Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2007., 10:22   #41
mislim da ipak ne moras skidat zarucnicki na dan vjencanja, stavis ga na lijevu ruku, a burmu na desnu...
mary_avy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:23   #42
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
opet ja zbunjena
ne nosi se zaručnički prsten na desnoj ruci ?????
Vec smo negdje konstatirali da to zavisi od kraja do kraja. Kod mene je obicaj (Slavonija) da se zarucnicki nosi na lijevoj ruci pa ga i ja tako nosim. A vjencani se stavlja na desnu. Tako su meni objasnile kuma (udana), krstena kuma (udana) i svecenik. A neki ce ti reci da nije tako. Sve zavisi. Kao i stavljanje vjencanog prstena na zarucnicki. Meni se to ne svida i necu imat tako, a nekome je opet to lijepo pa ce stavit.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:24   #43
Quote:
mary_avy kaže: Pogledaj post
mislim da ipak ne moras skidat zarucnicki na dan vjencanja, stavis ga na lijevu ruku, a burmu na desnu...
Ma ne moras ako ne zelis! Naravno!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:25   #44
ja vam svoj samo mogu slikati...jer je rađen po ideji mog dragog...
ja ga nosim na lijevoj...a na lijevoj ću nositi i vjenčani...(zaručnički će imati kratak premještaj na desnu, samo za dan vjenčanja)...
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:25   #45
btw. da rijesim dilemu, do vjencanja prsten se nosi na lijevoj ruci, bilo da se radi o burmi ili o prstenu. Kada se izrekne sudbonosno DA onda burma ide na desnu ruku, a ukoliko je dragi bio romantican i zarucio te s prstenom, njega ne diras, nego on ostaje na lijevoj ruci (sto ne znaci da nije romanticno samo s burmom... HEHE)
nadam se da ste me skuzili....
mary_avy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:26   #46
Quote:
mary_avy kaže: Pogledaj post
btw. da rijesim dilemu, do vjencanja prsten se nosi na lijevoj ruci, bilo da se radi o burmi ili o prstenu. Kada se izrekne sudbonosno DA onda burma ide na desnu ruku, a ukoliko je dragi bio romantican i zarucio te s prstenom, njega ne diras, nego on ostaje na lijevoj ruci (sto ne znaci da nije romanticno samo s burmom... HEHE)
nadam se da ste me skuzili....
Da, tako je. Kod mene barem.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:27   #47
i da, ja nisam ni zarucena ni udana, ali sam informirana... ja se ne planiram udat...
mary_avy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:28   #48
ma nije bilo ljepšeg trenutka nego kad je kleknuo i pitao!!!!!! i stavio mi prsten koji je SAM birao, tražio, odlučio se za njega...
vječano prstenje smo zajedno kupili i upotrijebili naravno
niti ja nisam skidala zaručnički na vjenčanju, predragocjen mi je...
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:28   #49
Quote:
mary_avy kaže: Pogledaj post
i da, ja nisam ni zarucena ni udana, ali sam informirana... ja se ne planiram udat...
Nikad ili samo ne jos?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:42   #50
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
opet ja zbunjena
ne nosi se zaručnički prsten na desnoj ruci ?????
Ja nosim na desnoj.. a lijevu sam ostavila slobodnu za vjenčani I da i ja sam informirana pa ga zato i nosim na desnoj .. Nego to je toliko puta već prožvakana tema ovdje bila, tako da nema smisla opet počinjat ispočetka.. Nek svatko nosi tamo gdje hoće.. pa i na malom nožnom prstu ako je nekome to pravo mjesto za takav prsten
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:48   #51
E samo da pitam vas cure koje nosite na desnoj zarucnicki a na lijevu cete vjencani. Znam da na obredu vjencanja svecenik kaze da si pruzite desne ruke (kao simbol zajednistva....) i da se zato prstenje stavlja na desnu ruku. Pa me to zanima!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:51   #52
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
E samo da pitam vas cure koje nosite na desnoj zarucnicki a na lijevu cete vjencani. Znam da na obredu vjencanja svecenik kaze da si pruzite desne ruke (kao simbol zajednistva....) i da se zato prstenje stavlja na desnu ruku. Pa me to zanima!
