Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 20:45   #41
Katza, mislim da si na tragu nečega...

Drago mi je da je netko drugi načeo ovu temu. I meni se čini da u posljednje vrijeme Federer se pretvorio u hologram od osobe, odnosno nečiju projekciju. Sa time da sam sada pogledao ovo sa Billom i vidim da se neke od mojih osobnih sumnji, ispravne.

Dakle ljudi gušteri predvođeni Trumpom i Putinom, puštaju nam optičko-sonarne taktilne podražaje da se zaboravimo na skorašnje ujedinjenje Sjeverne i Južne koreje u cijelovitu maticu Zerg rase (predvođene Merkelicom, koja je ustvari mama Kim Jong Una ) pod krinikom Olimpijskih igara sa ciljem integracije ravne zemlje i unutar zemljanog pojasa.

To planiraju ostavariti kombinacijom puštanjem takvih holograma poznatih ličnosti i pojačanjem zova dvotrogrbih plavih kitova. Skoru kulminaciju očekujemo na Eurosongu 2018 gdje će Franka biti žrtvena djevica u finalu nakon pobjede Hrvatske kao primjeri Velikoj Britanija za Brexit.

Isprike na gramatičkim greškama jer moja internet veza ne smije dugo biti upaljena zbog Blufonaca. Eto.







I veliš od prošlog AO ga ne voliš ali si čekao do ove godine i slučajnog finala sa Čilićem da nam to dojaviš.

Gle niti gledam tenis niti me boli uvo za isti ali ovaj moj upis gore ima skoro više smisla od tvoga. M2C
Baltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:04   #42
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Mozda, ipak...
- ako vise rizikujes, moguce je i da puno vise gresis i lakse izgubis
- da bi promenio taktiku kada ti ne ide, moras bisti sposoban za vise razlicitih nacina igre, sto vecina tenisera nije, a to nije problem respekta prema Federeru
- Misa Zverev je igrao serve-volley kao Stakhovsky, pa je bio gadno rasturen, a i samom Stakhovskom nesto ne ide taj stil protiv mnogih drugih igraca
- to sto umirovljeni teniseri pricaju cesto se moze staviti u rubriku "lako je tudjim k... gloginje mlatiti", ili sto je rekao Berdich - ako neko ima recept kako da ga dobijem, neka mi ga sada pred mec otkrije
PS
Realno objasnjenje je - cak i prosecan Federer ima visu razinu tenisa od najboljeg izdanja mnogih tenisera, sto mu daje konstantnost.
Jedan deo je talenat, ali veliki deo je rad na tehnickom usvrsavanju, dobra kondiciona i psihicka pripremljenost, a sa druge strane jednodimenzionalnost mnogih drugih tenisera, tehnicko siromastvo i fizicka nespremnost
upravo tako. jedno je kad tenisač protiv rogera ne odigra svoju razinu tenisa, ali drugo je kad je odigra, i svejedno bude pobijeđen. taktika? ne vrijedi ništa ako tenisač ne posjeduje dovoljno jaka oružja da mogu napraviti prevagu. a i kad ima, i protivnika se pita koliko će ti dozvoliti inicijative i šansi da se konvertiraju. a rogerove snage kreću od bazične klase servisa i voleja, jer to su prvi udarci koji imaju moć usmjeriti izmjenu i direktno napraviti ključnu prednost. baseline igra je nadogradnja na to
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:23   #43
Quote:
Katza kaže: Pogledaj post
Naravno da sam navijao za Ljubu u njihovim medjusobnim dvobojima, mislih kada nisu njih 2 igrali medjusobno i kada je Ljubičić počeo zaostajati




Nije problem u zaradjivanju para, zaraduje on svakako, aktivno i pasivno do kraja zivota će zaradjivati, nego mu to ne treba, ne trebaju mu fancy trenerke na kraju meča, niti stavljanje rolex, niti pojavljivanje na koje kakvim fancy zabavicama i slično...razumio sam to dok je bio na 8-9-10 GSova...skupljaš pare, sve je to uredu.

