Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 11:04   #4221
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Bivsoj sefici mi gori pod nogama pa reko da vidim ako netko slucajno u Frankfurtu trazi posao;
Trgovina sa cipelama,120 sati mjesecno,plajka oko 950-1000 mjesecno-zavisi koliko cipela utopis. Treba znati pristojno Njemacki i da imas makar neko iskustvo u prodaji.
Ako ima zainteresiranih posaljite poruku pa vas spojim s njom.
ovo boldano je najjace
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 13.02.2018., 12:24   #4222
Ako otac koji živi u Hr želi kupiti auto ovdje u nekoj auto kući, da li postoji mogućnost da on plati auto iz Hrvatske, a ja ga preuzmem ovdje za njega. Trebam neku punomoć ili kak?
Ne znam dal je baš spretno da on meni šalje novce tu... Savjet?
postaricamlada is offline  
Old 13.02.2018., 12:29   #4223
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
ovo boldano je najjace
Pa nije neobicno da je dio place provizija, samo je velicina place neobicna.

Velike mjesecne provizije nema kod zaposlenih jer bi se moglo inace traziti iste i kada si bolesna ili na godisnjem. Kao sto dobijes i nadoplatak za noc u to vrijeme ako redovno radis noci.

Znaci zakonski ne smijes biti ostecena jer si bolesna ili na godisnjem. I obracunava se tu prosjek zadnji 13 tjedana ili 3 mjeseca.
Znaci ako si dobila U ovom slucaju 3 mjeseca 1050 jer si dobro prodavala, nemoze ti dati samo 950 u mjesecu gdje so bila na godisnjem.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 13.02.2018., 12:41   #4224
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
Ako otac koji živi u Hr želi kupiti auto ovdje u nekoj auto kući, da li postoji mogućnost da on plati auto iz Hrvatske, a ja ga preuzmem ovdje za njega. Trebam neku punomoć ili kak?
Ne znam dal je baš spretno da on meni šalje novce tu... Savjet?
Problem slanja novca nastaje tek kod vise od 10.000€. tada banka to javlja drzavi.
Znaci banka javlja:
Postaricamlada je dobila 10.000 € iz Hrvatske
Te
Postaricamlada je digla Cash 10.000€.

To je zakon o pranju novca.
I nitko ti nece nista ako to uradis jednom.
Mozda ce te pitati i to je to, za taj slucaj ostavi kod sebe kopiju ugovora kao dokaz.

Ako redovno Primas, saljes i dizes manje od 10.000 i banka primjeti to, je isto zaduzena to prijaviti.

Znaci nema ti zu nikakvi problema niti ce ti vise od upita poslati ako je to jedinstveno ili jednom svakih 3-5 godina.

Ako pocimas kupovati redovno vozila za iznad 10.000€ za cijelu rodbinu ce te sigurno zvati najprija banka Pa kasnije mozda financijska na razgovor.

Toliko o novcu, za ponemoc kod kupnje za nekog drugoga ne znam.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 13.02.2018., 12:52   #4225
'Ako redovno Primas, saljes i dizes manje od 10.000 i banka primjeti to, je isto zaduzena to prijaviti.'

Ovo nisam razumijela najboljerimam lovu stalno (plaću), muž šalje mami svojoj svaki mjesec... Zakaj to prijavljuju..?

Auto je više od 10000... Njahh..
postaricamlada is offline  
Old 13.02.2018., 13:01   #4226
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
'Ako redovno Primas, saljes i dizes manje od 10.000 i banka primjeti to, je isto zaduzena to prijaviti.'

Ovo nisam razumijela najboljerimam lovu stalno (plaću), muž šalje mami svojoj svaki mjesec... Zakaj to prijavljuju..?

Auto je više od 10000... Njahh..
Mislila Sam na svote skojima mislis obici zakon.
Možes poslati jednom mjesecno 10.000€ ili 10x1.000€ 10 dana redom ili 2 tjedna redom 9.999 (nijeU10.000) ako primjetu isto.
Placa ima dokaz podrijetla.
Ako prodas kucu U HR imas dokaz i to je jedinstveno.
Ako muz salje materi svaki mjesec par stotinjak € to nikoga briga, ali da salje svaki mjesec po recimo 500€ 15 osoba U hrvatskoj bi pitali.
Sve je to u smislu zakona pranja novca.
Znaci da muz ne sverca nesto ;-)

Da ste dobili Eurojackpot i imate 90 Mio € na kontu nebi Bio ni problem da muz salje majki svaki mjesec 10.000€ (valjda bei to tada jedino majki bio problem) ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 13.02.2018., 13:59   #4227
Banke prijavljuju već svote od 5.000 €.
Možeš slati novaca koliko hoćeš...samo moraš računati s time da će ti se javiti državne ustanove i zamoliti informacije otkud potječe novac.
Znaći ako je porijeklo novaca uredno, nema se nitko ćega plašiti.
mio8 is offline  
Old 13.02.2018., 18:53   #4228
Kada smo vec kod toga, pri povratu poreza, ukoliko imam roditelje na Balkanu, cuo sam da postoji neki pausal od 200 eur mesecno ili nesto slicno, koji se moze prijaviti.

Da li je to tacno? Naravno da pomazem ali u kesu, ne preko transakcija.

Hvala...
ikac2000 is offline  
Old 13.02.2018., 20:09   #4229
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Kada smo vec kod toga, pri povratu poreza, ukoliko imam roditelje na Balkanu, cuo sam da postoji neki pausal od 200 eur mesecno ili nesto slicno, koji se moze prijaviti.

Da li je to tacno? Naravno da pomazem ali u kesu, ne preko transakcija.

