Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2004., 15:18   #1
Gorski Kotar

Lijepo mi je vidjeti kada netko ovako lijepo i sustavno razvija turizam u jednom od najsiromašnijih dijelova Hrvatske: http://www.tz-delnice.hr

Prirodne ljepote su iznimne: http://www.gorskikotar.hr/prirodne-ljepote.htm
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 16:17   #2
Često sam tamo i uopće se ne slažem da je to jedan od najsiromašnijh krajeva Hrvatske. Zapravo je u prosjeku čak iznad, kao uostalom i cijela Primorsko-goranska županija.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 10:12   #3
Thumbs down

a i ne razvija se turizma, stranice nisu vec tri godine promjenjene. A turizam se bazira na ustajalom ulju...
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 22:48   #4
Quote:
gogolino kaže:
a i ne razvija se turizma, stranice nisu vec tri godine promjenjene. A turizam se bazira na ustajalom ulju...
Otprilike tako Nazalost, turizam GK je u vecini slucajeva tipican hrvatski oliti balkanski turizam, ponudi sto manje za sto vise novca, sto cesce prevari gosta nebili iz toga izvukao korist itd.

Inace, GK nije uopce siromasan kraj, dapace ima jako puno za ponuditi, pokazati i sl. Mozda je i bolje da se tamo ne razvija turizam, barem ne previse. Ionako je previse to sto turizam sustavno unistava obalu... A i mi sami
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 00:30   #5
Posjetite web stranice Gorskog kotara i uvjerite se u ljepotu ovog kraja.... www.gorskikotar.hr
Nije istina da web stranice turističkih zajednica nisu obnavljane (možda neke i nisu) ali web stranica TZ općine Ravna Gora redovito se mijenja i puni friškim podacima i slikama...
Provjerite: www.tz-ravnagora.hr

Posjetite nas!!!

 
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 08:39   #6
Ha! A Ravna gora je zapravo primjer neekološkog turizma, žderanja divljači i ustajalog ulja...
 
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 08:45   #7
Ej a 90% Vaše ponude se sastoji od devastacije pirode! Čovjeće još se sjećam reportaže na Tv-u u kojoj su bili podovi gorja a organizatori su objašnjavali kako se češljem beru Borovice. TO JE ZABRANJENO U RH. Isto tako pola ovih biljaka - a Vi zovete ekipu da ih bere SU ZAKONOM ZAŠTIĆENE. To nije turizam to je divljaštvo..
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 13:05   #8
Gorski Kotar

Jedan produzeni vikend u Gorskom Kotaru.Zanimaju me vasa iskustva,preporuke,savjeti: smjestaj,prirodne ljepote,manifestacije ...
Hvala,hvala,hvala na svim informacijama
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 15:36   #9
Zanemari gradove i manifestacije i samo šeći po šumama. To je najljepše. A i pronaći ćeš nevjerojatne, prekrasne pejzaže koje ti nitko ne može apriori preporučiti. Negdje se najedi svježih borovnica, ima masu vrhova brda prekrivenih njima, a trebale bi skoro dozrijedi, pa razgledaj cvijeće i leptire na nekoj livadi... Ukratko, ne planiraj, lutaj i istražuj.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 17:35   #10
otiđi na bijele stijene

ja kad san išla onda nam se potrevilo da je bija pljusak koji je traja cili dan.... pa smo 5 uri bili na kiši...mokri totalno.... i onda išli pješke do hotelskog naselja na bjelolasici.... a bile stine nismo vidli

meni se sviđaju sabljaci.... onako baš mi je lipo za prošetat....
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 19:12   #11
definitivno Fužine i njihovo omladinsko jezero (nisam sigurna dal se baš tako zove). ondak u Fužinama kreneš lijevo (iz pravca Zagreba) na staru cestu za Novi Vinodolski i za oko 11 km dolaziš u pravu malu šumsku oazu sa obiteljskim restoranom/pl. kućom zvanom Vagabund u kojem se jedu svakojake maštarije iz divljine spremljene na fantastične načine. zdrava klopa i hrana koju još niste kušali! naravno, ponuda je boja u cik ljeta kada ima hrpa šumskih plodova.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 09:32   #12
Re: Gorski Kotar

Quote:
Lucky kaže:
Jedan produzeni vikend u Gorskom Kotaru.Zanimaju me vasa iskustva,preporuke,savjeti: smjestaj,prirodne ljepote,manifestacije ...
Hvala,hvala,hvala na svim informacijama
> Smještaj u Lokvama - prvoklasan Apartmani Čehić (ponovno dobili nagradu za najbolje uređen apartman) - vrhunski smjestaj, kuca usred sume, u neposrednoj blizini Lokvarskog jezera (kupanje i suncanje).
> O Lokvama Lokve - setnje, bicikliranje, klopa, fotografiranje, branje ljekovitog bilja, jahanje...
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 14:00   #13
Kad smo vec kod Lokava, zanimljivo je iskombinirati dva dana pa posjetiti, uz jezero, i park-sumu Golubinjak (ulaz je sa stare ceste ili pjeske iz centra Lokava) u kojoj se moze napraviti piknit, igrati odbojku, nogomet, badminton i sl., mislim da ima i teniskih terena, a najljepse je uputiti se u turu oblaska markiranim stazama i posjetiti Kraljicu Sume i spilje (staza nije teska, a treba par sati za kruznu turu).

Na tocno suprotnoj strani, nalazi se i preskrasna spilja Lokvarka koju svakako treba vidjeti.