Sada ima 36 godina, 20 GSova, para dovoljno za 152 života..on je i dalje hologram na kojem se vrte reklame i dalje priča o ničemu i ima mišljenje samo o ničemu. Kao neakav kućni ljubimac bogatih, oni ga zovu on dodje, oni mu kazu snimi ovu reklamu, on snimi. Napravi ovo, on to napravi...
Pojelo ga je to, nije to više Federer, to je kao ovisnost, predugo je ovisan o tome, ne zna više za sebe.
Prelazi granice normale...mislim realno, nikad nije to baš bilo normalno, sada je stvarno prekomjerno. Imaš 36 godina, četvero djece, opusti se, igraj tenis uredu, al daj nešto normalno...čemu prodavanje kao neakva prostitutka...to ne mogu shvatit...zato mi pada u očima...

Znam da su neke od ovih riječi teške, nisam ja opsjedunt njime ili tako nešto, nikad nisma ni bio...nego dajem opservaciju jer sam vidio neakvu reklamu s njim i Bill Gatesom na youtubeu, pa me potaknilo za ovu temu.
Jer to ide ovako, Bill Gates je odgovoran za smrti na tisuće djece u indiji, ili barem umješan debelo u to, daje razno razne idiotske izjave na temu ljudske rase i onda vidiš Federera kako se s njime smije i grli i što ja znam šta ne radi.

I onda samo potvrdiš činjenicu da je Federer samo jedan obični hologram, koji ne misli puno o ničemu, osim samom sebi (i svojoj obitelji naravno), no to za planetranu zvijezdu poput njega, jednostavno nije i ne moze biti dovoljno.
Kada imaš takvu moć, a on je ima, budimo realni, koristit je u totalne idiotarije, je idiotski...donosiš zaključak da netko iskorištava njegovu narcisoidnost, a da ovaj to ni ne shvaća čini se, jer je zaslijepljen pozornošću koju dobiva koja hrani njegov ego. Ili se boji išta konkretno reći, jer bi ga netko negdje mogao kritizirati, a to bi poljuljalo globalnu sliku o njemu iLI njegovu o samome sebi.

Kada njega sada vidim, sjetim se konobara na kruzerima, za vrijeme glavne večere, svaki dan, izmedju jela se pušta pjesma neka zabavna i svi konobari, posebno glavni i Maitre'D ovi, se penju na stolove i stolice oko gostiju i plešu i krevelje se.

Samo to već nije ni na silu, isprva je bilo, to je bolest, s već bolesnim urezanim smješkom, da vi vidite te neke ljude koliko su umjetni, kao neakvi klaunovi iz horor filmova ili Joker iz Batmana, samo za razliku od njega oni nemaju nikakvo mišljenje, ne usude se mislit jer se boje nadredjenih (nakon godina istoga su postali oklop s ničim unutra), rade svoj posao odlično, ali ponizavaju sami sebe, ne shvaćajući to jer su izgubljeni već svakodnevnom rutinom radjenja istoga. I sve to rade za što točno...

Besmislica, jedna velika besmislica...
Najsramotniji post na temi Sporta odkad je foruma. Ovo je za momentalni ban na temi tenisa.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Marin Mišura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:10   #44
Quote:
Marin Mišura kaže: Pogledaj post
Najsramotniji post na temi Sporta odkad je foruma. Ovo je za momentalni ban na temi tenisa.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
tocno to...majstor ima 36 godina i apsolutno sve...trenira jos uvijek kao lud...nije se kompromitirao niti jednom, zivi i placa porez u svojoj domovini...ima skladnu familiju koja uziva u njegovom tenisu...naravno da su ljudi ljubomorni, jebiga ko je vama branio da trenirate 6 sati dnevno, umjesto da ste mrtvi pijani ili nadrogirani vani do 5 ujutro?
testing is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:42   #45
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
tocno to...majstor ima 36 godina i apsolutno sve...trenira jos uvijek kao lud...nije se kompromitirao niti jednom, zivi i placa porez u svojoj domovini...ima skladnu familiju koja uziva u njegovom tenisu...naravno da su ljudi ljubomorni, jebiga ko je vama branio da trenirate 6 sati dnevno, umjesto da ste mrtvi pijani ili nadrogirani vani do 5 ujutro?
Sta falo bit mrtav pijan do 5 ujutro ?

