018., 15:37   #9110
Quote:
BonJovi1886 kaže: Pogledaj post
Znaci, ako zavrsim prvu godinu bez svih polozenih predmeta (ajmo rec ostao jedan), jel mogu pauzirat studiranje na godinu dana i onda nastavit tocno tamo di san sta bez da ista moran placat? Kako ide taj proces?
Ne mozes pauzirat osim ako imas opravdani razlog (bolest, rodenje djeteta i sl)
Chamel is offline  
Old 15.02.2018., 16:55   #9111
Zna netko kakav je kolegij Neverbalna komunikacija? I kakva je profa?
smellyeye is offline  
Old 15.02.2018., 19:41   #9112
Quote:
Chamel kaže: Pogledaj post
Ne mozes pauzirat osim ako imas opravdani razlog (bolest, rodenje djeteta i sl)
citan sad neki clanak koji kaze da se moze eventualno to napravit uz nekakvu potrebnu dokumentaciju cak i ako razlog ne spada u neki od 4 navedena (dite, vojna obveza, bolest, razmjena studenata)

mozda bi priznali zamrzavanje na ekonomskoj bazi ukoliko se prilozi dokumentacija o losem financijskom stanju
BonJovi1886 is offline  
Old 15.02.2018., 22:16   #9113
Quote:
BonJovi1886 kaže: Pogledaj post
citan sad neki clanak koji kaze da se moze eventualno to napravit uz nekakvu potrebnu dokumentaciju cak i ako razlog ne spada u neki od 4 navedena (dite, vojna obveza, bolest, razmjena studenata)

mozda bi priznali zamrzavanje na ekonomskoj bazi ukoliko se prilozi dokumentacija o losem financijskom stanju
Sori ali iskreno sumljam. Reci ce ti da je skolovanje besplatno, a ako moras placati skolarinu to mozes odradit umjesto da placas. Ali ako ti je ostao samo 1 ispit vjerojatno ni neces placati nista.
Chamel is offline  
Old 16.02.2018., 01:27   #9114
Quote:
Pogubna kaže: Pogledaj post
Hvala puno. Iako sad si mi zakomplicirao život; ne znam što da pišem?!
Logika ti malo više ovisi o... logici. Ako ti je predmet išao relativno intuitivno, nemaš previše brige. Ja sam s profesorom u dva navrata prošao kroz par starijih matura, i sam sam prošao kroz udžbenik još jednom da se sve utvrdi (i napravio si manje skripte za npr. logički kvadrat, moduse, postupke u dokazu...).
Filozofija traži egzaktnije podatke (koji je filozof koristio taj i taj pojam, što kaže Hannah Arendt o tome i tome...) i esej (koji nije onakva katastrofa kakvim se možda čini iz mog opisa - ja s tim esejima uvijek imam problema i nisam kod njih mjerodavan).
Ti si procjeni kakvo ti učenje više leži i u kakvo si znanje sigurnija. Ako sistematično učiš ne bi smjela imati problema u svakom slučaju. Možda za svaki slučaj uzmi oba, pa ćeš već vidjeti kad završi nastava na što ćeš se fokusirati.
Ponavljam - vidi stare mature da sama vidiš točno na čemu si.
eutow is offline  
Old 16.02.2018., 09:48   #9115
Trebam ukupno upisati 34 ECTS-a od izbornih predmeta. Do sada sam upisala 32, a ovaj semestar zelim upisati izborni predmet od 4 ECTS-a. Hoce li mi studomat dopustiti da upisem taj predmet ili cu morati upisivati preko referade?
flickar is offline  
Old 17.02.2018., 13:08   #9116
Koja je fora s izbornim Uvod u judaistiku koji se u d7 održava? Nema ispita/izlaganja?
cerseiously is offline  
Old 17.02.2018., 17:36   #9117
Kolegiji koji se nude kao izborni u ponudi fakulteta se isto upisuju preko Studomata? Ili moram upisivati preko molbe?

Hvala!
dAny4 is offline  
Old 17.02.2018., 18:26   #9118
Quote:
dAny4 kaže: Pogledaj post
Kolegiji koji se nude kao izborni u ponudi fakulteta se isto upisuju preko Studomata? Ili moram upisivati preko molbe?

Hvala!
Preko Studomata.
aegon6targaryen is offline  
Old 17.02.2018., 19:31   #9119
Zna li itko kakav je postupak za upisivanje preko 35 ECTS bodova u semestru?
Ivy13 is offline  
Old 18.02.2018., 11:36   #9120
E, ljudi, gdje sutra najbrže mogu obaviti upis? Čuo sam da su neki znali to u knjižnici brzo obavit, dok neki stoje pred onim kioscima...
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.