Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2018., 00:16   #1081
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Odlično to izgleda, al definitivno mi je sve to previše u ovom trenutku. Imam mnoge, skupe, kolekcionarske hobije... i ne mogu više možda jednog dana
Shvaćam te potpuno, ja sam isto "malo" pretjerao u zadnje vrijeme, al' jbg
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 07:17   #1082
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Shvaćam te potpuno, ja sam isto "malo" pretjerao u zadnje vrijeme, al' jbg
Pazi, ja sam još prije 2 mjeseca imao 3 LIB knjige (M No), sad imam 43-44... bankrot čisti
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:06   #1083
A jesmo se našli .

Evo da se ja pohvalim. Prije Interlibera u 11. mjesecu - 0 knjiga od Libellusa. Nakon Interlibera do danas:

Nathan Never redovna serija - 55 knjiga
Nathan Never Specijalno Izdanje - 16 knjiga
Nathan Never Almanah - 7 knjiga
Nathan Never Gigant - 12 knjiga
Nathan Never Maxi - 3 knjige
Agencija Alfa - 15 knjiga

Dylan Dog redovna serija - 32 knjiga
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 15:46   #1084
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
A jesmo se našli .

Evo da se ja pohvalim. Prije Interlibera u 11. mjesecu - 0 knjiga od Libellusa. Nakon Interlibera do danas:

Nathan Never redovna serija - 55 knjiga
Nathan Never Specijalno Izdanje - 16 knjiga
Nathan Never Almanah - 7 knjiga
Nathan Never Gigant - 12 knjiga
Nathan Never Maxi - 3 knjige
Agencija Alfa - 15 knjiga

Dylan Dog redovna serija - 32 knjiga
strašne stvari! na interliber idem definitivno, al daj mi reci jel se isplati ići na CRŠ u svibnju ako se ne varam?
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 23:24   #1085
Dečki moji, strašni ste svaka čast

A i ti Nick7 si počeo govoriti o Zagor Libellus kolekciji, znam da si rekao da se dvoumiš i to početi skupljati, ali posve te shvaćam koliko je to zarazno i kako u biti super izgleda to izdanje tako sam i sam pokleknuo i vjerojatno ću probati skupiti i te knjige jbg, dok mi nije došla u ruku jedna knjiga da to vidim uživo, nisam vjerovao koliko je moćno
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 23:24   #1086
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
strašne stvari! na interliber idem definitivno, al daj mi reci jel se isplati ići na CRŠ u svibnju ako se ne varam?
Vidim samo kako me žena gleda. Očima koje govore "Idi bre da se lečiš!"

Nisam nažalost imao priliku još otići na CRŠ, mada mi je velika želja. Iz nekog meni sasvim nejasnog, da ne kažem glupog razloga. Dosadašnjih godina je točno na te datume bio i SFerakon, a uz koji sam uvijek na neki način vezan nekim programom, predavanjem, ili već nečim zbog čega moram biti tamo.
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
A i ti Nick7 si počeo govoriti o Zagor Libellus kolekciji, znam da si rekao da se dvoumiš i to početi skupljati, ali posve te shvaćam koliko je to zarazno i kako u biti super izgleda to izdanje tako sam i sam pokleknuo i vjerojatno ću probati skupiti i te knjige jbg, dok mi nije došla u ruku jedna knjiga da to vidim uživo, nisam vjerovao koliko je moćno
Hjoooj nakon toliko Nathana i Dylana, mislim da bi ženu strefio srčani da ugleda još i bunt crvenih tvrdokoričnih Zagora . Mislim da ću ipak trebati sad stati na neko vrijeme, da zbilja ne počne misliti da je odabrala luđaka XD. Šalu na stranu, sve se bojim da na kraju ne bi stalo samo ni na Zagoru. Siguran sam da bih poželio i Mister Noa, i Texa, i Martin Mysterea i ... Uh pa mislim da je to to onda. Sreća da nisam te sreće da osvojim milju na lutriji, inače oh boy, to kaj ne bih sve pokupovao. Nije da se ne nadam nekoj Božjoj intervenciji .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 23:44   #1087
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Hjoooj nakon toliko Nathana i Dylana, mislim da bi ženu strefio srčani da ugleda još i bunt crvenih tvrdokoričnih Zagora . Mislim da ću ipak trebati sad stati na neko vrijeme da zbilja ne počne misliti da je odabrala luđaka XD. Šalu na stranu, sve se bojim da na kraju ne bi stalo samo ni na Zagoru. Siguran sam da bih poželio i Mister Noa, i Texa, i Martin Mysterea i ... Uh pa mislim da je to to onda. Sreća da nisam te sreće da osvojim milju na lutriji, inače oh boy, to kaj ne bih sve pokupovao. Nije da se ne nadam nekoj Božjoj intervenciji .
Hehe, vjerujem ti ja sam uzeo ovu zadnju knjigu 54, a svakako ću nastaviti dalje pratiti sa knjigom 55 i dalje tako za ove prije ću malo pričekati, možda bi najbolje u obzir došao nekakav komplet, obično tu bude dobra stvar što te na kraju izađe jeftinije nego kad bi uzimao pojedinačno, ali i ono što je najvažnije, svi brojevi na jednom mjestu.

