Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 09:02   #2401
Quote:
Bistrooka kaže: Pogledaj post
Bok curke!
Ja sam danas trebala ne dobiti M, i nisam, ali test je negativan. Rekla sam si da ću biti strpljiva i čekati dok mi ne kasni barem 2 dana, ali opet nisam izdržala. Kako ovaj ciklus baš i ne očekujem, mislila sam da ću biti ravnodušna. Ali naravno da nisam, opet sam tužna.
Ima jos nade! Sjecas se kako je meni bio negativan 13dpo, dan prije neocekivane m, a onda par dana kasnije su se pokazale slabasne, ali vidljive linije.
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Večer!
Evo da vam se malo javim. Bila sam danas na pregledu, bebica lijepo raste, ali i miom još raste... Neću paničariti jer mislim da će se beba izboriti za svoje mjesto. Ali nije mi bilo svejedno kad sam vidjela da je miom veći od bebice i kao da ju pritišće. Dobro, to je tako na slici, nadam se da ona unutra ipak ima mjesta... Već mi se i trbušak nazire, ne znam jel od napuhanosti ili zbog toga što je druga trudnoća u pitanju. Danas sam 10+2.
Drzim fige da sve bude uredu i da bebica nadjaca taj miom! Ovo za trbuscic, moguce da je oboje.
Quote:
Andy_gfos kaže: Pogledaj post
Jutro vadila sam betu i čekam rezultate popodne budući da mi je dr. Dala samo jednu uputnicu onda je samo jedno vađenje a po pravilu bi trebalo biti za 2 dana opet radi duplanja.. Ili očekuje svakako da se vidi od tog jednog nalaza da se poklapa sa tjednom trudnoće.. Javim vam popodne a sutra iza posla mogu opet do nje
Cure držite se svima kojima je teško znate da iza kiše dolazi sunce i da će biti sve ok
Obicno idu dvije bete, tako je pouzdanije, ali mozda doktorica misli ako ova bude stvarno jaka velika beta da nema sumnje da sve ide svojim tokom.

Ja sam upravo isto vadila betu da vidimo koliko se snizila. Bio je neki nesporazum oko narucivanja, ja se online narucila, a nisam dobila potvrdu da imam termin, odnosno pisalo je (na danskom) da ga nemam. Doktorica je svejedno bila ok, poslusala me na kratko i izvadila krv, pa rekla da se narucim za sljedeci put da popricamo kak spada. Onda me mozda jos uputi na neke druge pretrage i nadam se uzv da vidim dal se sve vratilo na svoje mjesto.

Danas krvarenje stalo tj. slabije.

Nisu uzeli onu malu mrvu nalik na gestacijsku sto sam stavila u posudicu sa vodom, tako da cu to izlijati u teglu sa cvijecem.. zvuci smijesno, ali radje bi tako nego bacila u wc.


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Old 20.02.2018., 10:31   #2402
Ekipa moram vam ispričati kako sam se jučer nasmijala. Kaže mi MM bio je na kavi sa kolegom ( i oni rade na bebici koliko i mi) i kolega mu se žali kako već mora svoje dužnosti obavljati danima, više mu se ne da. A kaže MM njemu, onako upućen u sve : pa ja sam se preporodio, naručite si trakice kao mi sa ebaya, i to su ti najbolje ljubičaste a uz to to žena mora mjeriti temperaturu svako jutro i to upisati u jednu od aplikacija. Ja ti sad u sexu uživam, bude par dana forse ali se žrtvujem. Ja sam dakle umrla od smijeha. On je jadan već sve naučio.....i sad me nagovara da im spakiram malo trakica da i oni piške.... Ma volim ga najviše!!!

Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk
__________________
Kako živjeti bez nekoliko dobrih razloga za očajavanje?
malaRita is offline  
Old 20.02.2018., 10:45   #2403
TottalyAria ja sam na vitexu vec prvi ciklus osjetila manje bolne menge, a nakon 3 cuklusa nisam ni znala sa curim, a i poravnali su se ciklusi skroz, jer su mi inace bile skroz neredovite menge. Pila sam ga 6 mjeseci i evo ostala trudna od prvog pokusaja, i tek kad sam vidla plusic sam ga prestala pit. Uzela sam isti ko i Ivanche00 sa iherba nature's way. Prva tri mjeseca po 3 dnevno, a onda po jednu.
Pije ga i Prajapati i koliko znam i ona je zadovoljna. Kolko sam skuzila nisam bas naisla na negativne komentare, tako da mislim da vrijedi probat


Kikica jeeeeeeej nek je sve super i uzivaj :klap:


Andysuper da ti je dala betu vadit. A kaj s krvnom slikom i t4? si pitala i za to? il to na prvom pregledu.
Ja si sve mislim nazvat i vidjet dal bi mi dala da to obavim prije prvog pregleda, pa da nesto obavim do tad ipak, jer mi je pregled sa 8tj. Al neznam dal bude mi dala sestra


MalaRita nema sta, covjek se trudi
Tram11 is offline  
Old 20.02.2018., 10:47   #2404
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Večer!
Evo da vam se malo javim. Bila sam danas na pregledu, bebica lijepo raste, ali i miom još raste... Neću paničariti jer mislim da će se beba izboriti za svoje mjesto. Ali nije mi bilo svejedno kad sam vidjela da je miom veći od bebice i kao da ju pritišće. Dobro, to je tako na slici, nadam se da ona unutra ipak ima mjesta... Već mi se i trbušak nazire, ne znam jel od napuhanosti ili zbog toga što je druga trudnoća u pitanju. Danas sam 10+2.

Vidim da su kod vas aktualne trakice, ff grafovi... To je super stvar, vjerujte mi! Ponekad mislite da znate kad vam je točno ovulacija, ali možete itekako biti u krivu! Ja preporučujem trakice, ali i bazalnu ako imate volje i vremena. Svima držim fige da idući ciklus bude dobitan! Šaljem veliki zagrljaj i puno trudničke prašine!!
Drzi se draga! Nije neobicno da rastu u trudnoci, nekad se na kraju stope sa maternicom i nestanu. Moj recimo nije uopce rastao pa mi je stvarao kontrakcije. Sve znas, samo polako, puno odmaranja, u finim si vec tjednima, brzo ce bebica sve to prerast!

Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Cure molim savjet u vezi bazalne. Nabavila sam pravi toplomjer (pinki ) i mjerim rano ujutro, ali ne u isto vrijeme.
Često se dignem piškiti između 4 - 5 ujutro (ovisi kad idem spavati), pa ako je bliže ili poslije 5, tad izmjerim i temp. Nakon toga je dizanje u 4:50, 5:50 ili oko 8, ovisno je li radim ujutro ili ne.
Hoće biti tako ok ako mjerim između 5 i 6 svako jutro?
Probaj onda svako jutro oko 5, i za usporedbu ujutro kad se dignes. Ja sam recimo bila nocas budna od 4-5, a mjerila sam ju u 7. Bila je dosta niza nego bi inace bila, al prosla je ovulacija pa mi je potpuno svejedno sto cu upisat.

Quote:
Bistrooka kaže: Pogledaj post
Bok curke!
Ja sam danas trebala ne dobiti M, i nisam, ali test je negativan. Rekla sam si da ću biti strpljiva i čekati dok mi ne kasni barem 2 dana, ali opet nisam izdržala.
Zao mi je zbog minusa Ne zaboravi da ima nade sve dok ne dode menga. Fertility friend ti je stranica (ima da aplikaciju za mob koju vecina nad koristi), upisujes na nju bazalnu. U pravilu mjeris odmah cim se probudis, prije ustajanja. Mjeri se u ustima ispod jezika, ili vaginalno. I to je to od uputa.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 20.02.2018., 10:48   #2405
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
TottalyAria ja sam na vitexu vec prvi ciklus osjetila manje bolne menge, a nakon 3 cuklusa nisam ni znala sa curim, a i poravnali su se ciklusi skroz, jer su mi inace bile skroz neredovite menge. Pila sam ga 6 mjeseci i evo ostala trudna od prvog pokusaja, i tek kad sam vidla plusic sam ga prestala pit. Uzela sam isti ko i Ivanche00 sa iherba nature's way. Prva tri mjeseca po 3 dnevno, a onda po jednu.
Pije ga i Prajapati i koliko znam i ona je zadovoljna. Kolko sam skuzila nisam bas naisla na negativne komentare, tako da mislim da vrijedi probat


