Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 16:39   #181
Talking

dobro ti imaš volje (ako radiš "drywall" na "piecework"),kad dođeš kući pa večeraš , pokušavati naučiti ove u Hrvatskoj kako se radi "drywall".
Inače ja sam se vratio iz Canade prije tri godine,Mississauga,a "tejpo"sam 20 godina.
sinjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:49   #182
Quote:
sinjal kaže:
Dakle ako vam pucaju spojevi knaufa sa zidovima ili kosi spojevi razlog je nestručno napravljen posao.Ako pretpostavimo da su svi profili i ploče propisno instalirane te da ne dolazi do pucanja zbog nekog srukturnog pomaka čitavog objekta,onda je razlog korištenje mrežice i akrilika.Propisno završavanje knauf,rigips ili drywaall spojeva je a)Napuniti ih sa brzovezućom masom,b)staviti papirnu traku na spojeve sa materijalom za završavanje ,c)navući 2 ili više ruku sa istim materijalom koa pod b),d)sve propisno ošmirglati.
Spojevi knauf ploča sa drugim pločama pod raznim kutovima od 0-180 završavaju se isto kaoi ravni spojevi s tim da se može izostaviti faza a), osim ako je spoj preširok.
U ovo što sam rekao ne trebate sumnjati ,naime 20 godina bavio sam se "gletanjem",tj. završnim radovima knaufa u Canadi.
Dakle ako vam pucaju spojevi knaufa sa zidovima ili kosi spojevi razlog je nestručno napravljen posao. Ma,e! Odakle ti obraz tako nekog ispljuvat na osnovu ničega. Ako je gips struktura ovješena na drvene grede uvijek postoji mogućnost pucanja. Drvo drukčije reagira na toplinu i vlažnost od primjerice zida. Različita rastezanja i naprezanja materijala imaju za uzrok milimetarske pomake cijele gips strukture. Ako su pomaci veći od maksimalne elastičnosti spoja dolazi do pucanja. I tu ti nikakva mrežica neće pomoći. Akrili ili poliuretani imaju veću elastičnost i mogu izdržati veće pomake. Međutim kad se ofarbaju sve pada u vodu jer sama farba nije toliko elastična. Ponekad ti u životu ključnu ulogu ima jebena sreća. Ili je imaš ili je nemaš.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 17:02   #183
Talking

Ko što sam ja rekao ako ne dođe do nekog strukturnog naprezanja ( pri čemu sam mislio upravo na drvene konsrukcije kako se radi u Canadi , što ima granicu tolerancije ali poslije par godina tu itamo nešto i popusti) treba se koristiti PAPIRNA TRAKA,nikako mrežica ,pročitaj ponovo.
sinjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 17:34   #184
Quote:
sinjal kaže:
Ko što sam ja rekao ako ne dođe do nekog strukturnog naprezanja ( pri čemu sam mislio upravo na drvene konsrukcije kako se radi u Canadi , što ima granicu tolerancije ali poslije par godina tu itamo nešto i popusti) treba se koristiti PAPIRNA TRAKA,nikako mrežica ,pročitaj ponovo.
U redu. Papirnata traka. No evo stvarne situacije. Spušteni plafoni prvenstveno zbog zvučne izolacije. Po naputku spojevi gipsa i zida nesmiju se dodirivati te se zapunjavaju nekim od elastičnih brtvila. Akril ili poliuretan. Ako u ovom slučaju staviš papirnatu traku i sve pregletaš spojio si gips i zid i omogućio zvuku da što lakše pralazi s jedne plohe na drugu. Upravo si sjebo cijelu poantu priče, širenje zvuka.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 17:49   #185
Talking

