Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 22:05   #9141
Quote:
vcarrados kaže: Pogledaj post
E jel smijem imat na jednoj studijskoj grupi upisano manje od 30 ECTS-a u godini pa to kasnije nadoknadit?
I ako piše u rasporedu za neki kolegij nije se izvodilo, to znači da se neće ni izvoditi?
Naravno. Bitno je samo da imaš 25 po semestru, odnosno 55 po godini i 180 na kraju preddiplomskog. Unutar toga si sam rasporediš.
Vjerojatno znači da nisu updejtali konačnu verziju rasporeda. Pitaj profesora najbolje


Danas kad sam radila upis semestra, Studomat mi nije dao da na jednom studiju upišem obavezne predmete. Prvi studij sam sve normalno upisala, ali na drugome mi je dalo samo da odaberem izborne. Imala sam ukupno 20 ECTS-a za upisat (fali mi tih 10 ECTS od 2 obavezna koja nisam mogla odabrati) i normalno sam mogla obaviti upis. Stoje mi upisani u Studomatu.
Jel se ikome ovo dogodilo? Pogotovo vama koji ste mijenjali 1 studijsku grupu?
U referadi su rekli da mogu pogledati o čemu se radi tek za par dana dok im 'prođe gužva'.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 20.02.2018. at 11:17. Reason: spajanje postova
merid is offline  
Old 19.02.2018., 22:19   #9142
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala! Nisam vidio dosad taj letak, našao sam na stranicama program studija.
perinjo is offline  
Old 20.02.2018., 00:29   #9143
Pozdrav, ima li neko ko mi moze dati vise informacija o diplomskom studiju psihologije. Planiram pokusati upisat u iducoj akademskoj godini, s tim da preddiplomski studij zavrsavam u BiH (nadam se na kraju ovog ljetnog semestra) i pri tome nemam HR putovnicu :P
Unaprijed hvala
Rambo123 is offline  
Old 20.02.2018., 09:43   #9144
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Naravno. Bitno je samo da imaš 25 po semestru, odnosno 55 po godini i 180 na kraju preddiplomskog. Unutar toga si sam rasporediš.
Vjerojatno znači da nisu updejtali konačnu verziju rasporeda. Pitaj profesora najbolje

Hvala puno
vcarrados is offline  
Old 20.02.2018., 11:07   #9145
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Danas kad sam radila upis semestra, Studomat mi nije dao da na jednom studiju upišem obavezne predmete. Prvi studij sam sve normalno upisala, ali na drugome mi je dalo samo da odaberem izborne. Imala sam ukupno 20 ECTS-a za upisat (fali mi tih 10 ECTS od 2 obavezna koja nisam mogla odabrati) i normalno sam mogla obaviti upis. Stoje mi upisani u Studomatu.
Jel se ikome ovo dogodilo? Pogotovo vama koji ste mijenjali 1 studijsku grupu?
U referadi su rekli da mogu pogledati o čemu se radi tek za par dana dok im 'prođe gužva'.
Meni isto ne da upisat Engleski za informatologe iz nepoznatih razloga ali neman namjeru zamarat se sa tin narednih 5 dana




@Racunalne mreze - napises molbu, ovaj profesor navodno uvik prima priko kvote
BonJovi1886 is offline  
Old 20.02.2018., 11:18   #9146
Quote:
Rambo123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li neko ko mi moze dati vise informacija o diplomskom studiju psihologije. Planiram pokusati upisat u iducoj akademskoj godini, s tim da preddiplomski studij zavrsavam u BiH (nadam se na kraju ovog ljetnog semestra) i pri tome nemam HR putovnicu :P
Unaprijed hvala
Pa mislim, ak hoćeš informacije postavi nekakva pitanja
Rakkatakka is offline  
Old 20.02.2018., 18:00   #9147
Quote:
BonJovi1886 kaže: Pogledaj post
@Racunalne mreze - napises molbu, ovaj profesor navodno uvik prima priko kvote
Upitao sam profesora preko maila i dobio obrazloženje da nije moguće upisati preko kvote i da kvota postoji da bi se nastava mogla normalno izvoditi...

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Meliodas is offline  
Old 20.02.2018., 23:22   #9148
Question

Pozdrav!
Prosle godine nisam polozila glavni predmet tako da ove godine gotovo sve ectse sakupljam na izbornim predmetima. Prilikom upisa u ovaj semestar studomat me trazio da upisem neke izborne pod 6.semestar (sad sam 4.) da bi imala dovoljno bodova za upis.
E sad, zanima me jel se ti ects bodovi iz 6. semestra na kraju semestra zbrajaju u onih 30 koje bi trebala sakupiti u 4.semestru ili ne?
lolita8 is offline  
Old 21.02.2018., 15:57   #9149
Quote:
Meliodas kaže: Pogledaj post
Upitao sam profesora preko maila i dobio obrazloženje da nije moguće upisati preko kvote i da kvota postoji da bi se nastava mogla normalno izvoditi...

