Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2005., 13:22   #1
Ispucale kapilare na licu

ima li netko problem ispucalih kapilara na licu i čime to sanira????
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 22:32   #2
najbolje ti se raspitati u ljekarni, postoji jako dobra kozmetika kapilaria koje riješava takve probleme. a nisu jedini, izbor je velik
viola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 22:43   #3
I ja sam tu

sa istim problemom. Kapilaria mi nije pomogla jer je naprosto jezivo masna, ne znam zašto se povezuju ta dva problema - kapilare+suha koža jer kod mene to nije slučaj - mješovita koža i kapilare, ali i po nogama, na žalost
Sanirati se može jedino operacijom, nešto laserom ili sl. ne može se ukloniti kremama, ev. ojačati stijenke kapilara da manje pucaju, ja sam koristila Collistar, al više ne, ne vidim da mi je išta bolje. Jedino što mi pomaže je da ih prikrijem toniranom kremicom i to radim svakog jutra, nakon hidratantne dnevne kreme.
Ako netko ima bolju metodu, voljela bih čuti.
Marija_1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 23:28   #4
Zbogom ispucale kapilare

Krema koju predlažemo temelji se na blagotvornom djelovanju nevena, sprečava pojavu i uklanja postojeće ispucale kapilare.

Sastojci:

3 šake nevenova cvijeta
20 dag biljne masti (može i obične svinjske, ali neslane)
10 dag voska
10 dag goveđeg loja

Uputa za pripremu:

1. Sve sastojke stavite u 1 vatrostalnu staklenku, zatvorite i kuhajte 8 sati u loncu punom vode na najmanjoj vatri.

2. Nakon kuhanja, ostavite neka odstoji preko noći.

3. Drugi dan pustite da voda kratko zakuha pa kuhajte još 20 minuta na tihoj vatri. Ostavite neka odstoji preko noći pa postupak ponovite i treći dan.

4. Nakon 3 dana pripreme, sastojke iz stakleneke procijedite preko gaze. U smjesu dodajte 1 žlicu meda i 20 g apotekarskog vazelina (ne iz tube).

5. Sve zajedno pomiješajte i stavite u kutijice. Čuvajte na hladnom mjestu.

(skinuto sa iskona)
__________________
Love makes the world go round.
NEPHELE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 01:49   #5
A ako krema ne pomogne, trk na laser. Vrlo brzo, bezbolno i nije skupo.

Ja sam kod dermatologa brusila oziljak s laserom pa me je tip pitao hocu li da mi makne i raspucalu kapliaru s nosa (godine i godine alkohola ) pa rekoh, ajde!

Funkcionishe.
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 08:48   #6
nephele, zgodna je kremica, ali nakaon sveg ovog kuhanja mislim da od nevenove djelotvornosti nece biti nista... a i osim meda, nije stavljen nikakav konzervans, a svinjska mast i govedji loj nije nesto sto bih stavljalana lice nakon sto je par dana nezasticeno stajalo van frizidera

probja IPL, uspjesno rjesava kapilare i na licu i nogama
tepsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 10:00   #7
Quote:
tepsija kaže:
nephele, zgodna je kremica, ali nakaon sveg ovog kuhanja mislim da od nevenove djelotvornosti nece biti nista... a i osim meda, nije stavljen nikakav konzervans, a svinjska mast i govedji loj nije nesto sto bih stavljalana lice nakon sto je par dana nezasticeno stajalo van frizidera

probja IPL, uspjesno rjesava kapilare i na licu i nogama
nisam ti ja bas upucena u vezi tih problema. slučajno sam vidjela taj članak na iskonu pa sam mislila, možda pomogne!
__________________
Love makes the world go round.
NEPHELE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 13:48   #8
Evo danas je o tome bio prilog na TV.Jedino se mogu odstraniti laserom ,tretman kosta 400eur .To je nasljedno,kirurg je rekao da ti kapilari nisu ispucali kao sto to vecina misli nego prosireni i zbog toga vidljivi.
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 14:54   #9
kaj znači da nek skupim 400 EURIĆA i pod laser.....
.moš mislit.....
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:12   #10
400 crnih euricha???????!!!!!


ja sam brushenje oziljka + tu malu kapilaru platila sve skupa 100 ili mrvu vishe (prije 2 godine) u privatnoj ordinaciji u centru praga - bash me ljuti kad se raspale s cijenama kao da ce im pod laser usetati sam michael jackson.
valjda s tri tretmana hoce otplatiti kompletan leasing, grrrr
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:13   #11
ma kaj je pretjerano, pretjerano je, niš od lasera, malo pudera i to je to...
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:22   #12
Uh,samo da dodam -to je cijena tretmana u njemackoj.Mozda je kod nas jeftinije
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:30   #13
jebate patak......a ko zna kliko je kod nas..

kaj de facto niko nema iskustva s timP?????????????
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:31   #14
jebate patak......a ko zna kliko je kod nas..

kaj de facto niko nema iskustva s tim?????????????
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:44   #15
Ako je u njemchiji, ondak ajde-de.
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:37   #16
Kapliare na licu

Pozdrav svima!

Na licu imam vec nekoliko godina jedan mali kapilar, zapravo izgleda kao mala paukova mreza. Ne vidi se puno, ali u zadnje vrijeme se prosirio, tj. jedna zilica se rasirila na nekoliko milimetara. Zanima me ako mi netko moze preporucit neki dobar dermatoloski centar gdje laserom to uklanjaju. Otprilike me zanima cijena i koliko je to ucinkovito.
Hvala unaprijed na odgovoru!
P e t r a is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 10:20   #17
opatija dr. Žgaljardić
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 00:25   #18
Quote:
nola kaže: Pogledaj post
opatija dr. Žgaljardić
hvala ti na odgovoru, vec sam izgubila svaku nadu nisam precizirala da mi treba na podrucju Zagreba...
P e t r a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:45   #19
meni je dermatologica preporučila kremu od Avene ali mi je užasno mastila lice pa sam odustala Možda bi pomogla nekome sa suhom kožom
ancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 13:55   #20
kapilare, ožiljci, bore, prištići

već duže vrijeme imam problema s tenom, iako sam oduvijek imala čisto i besprijekorno lice.

naime, koža mi je uvijek bila suha pa je sklona borama. imam ih na čelu i to dosta vidljive (a imam 25 godina) i oko očiju.

osim toga, pojavili su mi se sitni potkožni prištići na čelu koje se zadnjih mjeseci poprilično masti (to mašćenje dovodim u vezu s mašćenjem vlasišta, ne znam ima li kakve veze). za to koristim clean&clear, koji je uvijek spašavao stvar ako se pojavio koji iznenadni prištić, ali ovaj put ništa!

i zadnja stvar koja me muči je ožiljak od kapilare. točno ispod oka. crvenkast je, i koliko sam do sad shvatila, povećava se! prvo je bila mala točkica a sad je već promjera bar 3mm! kako to ukloniti?

inače nikad nisam baš pretjerano vodila brigu o koži lica jer je oduvijek sve bilo ok, dnevna i noćna krema i to je to!
al sad ne znam što bih...imate li kakve savjete?

inače, kad očistim lice kod kozmetičarke /bila jednom/ ten mi je opet savršen, ali opet se sve vrati na staro kroz mjesec dana!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.