Inače, začudio sam se koliko dosta tih knjiga ima za kupiti (pojedinačnih), koliko ih ima u ponudi, čak sam razmišljao sa ovim izdanjem uskočiti sa knjigom 33. Zašto? Knjige se inače nastavljaju, ali od ove 33 počinje priča ispočetka u toj knjizi i tu je u njoj prvo pojavljivanje vampira Rakosija u prijevodu, od knjige 33 počinje tzv. "zlatno razdoblje" Zagora i traje do knjige 50 (ukljućujući i nju). To je jedna od taktika, a vidjet ću još.

Kod pojedinačnog skupljanja ovdje, najteže za naći su niz 12-25.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 18:27   #1088
Koje epizode se nalaze u ovoj knjiizi 54?
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 18:48   #1089
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Hehe, vjerujem ti ja sam uzeo ovu zadnju knjigu 54, a svakako ću nastaviti dalje pratiti sa knjigom 55 i dalje tako za ove prije ću malo pričekati, možda bi najbolje u obzir došao nekakav komplet, obično tu bude dobra stvar što te na kraju izađe jeftinije nego kad bi uzimao pojedinačno, ali i ono što je najvažnije, svi brojevi na jednom mjestu.

Inače, začudio sam se koliko dosta tih knjiga ima za kupiti (pojedinačnih), koliko ih ima u ponudi, čak sam razmišljao sa ovim izdanjem uskočiti sa knjigom 33. Zašto? Knjige se inače nastavljaju, ali od ove 33 počinje priča ispočetka u toj knjizi i tu je u njoj prvo pojavljivanje vampira Rakosija u prijevodu, od knjige 33 počinje tzv. "zlatno razdoblje" Zagora i traje do knjige 50 (ukljućujući i nju). To je jedna od taktika, a vidjet ću još.

Kod pojedinačnog skupljanja ovdje, najteže za naći su niz 12-25.
Ako ćeš ići na sve, onda ti se definitivno isplati kao komplet. Pojedinačno se možeš dovesti u situaciju da dođeš do toga da će ti faliti koji rjeđi broj, pa ćeš morati preprodavačima plaćati sulude cifre .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 23:16   #1090
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Koje epizode se nalaze u ovoj knjiizi 54?
LUX 155: Vatreno krštenje
LUX 156: Crveni ratnik
LUX 157: Znak hrabrosti

Ono što sam primjetio, savršeno se slaže sa Extrom znači, knjiga 54 počinje točno sa istim sličicama kao i Extra 155: Vatreno krštenje, a završava točno sličicama od LUX 157: Znak hrabrosti.






Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Ako ćeš ići na sve, onda ti se definitivno isplati kao komplet. Pojedinačno se možeš dovesti u situaciju da dođeš do toga da će ti faliti koji rjeđi broj, pa ćeš morati preprodavačima plaćati sulude cifre .
Aha, volio bi ići na sve, zato ću malo pričekati i vidjet ponude nedavno su išli kompleti kao 1-33, 1-44, meni bi čak 1-30 super pasalo jer ove poslije se lako mogu naći. Čak i nije teško naći knjige 1-10 (razlog naklada tada od 1200 kom.), a kasnije su nešto teže za naći i naravno skuplje kako je naklada opadala.

Komplet svakako najisplativiji izgleda da je sad stalno 324 str. po knjizi i cijena je ostala fiksna prva 2 mjeseca (156kn) što je super.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 10:05   #1091
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
LUX 155: Vatreno krštenje
LUX 156: Crveni ratnik
LUX 157: Znak hrabrosti

Ono što sam primjetio, savršeno se slaže sa Extrom znači, knjiga 54 počinje točno sa istim sličicama kao i Extra 155: Vatreno krštenje, a završava točno sličicama od LUX 157: Znak hrabrosti.








Aha, volio bi ići na sve, zato ću malo pričekati i vidjet ponude nedavno su išli kompleti kao 1-33, 1-44, meni bi čak 1-30 super pasalo jer ove poslije se lako mogu naći. Čak i nije teško naći knjige 1-10 (razlog naklada tada od 1200 kom.), a kasnije su nešto teže za naći i naravno skuplje kako je naklada opadala.

