Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2018., 13:23   #1861
Nije bitno što u mailu piše. Odi na eBay, klikni gore na svoje ime, account settings, addresses, view all postal addresses pa vidi što piše pod primary delivery address.
Usput, dosta sellera šalje na adresu s PayPala.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 18:00   #1862
Quote:
discoHR kaže: Pogledaj post
Nije bitno što u mailu piše. Odi na eBay, klikni gore na svoje ime, account settings, addresses, view all postal addresses pa vidi što piše pod primary delivery address.
Usput, dosta sellera šalje na adresu s PayPala.
Piše ta napotpuna, ne znam kako jer sam prije naručio i bila je dobra ali nisam od 12. mj. koristio ebay.

Umjesto ulice i kućnog broja piše opet grad. Na paypalu je sve ok. Kontaktirao sam sat vremena prodavače pa će valjda uzvratit mail. Ili nek promjene adresu ako se može ili neka ponište pa ću opet naručit.. valjda sat vremena nije kasno za poništit narudžbu
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 13:28   #1863
odlučila sam kupiti slušalice za mob preko ebaya jer su mi jeftinije nego preko GearBesta.
Cijena je 40$ i stižu iz Kine.

1. Kakvo je vaše iskustvo s carinom u Splitu?
2. Ako moram platiti carinu i ostalih davanja koliko je to % iznosa?

Hvala na odgovorima.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:43   #1864
25% PDV + 50-60kn troškova carinjenja. Sveukupno oko $60.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 20:14   #1865
Bidao sam na jedan item na ebayu, zasad je na vrlo niskoj cijeni. Ako zavrsi aukcija i ostane na toj cijeni, jeli se prodavatelj obvezuje prodat po toj cijeni ili moze odustat bez penala?

Nisam dosad nikad bidao, sam kupovao instant.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 03:26   #1866
A gle nitko ga ne moze prisilit da on to tebi stvarno i posalje, ali ako odustane od tog ebay mu gleda negativno na to.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 08:53   #1867
Ukoliko je seller postavio reserve price pa ti piše "reserve not met" onda nećeš dobit po toj cijeni. U svim ostalim slučajevima ćeš dobit item za iznos koji si bidao, bez obzira koliki je, osim ako seller ne cancelira listing ali to mu ne prolazi bez penala.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 01:54   #1868
Traži me promjenu passworda, već me 2. put upozorilo u par dana, što to znači?
Mislim znam što znači, ali je li to uobičajena praksa nakon nekog vremena sigurnosti radi ili je zbilja netko pokušao ući u moj acc? Je li se još nekome to dogodilo ovih dana?
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 02:16   #1869
Pa sta pise u emailu zasto to traze? Jesi siguran da je to pravi email od ebaya? S kojeg je tocno maila to poslano?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 02:22   #1870
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Pa sta pise u emailu zasto to traze? Jesi siguran da je to pravi email od ebaya? S kojeg je tocno maila to poslano?
[email protected]

---
To help protect your account from unauthorized use, we’ve reset your eBay password and secret questions. We do this when we believe that your eBay password and username or email address have been obtained without your permission. Currently, eBay doesn’t have any knowledge about how this information may have happened. There are a number of ways to obtain this information. For example, someone may send emails claiming to be from a company that you do business with and then coerce you to reveal your personal information. Visiting harmful web pages that install malware on your computer can also put your personal information at risk.

We recommend taking the following steps to help keep your account secure:

1. Install or update anti-virus/anti-malware software on all devices that you use to access your eBay account and remove anything that the software finds. As a best practice, you should run scans regularly and ensure that your software is up to date.

2. Change your password on your personal email and any tools (e.g., item listing or bidding) that are linked to your eBay account.

3. Update your secret questions.

4. Verify that your contact information and other stored information is correct on your eBay account.

5. Change your eBay password and make it unique to eBay to avoid sharing of passwords on other accounts you maintain.
---

