Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 09:54   #1
Lude, lude ideje ili kako napraviti drugačiju svadbu

Ja si već duže vrijeme razmišljam, kako napraviti drugačiju svadbu. Ne želim da ljudi odu sa svadbe i kažu: "Ah, svadba ko svadba". Želim nešto drugačije.
Od tradicije smo za sad odlučili imati bacanje buketa i podvezice. vrlo rado bi i to imala na neki moderniji, drugačiji način, al koji?!
Barjak, himna, kupovanje mlade, ples sa mladom, bacanje jabuke preko kuće... sve to zvuči ok i dobar način zabave i smijeha, al na mojoj svadbi neće ići.
Zato drage moje, ako imate neke lude ideje, drugačije ideje, molim vas stavite ih ovdje. Sve je dobro došlo.
Može biti neki tradicionalni običaj, al da je izveden na drugačiji način.

Eto otvorila sam novi topic i nadam se da će imati odaziva.

svima
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:57   #2
potpuno se slažem s tobom. želim da ljudi upamte svadbu, a nećemo imati kupovinu mlade, pa čak ni skidanje podvezice (bacanje da, skidanje ne )
wedding je imala super ideje, ono s bušenjem balona je super!
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:00   #3
Mi smo recimo bacali umjesto podvezice šlape, pregaču i pelinkovac
Nismo imali pravi svadbeni bend, vec rockere tak da se čagalo non stop, i na kraju smo mi otpjevali U3 u duetu, i Tonku....
tortu smo samo razrezali i šopali se međusobno - nije bilo umoči dublje itd spika....to mi je užas

Mozda isfurat neko natjecanje u plesu? Ili pjevanju? kao neke karaoke?

Ovisi da li ce biti starijih ljudi....Moras znati da ce starci biti razocarani...unaprijed, osim ako nisu otkaceni kao i ti.

E da i mi smo se vozili Mustangom cabriom iz 70tih, i nismo imali gore aranžmane...već je auto sam po sebi mrak!
glupo mi je bilo bacat lovu na cvijeće...
idem na gablec aj bok
__________________
Osjećaj razumom, razmišljaj osjećajem!
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:04   #4
Eto, bas mi drago da si se sjetila ovako dobrog topica - jer ista stvar i mene muci. Naime, ove godine se udajemo nas tri blize frendice - sasvim slucajno! I jos nekoliko parova sa strane. I malo se toga bojim. Da ce bas i za moju - koja je, btw, zadnja na redu - reci, ah bila je to jos jedna u nizu i, hvala Bogu, gotovo je za ovu godinu.
ALI! Ja vjerujem da cemo sve 3 imati prekrasna na svoj nacin posebna vjencanja. A tako ces imati i ti
Nemam bas nekih specijalno ludih ideja - ja se pouzdajem u samu prirodu nas dvoje i nadam da ce to biti dovoljno da nam vjencanje bude posebno - tamburasi u srcu i u slobodno vrijeme (mada su i druge dvije frendice tamburasice)
Ah, eto, nisam pomogla, al sam se kind-of-izjadala
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:06   #5
Kako sam ja otvorila topic mislim da bi bilo lijepo da i ja stavim neki primjer. Pa evo nešto vrlo neobično i slatko što mi je palo na pamet...

Kako ni dragi ni ja ne pijemo. To su vrlo rijetke situacije, a oboje obožavamo slatko, odlučili smo prvo i ono najvažnije nazdravljanje što ide čini mi se, poslije juhe za vrijeme svih onih govora imati ne sa pićem, već će svaki gost dobiti male kolačiće kojima će nam nazdraviti i zaželiti sreću u budućem životu.

Evo primjer kolačića...
http://img140.imageshack.us/my.php?image=kolacicpi1.jpg
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:20   #6
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
potpuno se slažem s tobom. želim da ljudi upamte svadbu, a nećemo imati kupovinu mlade, pa čak ni skidanje podvezice (bacanje da, skidanje ne )
wedding je imala super ideje, ono s bušenjem balona je super!
Drago mi je da ti se svidjelo
To je bila moja ideja jer mi je glupo ono zavlacenje pod haljinu a ovako smo se nasmijali do suza ( 100 baloncica a u jednom od njih podvezica i svi skupa sa konfetama u velikom balonu koji je trebao explodirat ali ej zastekao patent pa ga je svirac busio )
Bilo je bacanje buketa ..... a kasnije su decko koji je uhvatio pozivnicu morao zaprosit svoju curu a isto tako i decko od cure koja je uhvatila buket ( to je bila spontana ideja od muzike).