Komplet svakako najisplativiji izgleda da je sad stalno 324 str. po knjizi i cijena je ostala fiksna prva 2 mjeseca (156kn) što je super.
Da, baš sam i ja primijetio to s brojevima. Npr. Menart u Avenue Mallu u Novom Zagrebu, ima čak nekoliko duplića brojeva od 1-10. Onda od 11 do nekih 24 brojeva nigdje ni za lijek.

Zanimljivo mi je vidjeti ovu usporedbu s prijevodom. Ova Libellusova inačica u boji ima 50% više teksta.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 18:36   #1092
@Nick7 - aha, prijevod se dosta razlikuje, čitao sam komentare da su od Libellusa puno vjerniji orginalu. E da, baš te što si spomenuo 11-24 su problematični. Iako su kod mnogih junaka prvi brojevi kritični, to kod Zagora nije slučaj.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 01:46   #1093
Svih mi bubnjeva darkvuda ako ne prebijem tog Majka Silu kad mi drugi put dođe.Zajedno sa profesorom Helingenom.Sve što im mogu poželjeti je to da im onaj pijani indijanac Dranki Dak donese pismo nakon šest mjeseci.Ili još bolje "fast food" paket sa brzom hranom Najjači strip svih vremena.
Trotters is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 16:58   #1094
Quote:
Trotters kaže: Pogledaj post
Najjači strip svih vremena.
Strip koji je mnogima obilježio djetinstvo, a eto, i dan danas izlazi

Pročitao:

LUX 148: Dvojica Talaca (od 58 str.)
LUX 149: Ljudožderi iz Green Spota
LUX 150: Massai Killer
LUX 151: Gospodar Zmija (do 50 str.)

Dobra mi i ova priča bila, ali osjeti se da je ovdje stalo to "zlatno doba", možda ponajviše sa nešto drugačijim crtežom (Segna). Moram priznati da sam se dosta začudio kad sam vidio onu scenu Zagora sa zmijama, nekako mi to bilo dosta nerealno da je uspio to preživjeti. Taj dio mi malo bio prenapuhan. Inače, solidna priča, a isto tako spomenuo bi kad je onaj crnac/sluga rekao Zagoru da se znaju od prije, ja pomislio da Liberty Sam malo sam se zeznuo
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 17:50   #1095
Segna je baš koma crtač. Niti danas mi se ne dopada taj njegov način crtanja. A i dosadna epizoda. Te epizode isto samo preskočim.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 19:50   #1096
Mislim da je ovo Segni bio prvi rad na Zagoru, ne sjecam se da sam ga prije vidio u Zagoru, meni osobno nepoznat do ove epizode. Vjerojatno i ja ovo preskacem kad se budem vracao nekim epizodama, ali cu definitivno zapamtit tu scenu za zmijama. Ne sjecam se kad je Zagor bio u vecoj nevolji i dosta nemocan kao u toj situaciji kad su zmije navirale sa svih strana i nije bilo nikakvog izlaza..
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 21:29   #1097
Pozdrav decki,prvi put sam danas na ovoj temi pa bih vas pitao kad je pocela za vrijeme juge izlaziti zlatna serija?Ja i brat smo kupovali svaki broj negdje od 84 do 90,a mislim da nam je susjed bio dao i neke starije brojeve i to ne samo Zagora vec i sve ostale junake.Nazalost sve je završilo u vatri jednog dana kad smo se selili u novu kucu.Alex Pu jesi li ti iz Pule?
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 22:09   #1098
Pozdrav i tebi 68' je izasao prvi broj Zlatne serije, Tex je tada bio prvi. Mislim da sam procitao da je kostao tada svega 2 dinara.

Prvi Zagor u Zlatnoj seriji je izasao u broju 13: Nasilje u Darkvudu, a prvi u LMS-u 4: Blago crvene planine, ta 2 stripa su ujedno danas i najvrednija.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 23:46   #1099
E hvala na info,znaci koliko sam skužio Zagor nije išao 1,2,3 nego je prvi broj bio br13 ZS.Dali je i Kapetan Miki izlazio u toj seriji.Mi smo kupovali K.Mikija,K.Marka,Bleka,Tex Viler,Kit Telera,Zagora,
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 08:11   #1100
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
E hvala na info,znaci koliko sam skužio Zagor nije išao 1,2,3 nego je prvi broj bio br13 ZS.Dali je i Kapetan Miki izlazio u toj seriji.Mi smo kupovali K.Mikija,K.Marka,Bleka,Tex Viler,Kit Telera,Zagora,
Evo ti jedna stranica, sa desne strane su ti godine i samo klikneš te imaš cijeli popis kako su izlazili

Link: http://www.zagor.biz/index.php/zs-popis-epizoda
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.