Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 18:19   #1
Thumbs up Zanimljivo događanje za djecu? Obavijestite nas!

korisna i zanimljiva tema, prebačeno s podforuma Život u dvoje. bilo bi lijepo da kad doznate za neko zanimljivo dogadjanje ostavite post, obavijest ili iskustvo
putnica




Pozdrav svima!

Zanimaju me svi dobri savjeti o tome kako što ljepše provesti vrijeme s djecom preko tjedna, i naravno više vremena preko vikenda. Bilo bi zgodno i kad bi postojala neka web stranica ili nešto slično (možda može i ovdje, u okviru ove teme) gdje bi mogli ostavljati poruke jedni drugima o priredbama, izložbama, igraonicama i slično, tako da smo uvijek u toku i da znamo gdje bi bilo dobro odvesti klince.

Javite se, zanima me što mislite o toj ideji!

Zadnje uređivanje putnica : 29.03.2007. at 17:47.
juan maria birnbaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:02   #2
Pa je li moguće da ovo nikoga ne zanima? Svi imaju super isplanirano druženje s djecom, ili nitko nema ideja???
juan maria birnbaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:32   #3
Quote:
juan maria birnbaum kaže: Pogledaj post
Pa je li moguće da ovo nikoga ne zanima? Svi imaju super isplanirano druženje s djecom, ili nitko nema ideja???
Ovdje su ti ljudi iz cijele hrvatske i šire.... tako da konkretne preporuke, bez da si napisao o kojem je području riječ teško da će ti netko moći dati...
Moja klinka ima 3,5 godine, i uglavnom je kod mene, ali zbog ritma života (posla) preko tjedna me se stalno čini da nismo dovoljno zajedno, pa onda vikendima organiziram razne aktivnosti... npr. prošli vikend smo išle u zoološki u ZG (inače živimo u Splitu), ovaj vikend ako bude snijega ćemo otići na jedan dan na Plitvice...
uglavnom gledam da smo vikendima što više na otvorenom... u igraonice je vodim jedino kad je vrijeme jako loše, jer je i tako preko tjedna svaki dan u vrtiću i u igri s djecom... ili organiziram kući neke zajedničke tematske aktivnosti..npr. za božić smo radile čestitke, sada imamo u planu od kamenja raditi kutiju za bojice (kamenje smo skupljale zadnjih mjesec dana sa plaža)... i tako... najbitnije je da si kad si s klincima.. da im se posvetiš... da oni osjete da imaju tvoju potpunu pažnju... nekad im više znači sat vremena ako aktivno s njima slažeš legiće nego da ih odvedeš u kazalište gdje skoro ne progovorite...
ako je malo pomoglo drago mi je...

Sretno.. razgovaraj s njima.. vidi koji su im interesi ... i prema tome osmisli zajedničko vrijeme
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 08:02   #4
Slažem se sa sunčicom... Bitna je kvaliteta druženja, a ne kvantiteta izlazaka. Koliki su ti klinci? Izađite, da - ako su dečki igraj s njima nogomet, košarku, pričaj s njima o njihovim "problemima" - o curama o dečkima, ako su stariji... Pitaj ih, uvažavaj ih, voli ih. Ako su dečki u pitanju - imajte svoja "muška" druženja, to im može pogotovo faliti od oca koji nije prisutan svakodnevno...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:02   #5
Klinci su tako, i veliki i mali (7-10 godina). Mislio sam da bi bilo zanimljivo kad bi netko saznao za neku priredbu, zanimljivu predstavu ili tako nešto, pa to napisao ovdje da svi mogu pročitati i onda odlučiti hoće li voditi klince ili ne.

htio bih s vremena na vrijeme da malo napravimo nešto drugačije, malo da promijenimo rutinu. Naravno da možemo otići u kino ili kazalište, ali i to će im dosaditi. Zato tražim ideje za TU i TAMO otići nekud s njima. Većinu vremena budemo ili doma ili u kvartu (šetnje, igralište), ali ponekad idemo i okolo i za taj dio vremena tražim ideje. Pa ako je neka zgodna izložba, priredba, da javimo jedni drugima.

A bilo bi lijepo i kad bi mi neko rekao tipa "lijepo ti je otići s klincima u dvorac taj i taj", ili tako nešto, pa da mi se upali lampica

Zadnje uređivanje putnica : 20.11.2008. at 13:08.
juan maria birnbaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 17:32   #6
ja bila s djecom u trakoscanu prosli vikend-odusevili su se. dvorac je preuredjen, ima se sto vidjeti-od oklopa, oruzja, do spavaonica s premalim kreveticima (kako li su bili majusni ), ulaz je simbolican - 10 kn za djecu, 20 za odrasle.

kad vam dosadi, vani je jezero mozete setati ili voziti pedaline

mi smo gustali, jako

ako cete u sloveniju - u mokricama imaju mogucnost jahati.

zapravo je njima vazno osmisliti konstruktivno taj izlet, jer samo razgledavanje gradova im je dosadno, radije spohaj piceka, dekicu, pa negdje na livadu uz frizbi i badminton, a za to ne morate ni putovati dalje od jaruna
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 00:08   #7
Besplatne radionice crtanja za djecu od 14. do 16. 11.