Kikica jeeeeeeej nek je sve super i uzivaj :klap:


Andysuper da ti je dala betu vadit. A kaj s krvnom slikom i t4? si pitala i za to? il to na prvom pregledu.
Ja si sve mislim nazvat i vidjet dal bi mi dala da to obavim prije prvog pregleda, pa da nesto obavim do tad ipak, jer mi je pregled sa 8tj. Al neznam dal bude mi dala sestra


MalaRita nema sta, covjek se trudi
A dali ga se smije pit i odmah pokusavat dalje il?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nemasekirancije is offline  
Old 20.02.2018., 10:50   #2406
MalaRita bravo za muza! Rijetko tko tako otvoreno prica sa frendovima. Moj se samo znao zalit da ga "cijedim" svaki mjesec.

Andy cekamo betu!!

Tram11 zovi pa pitaj! Najbolje trazi gin da pricas s njom, ak mislis da te sestra nece shvatit ozbiljno.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 20.02.2018., 10:52   #2407
Quote:
Nemasekirancije kaže: Pogledaj post
A dali ga se smije pit i odmah pokusavat dalje il?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Da, pijes ga pokusavat, ja ga pijem vec mjesecima. Samo kad ugledas plus trebas prestat pit. Al ne prenaglo da ne izazoves preveliki pad progesterona. Ja sam bila na 3 dnevno kad sam ugledala plus, pa sam svaki dan po jednu manje.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 20.02.2018., 10:54   #2408
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
Andysuper da ti je dala betu vadit. A kaj s krvnom slikom i t4? si pitala i za to? il to na prvom pregledu.
Ja si sve mislim nazvat i vidjet dal bi mi dala da to obavim prije prvog pregleda, pa da nesto obavim do tad ipak, jer mi je pregled sa 8tj. Al neznam dal bude mi dala sestra
a znaš šta pošto će već danas bit nalaz ona radi opet sutra popodne pa ću kao otić da mi "potvrdi " nalaz ako bude sve ok iako fala Bogu sve na internetu ima o beti..pa ću je pitat i ja za štitnjau budući da većina žena u obitelji ima s njom problema isto tako sam RH- ( dragi + i oboje B)pa pitat šta ćemo s tim jel može kasnije ili treba nešta prije budući da me primila jučer dok je žena sjedila gola pokrivena suknjom njihovom i čekala da ode na stol pa mi je bilo neugodno i sve sam zaboravila a ona nije spominjala ništa..sestra ne smije dat bez doktorice koliko znam ona mora to unijet a setra printa i lupa pečat
Andy_gfos is offline  
Old 20.02.2018., 10:55   #2409
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Da, pijes ga pokusavat, ja ga pijem vec mjesecima. Samo kad ugledas plus trebas prestat pit. Al ne prenaglo da ne izazoves preveliki pad progesterona. Ja sam bila na 3 dnevno kad sam ugledala plus, pa sam svaki dan po jednu manje.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
A na koji nacin se pije? Koliko puta da uzmem dnevno?
I za koliko je tebi smanjilo cikluse?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nemasekirancije is offline  
Old 20.02.2018., 11:14   #2410
Evo stigao i moj vitex upravo! Počinjem kad procurim. Sa dvije dnevno dovoljno, ili sa tri Ivanche?

Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk
__________________
Kako živjeti bez nekoliko dobrih razloga za očajavanje?
malaRita is offline  
Old 20.02.2018., 11:17   #2411
Quote:
malaRita kaže: Pogledaj post
Evo stigao i moj vitex upravo! Počinjem kad procurim. Sa dvije dnevno dovoljno, ili sa tri Ivanche?
Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk

ja sam pocela sa 3 dnevno prva tri mjeseca, pa sam onda na jednu
Tram11 is offline  
Old 20.02.2018., 11:20   #2412
Zene, danas mi stizu trakice.. Kad je najbolje da ih pocnem koristiti? Mengu imsm od proslog petka. Za pocetak sam uzela 10 trakica, koje su srednje osjetljive (30)
Pia5 is offline  
Old 20.02.2018., 11:24   #2413
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Zene, danas mi stizu trakice.. Kad je najbolje da ih pocnem koristiti? Mengu imsm od proslog petka. Za pocetak sam uzela 10 trakica, koje su srednje osjetljive (30)
ja sam pocela od 10dc jer uopce nisam ni priblizno znala kada mi je o.
Tram11 is offline  
Old 20.02.2018., 11:27   #2414
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Zene, danas mi stizu trakice.. Kad je najbolje da ih pocnem koristiti? Mengu imsm od proslog petka. Za pocetak sam uzela 10 trakica, koje su srednje osjetljive (30)
Oko 10 dc. Samo mi ovih 30 malo puno, srednje su ti 20-25, osobno ja sa 20 jedva uhvatim da su iste dok je sa 15 peak.....

Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk
__________________
Kako živjeti bez nekoliko dobrih razloga za očajavanje?
malaRita is offline  
Old 20.02.2018., 11:31   #2415
Cini mi se da Pia5 ima duge cikluse (50 dana) i mozda pcos.
Njoj bi te od 20-25 miu bile uvijek pozitivne.

Nadam se pia da te nisam s nekom curom zamjenila?
Ako jesam oprosti.
kajjetebi is offline  
Old 20.02.2018., 11:37   #2416
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Cini mi se da Pia5 ima duge cikluse (50 dana) i mozda pcos.
Njoj bi te od 20-25 miu bile uvijek pozitivne.

Nadam se pia da te nisam s nekom curom zamjenila?
Ako jesam oprosti.
E da da, onda ok!

Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk
__________________
Kako živjeti bez nekoliko dobrih razloga za očajavanje?
malaRita is offline  
Old 20.02.2018., 11:57   #2417
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Zene, danas mi stizu trakice.. Kad je najbolje da ih pocnem koristiti? Mengu imsm od proslog petka. Za pocetak sam uzela 10 trakica, koje su srednje osjetljive (30)
ja na 8dc jer sam znala da mi je O oko 11.-12. dana ciklusa
Andy_gfos is offline  
Old 20.02.2018., 12:02   #2418
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Cini mi se da Pia5 ima duge cikluse (50 dana) i mozda pcos.
Njoj bi te od 20-25 miu bile uvijek pozitivne.

Nadam se pia da te nisam s nekom curom zamjenila?
Ako jesam oprosti.

Nisi me s nikim xamijenila, to sam ja :d

Ali nemam policisticne jajnike negp su mi ciklisi preko 50 dana. Zato pijem duphastone da se to izregilira. I na tvoju preporuku sam uzela te od 30 da vidim za pocetak hoce li mi odgovarati
Pia5 is offline  
Old 20.02.2018., 12:12   #2419
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Nisi me s nikim xamijenila, to sam ja :d

Ali nemam policisticne jajnike negp su mi ciklisi preko 50 dana. Zato pijem duphastone da se to izregilira. I na tvoju preporuku sam uzela te od 30 da vidim za pocetak hoce li mi odgovarati
Da sjecam se sada. Ali sam ti isto napisala da odes provjeriti hormone. Lh, fsh, e2, amh, prolaktin i testosteron.

Pia malo je tesko za povjerovati da osoba ako ima tako duge cikluse da nema policisticne ili mikrocisticne jajnike.
Ovo dvoje se isto razlikuje.
Jer 50 dana dugog ciklusa ne spada pod normalno trajenje ciklusa.
Treba vidjeti i utvrditi zasto su ti tako dugi ciklusi.

Koliko su ti dugi ciklusi bili prije?

10 trakica je malo s obzirom da ne znas kad ti je o.
I tesko je sada savjetovati kad da krenes s testiranjem.
Bilo bi bolje da si uzela oko 25 trakica pa da krenes recimo oko 15 dc pa kad ulovis...odnosno kad krene tamniti onda 2 trakice na dan testirati.
kajjetebi is offline  
Old 20.02.2018., 12:16   #2420
Pisala si isto da samo 5 dana pijes Duphastone.
Osobno moje misljenje je to premalo.
Idealno ih je piti 10 dana po 2 tbl.na dan pa bi se onda mozda i mogao izregulirati ciklus. Kazem mozda.
Ako je u pitanju pcos onda tesko.
Jer njih cim prestanes piti ciklus opet po svom nastavlja.
kajjetebi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.