Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 13:45   #81
ajde maleri, trazim ileglet u vecem pakiranju, di to ima za nabaviti?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:06   #82
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
daj mi reci kako u ovo doba godine stojiš sa poslom?
Evo ti moje priče,posao ko posao u Hrvatskoj je na margini društvene svjesti,ma šta da radiš,vratio sam se u Zagreb radi bolesti roditelja jer dalje nisu mogli sami,godinu dana ti soliram i pokrivam se,znanje imam,radit znam,ne bojim se nikakvoga posla pa i onih najgorih rujina koje postoje,i mogu garantirati za ono šta radim.Nisam standardni maler i to mi ide u korist,ponekad se razočaram pristupu ljudi,podcjenjivanjem i lošim namjerama.Ali vjerujem da je to manjina,pa se ne uzrujavam.Topla je zima bila pa je bilo više posla nego prošlu.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:24   #83
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
ajde maleri, trazim ileglet u vecem pakiranju, di to ima za nabaviti?
Ne radim s tim materijalom,pa ti nemrem pomoči,kažu moji da nije nešto,jer se slabije suši i mekan je.Netko valjda zna pa če ti napisati.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:32   #84
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Ne radim s tim materijalom,pa ti nemrem pomoči,kažu moji da nije nešto,jer se slabije suši i mekan je.Netko valjda zna pa če ti napisati.
zidovi bolje disu od njega
sa njim je lakse i brze raditi,ne susi tak brzo na zidu kao teranil pa se covjek ne izmuci dok ga zapegla,ne skora se u kanti tak brzo, i drugi dan mozes raditi sa njim, jos je bolji, sav nabubri
(nisam vec dugo naletila na njega, ali tak nesto mi je ostalo u sjecanju),
teranil je koma za smirglati nekako je grub, doduse extra teranil je gladji i daje "ljepsi popunjeniji" zid, iako je dosta tvrdji za posmirglati,ali i za napeglati

tj. maler mi je pricao nesto o razlikama materijala, da od teranila zid ne dise tak kao od ilegleta, neke razlike u sastavu itd.

btw sta kad prasina od smirglanja gleta ili oni sitni spicasti djelici od seranja fine zbuke zalete se malo u oko, imate kakvu recepturu ili samo ispiranje mlakom vodom?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:05   #85
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
zidovi bolje disu od njega
sa njim je lakse i brze raditi,ne susi tak brzo na zidu kao teranil pa se covjek ne izmuci dok ga zapegla,ne skora se u kanti tak brzo, i drugi dan mozes raditi sa njim, jos je bolji, sav nabubri
(nisam vec dugo naletila na njega, ali tak nesto mi je ostalo u sjecanju),
teranil je koma za smirglati nekako je grub, doduse extra teranil je gladji i daje "ljepsi popunjeniji" zid, iako je dosta tvrdji za posmirglati,ali i za napeglati

tj. maler mi je pricao nesto o razlikama materijala, da od teranila zid ne dise tak kao od ilegleta, neke razlike u sastavu itd.

btw sta kad prasina od smirglanja gleta ili oni sitni spicasti djelici od seranja fine zbuke zalete se malo u oko, imate kakvu recepturu ili samo ispiranje mlakom vodom?
dobar je teranil,sadrži cement zato je tvrd,običan isto traje drugi dan,extru ne ostavljam za iduči,znaš kako ti ide poslovica,kako izgletaš tako češ i šmirglat,ako si tvrđe zamiješala teško češ i navlačit.Sad koliko guši zid ne znam te koeficijente,a kaj preostaje,karboflor mi je frula,gotove mase skupe,da navučeš gips još skuplje.Što se tiče prašine,naočale i maska.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:21   #86
Wink Američka posla

