Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 23:49   #1
Vjenčanje u Hercegovini

"Buduca sam Mostarska nevista,al ne znam puno o tome..tek za 20-etak dana idem dole birati salu i odrediti datum,a voljela bi da me malo uputite.. najbitnija mi je za sada sala u okolici Mostara ili u Mostaru, ne znam bas nista tamo,pa curke moje pomagajte...

...imate li kakvih lijepih uspomena sa vjencanja u Hercegovini?

Sale?
Hrana?
Obicaj?

Jedno pitanjce:
Jel bio ko u sali Restoran "Ruža" u Mostaru?

Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:00   #2
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
"Buduca sam Mostarska nevista,al ne znam puno o tome..tek za 20-etak dana idem dole birati salu i odrediti datum,a voljela bi da me malo uputite.. najbitnija mi je za sada sala u okolici Mostara ili u Mostaru, ne znam bas nista tamo,pa curke moje pomagajte...

...imate li kakvih lijepih uspomena sa vjencanja u Hercegovini?

Sale?
Hrana?
Obicaj?

Jedno pitanjce:
Jel bio ko u sali Restoran "Ruža" u Mostaru?

Sale: bivše prostorije socijalističke omladine
Hrana: koga čega- janjetine s ražnja..s kim s čim- s kapulicom mladom..komu čemu- meni...
Običaj: zna se skupit puno para..

Eto..
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:04   #3
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Sale: bivše prostorije socijalističke omladine
Hrana: koga čega- janjetine s ražnja..s kim s čim- s kapulicom mladom..komu čemu- meni...
Običaj: zna se skupit puno para..

Eto..
Hehe, javi se na PP da ti posaljem pozivnicu za janjetinu mnjami!!!
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:07   #4
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Hehe, javi se na PP da ti posaljem pozivnicu za janjetinu mnjami!!!
E jeb'ga sad..znači ne smeta janjetina..

ček da smislim nešto bolje da te odgovorim od udaje za mostarca...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:12   #5
Hehe,šta fali Mostarcu!? he he! ...."Dobar si jarane al si težak")
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:14   #6
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Hehe,šta fali Mostarcu!? he he! ...."Dobar si jarane al si težak")
Ne da im fali nego imaju i previše..

jesi ti jaranica ili jaranka...bosanka znači..pa to mi reci...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:17   #7
hehe, jašta sam
A jesi ti iz Mostara?
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:19   #8
Oćete vi ćetat? Mislim, možete jedino ako ćete se međusobno ženit. A ako ne...
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:26   #9
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:59   #10
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.
Cula sam za tu jabuku koja se baca, moram sad na atletsku vjezbat bacanje kugle da budem spremna
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 01:02   #11
http://mall.queen.it/softstudio/img/sposa2.jpg

Buket..mmmmmmmmmmm...

Zadnje uređivanje Magg : 12.03.2007. at 09:55. Reason: slika glomazna
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 08:51   #12
Obicaji u Hercegovini su svugdje razliciti. Mi smo izbacili recimo jabuku i kupovanje mlade. Vjencanice imas u ona 2 trgovacka centra u Mostaru. Meni u sali sama sastavljas, dakle sve po tvojoj volji. Znam da ima i onaj Hotel Ero i znam da ima Astorija (sala) u Capljini. Super sala. Ja sam haljinu recimo nasla u Sirokom ali vlasnica ima butik u Mostaru samo ne znam di tocno, zove se La Perla. Sve ostalo sam nasla tamo u gradu di se udajem.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 08:52   #13
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.

tocno
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 08:59   #14
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Buket..mmmmmmmmmmm...
Buket mi se sviđa , ali moram primjetiti ovo čudo oko glave...to mi je uvijek bilo odbojno. Grozno mi je vidjeti to ili one tokice na mladenkama.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:01   #15
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Cula sam za tu jabuku koja se baca, moram sad na atletsku vjezbat bacanje kugle da budem spremna
Da, nije se s time šaliti..po tome se procjenjuje jel' ce mlada biti dobra Čula sam i za neke utrke, muškarci trče, daje se lova..ispast će da je u Hercegovini riječ o atletskom mitingu, a ne vjenčanju
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:42   #16
Bila sam prošle god. na jednoj svadbi u Herceg. i bilo mi je jako lijepo, uglavnom svadba se ne razlikuje puno od zvadbi kod nas (Hrvatska) - sala je bila velika i prekrasna, lijepo uređena (aranžmani na stolovima, presvlake, balončići itd. i to je sve u sklopu cijene - niš se ne plaća naknadno), hrana je bila klasična (predjelo, juha, glavno jelo ...), jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

Sve skupa mi je bilo zanimljivo jer je nešto novo i drugačije.
btw u restoranu je bilo , svi su jako veseli, opušteni i plesalo se na sve od roka, popa, stranih stvari do narodne muzike
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:44   #17
U Hercegovini se sala za svadbu treba rezervirat godinu i pol prije
Pogotovo ako misliš ljeti
Bobo1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:07   #18
Quote:
breza76 kaže: Pogledaj post
Bila sam prošle god. na jednoj svadbi u Herceg. i bilo mi je jako lijepo, uglavnom svadba se ne razlikuje puno od zvadbi kod nas (Hrvatska) - sala je bila velika i prekrasna, lijepo uređena (aranžmani na stolovima, presvlake, balončići itd. i to je sve u sklopu cijene - niš se ne plaća naknadno), hrana je bila klasična (predjelo, juha, glavno jelo ...), jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

Sve skupa mi je bilo zanimljivo jer je nešto novo i drugačije.
btw u restoranu je bilo , svi su jako veseli, opušteni i plesalo se na sve od roka, popa, stranih stvari do narodne muzike

tako je i tamo gdje se ja udajem . Mi smo izbacili to vracanje iz crkve i bacanje jabuke, kupovanje mlade i tu utrku, jer ja nisam iz Herc. Jednostavnije je za mene i za moju rodbinu. Oni su kao ljudi jako veseli, sto je je . A u kojem si mjestu bila u Herc.?
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:14   #19
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
tako je i tamo gdje se ja udajem . Mi smo izbacili to vracanje iz crkve i bacanje jabuke, kupovanje mlade i tu utrku, jer ja nisam iz Herc. Jednostavnije je za mene i za moju rodbinu. Oni su kao ljudi jako veseli, sto je je . A u kojem si mjestu bila u Herc.?
Bila sam u Livnu. Ma sigurno će i tebi biti super, ljudi su zbilja ful jednostavni, neopterećeni i vrlo lako prihvaćaju nove ljude, samo se opusti i uživaj
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:22   #20
Quote:
Bobo1001 kaže: Pogledaj post
U Hercegovini se sala za svadbu treba rezervirat godinu i pol prije
Pogotovo ako misliš ljeti
Pa tako je već i kod nas
Samo što oni imaju svadbe cijeli tjedan (od poned. do nedjelje) i to im je normalno, nitko oko toga ne radi dramu, a kod nas kada predložiš da bi možda !!! imali svadbu u petak (moj slučaj) odmah je bilo: pa kako petak, pa mi radimo, pa joj ovo i ono, sve je odmah komplicirano
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.