Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 13:14   #6641
Opće nije problem ubrzati i vkziti 130-140 po snjegu. Kontrola i zaustavljanje u nepredviđenim situacijama znaju biti kritične.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 24.02.2018., 13:15   #6642
Mogu reći da, nakon što sam izvrtio razne Goodyearke, Bridgestone, Fuldu i Pirelli zimske, da je nova Sava dobra guma. To odgovorno tvrdim na osnovu hrpe kilometara, i svojih "testiranja" na istim dionicama prazne ceste uz forsiranje.

Znači, nije ko GY UG8, ali niti u jednom trenutku dok sam normalno vozio nisam imao prigovor. Kad stisnem i proviciram neke stvari, tu se razlika osjeti. Iskreno, pozitivno me iznenadila ta guma jer sam očekivao lošiji grip.

Isto tako, pred 5 godina sam imao Savu koja je odvozila ljeto. I to je kasnije po kiši opasno po život.

Dakle, nova Sava je dobra guma. Koliko dugo sezona zadržava svojstva ako se pravilno skladišti - ne znam.

Sava vožena po ljeti (standarna glupost kod nas M+S ljeto-zima) je za u smeće.
Fishkal is offline  
Old 24.02.2018., 13:32   #6643
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Mogu reći da, nakon što sam izvrtio razne Goodyearke, Bridgestone, Fuldu i Pirelli zimske, da je nova Sava dobra guma. To odgovorno tvrdim na osnovu hrpe kilometara, i svojih "testiranja" na istim dionicama prazne ceste uz forsiranje.

Znači, nije ko GY UG8, ali niti u jednom trenutku dok sam normalno vozio nisam imao prigovor. Kad stisnem i proviciram neke stvari, tu se razlika osjeti. Iskreno, pozitivno me iznenadila ta guma jer sam očekivao lošiji grip.

Isto tako, pred 5 godina sam imao Savu koja je odvozila ljeto. I to je kasnije po kiši opasno po život.

Dakle, nova Sava je dobra guma. Koliko dugo sezona zadržava svojstva ako se pravilno skladišti - ne znam.

Sava vožena po ljeti (standarna glupost kod nas M+S ljeto-zima) je za u smeće.
Evo ja imam 3 godine M+S na autu bez prestanka i odradjuju posao(kod mene je metar snijega trenutno)
ban zaga is offline  
Old 24.02.2018., 14:24   #6644
Na zimskoj Savi vozim već 3 godine, naravno zimi a trenutno je stara 7 godina i razmišljam je ove godine izbacit. Dvije su već dobro potrošene ( jedva 4 mm ) a ostale skoro kao nove. Dosad nije bilo već problema osim malo radi leda ali ništa strašno. Mada pošto radim malo km godišnje bi bilo bolje imat cjelogodišnje ali rađe preferiram zimske za zimu.

