Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2007., 15:22   #41
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
pasiflora se griješ na drva? ponesem susjedovu refužo kad grem u zg. dobrih je kalorija i imaćes toplo par dana a ja cjelu godinu bez metenja i smeća koje mi radi.
Ovo je svetogrđe!! Čuj, ja ih obožavam, kod mene je užasna klima i baš te njene karakteristike mi se sviđaju. Mislim da je bolje šišati stare grane jer ako režeš maldice nećeš imati cvijeće.
Probaj plodove, samo pazi da su zreli, jer su nezreli otrovni! Sadrže CIJANID. Propadne nakon 5. g što se tiče voća, nakon toga ne rodi puno, ali ako se redovito reže mislim da nema problema.
Imaš caeruleu? ja ih imam puno, ali ako imaš neku drugu bila bih jako zahvalna za reznice
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 15:24   #42
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
passiflora imas neku biljku krune viska? bas mi se svidja i volio bih je imati u vrtu?
Imam, ako dolaziš u Zagreb, možeš dobiti jednu malu.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 15:38   #43
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
Ove godine nije bilo jake bure pa cjelo vrijeme baca nove mladice. Krajem 3 bi trebala procvjetat i držat cvjet do 11 mjeseca. kako nevodim računa o samoj pasiflori tako da nisam u toku koliko je raširena i dali je ima u sjevernom primorju.
Hajde mi javi kad procvate da odem na Brač svoju vidjet
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 17:10   #44
passilfora danas sam u zagrebu al ozbiljno hehe i sutra do popodne negdje, u kupineckom, nadam se da si blizu?
u grad neznam da li cemo ici jer smo kratki s vremenom
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 17:45   #45
nemam pojma gdje je to, jedino ako možeš u centru
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 00:49   #46
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Hajde mi javi kad procvate da odem na Brač svoju vidjet
obična je neznam već kako se zovu ne obraćam pozornost na pasiflore. volim kričave boje i biljke koje mogu kontrolirat. ma ako nastavi ovakvo vrijeme brzo ćeš na "Broč".
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 15:19   #47
Ima i crvenih passiflora, ja njima stremim
Daj javi, ako se sjetiš, kad procvatu. Pozdrav!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 16:28   #48
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Ima i crvenih passiflora, ja njima stremim
Daj javi, ako se sjetiš, kad procvatu. Pozdrav!
ima al jednako neupadljive s par metara s nezamjećuje cvjet. nekako se ne ističu. ma javim ako ja sam kampanjac kako me kad volja listam forum.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 20:22   #49
Hvala, samo otprilile da znam kad i pakiram kofere!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:09   #50
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Ima i crvenih passiflora, ja njima stremim
Daj javi, ako se sjetiš, kad procvatu. Pozdrav!
Obožavam crvene passiflore
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:12   #51
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
i ja danas poklanjam lukovice amarilisa a teta će da joj dosta jedna da će je isjeć na komade pa ce dobit 10-ak sadnca. to iz neke kuharice savjet ? pasiflora na mljeko il kapaula amarilisa na gulaš.
Ne, to sam pročitala u jednoj knjizi. Pisalo je da brže nikne sjeme i da biljka bolje raste ako se sjemenka 24 h prije sadnje namoči u mlijeku. Ne znam, možda su to babske priče ali tako sam pročitala
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:28   #52
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Ne, to sam pročitala u jednoj knjizi. Pisalo je da brže nikne sjeme i da biljka bolje raste ako se sjemenka 24 h prije sadnje namoči u mlijeku. Ne znam, možda su to babske priče ali tako sam pročitala
lela nisam htio biti zal ovdje morskog psa za omekšati meso prije gradela stavljaju noć u mljeko,nego kažem da ima stvari koje mi ne prolaze logikom
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:43   #53
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Obožavam crvene passiflore
Imaš ih?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:56   #54
a jel mi može koja vrsta osim careule rasti na balkonu u zg?ja sam mislila da su uvjeti malo prekontinentalni....rado bih čula drukčije jel stvarno ima zanimljivih vrsta...zapalila sam se bila za crvenu neke godine u baumaxu ali bila je 150,00
Tapirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 12:04   #55
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
lela nisam htio biti zal ovdje morskog psa za omekšati meso prije gradela stavljaju noć u mljeko,nego kažem da ima stvari koje mi ne prolaze logikom
Nema ni meni to namakanje u mlijeku neke logike ali eto tako sam pročitala. Možda ne bi bilo loše jednom to ispitati
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 19:14   #56
Quote:
Tapirka kaže: Pogledaj post
a jel mi može koja vrsta osim careule rasti na balkonu u zg?ja sam mislila da su uvjeti malo prekontinentalni....rado bih čula drukčije jel stvarno ima zanimljivih vrsta...zapalila sam se bila za crvenu neke godine u baumaxu ali bila je 150,00
Jedino ako misliš unositi unutra preko zime ili ako ti je balkon dosta zaštićen i zamotaš ju preko zime i posadiš u veću teglu da se ne smrzne. Koja te zanima? Možda bi edulis mogla. Crvena, ovisi o tome ne koju misliš.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 19:19   #57
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Nema ni meni to namakanje u mlijeku neke logike ali eto tako sam pročitala. Možda ne bi bilo loše jednom to ispitati
Postoje svakakve teorije o tome što se s njima mora raditi da niknu, ako nisu direktno iz svježeg voća. Nisam probala, namakanje u kupovnom soku od passiflore, da moraju sjemenke biti probavljene od nekih konkretnih životinja (majmuna) namakati u nekim kiselinama, griju se pa hlade u frižideru... Meni je sveki put uspjelo kad sam sijala iz svježeg voća, a kod nekih vrsta navodno ni to ne ide baš lako.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 22:56   #58
P.caerulea je također jestivih plodova, ali nemaju baš neki okus.Pedulis jede se kad plod dobije ljubičastu boju i kad se lagano smežura.Ja sam na smetlištu prošle godine našao par pasiflora, od toga jedna nije caerulea, pa ako želiš passiflora, mogu ti ju razmnožiti jer se super oporavila.inače se pasiflora najlakše razmnožava zelenim reznicama.granćčica se samo otrgne, ne reže se i stavi u vodu.Passiflora ne spada u porodicu marakuja, nego se plod passiflore zove marakuja.Passiflora spada u Passifloraceae
viridarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:53   #59
imam na poslu balkončić na jugo/zapadu-tu imamo već par godina caerulea u teglama,na zimu ih spremamo nutra i fino im ide....nisam ni mislila nabavljet druge iz razloga što sam mislila da nebi uspjela,ali sam voljna probati ako misliš da bi išlo...
Tapirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 19:09   #60
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
kako nevodim računa o samoj pasiflori tako da nisam u toku koliko je raširena i dali je ima u sjevernom primorju.
Ima je koliko ti srce želi. Raste i samoniklo uz kakvu ogradu ili zidić.
Ja ju imam u vrtu , ima funkciju obrastanja ružne ograde. Nisam ju kupila već samo odrezala par grana i zabila u zemlju. Sve su se uhvatile i za nepunu godinu obrasle cijelu ogradu.
Slažem se da mada su cvjetovi sami po sebi vrlo lijepi da se izgube u moru lisne mase, no meni sasvim lijepo ispunjava funkciju.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.