Ameri sve udaraju kompresorom.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:36   #87
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
dobar je teranil,sadrži cement zato je tvrd,običan isto traje drugi dan,extru ne ostavljam za iduči,znaš kako ti ide poslovica,kako izgletaš tako češ i šmirglat,ako si tvrđe zamiješala teško češ i navlačit.Sad koliko guši zid ne znam te koeficijente,a kaj preostaje,karboflor mi je frula,gotove mase skupe,da navučeš gips još skuplje.Što se tiče prašine,naočale i maska.
oprosti,ali kako bi extru mogao ostaviti u kanti za sljedeci kad uzasno brzo susi , teranil isto ?

pa ne bum valjda "vodicu" navlacila na zidove,
tak bi i moja baka zgletala bar 50 kvadrata dnevno (bez plafona)
a da se napravi zid sa skoro nista smirglanja,
pa cijeli dan bi morala "visit" na jednom zidicu

sva sreca muz je spretniji od mene inace bi se nacekali da ja zgotovim zid LOL,
ja obicno zapocnem i tak natjeram muza da zavrsi inace bi se nacekala da on nekaj napravi doma
jednom je popizdil kad je mene u 23h navecer uhvatilo da idem farbati jedan zid dnevnog boravka u bordo LOL...

a naocale kad smirglas plafon recimo mi nemaju prevec logike
jedino ne gledat gore i po osjecaju smirglati

ok, nis drugo od savjeta, morat cu danas skocit do okuliste po neke kapi,
sva sreca tih opticara sa doktorima na sve strane
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:03   #88
odgovor Chani

nisi dobro pročitala a citiraš me,nema veze,extru ne ostavljaš za sutra,običan stoji kad ga poliješ vodom tek da prekrije vrh,uostalom svatko ko se ozbiljno bavi ovim poslom ne ostavlja materijal za sutra,očisti kantu i ide kući.Nije baš u redu da me sad kompromitirate a uopće me ne poznajete niti ste ikada vidjeli što radim,i kako radim.Niti sam otvorio temu da bih se s nekim nadmudrivao,več da bi razgovarao s kolegama,i razmijenio iskustva.Nisam ti ja za te spike.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:10   #89
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
nisi dobro pročitala a citiraš me,nema veze,extru ne ostavljaš za sutra,običan stoji kad ga poliješ vodom tek da prekrije vrh,uostalom svatko ko se ozbiljno bavi ovim poslom ne ostavlja materijal za sutra,očisti kantu i ide kući.Nije baš u redu da me sad kompromitirate a uopće me ne poznajete niti ste ikada vidjeli što radim,i kako radim.Niti sam otvorio temu da bih se s nekim nadmudrivao,več da bi razgovarao s kolegama,i razmijenio iskustva.Nisam ti ja za te spike.
Cekaj malo,ti si sam spomenuo ostavljanje u kanti,ja sam naravno te priupitala kako jer znam da se vec obicni za par uri fajn susi i nije vise nesto za raditi za razliku od ilegleta,
naravno da sam od nekih prodjenih situacija pazila koliko smjese cemo sloziti ovisno o vlastitim sposobnostima,

a ako to dozivljavas kompromitiranjem to je vec drugi problem...

Pricamo o materijalima do sad...

Quote:
jer se slabije suši i mekan je
Kao drugo razjasni mi zasto je to mana?

Svaki postupak ima svoj proces susenja i ako se dobro sjecam nakon 24 h mozes dalje raditi i nakon teranila i nakon ilegleta (ako su temp.uvjeti nekakvi),

svrha glet mase je da zagladi zidove laicki receno...

recimo mekoca pripremljene smjese osobno gledajuci je plus?
Lakse se nanosi/zapeglava (mozes proci cijeli zid i vratit se zapeglati ga na konto sporijeg susenja bez vece muke),vise kvadrata prijedes dnevno,milina za posmirglati,
povecana produktivnost ...???
To pricam recimo za uvjete nakon novo nanesene zbuke u interijeru...