I za kraj, svratiti do obliznje farme Lazac gdje se mogu pogledati razne domace zivotinje, a za nekih sitnih par kuna (5-10 mislim) se mogu jahati konji. Odlicno, pogotovo za klince.

Ako sve to stignete nagurati u recimo jedan dan, onda drugi dan predlazem posjet Zelenom Viru i Vrazjem prolazu, koji nisu puno udaljeni od Lokava (nalaze se kod Skrada).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 20:49   #14
Pokraj Vrbovskog posjeti Kamačnik. Predivan kutak goranske prirode.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 14:09   #15
U Gorskom Kotru...kuda, kamo

Ajde kako bi vi u jedno popodne napravili izlet po Gorskom, znači malo friškog zraka i prirode, dobra klopa itd...

Bio sam u Bitoraju na klopi i to mi je sigurna destinacija, osim ako netko ima bolju preporuku...đir oko Bajera...i onda?

Kamačnik bi htio vidjet, Vražji prolaz u Skradu, Bijele Stijene u Mrkoplju...

Dakle moglo bi se Starom cestom do Fužina, onda preko Skrada do Mrkoplja, i onda na autoput kod Tifona u Ravnoj Gori, prema Vrbovskom, i tamo na Kamačnik...ili suprotno, od Kamačnika do Fužina...

Kako doć do kanjona Kamačnik, pretpostavljam da se u Vrbovskom siđe sa autoputa i onda gdje?

Zanimljive točke molim, hvala
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 15:38   #16
Ako ides na jedan dan i ako ekipa nije planinarski raspolozena, vec biste samo laganu setnju+klopu predlazem da Bijele (i Samarske) stijene zaboravite. Potrosit cete previse vremena za voznju makadamom (barem 13 km od Tuka), a najljepsi dijelovi Bijelih i Samarskih zahtjevaju barem cijeli dan za obilazak (idealno je zapravo barem 3x po jedno 5-6h hodanja).

Ja bi predlozila recimo izlet u podrucje Lokava: obilazak park sume Golubinjak (setnja prekrasnom sumom s dobro markiranim i ne teskim putem... par sati treba izdvojiti za proci cijeli put). Zatim odmah prekoputa Golubinjaka mozete posjetiti spilju Lokvarku(najveca uredjena u Hrvatskoj ? ako se dobro sjecam). Nakon svega toga ako vam ostane vremena odvezite se do mini farme Lazac gdje mozete probati jahati konje za neke sitne novce (desetak kn). A klopat mozete u dijelu koji se zove Gorski raj.. tamo je restoran Eva (ako sam dobro zapamtila ime).

Ako bas hoces podrucje oko Fuzina, onda umjesto Bitoraja mozete na klopu u Voltu.. jednako dobro, ako mozda ne i bolje (atmosfera je definitivno bolja).

Ako idete do Zelenog Vira, ne bih preporucila klopu u ugostiteljskom objektu koji je smjesten bas na ulazu jer je grozna. Radje se zaletiti recimo do Ravne gore, pa u Bijelu Ruzu i obavezno probati palacinke s borovnicama!
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 00:40   #17
I mi bijasmo, obiteljski, jedne nedjelje u G.K. Prva postaja - Lukovdol (muzej IGK, šetnja u okolicu do jedne gotičke crkve, pa autom do Kupe), pak onda Vrbovsko i Kamačnik (do izvora) pak onda manastir Gomirje i Ogulin (šetnja, muzej, Đulin ponor) pak onda doma. Sve to pod pretpostavkom da te zanimaju i priroda, muzeji i spomenici.
Klek? Modruš?
mateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:47   #18
Fužine

da li je tko od vas bio tamo ?!
gdje ste spavali ?!
i kakva su općenito iskustva ?!

mene općenito jako privlače one biciklističko/pješačke staze (uz prekrasnu prirodu, čisti zrak i finu papicu, naravno)

unaprijed hvala

elizabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 08:53   #19
Fužine su ...ok.(iako sad neš tamo kopaju...novi viaduct?)
Osobno više volim Lokve + Golubinjak.(valjda zbog manje betona).Ako si cyclopath ili pješak manijak svidjeće ti se staza oko jezera označena kao POJ/BOJ.
Fina papica je stvar marketinga.Većina "famoznih" kada se pročuju,smanje porcije i dignu cijene.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:22   #20
Quote:
kefa kaže: Pogledaj post
Fužine su ...ok.(iako sad neš tamo kopaju...novi viaduct?)
Osobno više volim Lokve + Golubinjak.(valjda zbog manje betona).Ako si cyclopath ili pješak manijak svidjeće ti se staza oko jezera označena kao POJ/BOJ.
Fina papica je stvar marketinga.Većina "famoznih" kada se pročuju,smanje porcije i dignu cijene.


paa, papica je provjereno super (e sad, ja nisam baš i neko mjerilo za veličinu porcija jer su meni npr. i porcije u Studentskom centru bile malo too much)


a u principu, namjeravamo ići autom i u njega utrpati bicikle jer - upravo su te staze ono što nas jako zanima

samoooo, ne sviđa mi se ideja dati hrpu love za sobu kad u njoj mislimo samo prespavati

drži me ideja otići tamo na blef pa potražiti smještaj na licu mjesta u nekoj od kuća uz put (koliko se sjećam, uvijek uz cestu ima natpisa da se nešto iznajmljuje)


elizabeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.