Stari na jednom autu doma vozio dvije cijele godine na zimskima, prednje Sava zadnje Vredestein, kod jednog naglog kočenja za šleperom ljeti pred 3 godine vjerujem da ih je skuhao. Prošle godine i on prešao na cjelogodišnje, vozio taj auto prošli mjesec prije snijega i sasvim su ok.
Orlov77 is offline  
Old 24.02.2018., 19:17   #6645
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Da si trebal naglo zakočit, tvog posta ne bi bilo.
A misliš da nisam xxxxxxx puta kočio naglo i prošo svega i svačega nekad mojom krivicom a puno više puta tuđom. Stalno sam na cesti i to nešto znači.24 g vozim auto i nikad niki udes nisam imao.U 1 mj prođem km što 90% vozaća nepređe u 1 g.Prosjek mi je cca 13-15 tis km svaki mj.
Cesta te u 24 g naući šta smiješ i možeš.
Po vama ispada da sava s3 nije ni za tačke jer bi bauštelac poginuo kad bi malo brže potero po mokroj skeli i opo sa 3metra visine
Bar 90% zimskih guma u Hr je sava sam nas par se prepucava koja je najbolja
Brljator is offline  
Old 24.02.2018., 19:23   #6646
Quote:
ban zaga kaže: Pogledaj post
Evo ja imam 3 godine M+S na autu bez prestanka i odradjuju posao(kod mene je metar snijega trenutno)
Snijeg nije veliki problem sa skuhanim gumama.
Problem je na mokrome.
Fishkal is offline  
Old 24.02.2018., 19:29   #6647
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Snijeg nije veliki problem sa skuhanim gumama.
Problem je na mokrome.
Pa prilagodiš brzinu cesti, autu i svojim sposobnostima i nemaš problema.
Neki dan sam se 40 km vozio iza punta iz 95-99 g i mokra cesta i majstor ga špano od 120-140 po mokroj cesti i svaka mu čast na vožnji vidi se da zna poso.Jedva sam ga na ravnici prestigo
Brljator is offline  
Old 24.02.2018., 19:42   #6648
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Pa prilagodiš brzinu cesti, autu i svojim sposobnostima i nemaš problema.
Neki dan sam se 40 km vozio iza punta iz 95-99 g i mokra cesta i majstor ga špano od 120-140 po mokroj cesti i svaka mu čast na vožnji vidi se da zna poso.Jedva sam ga na ravnici prestigo
Meni se na mokroj cesti sa Savom znao ABS aktivirat na kocenjima ispred lezecih, mislio sam da nes nije s autom uredu, a to samo Save.
Lucky-ZG is offline  
Old 24.02.2018., 21:27   #6649
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Meni se na mokroj cesti sa Savom znao ABS aktivirat na kocenjima ispred lezecih, mislio sam da nes nije s autom uredu, a to samo Save.
Za normalnog vozača,normalnu vožnju i neki srednji auto čist ok guma.
Jest da sam viđavo savu s3 na mečki od 20 000 e.
Brljator is offline  
Old 24.02.2018., 21:40   #6650
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Snijeg nije veliki problem sa skuhanim gumama.
Problem je na mokrome.
E to je istina, pogotovo kad padne kisa nakon dugo vremena onda moja zvijer od 55 konja u trecoj slajdra po asfaltu kad ga se stisne, al opet, treba prilagodit voznju uvjetima i samo lagano...
ban zaga is offline  
Old 24.02.2018., 21:59   #6651
Naravno, to je uvijek osnovno pravilo.

Al pokušavamo pričati o usporedbi guma. A prava usporedba kreće kad ne prilagodiš brzinu uvjetima na cesti. Ili kad isprovociraš namjerno na nekim dionicama.
Fishkal is offline  
Old 24.02.2018., 22:15   #6652
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Snijeg nije veliki problem sa skuhanim gumama.
Problem je na mokrome.
Moje gume nisu videle sneg od prošle zime.
Valjda će pasti ovih dana pa i ja da dam neku ocenu.
Nelson Piquet is offline  
Old 24.02.2018., 22:28   #6653
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Pa prilagodiš brzinu cesti, autu i svojim sposobnostima i nemaš problema.
Neki dan sam se 40 km vozio iza punta iz 95-99 g i mokra cesta i majstor ga špano od 120-140 po mokroj cesti i svaka mu čast na vožnji vidi se da zna poso.Jedva sam ga na ravnici prestigo
Ima moj sin takvog Punta (Grande) . I tak se vozi po autoputu. Samo kaj su na njemu nove Conti ts 860, a ne skuhana Sava.
Muljuzator is offline  
Old 25.02.2018., 08:28   #6654
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Snijeg nije veliki problem sa skuhanim gumama.
Problem je na mokrome.
Moje Sava S3 nisu skuhane, vozim ih samo zimu i ovo im je 7-ma godina, na prednjim gumama su ripne 5.3mm, a na zadnjima 7.3mm i gume više ne valjaju, prekjučer mi se auto na mokroj cesti pri maloj brzini možda 30km/h kada sam kočio pretvorio u sanjke pa proradio ABS, gume su tvrde i za baciti su.
Cisco Kid is offline  
Old 25.02.2018., 08:48   #6655
Meni sad ujutro malo proradio ABS kad sam zakočio kod jednog parkirališta a isto imaju oko 5 - 6 mm iste starosti.
Orlov77 is offline  
Old 25.02.2018., 10:11   #6656
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Moje Sava S3 nisu skuhane, vozim ih samo zimu i ovo im je 7-ma godina, na prednjim gumama su ripne 5.3mm, a na zadnjima 7.3mm i gume više ne valjaju, prekjučer mi se auto na mokroj cesti pri maloj brzini možda 30km/h kada sam kočio pretvorio u sanjke pa proradio ABS, gume su tvrde i za baciti su.
Kako bi valjale nakon 7 godina? To je čista plastika.