Hvala...
Mozes dobiti povrat poreza na uzdrzavanje roditelja, ali moras dokazati da oni nemaju prihode i moraju biti stariji od 65, dali to moze bez tranzakcije nemam pojma, rekla bih ne....
plavidupin is offline  
Old 14.02.2018., 19:17   #4230
Možeš poslati koliko hoćeš iz njemačke za hr s računa na račun i sve je ok, jer je u EU i u SEPA sustavu. Jer nakon hrpa proučavanja, ispada da sve što ide preko banaka je već u redu, jer banke vode brigu o porijeklu novca i AFAIK to im je dužnost.

Ono što AFAIK trebaš sam prijaviti je slanje keša / uplate keša na račun. I moguće sve one transakcije koje nisu u SEPA sustavu, zaboravila sam, zanimalo me samo de-hr.

Naravno, moguće je i da te i za ovo račun-račun naknadno pitaju nekad, no po svemu što sam kopala i za njemačku i za hrvatsku - banke imaju obvezu voditi brigu o tome.

Što se tiče opcije 'uplata na račun', tu bi po meni spadalo i kad sam sebi putem bankomata uplatiš na račun, a ne na šalteru gdje te onda službenik pita za porijeklo para, pa ne znam kako se to onda prijavljuje, da li banka pita, da li država pita ili moraš sam. Po onom što sam našla, zvuči da si dužan sam prijaviti transakciju tog tipa onda, kome i kako, nemam pojma.

U hrvatskoj sam prije koju godinu za uplatu 1000 eura na račun morala potpisati da ne perem novce, mislim da nisam morala navesti točan izvor sredstava.

U njemačkoj me za preko 15000 eura uplate nije nitko ništa pitao (ukupan iznos u 2-3 mjeseca).

Transfer de-hr od 25k je uredno prošao, dodatno provjereno sa bankarkom u hr i žena je rekla - ne trebamo mi ništa za dokaz, vi ste to riješili sa svojom bankom u njemačkoj, što je i istina, banka u njemačkoj je znala za porijeklo tog novca.

Sve skupa pričamo o starosti informacija od par mjeseci. Ako je nekoć prije bilo drugačije, ne znam.
__________________
You see life as an opportunity. So, it doesn't matter too much how difficult the road ahead may look, it's still a road, and roads go places!
Night Creature is offline  
Old 15.02.2018., 12:11   #4231
Koje kartice si spajate sa Paypalom u Njemačkoj?
peachwoman is offline  
Old 15.02.2018., 13:21   #4232
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Koje kartice si spajate sa Paypalom u Njemačkoj?
Ja imam spojeno direktno na račun u commerzbank, bez kreditne kartice.
__________________
You see life as an opportunity. So, it doesn't matter too much how difficult the road ahead may look, it's still a road, and roads go places!
Night Creature is offline  
Old 15.02.2018., 17:32   #4233
Ove obične Maestro?
peachwoman is offline  
Old 15.02.2018., 20:00   #4234
U Njemackoj to ne funkcionira tako, ne vezes karticu nego tekuci racun sa paypal-om.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 16.02.2018., 01:49   #4235
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
U Njemackoj to ne funkcionira tako, ne vezes karticu nego tekuci racun sa paypal-om.
Možeš i jedno i drugo. Ja imam vezanu i karticu i tekući.
beryozinka is offline  
Old 16.02.2018., 10:24   #4236
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Možeš i jedno i drugo. Ja imam vezanu i karticu i tekući.
Da, ako je kartica kreditna kartica neke kartične kuće (mastercard, visa), možda i maestro prolazi, ne znam za njega kakvo mu je stanje u njemačkoj točno, u hr je to bila uvijek samo obična debitna.

Ne ako je kartica obična EC kartica za žiro račune. Ta nema 'broj kartice' pa ju se ne može ni vezati. Ta je u stvari samo komad plastike na kojem piše tvoj iban.


Ljudi svaki komad plastike zovu kartica, a nije svaki komad plastike prihvaćen za online plaćanja.
__________________
You see life as an opportunity. So, it doesn't matter too much how difficult the road ahead may look, it's still a road, and roads go places!
Night Creature is offline  
Old 17.02.2018., 13:25   #4237
Obrazac E 207 DE

Pozdrav,

ima li netko tko mi može pomoči oko popunjavanja obrasca E 207 DE?

https://www.deutsche-rentenversicher...ationFile&v=10

Ili popunjeni obrazac pa da vidim za primijer, ili taj obrazac na hrvatskom. Lagano počinjem dobivati sijede.
Hvala.
Mayerss is offline  
Old 18.02.2018., 07:36   #4238
Jel ste podizali pare sa DE racuna u HR?
Nisu mi sjele prije nego sam otisao za HR i sad moram dizati ovdje.
Koja banka/bankomat je najpovoljnija? Imam obicni ziro racun sa EC maestro karticom...
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 18.02.2018., 11:09   #4239
vidi koja banka je s kim u klanu i tu dizes....
raiffeisen je meni ok...

svi uzimaju proviziju i ona ovisi o svoti koju dizes...
nemoj dizati svaki dan 50eu jer ce te ubit provizija
digni odjednom 500eu i to je to....

Herr Al Bundy
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 18.02.2018., 13:12   #4240
Ubit ce te provizija i njihov tecaj, bolje ti je preko internet bankinga poslat devize u HR pa podici cash i mjenjati u mjenjacnici ili banci, Sberbank ima jako cesto bolji tecaj od mjenjacnica ali treba provjerit prije mjenjanja.

Lova stigne u HR za 2 dana.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.