Darove smo imali klasicne ijako je puno ljudi donjelo poklone dome a neki na ulasku u salu i to mi se svidjelo jer se nije potrosilo puno vremena na onu ceremoniju ..... i na kraju se dragi zahvalio svima na darovima kratkim govorom ( ovo nismo isto planirali nego ga je jedan svirac uhvatio na blef )

Nije bilo presvlacenja, nije bilo sopanja tortom nego smo se dragi i ja natjecali ciji ce kum brze popapat tortu (ja hranila svoju kumu a on svog kuma) i ja sam naravno pomagala svojoj kumi u papanju ali smo ipak izgubile
Torta nije imala prskalice (one mi samo uniste tortu) nego smo imali reflektore koji su pratili tortu na ulasku u salu pa tako i nas mladence.

Doma kod mene nije bilo lazne mlade, nije bilo odugovlacenja a ni kupovine jer to nisam zeljela i sve je proteklo lezerno ( nije bilo ni muzike, zbog brata) ....prije odlaska u crkvu tatin jako dobar prijatelj odrzao je lijep govor i zdravicu.

eto mozda nekom pomognem ovim kako je iblo kod mene
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:25   #7
kod mene nije bilo bacanja buketa nego sam pred svima održala malo govor zahvale sestri i poklonila joj buket...bend je nakon toga spontano zasvirao...slatka mala ........ kako se seka zove...i to je bilo tako emotivno...kad sam joj dala buket zagrlile smo se i bilo je suza i svi su pljeskali...

nije bilo dolazka doma nego smo se svi našli pred crkvom....pred jutro su nam došli cigani...još uvijek među frendovima kruži snimka napravljena mobitelom mene kako plešem na stolu sa litrom crnog u ruci...torta je prošla bez ikakvih ceremonija, prskalice su bile neplanirane...i poslje rezanja je išla kratka zdravica i to je bilo fora...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:36   #8
Cigani!! bravo to je prava stvar za pravi dernek.... ali posto milica i njezin buduci ne piju bas, mislim da to i nema bas smisla.

Kolacic je ok...ali nis posebno...pojedes ga i bok...zaboravis da je ikad postojao.
Moras biti prirodno otkacen npr kao jaaaaaaa da bi mogao biti spontan, smijesan, zabavan, ili debilan.
Mene totalno nije bilo frka, niti strah, niti panika, niš me nije pralo....osim osječaja sreće koji još uvijek traje.....ahhhhhh

Dakle....ili smisli oriđiđi feštu, ili nemoj puno mijenjati, jer ces popusit...u smislu da ces imati vise nezadovoljnih nego zadovoljnih gostiju.
To je moj savjet!
__________________
Osjećaj razumom, razmišljaj osjećajem!
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:38   #9
E ja ću što se tiče podvezice baš namjerno reči dragom da se zavuče i nek se malo duže zadrži ispod suknje Nisam sramežljiva, a i nek se gosti malo zapitaju kaj on radi tak dugo tamo... e a ja ću se samo zagonetno smješkati A nema šta biti vulgarno jer se u biti ništa ni ne vidi... a naravno da neće ništa za istač ni raditi (mada pošto me cure razuvjeravaju da postoji PBN... mogli bi šalim se naravno)
A mislim da ću ja osobno održati par govora tijekom večeri.. u biti mi ćemo onako dati neke "važne" informacije gostima tijekom večeri... ništa specijalno, ali nastojat ćemo izmamit njihove emocije
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:38   #10
Ja sam bila u prvom mjesecu na totalno neformalnoj ali jako veseloj svadbi...
Vjenčanje je bilo na otvorenom , pored bazena...poslije smo se prebacili u dvoranu...svirao je DJ , bio je švedski stol....mladenka nije imala klasičan buket nego nešto poput narukvice od ljubičastih orhideja koje su visile od ruke pa do poda....nije bilo bacanja buketa, podvezice i slično a kad su išli rezati tortu dvoje plesača im je vani uz bazen koji je bio osvjetljen sa svijećama napravili performans sa maskama i vatrom (skroz spaljeni)....nije bilo ni zahvalnica sa slikom nego smo sutradan ujutro nakon doručka i kave dobili zahvalnice koji su se sastajale od figurica pajcekića i m&m bombončića...uglavnom ostat će mi u sjećanju kao skroz spaljena i drukčija svadba....
SanZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:39   #11
Imala sam ideju da svadba bude na Ugljanu kod nas, u selu uz more, uz gradele i roštilj, obleka casual, brdo ljudi, vjenčanje na brodu od prijatelja Svemira, kumovi, mladenci i velečasni...dolazak u selo Sušice, gdje nas čeka već opuštena i vesela ekipa, malo klape, malo gitare, malo udaraljki i spontanih trenutaka...noćno kupanje, i doček zore na plaži.

