Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Zimske olimpijske igre 2018 - Pyeongchang

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 11:52   #581
Quote:
Marija Fierce kaže: Pogledaj post
Vonn, Goggia, Gut, Weirather, Veith i ostale su uvijek konstantne u SK u Super G-u. Najbolji rezultat Ester Ledecke u toj disciplini je 19. mjesto (tak nešto).
Ove gore navedene su se toliko trudile, toliko mukotrpnih treninga i tada uložile da bi na kraju neka Ledecka osvojila zlato. Jest bila najbrža i definitivno joj nije namještena pobjeda, ali takav rasplet je nepravedan prema ostalima, pogotovo Anni Veith, koja je izgubila zlato za 1 stotinku. Očito Ledeckoj nije dovoljan snowboard, pa hoće još i skijanje. Ne bi me čudilo da na sljedećim ZOI bude nastupala u biatlonu ili nečem drugom. Svaka njoj čast, ali ovo je nepravda prema Veith i ekipi.




Jesu li Ledeckoj možda spustili start za 100 metara u odnosnu na druge jer je snowboarderica? Nisu.

Svi su imali iste uvjete, jedna utrka je u pitanju i sve je jasno.
durant is offline  
Old 18.02.2018., 11:54   #582
užasno naporan VSL, jedva sam čekala da završi, uvijek mi je to bila nekako najmanje draga disciplina, a sada uopće ne guštam u njoj kad je sve tako predvidljivo

Hiršonja je svijet za sebe, no zbilja ne znam zašto sam uvijek navijala za dominaciju Bolta ili Phelpsa, a za ovog navijam da se umirovi čim prije
toliko me umorio kao gledatelja, a vjerujem da skijaše umara još i više
pattie_boyd is offline  
Old 18.02.2018., 12:01   #583
Sramota za Ester Ledecku da se spusti jednom u par godina i bere plodove rada skijašica koje treniraju svaki dan. Dno dna






Sahta is offline  
Old 18.02.2018., 12:16   #584
mislim da Ledecka može samo poslužiti da se poneke od njih zapitaju da se ostave skijanja

oprez sportašicama iz navedenih sportova
Quote:
Hobbies Beach volleyball, windsurfing, ice hockey. (NOC Media Guide, 2018)
pattie_boyd is offline  
Old 18.02.2018., 12:46   #585
Quote:
Marija Fierce kaže: Pogledaj post
Vonn, Goggia, Gut, Weirather, Veith i ostale su uvijek konstantne u SK u Super G-u. Najbolji rezultat Ester Ledecke u toj disciplini je 19. mjesto (tak nešto).
Ove gore navedene su se toliko trudile, toliko mukotrpnih treninga i tada uložile da bi na kraju neka Ledecka osvojila zlato. Jest bila najbrža i definitivno joj nije namještena pobjeda, ali takav rasplet je nepravedan prema ostalima, pogotovo Anni Veith, koja je izgubila zlato za 1 stotinku. Očito Ledeckoj nije dovoljan snowboard, pa hoće još i skijanje. Ne bi me čudilo da na sljedećim ZOI bude nastupala u biatlonu ili nečem drugom. Svaka njoj čast, ali ovo je nepravda prema Veith i ekipi.
Imas samo jednu utrku, i ti govoris kako je netko nepravedno pobjedio. Onda se ostavi pracenja OI.
Ili se zalazi da na OI nastupaju samo top15 plasiranih u sezoni i problem rijesen.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 18.02.2018., 13:25   #586
top 5 iz svake discipline i to je to, a ne da neka Čehinja tuče austrijanke, švicarke itd.

nisam zato došao ovdje, htio sam komentirat da je od 4 austrijanca samo Hirscher ostvario plasman, za razliku od Francuza koji imaju 4 u top 7, Ameri i Švicarci 3 u 20, Kanađani 4 u 30, to su prave skijaške nacije

mi se možemo usporedit s npr. Češkom, Slovačkom i baš me zanima kako se tamo gleda na rezultate njihovih, npr. danas: 24. Zubčić (CRO), 25. Ad. Zampa (SVK), 31. Forejtek (CZE), 37. Kolega (CRO), 50. Falat (SVK), An. Zampa (SVK) DNF2, Berndt, Kotzmann i Zabystran (svi CZE) DNF1