Dobro.Ovdje govorimo o dvije stvari .Rubovi knauuf ploča koji ne smiju dirati zidove zbog zvučne izolacije završavaju se sa tzv,"plaster stop" profililima kiji se tretiraju kao završeni rubovi i na njih se ne stavlja nikakva masa.Ovih profila ima metalnih ,aliminijskih ,plastičnih itd. Ako ih treba šarafiti to se radi sa gornje nevidljive strane.Kontakt se ostavlj bez ičega ili se puni silikon ili nekom sličnom masom.Dakle jedno je riješavanje izgleda "slijepih "(bez kontakta) rubova knauf ploče,a drugo je rješavanj prijenosa zvuka, topline ,vlage itd.
sinjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 01:27   #186
Quote:
sinjal kaže:
dobro ti imaš volje (ako radiš "drywall" na "piecework"),kad dođeš kući pa večeraš , pokušavati naučiti ove u Hrvatskoj kako se radi "drywall".
Inače ja sam se vratio iz Canade prije tri godine,Mississauga,a "tejpo"sam 20 godina.
Pozdrav tebi tejperu hehe. Vidim da ljudi vole komplicirati pa vjerujem da bi im kakav savjet dobro dosao.

Bavis li se doma istim poslom? Kamo si se vratio? Hajde navrati na podorum Dijaspora pa malo podijeli svoja iskustva s nama koji jos uvijek grizemo tudjinu.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 03:06   #187
Quote:
VladT kaže:
Ma,e! Odakle ti obraz tako nekog ispljuvat na osnovu ničega.
Coece, slusaj kad ti majstor govori. Jedna njegova recenica vrijedi vise nego svi vasi postovi.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:22   #188
Quote:
VladT kaže:
Ako je gips struktura ovješena na drvene grede uvijek postoji mogućnost pucanja. Drvo drukčije reagira na toplinu i vlažnost od primjerice zida. Različita rastezanja i naprezanja materijala imaju za uzrok milimetarske pomake cijele gips strukture. Ako su pomaci veći od maksimalne elastičnosti spoja dolazi do pucanja. I tu ti nikakva mrežica neće pomoći. Akrili ili poliuretani imaju veću elastičnost i mogu izdržati veće pomake. Međutim kad se ofarbaju sve pada u vodu jer sama farba nije toliko elastična. Ponekad ti u životu ključnu ulogu ima jebena sreća. Ili je imaš ili je nemaš.
slazem se, mi smo sebi radili sav knauf na drvenu konstrukciju,stavili smo akril, poanta je ako se dobro sjecam da se taj akril mora pustit 24 h na miru,sa nicim ne mocit ga te onda je jos na to stavljena mrezica od onih staklenih vlakana, onak prozirno malo djeluje, da li vi to zovete papirnatom trakom,mislim da je rola bila 25 kn?
uglavnom hocu reci, sa takvim postupkom nije doslo do pucanja spojeva...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:28   #189
Quote:
chani kaže:
slazem se, mi smo sebi radili sav knauf na drvenu konstrukciju,stavili smo akril, poanta je ako se dobro sjecam da se taj akril mora pustit 24 h na miru,sa nicim ne mocit ga te onda je jos na to stavljena mrezica od onih staklenih vlakana, onak prozirno malo djeluje, da li vi to zovete papirnatom trakom,mislim da je rola bila 25 kn?
uglavnom hocu reci, sa takvim postupkom nije doslo do pucanja spojeva...
Faktor sreće. Netko je ima, netko je nema.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:40   #190
ali to ne mora ništa značiti.......što još spojevi nisu napukli....još stignu....nekad ulogu igra i vrijeme,još stignu...spucati....

meni je sve držalo cca 1,5g...sve ok....i onda...došli cestari raditi cestu....
došli s valjcima ravnati podlogu, od silne vibracije cijela kuća mi se tresla, od stakla na prozorima pa nadalje.........

i naravno pogađate.....neki spojevi su spucali, napomena...samo neki...neki se još čist dobro drže.......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:50   #191
a kaj sad radite takvu traumu oko spucalih spojeva, kaj je tolki problem to pokrpat-zaravnat, presmirglat i prekrecit?
moji su prezivili i potres

ne znam da li na taj faktor srece utjece i glet masa koristena na spojevima,
jer ima ih hrpa na trzistu sa raznolikim cijenama i mogucnostima ?

btw ta pikava malo prozirna traka je koristena samo na spojevima sa plafonom, dok na drugim spojevima je koristena ona normalna mrezica za knauf
plus ona metalna sina za prave kutove oko prozora...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 07:57   #192
Pregradni zidovi od Knaufa ili Siporeksa?