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Cudno, prijasnjih godina nije bilo tako, ja san sad tia upisat racunalne
BonJovi1886 is offline  
Old 21.02.2018., 18:23   #9150
Quote:
lolita8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Prosle godine nisam polozila glavni predmet tako da ove godine gotovo sve ectse sakupljam na izbornim predmetima. Prilikom upisa u ovaj semestar studomat me trazio da upisem neke izborne pod 6.semestar (sad sam 4.) da bi imala dovoljno bodova za upis.
E sad, zanima me jel se ti ects bodovi iz 6. semestra na kraju semestra zbrajaju u onih 30 koje bi trebala sakupiti u 4.semestru ili ne?
Nemoj nista upisivat pod semestar koji nisi, to je greska na studomatu. Ako ti neda bez toga upisati odi u referadu.
Svi bodovi koje ostvaris u ovoj akademskoj godini ti se zbrajaju u ovu godinu, ali ne moras imati 30 po semestru, bitno je jedino 25 po semestru odnosno 55 po godini (i 180 nakon 3.godine)
merid is offline  
Old 21.02.2018., 19:10   #9151
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Pa mislim, ak hoćeš informacije postavi nekakva pitanja
Slažem se da sam glupo forumulisao post
Zanima me koliko studenata primaju, ima li neki broj mjesta ostavljen za "strance" i kakav bude prijemni.
Rambo123 is offline  
Old 21.02.2018., 23:22   #9152
Quote:
Rambo123 kaže: Pogledaj post
Slažem se da sam glupo forumulisao post
Zanima me koliko studenata primaju, ima li neki broj mjesta ostavljen za "strance" i kakav bude prijemni.
Kvota je 75 za državljane RH i 1 za strance, u prijemnom u principu može doći bilošto s preddipl, ali uglavnom je do sad naglasak bio na statistici.
merid is offline  
Old 22.02.2018., 00:01   #9153
Bok svima! Postoji li netko ovdje tko je ponovno upisivao neki kolegij?
Zanima me samo kako to izgleda kod naljepnica, imam li onda taj kolegij 2 puta printan (npr. pod 2. semestar i onda opet pod 4. semestar)?
Chamel is offline  
Old 22.02.2018., 01:37   #9154
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Kvota je 75 za državljane RH i 1 za strance, u prijemnom u principu može doći bilošto s preddipl, ali uglavnom je do sad naglasak bio na statistici.
Diplomski studij ne predviđa posebne smjerove, nego je rijec o "opcoj" psihologiji ?
Hvala na odgovoru
Rambo123 is offline  
Old 22.02.2018., 13:57   #9155
Quote:
Rambo123 kaže: Pogledaj post
Diplomski studij ne predviđa posebne smjerove, nego je rijec o "opcoj" psihologiji ?
Hvala na odgovoru
Samo je jedan smjer, da
Chamel is offline  
Old 22.02.2018., 15:01   #9156
Quote:
Rambo123 kaže: Pogledaj post
Diplomski studij ne predviđa posebne smjerove, nego je rijec o "opcoj" psihologiji ?
Hvala na odgovoru
Riječ je o općem smjeru ali si biraš izborne kolegije ovisno o području koje te zanima i recimo da se tako specijaliziraš. S tim da mi se čini da onda tu ima dosta dodatnog što moraš ako te zanima klinička ili školska.
Rakkatakka is offline  
Old 23.02.2018., 18:29   #9157
Ima li itko iskustva sa situacijom u kojoj nije mogao upisati diplomski studij jer na preddiplomskom nije zadovoljio preduvjete o tipu izbornosti. Imala sam 183 boda, ali "nisu bili dobro raspoređeni" pa su to bile drame s upisom na diplomski.

Sve sam prijavljivala preko studomata bez ikakvog problema i ne sjećam se da sam ikad dobila informaciju da i bodovi prema tipu izbornosti moraju biti zadovoljeni.

Uglavnom, sad sam na 4. semstru diplomskog i malo me strah da će mi ti tipovi izbornosti raditi probleme po završetku faksa jer studiram na jednoj jednopredmetnoj i jednoj dvopredmetnoj grupi i to je sve nejasno, nedorečenoi nitko ništa ne zna.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 23.02.2018., 18:38   #9158
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva sa situacijom u kojoj nije mogao upisati diplomski studij jer na preddiplomskom nije zadovoljio preduvjete o tipu izbornosti. Imala sam 183 boda, ali "nisu bili dobro raspoređeni" pa su to bile drame s upisom na diplomski.


ovisi o odsjeku i nikome drugome. ja sam imala 187 (mislim, ne sjećam se točno, u svakom je slučaju debelo prelazilo 180), i bili su neravnomjerno raspoređeni po semestrima (u nekom manje, u nekom više) i nisam imala nikakvih problema jer je prema odluci odsjeka jedini uvjet bio da se ima 180 ectsa, a gluposti iz referade su ignorirali.
Sharpey Shuffle is offline  
Old 23.02.2018., 19:30   #9159
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
ovisi o odsjeku i nikome drugome. ja sam imala 187 (mislim, ne sjećam se točno, u svakom je slučaju debelo prelazilo 180), i bili su neravnomjerno raspoređeni po semestrima (u nekom manje, u nekom više) i nisam imala nikakvih problema jer je prema odluci odsjeka jedini uvjet bio da se ima 180 ectsa, a gluposti iz referade su ignorirali.
Meni odsjeci uopće radili probleme. Problem je nastao kad sam sa svom dokumentacijom došla u referadu gdje mi je žena rekla da neću moći upisati diplomski te godine. A na kraju krajeva, referada mora izdati svjedodžbu i omogućiti upis diplomskog.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 23.02.2018., 20:07   #9160
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Meni odsjeci uopće radili probleme. Problem je nastao kad sam sa svom dokumentacijom došla u referadu gdje mi je žena rekla da neću moći upisati diplomski te godine. A na kraju krajeva, referada mora izdati svjedodžbu i omogućiti upis diplomskog.
ponavljam, jedino i isključivo je do odsjeka bez obzira na to što one kvočke u referadi tvrdile
Sharpey Shuffle is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.