ma to je prije bilo. nama je na vjenčanju rekao da stavimo na ruku za koju smo kupovali prsten... valjda sad svako ima svoju interpretaciju...
najvažnije je da taj prsten ima značenje koje treba imati... sve ostalo je nebitno
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:55   #53
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
E samo da pitam vas cure koje nosite na desnoj zarucnicki a na lijevu cete vjencani. Znam da na obredu vjencanja svecenik kaze da si pruzite desne ruke (kao simbol zajednistva....) i da se zato prstenje stavlja na desnu ruku. Pa me to zanima!
I ovo je prožvakano Kaže pružite desnu ruku kad se stavljaju ruke na križ.. a prsteni idu na lijevu vjenčani.. mada i tu ima drugačijih običaja.. UltraVioletina obitelj nosi na desnoj vjenčani..
A kod mene svećenik kaže pružite ruku jedno drugome (pa ti biraj koja ti je zgodnija)
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:57   #54
nigdje nije propisano na koju ruku se stavlja prsten. na kriz se stavlja desna ruka a prstenje na koju hocete.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 11:08   #55
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
E samo da pitam vas cure koje nosite na desnoj zarucnicki a na lijevu cete vjencani. Znam da na obredu vjencanja svecenik kaze da si pruzite desne ruke (kao simbol zajednistva....) i da se zato prstenje stavlja na desnu ruku. Pa me to zanima!
Kaže pružite desnu ruku jedno drugome ali u tom trenutku se ne stavlja prstenje to ide poslije i ide na lijevu ruku...još uvijek se jako dobro sjećam obreda premda sam bila pod šokom !!!Barem je to tako radio svečenik u našem slučaju....
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 11:14   #56
sad sam off topic
sad sam provjerila u firmi
svi vjenčani imaju prsten na lijevoj ruci osim jednog koji nosi na desnoj i on je slavonac!!!
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 11:23   #57
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
sad sam off topic
sad sam provjerila u firmi
svi vjenčani imaju prsten na lijevoj ruci osim jednog koji nosi na desnoj i on je slavonac!!!
He, he jesam vam rekla!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 12:20   #58
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
mala .. moj zaručnički prsten je iz Zlatarne Celje
ja sam također dobila zaručnički, iz celja
Sličan je tvom samo mi se čini malo veći "kamenčić", ali ne mogu ga pronaći na stranici od celja.
Enivej, prsten mi se uostalom sviđa i bez obzira na simboliku, a pogotovo kad se sjetim simbolike. Ali, božemoj, svako ima svoj ukus i stav u vezi toga.
Iskreno, nisam čula da je itko od ljudi koje znam uzeo samo vere tj burme, bez zaručničkog ?
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 13:50   #59
Moj zarucnicki uopce nije klasican zarucnicki jer ja nisam htjela takav, birali smo ga zajedno i nije bio preskup. Od bijelog je zlata sa jednim vecim cirkonom i 15 malenih. Nosim ga na lijevoj ruci, na srednjem prstu (zato jer mi je postao malo prevelik, tj. izgubila sam nesto kila, jeeej ). Nije bitno gdje stoji i koliko kosta, bitno je sto predstavlja, a predstavlja puno.

I, da, sestricna mog Buduceg je Slavonka i ona isto ima vjencani na desnoj ruci. Ja se, Zagorka, tome nisam mogla nacuditi. Kod nas vjencani ide na lijevu ruku - tradicija ili nesto trece, ne znam....
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:04   #60
Ja sam zaručnički dobila prije jedno godinu dana. Dragi me je iznenadio prstenom kakav sam jednom vidjela u gradu i rekla da bi takav prsten bio idealan zaručnički. Nosim ga na lijevoj ruci. Vjenčani pojma nemam na kojoj ruci ću nositi jer svatko koga pitam kaže drugačije. Moja mama (slavonka) nosi na desnoj, moja kolegica na lijevoj. Mislim da ću pitati svećenika u crkvi u kojoj se udajem, pa šta on kaže to će biti
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.