Međutim najveći problem je vrijeme! Nikad ne znaš kad će počet bura, kiša, ili šta ti ja znam, a još je veći problem, ak počne nevera, kuda skloniti 100 ljudi.

Dakle otpalo nam je to....

ali mislim da bi 10 godina braka mogla tako proslaviti...sa najbližima
__________________
Osjećaj razumom, razmišljaj osjećajem!
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:47   #12
Quote:
milica123 kaže: Pogledaj post
Kako sam ja otvorila topic mislim da bi bilo lijepo da i ja stavim neki primjer. Pa evo nešto vrlo neobično i slatko što mi je palo na pamet...

Kako ni dragi ni ja ne pijemo. To su vrlo rijetke situacije, a oboje obožavamo slatko, odlučili smo prvo i ono najvažnije nazdravljanje što ide čini mi se, poslije juhe za vrijeme svih onih govora imati ne sa pićem, već će svaki gost dobiti male kolačiće kojima će nam nazdraviti i zaželiti sreću u budućem životu.

Evo primjer kolačića...
http://img140.imageshack.us/my.php?image=kolacicpi1.jpg
Super ideja, evo dragi i ja isto ne pijemo, pa cemo im reci da nam u case za sampanjac natoce sok od jabuke, podvezica ce se samo bacati, ne i skidati... bas sam rekla tipu iz benda prekjucer da ne zelim da ujutro ljudi na odlasku misle, ovo smo vec vidjeli, ovakvu svadbu...

Ako smislim sto, javim, a ako ne, cekat cu vase ideje
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:35   #13
Evo i našeg primjera....
Za početak, dragi će se s dečkima i tamburašima naći u Piranhi na Jarunu i od tamo idu po mene...nema prošnje mlade, niti kupovanja mlade, već će dragi i kum morati pjevati da me dobiju ....vjenčanje je na Jarunu na terasi Piranhe(kako ja volim reči - U BIRTIJI), kuma će imati trbuh do zuba - 2 tjedna do poroda će joj tada biti - molim Boga da ne završimo u rodilištu ...e da, ne kitimo svatove sa kiticama, jer ne želim da moja rodbina krene sa plaćanjem kitica (jer je to kod nas običaj)...ono što su nam ljudi namijenili dati dat će u koverti i to je to....bacat ću buket (mada ne znam kome, jer sam jedna od zadnjihkoja se udaje), a za podvezicu ćemo vidjeti-eventualno taj balon u kojem je podvezica...tortu ćemo rezati, ali bez ikakvih govorancija - umoči, izmoči i te gluposti...nema molitve za juhu..jednostavno neka ljudi uživaju, bez da ih "tlačimo" s nekakvim procedurama....e da, oko 3 dolaze cigani, a na početku moje cure s trbušnog pleasa imaju iznenađenje za nas
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:37   #14
Naša svadba će biti drugačija jer će imati temu. Ne baš u svim segmentima jer je to nemoguće, ali pozivnice, jelovnici, konfeti, ukrasi i dr će biti na temu. Baš razrađujem detalje sa frendovima.
A ostalo će biti klasično - torta, podvezice, igre i sve ostalo.
S tim da je to meni zabavno i ne osjećam se obaveznom radit nešto što ne želim, tipa, er... ne znam ni što bi to bilo
(jedva čekam bacat buket. više nikad neću biti s druge strane )