Da, seru po njemu radi para a jedan od rijetkih koji porez placa u svojon drzav.
Najmanje izgreda je ima na terenu i izvan njega od svih.
Najbolji teniaac svih vremena.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Marin Mišura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:03   #46
Quote:
Dr.Phil kaže: Pogledaj post
Jebi ga nisu svi ljudi isti neki su skromniji, a neki pohlepniji tako to ide iako nesumnjam da je bilo čudaka i u Samprasovo vrijeme koji bi rođenu mater prodali za dobru lovu. Inače ako se ne varam Sampras se povukao dvije i druge , a tada još nije došlo do takvog upumpavanja love u sport kao danas kao ni eksplozije sponzorstava mislim danas svaki malo marketinški isplativiji sportaš vjerojatno mlati veće pare od sponzora nego Pete na svom vrhuncu. Uzmi u obzir da je jedan Wawrinka već sada sa 16 osvojenih turnira zaradio više para u karijeri od Agassia koji ih ima 60. Što se tiče lizanja dupeta to se i meni gadi ali tu ne vidim neku Rođinu krivicu već je jednostavno vrijeme takvo. Pogledaj i druge sportove nema tu više nekih velikih rivaltstava između igrača ono da se baš osobno ne vole suparnici. Najbolji primjer za to je NBA gdje su svi ti igrači danas nekakvi prijatelji dok su se krajem 80ih i početkom 90ih supranički superstarovi gledali preko nišana.
Problem najveći i jesu novci, a Tomić je sve objasnio. On kaže da je već zaradio brdo love, milijune doslovno, a da ga boli kuratz za tenis. A sad zamislite Čilića. Love pun ko brod jr je riječ o višestrukom finalistu slamova, naravno da ga ne zanima broj 1 niti skidanje skalpa Federeru. Dečki ne grizu jer ne trebaju. A to je loše, da čak i prosječni igrači dižu toliku lovu sa solidnim nastupima. Kao što si rekao, Wawrinka ima više love od Agassija, bez obzira na inflaciju. I onda se Čile smješka Federeru umjesto da plače ili psuje pod ručnikom.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:11   #47
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
A to je loše, da čak i prosječni igrači dižu toliku lovu sa solidnim nastupima.
Znamo li uopće znači riječ "prosječan"? Pričamo o Marinu Čiliću, čovjeku koji je deset godina među isto toliko najboljih na svijetu u onom čim se bavi.

Zamisli bilo koji posao kojim se bavi "normalan" čovjek, i sad zamisli nekog tko je u tome jako uspješan. Koliko ljudi u svakoj državi svijeta postoji koji mogu obavljati taj posao jednako ili bolje od njega? Sva je prilika da u svakoj na stotine ili tisuće. Ako je netko među sto najboljih u tome što radi, taj radi "u Americi" (ili što god ćemo ovdje ubaciti) i živi kao kralj.

Ovaj čovjek je u jebenih deset na svijetu. Deset. Na. Svijetu. I tako dugi niz godina. I ti kažeš prosječan. Mislim, koji kurac

Možemo odmah odgovoriti i na tvoj idući argument, da ima tisuću ili manje ljudi koji se profesionalno bave tenisom. Ok, ima. Ovaj je opet u faking 1 posto najboljih. To nije prosjek, dragi.
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:46   #48
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
... I onda se Čile smješka Federeru umjesto da plače ili psuje pod ručnikom.
Pa smijali biste se i Vi da ste od mene izgubili u finalu i taj dan postali bogatiji za više od milijun au.dolara, eura, funti... Nije to mala lova i 99,999 posto ljudi bi bilo i više nego zadovoljno s tom cifrom -nije ni Čila izuzetak.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:35   #49
Možda sqm upotrijebio krivu riječ, a možda i nisam. Osim prvih par top zvijezda ostalo i jest prosjek, top 10 je godinama prepun igrača koji nisu niti blizu osvajanje slama. A nisu jer imaju sasvim izdašne nagrade za cetvrtfinala. Tsonga jako lijepo živi iako je na visokoj razini teški luzer.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:30   #50
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Možda sqm upotrijebio krivu riječ, a možda i nisam. Osim prvih par top zvijezda ostalo i jest prosjek, top 10 je godinama prepun igrača koji nisu niti blizu osvajanje slama. A nisu jer imaju sasvim izdašne nagrade za cetvrtfinala. Tsonga jako lijepo živi iako je na visokoj razini teški luzer.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Je, teški luzer je. Neš ti, ima 6 do 8 ljudi na svijetu koji su bolji od njega u tome što radi. Baš je luzer i prosjek.