Falat isto godište kao Zubo, a prestižu ga Izraelac, Meksikanac, Albanac, čak dva Srbina i Mađara, Korejac, pa i naš Samuel koji je 7 god. mlađi, a Slovaci vjerujem imaju daleko bolje uvjete nego naši i ovi nabrojani
weasley is offline  
Old 18.02.2018., 13:31   #587
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
nisam zato došao ovdje, htio sam komentirat da je od 4 austrijanca samo Hirscher ostvario plasman, za razliku od Francuza koji imaju 4 u top 7, Ameri i Švicarci 3 u 20, Kanađani 4 u 30, to su prave skijaške nacije
Bolje na Olimpijadi biti DNF ako nema medalje, nego na svjetkom kupu.


Makar, Feller je na oboje!

Bili su 'beno brzi doduše.
Kirkpatrick is offline  
Old 18.02.2018., 13:44   #588
Quote:
Marija Fierce kaže: Pogledaj post
Vonn, Goggia, Gut, Weirather, Veith i ostale su uvijek konstantne u SK u Super G-u. Najbolji rezultat Ester Ledecke u toj disciplini je 19. mjesto (tak nešto).
Ove gore navedene su se toliko trudile, toliko mukotrpnih treninga i tada uložile da bi na kraju neka Ledecka osvojila zlato. Jest bila najbrža i definitivno joj nije namještena pobjeda, ali takav rasplet je nepravedan prema ostalima, pogotovo Anni Veith, koja je izgubila zlato za 1 stotinku. Očito Ledeckoj nije dovoljan snowboard, pa hoće još i skijanje. Ne bi me čudilo da na sljedećim ZOI bude nastupala u biatlonu ili nečem drugom. Svaka njoj čast, ali ovo je nepravda prema Veith i ekipi.
LeGriffio is offline  
Old 18.02.2018., 13:50   #589
@Marija Fierce

Jako dobar pokušaj ali trolerstvo smo nanjušili na kilometar.
Zabranjeni is offline  
Old 18.02.2018., 13:53   #590
ma mislin da bi ubuduće samo prve tri iz Svjetskog kupa mogle nastupiti na OI u nekoj disciplini, onda bi bili sigurni da im nitko neće ukrasti medalju
__________________
Altairfan - A što je tek sa onima koji su došli na OI hodat. Pa trči, šta hodaš.
dplazin2 is offline  
Old 18.02.2018., 14:07   #591
Evo i mene. I ja sam isto zavoljela skijanje i bio mi je najdraži sport za vrijeme Janice. Čak i godinama nakon njenog završetka karijere, pratila sam napeto svjetski skijaški kup, nisam niti jednu utrku propuštala (doduše Ivica je tada bio u fantastičnoj formi), ali osim muškog i ženski svj. kup me je interesirao. Ali prije 3, 4 godine sam totalno prestala pratiti skijanje, otkad su Riesch i Maze završile karijeru, posljednje skijašice za koje sam navijala. Vonn mi nikad nije bila simpatična i uvijek sam bila za Riesch. Mikaeli Shiffrin svaka čast na dosadašnjim rezultatima, baš podsjeća na Janicu, ali je konkurencija strašno slaba za razliku od Janičinog vremena. Isto se odnosi i na muško skijanje. Skijajući samo dvije discipline i povremeno Super G, Hirscher osvaja velike kristalne globuse, ali toliko je dominantan da mu se nitko ne može približiti. Ligety je van forme, blizu su Kristofersen i Panturo, ali Hirscher je opet ispred njih. Danas jedino odgledam slalome na Sljemenu, i sad ZOI i to je sve. O novim imenima u skijanju sam informirana tek putem teleteksta.

OT: Meni čak paše što se utrke na ZOI održavaju u gluho doba noći, malo jesam neispavana, ali kad završe ZOI, nadoknadit ću izgubljene snove, a i 2. vožnje se održavaju baš u vrijeme kad se i inače budim (jedino mi termini brzih disciplina ne pašu, da su bar 2 sata kasnije). Da su utrke nešto kasnije, onda ne bih mogla gledati zbog posla.