Jedino, pozivanje cjelokupne rodbine i onih koji su tebe pozvali pa sad ti iz obaveze moraš pozvat njih je nešto što smo sasjekli u korijenu jer bi nas inače bilo 500.
Smanjili smo na 100 .
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:40   #15
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
kuma će imati trbuh do zuba - 2 tjedna do poroda će joj tada biti - molim Boga da ne završimo u rodilištu
Malo sam offtopic, ali i moja kuma će imati trbuh do zuba, no nadam se samo da neće ranije rađat, jer bi tad trebala biti u 7mj trudnoće... već ju sad zezam da će biti malo prase oink oink...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:15   #16
Trebala bi organizirati ples sa jednom stolicom manje pa kad stane muzika netko ispada ... to sam vidjela i uvijek puste mladu da pobjedi.
I još mi je dobar ples u parovima, ali naranča na čelu pa čija padne ispada ... ali i tu puste mladence da pobjede, ali ti se probaj dogovoriti sa gostima.
Ja sam čak razmišljala i o maloj lutriji ... djeveruše bi šetale od stola do stola i nosile lutriju, ljudi bi izvlačili i dobilo bi možda samo 15-tak ljudi ali je zabavno ono iščekivanje odmotavanja papirića ... a nagrade paaaa možda boca pića, mali buketić cvijeća samo smisli nešto da podijeliš na muške i ženske.
Mi ćemo imati balon eksploziju kod prvog plesa.
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:18   #17
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Trebala bi organizirati ples sa jednom stolicom manje pa kad stane muzika netko ispada ... to sam vidjela i uvijek puste mladu da pobjedi. a muške i ženske.
ovo svabi rade na vjencanjima.. a kod njih je velika svadba vec kad ima 30tak ljudi, onda to moze biti smjesno.. ali sta mislis da ja to sa svojim 300 napravim to je ok za manja vjencanja e da igra se ovdje zove "putovanje u jeruzalem" zasto? - nemam pojma
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:20   #18
i ja bi željela nešto posebno , drugačije i neviđeno.
Ipak mislim da zdravucu s šampanjrm ne može ništa zamjeniti, nije da sam cugerica , ni mi ne pijemo al niš mi neće biti ako malo popijem šampanjca.
Mi bi sve u nekom ležernijem tonu, fina klopica na švedskom stolu, druženje oko stola i ples. Spontano!!
Lolita je mislim imala više buketića povezanih zajedno pa kad je bacala svaka je cura uhvatila po jedan. To mi je bilo baš slatko, nažalost nije mi ostalo puno neudatih frendica...
Za tortu bi najviše voljela da svako dobije jednu mini torticu , da ne moramo rezati
Što se tiče animatora koji pričaju neke glupe viceve i pokušavaju zainteresirati ljude to mi je bezveze, nek svira muzika!!!!
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 14:06   #19
ova mi se tema baš sviđa......ja isto planiram neke originalne zahvate,ali nisam još sve razradila do kraja.Znam da će svadba biti tematska.Pošto je slavlje u dvorcu,sve će biti u tom stilu.Pozivnice,tekst,zahvalnice,torta,crkva obavezno mora biti stara.....Već samim tekstom u pozivnicama dati ćemo do znanja ljudima da to neće biti uobičajena svadba.Nećemo imati jastučić za prstenje,već koferčić.Razmišljala sam da se svi obućemo bar malo u nekom dvorskom stilu(ali to je možda ipak previše tražiti od ljudi).Iako bi stvarno bila fora.Ma možda i bi da nije ljeto.Buket ću pokloniti kumi.Za podvezicu još nisam smislila.Govor ću održati ja.Prvi ples neće biti valcer,nego neka super pjesma na koju ćemo najvjerojatnije smisliti neku lakšu koreografiju.Moram još puno toga smisliti.A sigurna sam da ćete mi vi puno pomoći sa svojim ludim idejama.
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 14:10   #20
Tako mi je drago da sam pogodila temu i da ste se sve odazvale sa super idejama. Samo tako nastavite, sa svime što vam padne na pamet. Na ovoj temi nema pogrešnoga.
Mi ćemo također imati malu tombolu/lutriju, ali bit će samo par nagrada možda četiri. Nećemo ništa dijelit. Dvije će biti ples sa mladom i ples sa mladoženjom, a ostale ćemo već putem smisliti, pa vam javim. Bit će super ako neki muški izvuče ples sa mojim dragim, tu ću se drapati od smijeha.
Također, mi se jako sviđa ideja podvezica u balonu. Bila sam malo skeptična kad je wedding to obzanila da će imati, al kad bolje promislim, nije loše, drugačije je i vjerujem da to neće očekivati.
Nego, wedding jel to poslije netko počisti?
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.