Doduše, iz ovog argumenta da top10 nije blizu osvajanja GS-a jer "dobro zarađuju za QF" vidim da ipak nisi baš u toku s tenisom, pa ne znam zašto se trudim. Kao, da imaju manje love, šamarali bi big3 samo tako
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:21   #51
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Pa smijali biste se i Vi da ste od mene izgubili u finalu i taj dan postali bogatiji za više od milijun au.dolara, eura, funti... Nije to mala lova i 99,999 posto ljudi bi bilo i više nego zadovoljno s tom cifrom -nije ni Čila izuzetak.
mozes mislit kak on razmislja o tome koliko je zaradio...zar stvarno mislis da netko sa toliko para ko federer ili na kraju krajeva cilic igra zbog novaca? bas me zanima koliko ovih sportskih sveznalica na forumu je otreniralo par profesionalnih sezona i zna sto sve ukljucuje takva zrtva? konstantna briga o zdravlju, povrede, umor, najlakse je prestat...zato i nisu svi za vrhunski sport...tih 99,999% ljudi nema i nece nikad imat tu lovu na taj nacin --- s razlogom...

Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Možda sqm upotrijebio krivu riječ, a možda i nisam. Osim prvih par top zvijezda ostalo i jest prosjek, top 10 je godinama prepun igrača koji nisu niti blizu osvajanje slama. A nisu jer imaju sasvim izdašne nagrade za cetvrtfinala. Tsonga jako lijepo živi iako je na visokoj razini teški luzer.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
evo recimo, ovo mirisi na post nekog kome je domet natjecanje u disciplini kauc-frizider-kauc
testing is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 14:40   #52
Biti najbolji u tenisu kao što je Fed daleko je teže nego biti najbolji nogometaš, rukometaš.. Možda je samo teže najboljem u boriličkom sportu.
osvrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 14:53   #53
Quote:
osvrt kaže: Pogledaj post
Biti najbolji u tenisu kao što je Fed daleko je teže nego biti najbolji nogometaš, rukometaš.. Možda je samo teže najboljem u boriličkom sportu.
ne baš...ne uopće

referenca je broj aktivnih profesionalnih sportaša u sportu na svijetu. a ispod toga je broj amaterskih sportaša tog sporta u svijetu

messi, ronaldo, m'bappe i tko sve ne...ispod sebe imaju daleko više konkurencije, aktivnih profesionalnih sportaša
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 15:00   #54
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ne baš...ne uopće

referenca je broj aktivnih profesionalnih sportaša u sportu na svijetu. a ispod toga je broj amaterskih sportaša tog sporta u svijetu

messi, ronaldo, m'bappe i tko sve ne...ispod sebe imaju daleko više konkurencije, aktivnih profesionalnih sportaša
aha, pogotovo jer je lakse puno od drveta napravit reket, i naci tenisku lopticu, nego ic nogom napucavat nesto...najbolji u tenisu je biti puno teze nego u nogometu

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 15:09   #55
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ne baš...ne uopće

referenca je broj aktivnih profesionalnih sportaša u sportu na svijetu. a ispod toga je broj amaterskih sportaša tog sporta u svijetu

messi, ronaldo, m'bappe i tko sve ne...ispod sebe imaju daleko više konkurencije, aktivnih profesionalnih sportaša
Najbolji u tenisu je stalno najbolji u svakom meču, jedan nogometaš ne odigra čitavu utakmicu, a kada mu je loši tjedan ne igra uopće.

Nogomet je fizički zahtjevniji ali tehnički daleko lakši sport od tenisa.
osvrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 20:58   #56
Quote:
osvrt kaže: Pogledaj post
Biti najbolji u tenisu kao što je Fed daleko je teže nego biti najbolji nogometaš, rukometaš.. Možda je samo teže najboljem u boriličkom sportu.
Totalni nonsens. Broj ljudi koji ima uvjete i koji su odrasli u "teniskoj familiji" je daleko manji od onih koji su u nogometu.

Da milijarda ljudi ima pristup teniskim terenima od ranog djetinstva, najveći talenti i genijalci koji ovako nisu ni čuli za tenis bi ga igrali i potpuno zasjenili ove koji su trenutno najbolji.