Ženske utrke su mi bile puno zanimljivije od muških. Izrazito mi je drago zbog Fride Hansdoter (vječne druge), kojoj je ovog puta bila sreća naklonjena i za 5 stotinski je uzela zlato. A isto i zbog Ledecke. Ne volim niti ja kad se dogodi baš takva senzacija, da neka manje poznata skijašica se pojavi ni otkud i uzme OI zlato, ali zbog nje mi je drago, prvenstveno jer dolazi iz zemlje koja nema skijašku tradiciju. Isto tako mi je drago što je i Wheireiter uzela medalju jer znam da je u karijeri imala velikih problema s ozljedama, a i jer dolazi iz skijaške obitelji i jer skija za malu državu. A hebiga, Gut mi je isto žao, uvijek mi je žao kad netko završi 4., ali ona samo priznaje prvo mjesto. Međutim, ona sa svojom vožnjom uopće nije bila zadovoljna, to joj se vidjelo na faci kad je ušla u cilj. A bome niti Vonn, ona mi je uvijek išla na živce, ne bi me čudilo da odluči skijati još do Pekinga, da će htjeti ganjati 100.-u pobjedu u svjetskom kupu. A ostalom Gut i Vonn je još preostao spust u kojem imaju također realnu šansu za medalju.
U muškom skijanju ništa neočekivano, medalje su osvojili skijaši od kojih se to očekivalo, nije bilo senzacije. Eventualno je malo iznenađenje zlato Mayera u Super g-iju, ali ništa naročito.

Što reči za HRT. Mislih odgledati ženski Super G, probudih se nešto prije 3, pročitah na netu da je pomaknut za sat vremena i kad ono HRT odluči prednost dati umjetničkom klizanju, ali to je HRT. A na samo komentiranje Kovačevića, ne treba niti trošiti riječi. Na stranu to što krivo čita neka imena stranih skijaša (sumnjam da strani komentatori znaju pročitati imena naših sportaša), ali kod njega, mene najviše živcira njegov iritantan glas, stalna usporedba stranih skijaša s našima ili nekima koji su skijali u Stenmarkovo doba. Recimo bio je na stazi neki Šveđanin, i on je prokomentirao da baš lijepo stilski skija što nije niti čudno jer dolazi iz Stenmarkove zemlje to stalno spominjanje Kostelića me isto živcira. Janica nije aktivna već 12 godina. Kad se sjetim one srebrne medalje Filipa Udea 2008., usporedio ju je s Kostelićima i s Wimbledonom Gorana Ivaniševića. Bilo je još takvih primjera, ali se trenutno nemrem sjetiti.
A i ono što mi je fakat paralo uši kad je na dvije utrke za redom rekao "Danas ujutro", umjesto "Jutros". I on je sportski komentator.

A jesam se raspisala
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Old 18.02.2018., 14:14   #592
Kada će se već jednom HenriK probuditi prije prve vožnje. Valjda cijelu ovu sezonu lovi prilične zaostatke za Hirscherom. Ne kažem da bi ga "ulovio" ali bi bilo zanimljivije gledati!
tripapet is offline  
Old 18.02.2018., 14:31   #593
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
Hiršonja je svijet za sebe, no zbilja ne znam zašto sam uvijek navijala za dominaciju Bolta ili Phelpsa, a za ovog navijam da se umirovi čim prije toliko me umorio kao gledatelja, a vjerujem da skijaše umara još i više
Veleslalom je bio dugo vremena najuzbudljivija disciplina, prije 10 godina u istoj sezoni pobjeđivali Ligety, Albrecht, Svindal, Blardone, Berthod, Reichelt, Palander, postolja Cuche, Raich, Mölgg, Richard, Simoncelli. Sjećam se sjajne završnice 93/94 u Vailu, tada se na finalu za malu kuglu borilo četvero (!) skijaša C. Mayer, Aamodt, Nyberg i Piccard, a na trkama tijekom sezone bilo je 16 skijaša na postolju, znači cijela prva grupa i šire!

Austriju i njihovu skijašku industriju donekle kužim, Marcel jest kokoš koja im nosi zlatna jaja i strepe od momenta kad objesi skije o klin. Čuva se ova dominacija, više tehničkih disciplina, parallel sprdnje, super-G kombinacije itd. U dob Eberhartera bilo je 12 spusta u sezoni znači nije teško isforsirati više brzih trka naravno ko ima moć i interes to sad napraviti. Hirsch u Austriji nema dostojnog nasljednika koji bi bio zicer za uspjeh i koji bi preuzeo teret očekivanja, pobjeda, globusa, titula. Najbolji Austrijanci (bez Marcela) Mayer, Kriechmayr, Reichelt, Feller i Matt imaju jednu pobjedu ove sezone, pozicije u Overallu 8.-16. dok su Norvežani između 2. i 4. pozicije. Od 2013. Norvežani se mijenjaju na 2. mjestu Overalla, ali će uskoro izgubit šesti VKG zaredom od istog skijaša