Po meni, najveća razlika između odlične premium gume i dobre gume srednjeg razreda kreće nakon 3. sezone, gdje jeftinija guma prije počne gubiti performanse i postaje plastična.
Fishkal is offline  
Old 25.02.2018., 10:16   #6657
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Ima moj sin takvog Punta (Grande) . I tak se vozi po autoputu. Samo kaj su na njemu nove Conti ts 860, a ne skuhana Sava.
Ma sve stoji samo kažem da je sava dobra za normalnu vožnju.
Imam i ja na mazdi ws5 nove gume drže kao lude na mokrom al imam osječaj da budem prije sletio sa mazdom nego sa acentom.
Mazda smanji osječaj brzine i osječas se presigurno a to je jako varljivo.
Sa acentom znam šta imam od guma a pošto na ljeto ide na prodaju nemislim kupovat nove gume za njega inače sam svake 2 g uzimo po 2 nove gume.
Uzavoj u koji ulazim sa acentom cca 60 i znam dajeto limit za gume sa mazdom ulazim 80 bez ikih problema a tuj nek bude malo leda ja u grabi.
Brljator is offline  
Old 25.02.2018., 18:03   #6658
Točno tak, ne podcjenjujte snijeg, istina, ono kad se tek počne bijelit cesta jebo to, to s dobrom gumom odradiš koda je mokro, al doslovno. Lucky, GY 7 godina star ti je za smeće, ma kolko god on bio premium.
Ne sjećam se kad je zadnji put u Zg ovak bilo hladno prek dana, što je super, sutra će još hladnije bit, samo pazite se leda, nemaš pojma di drži, a di ne. Skrećem jučer desno s baruna Filipovića u Selsku i kak iz onog podvožnjaka uvijek kaplje voda, tak se lokva napravila nasred ceste i zaledila, ja vozim a auto pocukne fino u desno, reko krasno. Penjanje na Jadranski most u smjeru juga, s desne strane di se vole stat drotovi nagurala ralica snijega i to se otopilo prek dana malo a po noći sve kaj je curilo se zaledilo. Za sjebat auto dušu dalo!! A da ne pričam u kakvom su stanju brda, to je katastrofa sve sleđeno. Pričamo o ZG brda.
Brbljavac is offline  
Old 25.02.2018., 18:28   #6659
Quote:
Brbljavac kaže: Pogledaj post
Točno tak, ne podcjenjujte snijeg, istina, ono kad se tek počne bijelit cesta jebo to, to s dobrom gumom odradiš koda je mokro, al doslovno. Lucky, GY 7 godina star ti je za smeće, ma kolko god on bio premium.
Ne sjećam se kad je zadnji put u Zg ovak bilo hladno prek dana, što je super, sutra će još hladnije bit, samo pazite se leda, nemaš pojma di drži, a di ne. Skrećem jučer desno s baruna Filipovića u Selsku i kak iz onog podvožnjaka uvijek kaplje voda, tak se lokva napravila nasred ceste i zaledila, ja vozim a auto pocukne fino u desno, reko krasno. Penjanje na Jadranski most u smjeru juga, s desne strane di se vole stat drotovi nagurala ralica snijega i to se otopilo prek dana malo a po noći sve kaj je curilo se zaledilo. Za sjebat auto dušu dalo!! A da ne pričam u kakvom su stanju brda, to je katastrofa sve sleđeno. Pričamo o ZG brda.
7 god stari GY i dalje drzi zadovoljavajuce dobro, a nije da se lagano vozim. U ovih par dana me jos nije izdao ni po gradu, a ni po brdu (Sljeme) tako da ce za ovu zimu jos odsluzit bez problema. A kasnije vjerujem da cu ga i bez problema prodat prema tome da je ripna jos cca 6mm
Lucky-ZG is offline  
Old 25.02.2018., 19:33   #6660
To sam i ja misilo da je kod snijega samo ripna vazna cak i ako je guma stara trebalo bi drzat. Prosli tjedan na kocenju pred stop znak mi se abs upalio a u zavoju poslije me skoro zanijelo. Conti T830 wc ali isto 7 g stara. Mislim da ce do proljeca pa u smece iako je ripna super i nije puno presla
ruud is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.