U nogometu svi koji su ikada imali talent su većinom i bili otkriveni. Izuzetno je rijetko da netko s predispozicijom za nogomet nikada ne takne nogometnu loptu i ostane neotkriven. Dok većina najvećih teniskih talenata vjerojatno nikada nije držala reket u ruci (pošto većina populacije nije nikada imala priliku igrati tenis).
Verter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 15:15   #57
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Veliku ulogu o slici koju imamo o nekom imaju naravno i mediji.
Ne znam kako je u Hr. ali u Srb. se od 2011. iz sasvim providnih razloga, pravi prava hajka na Federera.
Najcesce se to radi tako sto se neki deo njegovog intervjua, izvuce iz konteksta i pogresno, tendenciozno prevede, te stavi u naslov.
Posto je misljenje o Zapadu vec odavno napravljeno, vecina uglavnom i procita samo naslov, a engleski, ili nemacki im nisu bliski, onda se dobije zeljeni efekat.
Cak i B92, koji je nekada bio opoziciona nada u svakom pogledu je sada samo jedan sareni tabloid (treba samo pogledati razinu vijesti o znanosti - svaki drugi dan se pronalaze vanzemaljci, lek za rak i mnoge druge senzacionalne stvari, o kojima ostali svijet jos uvijek nije nista saznao...).
A što ti misliš zašto je tako?
Zašto se izvlače izjave iz konteksta?
Zašto se serviraju samo senzacionalistički, click-bait naslova?

Da nema možda neke veze s onim što publika traži? S poslovnim i tržišnim modelima današnjih medija na balkanu, ali i šire?


Da se takve bljutavosti ne klikaju, vjeruj, nitko ih ne bi pisao. Pa što ti misliš da novinari obožavaju pisati kretenerije i stavljati malooumne naslove, da su za to išli koliko godina već u školu, oni koji su već išli iako danas ima i dosta onih koji nisu?

Evo pitaj nekog novinara sa iskustvom rada u nekom tiražnom mediju - kako prolaze pokušaji intelektualno nastrojenih uradaka? S koliko klikova završavaju? Zašto više nigdje ne možeš pročitat pošten tekst?


Balkanci su ti takvi ljudi, ne žele dati 2 eura mjesečno za pretplatu na nešto što bi ih zanimalo, žele sve samo "besplatno". A pa to beplsatno se mora od nečeg financirat, ako neće od pretplate, od čega će onda, ajde probaj zaključit nije neki misterij..


Sve se svodi na publiku i njene preference.
Ljubitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 16:27   #58
Quote:
Ljubitelj kaže: Pogledaj post
A što ti misliš zašto je tako?
Zašto se izvlače izjave iz konteksta?
Zašto se serviraju samo senzacionalistički, click-bait naslova?

Da nema možda neke veze s onim što publika traži?
nema veze s time što publika traži. nego je na taj način i lakše (između inih razloga zašto ovako), nego se baviti novinarstvom. kvalitetno novinarstvo iziskuje trud, pizdarije, tričarije i fake news nikakav trud

međutim ti danas nemaš konkurenciju. pravo novinarstvo, u smislu vijesti, je nestalo. jer oni pojedinci koji bi bili to i voljni raditi, naprosto to sami ne mogu pokriti i preživjeti od toga. a u okviru većih portala i kuća, moraju plesati onako kako ih politika tih istih kuća i portala traži

ljudi to čitaju jer nemaju ništa bolje za čitati, a da pripada domeni vijesti
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 21:11   #59
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
nema veze s time što publika traži. nego je na taj način i lakše (između inih razloga zašto ovako), nego se baviti novinarstvom. kvalitetno novinarstvo iziskuje trud, pizdarije, tričarije i fake news nikakav trud

međutim ti danas nemaš konkurenciju. pravo novinarstvo, u smislu vijesti, je nestalo. jer oni pojedinci koji bi bili to i voljni raditi, naprosto to sami ne mogu pokriti i preživjeti od toga. a u okviru većih portala i kuća, moraju plesati onako kako ih politika tih istih kuća i portala traži

ljudi to čitaju jer nemaju ništa bolje za čitati, a da pripada domeni vijesti
jesi baš siguran da nema veze s time što publika kaže? to zvuči kao dosta isključiva izjava.. znači korelacija bi, po značenju tvoje tvrdnje, bila 0%?

stvarno stojiš iza toga?


ovako, autori postoje, naravno nije svatko dobar autor, dapače - većina novinara nisu dobri autori. Ali novinarstvo nisu samo dobri literarni uraci, dobar stil. Novinarstvo je prije svega - informacija.

U današnje vrijeme kad su informacije dostupnije nego ikad prije, smisao informiranja gubi se kod velike većine postojećih medija.