Zdravo svima!

Evo informacija za roditelje malih kreativaca:

Festival Crtani Romani Šou ovaj vikend (14. do 16. 11.) organizira besplatnu školu stripa za školarce. Vodi ju Maja Duvnjak, simpaticna mlada osoba koja zna s djecom. Radionice se odrzavaju svaki dan (od petka do nedjelje) od 12 do 14 sati u prostorijama kluba SC. Prostorija se nalazi na prvom katu Studentskog centra u Zagrebu (s lijeve strane), a u produzetku je i kafic u kojem se roditelji mogu druziti ili odmoriti dok malci crtaju.

Ovo je idealna prilika da mlade clanove obitelji na zabavan i kreativan nacin upoznate s devetom umjetnosti, a kako su ove godine gosti festivala stari majstori hrvatskoga sripa koji su nas godinama uveseljavali stripovima o Lastanu, Durici i slicnim djecjim likovima zabave sigurno nece nedostajati.

Eto, nadam se da je informacija zanimljiva i da se vidimo na festivalu.

Vise o svemu: www.crs-festival.com
__________________
little trouble
cowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 01:14   #8
događanja za djecu

čini mi se da na ovom pdfu nema neke popularne teme na kojoj roditelji mogu obavještavati druge roditelje što se zanimljivo zbiva u hrvatskim gradovima vezano uz djecu.
mislila san da ne bi bilo na odmet imat jedan čisto informativni pregled organiziranih događanja za dječicu.

evo ja bi započela s 6. zagrebačkim festivalom prvih čija je ovogodišnja tema 'mediji i prava djeteta', a počinje danas.

tu je program, koji nudi dosta sadržaja za djecu (doduše, čini mi se ovako na prvi pogled malo stariju):

http://www.studio-artless.hr/?q=hr/node/23

eto, to je moj prilog za sad.

roditelji, pomagajte dalje!
novinik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 01:17   #9
Super tema!!!
Čim naletim na neko događanje javim.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 11:37   #10
Evo jedan odlican site!
http://www.klinfo.hr/
Hello_Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:48   #11
linkovi su dobra ideja, a bilo bi super kad bi netko par dana prije dogadjaja kojem ce prisustvovati ovdje nabacio informaciju.

vec smo imali pokusaj pokretanja takve teme, ali nam je potonula, moram ju iskopati.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:09   #12
Za one kojima Zagorje nije predaleko: dvorac u Gornjoj Stubici je krasan i zanimljiv klincima od 4-5 god. nadalje. Mislim da je i u Krapini, Hušnjakovo- nalazište pračovjeka zanimljivo, iako nam je blizu, još nismo uspjeli otići... ali namjeravamo...
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:19   #13
Djed Mraz

Da ne otvaram novu temu - zanima me gdje bi se u Zg moglo sresti Djeda Mraza?
(ne mislim na pravog ofkors )
Naime ja ne radim, kod muža u firmi toga nema, a htjela bi da mala to doživi.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:33   #14
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu - zanima me gdje bi se u Zg moglo sresti Djeda Mraza?
(ne mislim na pravog ofkors )
Naime ja ne radim, kod muža u firmi toga nema, a htjela bi da mala to doživi.
Bit će ih po trgovačkim centrima.Recimo kod nas će biti u Kauflandu i darivati će djecu poklončićima i moći će se slikati s njim.Ako dobivaš njihove letke možeš pročitati u koje vrijeme i kad.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 01:43   #15
sutra na trgu, ali istodobno s prosvjedom Djedica ce doci u sator
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 08:40   #16
Ovaj cijeli mjesec ima u CC1 program za klince. Biti ce i Djed Mraz, a moguce se i pribiljeziti kod patuljka susret sa njime. Na njihovim stranicama pise sto ce se dogadati taj vikend.

Vozi i vlakic Bubu sa Trga, svaki dan od 13.00-13.55. isto ima Djed Mraz koji dijeli poklone. Besplatna je voznja. Ima i onaj tramvaj koji isto vozi sa trga i u kojem Djed Mraz djeli poklone. Taj se placa 20 kn.
__________________
mama po zanimanju

Zadnje uređivanje putnica : 05.12.2008. at 11:03. Reason: DM izmjenjeno u Djed mraz
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 11:07   #17
http://www.net.hr/infocentar/page/20...4/0281006.html
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 11:07   #18
any odakle polazi vlakić? gdje kupit karte?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 11:10   #19
Pardonček, što je CC1?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:47   #20
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Pardonček, što je CC1?
Šoping centar
http://www.citycenterone.com/
disident is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.