E sad.. ne zvuči kao fejk, ali nije mi se ovo još dogodilo do sada, možda jednom pred par godina, ali više nisam sigurna.. avast redovito provjerava i stolno i laptop, zato sam i došla provjeriti ovdje je li još netko dobio ovakav email ovih dana
Ne znam što bi moglo biti posrijedi, zašto bih uopće bila ''meta'' ikome, kad rijetko naručujem i to ne baš neke iznose
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 03:13   #1871
Promijeni lozinku,pa si mirna. Hoće se dogoditi ako si se u zadnje vrijeme prijavljivala na ebay sa različitih ( udaljenih ) lokacija. Tipa ako si bila negdje van Hrvatske. Isto tako, vjerujem kako je netko pokušavao puno puta napraviti login,ali neuspješno. Izmijeni lozinku, pa bi trebalo biti ok.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 03:36   #1872
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
Promijeni lozinku,pa si mirna. Hoće se dogoditi ako si se u zadnje vrijeme prijavljivala na ebay sa različitih ( udaljenih ) lokacija. Tipa ako si bila negdje van Hrvatske. Isto tako, vjerujem kako je netko pokušavao puno puta napraviti login,ali neuspješno. Izmijeni lozinku, pa bi trebalo biti ok.
Izmijenila sam i stavila dodatnu zaštitu da primim kod na mobitel kod svakog logina jer vidim da to nisam imala prije.
U recently viewed vidim 2 itema, koje ja sigurno nisam pretraživala, osim ako nisam nešto slučajno kliknula, nisam barem mjesec dana pa i više bila na ebayu, zadnja mi je aktivnost bila povratna informacija za primljenu stvar
E sad, jel to nešto slučajno uletilo kod surfanja, a kako sam ulogirana jer acc koristim na 3 uređaja, moguće je da je i netko od mojih, a čak mi je palo na pamet, s obzirom da često čistim pretraživače i sve ostalo s AV/ccleanerom.. da nije možda kod brisanja svih aktivnosti s mozille uz pomoć NeroTuneItUp, pobrisalo i cookies ili nešto vezano uz ebay.. obično kad uz pomoć tog alata sve očistim, moram se ponovno logirati na sve, a u zadnja 2 tjedna sam u 2 navrata s time sve čistila, s tim da sam nakon 2. čišćenja nakon dugo vremena ponovno išla na ebay pa moguće da je povezano s time jer sam ovih dana dobila taj mail.. sad mi je tek to palo na pamet, pretpostavljam da je moguće da je i do toga?!
Ne znam ni je li mi zapravo potreban taj tool, ali kad sam tražila Nero, ponudilo mi je i dodatne alate trial verzije, a ovo mogu koristiti i nakon isteka pa sam ga ostavila
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 14:25   #1873
Pozdrav. Naručujem rabljenu gaming opremu iz Engleske (ebay) 60 funti plus poštarina oko 20 funti (jedan item, 3kg težina). Nije novo pa nema računa. Jel plaćam PDV na to?
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 16:33   #1874
Ne, Engleska je još uvijek u EU...
darko 150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 10:20   #1875
Je li netko zna kakvi su dodatni troškovi za BiH korisnike. Znam da ima naknada od 3.50 km za pregledavanje pošiljke, ima li još nešto osim toga?

Povisili su s 50 km na 300 km limit koji se ne carini pa sam planirao kupiti par stvari.

Ovaj, još nešto da pitam, ako je nešto free shipping je li bez obzira što košta, na primjer, 1$ toliko će me stvarno koštati ili kada dođe u zemlju moram platiti da mi netko to dostavi do kućne adrese ili je dostava do kućne adrese uračunata?
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 21:21   #1876
Pozdrav
Naručio sam preko ebay- a modni artikl iz Kanade, obzirom da vrijednost prelazi 20 eura ista je išla na carinu odnosno carinski postupak. Danas su mi iz carine poslali čestitku odnosno rješenje u kojoj sumnjaju da prekršeno pravo intelektualnog vlasništva odnosno da artikl nije orginal te će isti uništiti na teret državnog proračuna. Postoji li ikakva šansa za povrat novca od prodavatelja.
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 03:24   #1877
Pa nije ti prodavac kriv sta ti narucujes fejk robu postom kad se to kod nas ne smije.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 11:27   #1878
nešto bi uzeo na ebay, ali prvi puta nešto što je kao iz USA, pa kada idem na plaćanje ono uz cijenu proizvoda i shipping javlja se neka dodatna stavka kao neki porez ---> Import charges...hm...jeli to normalno?
ili?
da li to znači da onda ne plaćam carinu tu kod nas ili? jer piše--->
Import charges
No additional import charges at delivery

uglavnom sam kupovao iz kine i eu pa nikada nije bila ta stavka porez...
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:59   #1879
Normalno je. Točno to što si boldao, platiš sve odmah, oni obave sve oko uvoza i nemaš dodatnih nameta. Ta mogućnost postoji samo kod itema koji se šalju preko GSP-a (Global Shipping Program). Dobiš i tracking, oni odabiru kurirsku službu (UPS, GLS, DPD, FedEx itd), obično uzmu one koji im ispadnu jeftiniji. Često kupujem preko GSP-a ali iz UK, nikad nikavih problema ali spori su. Znaju čekat par tjedana i onda dan-dva prije isteka roka pošalju paket prema HR. Uglavnom stiže na vrijeme jer ove dostavne službe dostave paket u roku 24-48h.
Iz USA mi većina toga stiže FedEx-om, oni također obave uvoz u Francuskoj i stigne do mene za dan-dva od trenutka slanja, bez dodatnih nameta.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:25   #1880
ok, super. hvala na odg.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.