Društvene mreže još su pojačale taj trend. U toj borbi za opstanak, mediji se priklanjaju onome što im jedino donosi čitanost.

U danima google analyticsa i ostalih vrlo konkretnih alata za mjernje čitanosti svakog sajta kojem je stalo do sebe, ti zaista misliš da portali namjerno sebi izbijaju kruh iz džepa, konstantno ignorirajući činjenicu da se ne objavljuju materijali koje publika, navodno, traži?


Koja je logika iz toga? Ili su se svi dogovorili da iz nekog uvrnutog razloga zaglupljuju pučanstvo koje, tobože, se želi intelektualno uzdizati sadržajima na internetu (i ostalim medijima također), ali eto, zakinuti su za to što žele zbog komplota zlikavaca u vrhu medijskih struktura...


Ili je istina ipak malo prozaičnija?

Jesi kad čuo za Bellovu krivulju, za distribuciju inteligencije na općoj populaciji?

Predlažem ti da proučiš malo te stvari. Zatim odi na neku prosječnu informativnu stranicu koja je dobro čitana. Vidim pratiš sport. Imaš na fejsu naših par profila sa 100k i više pratitelja.

Prouči broj pratitelja, a zatim pogledaj objave, njihov tip, strukturu, a više od svega obrati pažnju na broj lajkova i komentare te "kvalitetu" i sadržaj tih komentara.


Jel to tebi izgleda kao masa koja traži "kvalitetu robu"?
Ljubitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 22:00   #60
Quote:
Ljubitelj kaže: Pogledaj post
jesi baš siguran da nema veze s time što publika kaže? to zvuči kao dosta isključiva izjava.. znači korelacija bi, po značenju tvoje tvrdnje, bila 0%?

stvarno stojiš iza toga?
nije isključivo, ima budala koje točno to zanima
ali zato imaš dosta ljudi kojima ako ih je to i zanimalo, bome im je u međuvremenu to i dopizdilo
a 100% je točna moja izjava da nemaš više izbora. odnosno imaš ga, ali ne u vijestima. ako hoćeš čuti vijesti, osuđen si na šit

ti si počeo sa isključivom izjavom da je to radi toga što to publika traži

ali ja mislim da se do toga nije došlo primarno zato što je to publika tražila, nego zato što publika ne može pomoći sebi, a da ne reagira na taj šit. a oni koji to lansiraju znaju da je reakcija osigurana. i klikovi su osigurani, jer brate, nemaš izbora osim odjebati vijesti u potpunosti. i neki su to učinili, ali većina nema muda ili volju za to

ja ti govorim sa svoje pozicije. apsolutno mrzim portale i u što se pretvorilo novinarstvo, sve laži, spinove, sav politički, komercijalni, interesni, uglavnom skriveni marketing, sav lažni senzacionalizam, sve te debilne šprance, pisanje članaka iz guzice, i da ne nabrajam minutama dalje šta sve ne. ali nisam to još odjebo jer se još nisam odlučio za distancirati se uopće od vijesti. kvalitetu ne nalazim pak nigdje. a neki treći način - ne znam. i vidim oko sebe puno reakcija ljudi koji točno osjećaju što i ja - možda su malo manje svjesni svega i pozadine svega, ali su dovoljno svjesni što je to sve, gadi im se. i klikaju. jer nisu odjebali praćenje vijesti, i jer ko i ja, nemaju kvalitetno novinarstvo kao alternativu

ali: kad bi postojalo kvalitetno novinarstvo i to mislim na dnevno novinarstvo, ne na specijalizirane kolumne i slično, nego kvalitetne vijesti. i kad bi unatoč tome ljudi radije klikali na šit...e onda bi tvoja teza stajala, da su ljudi to birali. ovako bih ipak rekao da su novine i portali to birali, jer na taj način mogu raditi članke s minimum novinara i minimum resursa, da ne znaju apsolutno ništa o događaju osim kartice vijesti koju su dobili. pročitaju reuters ili čiju vijest u malo rečenica, to malo preformuliraju dodaju senzacionalistički bulšit štih tome, iz guzice dopišu koju svoju rečenicu, i evo im članka. pa komentare meča pišu oni koji meč nisu pogledali ni minute, ej ili napišu članak o reakcijama drugih medija. ili još gore, o twitter reakcijama tamo nekih debila i onda jedan novinar može 'popratiti' pun k toga, šta ne
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.