Zidam u potkrovlju i došli su na red pregradni zidovi. Kaj bi mi preporučili: knauf (sa izolacijom) ili siporeks?
ludagljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 08:58   #193
knauf
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 09:15   #194
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
knauf
Knauf ako želiš elegantno i brzo radit, ali siporeks u sakom slučaju ako misliš imat kakva veće opterečenja na zidovima, sigurno je ipak sigurno.
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 09:25   #195
Quote:
Mali Plavi kaže: Pogledaj post
Knauf ako želiš elegantno i brzo radit, ali siporeks u sakom slučaju ako misliš imat kakva veće opterečenja na zidovima, sigurno je ipak sigurno.
ja nemam pregradne zidove od knaufa, ali moram ti reć da ovaj argument sa većim opterećenjima ne stoji....imam knauf sa unutarnje strane vanjskih zidova i na njega je obješen radijator (ustvari više komada) koji nema doticaja s podom i koji pun ima sigurno više od 100kg...bez ikakvih problema....teško da će čovjek trebati nešto teže od toga objesiti na zid...

pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 09:56   #196
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
ja nemam pregradne zidove od knaufa, ali moram ti reć da ovaj argument sa većim opterećenjima ne stoji....imam knauf sa unutarnje strane vanjskih zidova i na njega je obješen radijator (ustvari više komada) koji nema doticaja s podom i koji pun ima sigurno više od 100kg...bez ikakvih problema....teško da će čovjek trebati nešto teže od toga objesiti na zid...

pozdrav
Slažem se, može se, no ja neman povjerenja u knauf,osobno kad sam radio sve san sa siporeksom,knauf sam jedino za stropne obloge koristio.A meni je bitna nosivost, pošto iman pozamašnu kolekciju ulja na staklu, koja su ipak teža nešto malo i imaju masivnije okvire, pa mi je nosivist tu na prvom mjestu.
Može i knauf dosta toga podnjet, al osobno mi je siporex draži.
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 10:09   #197
Quote:
Mali Plavi kaže: Pogledaj post
Slažem se, može se, no ja neman povjerenja u knauf,osobno kad sam radio sve san sa siporeksom,knauf sam jedino za stropne obloge koristio.A meni je bitna nosivost, pošto iman pozamašnu kolekciju ulja na staklu, koja su ipak teža nešto malo i imaju masivnije okvire, pa mi je nosivist tu na prvom mjestu.
Može i knauf dosta toga podnjet, al osobno mi je siporex draži.
Neke stvari ulaze u domenu osobnog ukusa....meni se recimo taj siporeks totalno ne sviđa kao materijal....čisto moje razmišljanje nevezano uz neke prednosti i mane tog proizvoda....
Isto tako niti knauf mi se ne sviđa ništa posebno, ali to je bilo nužno zlo kod mene....

pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 11:51   #198
knauf i spojevi sa gredama u potkrovlju

Postavljali bi knauf (sam svoj majstor) u potkrovlju pos strop, odnosno da se grede i dalje vide. Zanima me kako napraviti spoj knaufa i greda da bude kvalitetno izveden? Drugo, da li je pametnije postavljati ploce na profile ili na drvene stafle (ili to nema nikakve veze)?
ILB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 11:55   #199
Quote:
ILB kaže: Pogledaj post
Postavljali bi knauf (sam svoj majstor) u potkrovlju pos strop, odnosno da se grede i dalje vide. Zanima me kako napraviti spoj knaufa i greda da bude kvalitetno izveden? Drugo, da li je pametnije postavljati ploce na profile ili na drvene stafle (ili to nema nikakve veze)?
Na spoj stavi drvenu lajsnu. Vizualno i tehnički prihvatljivo.
Koristi čelične profile. Drvo radi pa može povući vijak i napraviti rupu na knaufu.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:52   #200
Kod siporeksa treba posebno izvoditi spojeve sa običnom ciglom. To znači da ne možeš direktno spojiti ciglu i siporeks. Moraš posebno u siporeksu izrezati utore koje napuniš sa mortom pa onda približiš cigli i spojiš. Ostalo se zapuni sa pur pjenom. Ako se tako ne napravi postoji mogučnost pucanja siporeksa.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.