Čestitke Hirschu za drugo olimpijsko zlato :klap:

Zadnje uređivanje Nicco : 18.02.2018. at 15:19. Reason: edit
Nicco is offline  
Old 18.02.2018., 15:22   #594
meni nikad nije bilo jasno zkj svake discipline nema isto utrka

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 18.02.2018., 17:25   #595
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Imas samo jednu utrku, i ti govoris kako je netko nepravedno pobjedio. Onda se ostavi pracenja OI.
Ili se zalazi da na OI nastupaju samo top15 plasiranih u sezoni i problem rijesen.
Nisam ja rekla da je ona nepravedno pobjedila, nego da je to na neki način nepravda prema skijašicama koje se cijelu sezonu pripremaju da bi ostvarile što bolje uspjehe na OI. Ledeckoj svaka čast, vidim da je riječ o jednoj multisportašici (da se tako izrazim) i da se dobro snalazi u tome. O njezinom talentu ne treba ni pričati i definitivno nijedne OI ne prođu bez izenađenja, manjih ili većih.
Marija Fierce is offline  
Old 18.02.2018., 17:59   #596
Quote:
Marija Fierce kaže: Pogledaj post
Nisam ja rekla da je ona nepravedno pobjedila, nego da je to na neki način nepravda prema skijašicama koje se cijelu sezonu pripremaju da bi ostvarile što bolje uspjehe na OI. Ledeckoj svaka čast, vidim da je riječ o jednoj multisportašici (da se tako izrazim) i da se dobro snalazi u tome. O njezinom talentu ne treba ni pričati i definitivno nijedne OI ne prođu bez izenađenja, manjih ili većih.
Što ste svi zapeli za tu Ledecku? Meni je ipak veće iznenađenje što Domina MŠ nije osvojila ni jednu medalju u slalomu. Ne sjećam se da je netko toliko dominantan ostao bez medalje na ZOI.
tripapet is offline  
Old 18.02.2018., 18:06   #597
Quote:
Marija Fierce kaže: Pogledaj post
Vonn, Goggia, Gut, Weirather, Veith i ostale su uvijek konstantne u SK u Super G-u. Najbolji rezultat Ester Ledecke u toj disciplini je 19. mjesto (tak nešto).
Ove gore navedene su se toliko trudile, toliko mukotrpnih treninga i tada uložile da bi na kraju neka Ledecka osvojila zlato. Jest bila najbrža i definitivno joj nije namještena pobjeda, ali takav rasplet je nepravedan prema ostalima, pogotovo Anni Veith, koja je izgubila zlato za 1 stotinku. Očito Ledeckoj nije dovoljan snowboard, pa hoće još i skijanje. Ne bi me čudilo da na sljedećim ZOI bude nastupala u biatlonu ili nečem drugom. Svaka njoj čast, ali ovo je nepravda prema Veith i ekipi.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 18.02.2018., 18:06   #598
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Što ste svi zapeli za tu Ledecku? Meni je ipak veće iznenađenje što Domina MŠ nije osvojila ni jednu medalju u slalomu. Ne sjećam se da je netko toliko dominantan ostao bez medalje na ZOI.
Misliš općenito ili samo na ovim OI ?
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Old 18.02.2018., 19:40   #599
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Meni je ipak veće iznenađenje što Domina MŠ nije osvojila ni jednu medalju u slalomu.
Istina.Nakon pobjede u veleslalomu dao bih ruku u vatru da ce osvojiti i zlato u slalomu,a na kraju je ostala bez medalje.Na instagramu je objavila poduzi tekst o tome pa koga zanima neka procita.
SpeedKingLV is offline  
Old 18.02.2018., 19:44   #600
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Što ste svi zapeli za tu Ledecku? Meni je ipak veće iznenađenje što Domina MŠ nije osvojila ni jednu medalju u slalomu. Ne sjećam se da je netko toliko dominantan ostao bez medalje na ZOI.
Janica u Torinu?

Poslano sa mog LG-H420 koristeći Tapatalk
markoman is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.