A lako ti ja priupitam neke starije mestre za neke tvoje izjave jer znam ih dosta te sve sto znam,pokupila sam prilicno od njih,
te prakticki prenosim njihova razmisljanja plus nesto iz kucne "prakse" kad si vec spomenuo da si otvorio ovo za razmjenu sa kolegama...

vec ovo "razmisljanje" tvojih deckiju sa ilegletom ti po nekima ne stoji...dakako ima i onih koji truse samo po samoborkinim proizvodima i drze se toga kao pijan plota ...

sta ti mislis o tome?

btw
Quote:
dobar je teranil,sadrži cement zato je tvrd,običan isto traje drugi dan,extru ne ostavljam za iduči,
obicni teranil nema cement u sebi,samo extra koja se koristi i za vanjske i za unutarnje zidove,
nedavno sam gledala sadrzaj na samoborkinim stranicama radi prasine koja mi je usla u oko ...
iskreno meni se cini kao da ima nekakvog pijeska u sebi il tak nesto,nije mi gladak kao extra ...

Zadnje uređivanje chani : 22.03.2007. at 08:42.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:40   #90
chani

Čuj kak su mi rekli ja prenio,nisu baš ni ovi za podcijenit.Meni osobno teranil je legao,odgovara mi njegova čvrstoča,i za sada nisam imao problema ali nikakvih.Ponekad znam pogledat kaj sam radio prije pet šest godina i sve je u redu.Ekstru ti znam kombinirat,kupaone,kuhinje,vanjske i unutrašnje špalete obradim s njim,normalno opet radiš kalkulaciju kad uđeš u starogradnju.Ja bi osobno uvijek najkvalitetnije,ali jasno ti je da je investitorova zadnja,a i to da večina ljudi želi proći što povoljnije.Nisi mi ništa preciznije napisala o ilegletu,pakiranje,potrošnja,cijena???
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 15:19   #91
investitor

Eto jedan primjer,rođak me nazove da riješim izložbeni prostor u solidum centru Scavolini.1200-1300 m2,pet boja,rođak riješi knauf,ajde kolega i ja čemo pofarbat,posao dogovorio treči lik,ima obrt,dugo je u poslu,ok,dođemo tamo vidim jub gold crnu boju,kažem frula je to,flekavi,frajeri mi se smiju,ne pravi se pametan.Dobro,šta češ,farbaj,prva ruka,druga ruka,gleda ovaj šta je ovo fleke,eto fleke.Kažem rođaku pa jesi u Baumitu donio sivu jub gold pa vam je poflekavila,kaže on pa boja je boja,a je i kanauf je knauf,možda je jub gold dobra boja,ali probao sam sve moguče kombinacije ranije,pa možda nešto manje flekavi,ali opet nije to to.Zna li netko šta o tome,govorim o tamnijim nijansama,ili je jedino riješenje šprica.Želio bi riješiti tu enigmu.

Zadnje uređivanje maler & CO. : 22.03.2007. at 20:30.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 16:22   #92
Ileglet je proizvodila INdustrogradnja, kilaze mislim kako i teranil, samo nisam ju vec u par ducana uspjela naci,zato sam pitala tu i ako se dobro sjecam
par kn je skuplja od teranila bila...

Sto se tice crne, stvarno ne znam,
pretpostavljam da si dobro nanio impregnaciju,cak kada ide tako tamna boja dobro je prvu ruku proci sa obicnom bijelom bojom (savjet starijeg mestra) plus 2 ruke tonirane boje
(stovise za "friski" knauf je poznato da su potrebna relativna 3 sloja boje,sa 2 zna ispasti celavo).
Gledala sam na telki onu emisiju di ureduju stanove pa im je crna dulux isto ispala flekasto,neravnomjerno.

Isto tako takve tamne boje je tesko izvesti sam, trebaju biti barem dvojica ljudi, jedan da besnajdra rubove,a drugi da to brzo spaja valjkom, te neke tamne boje nije preporucljivo ni razrjedjivati vodom (recimo crvena dulux ako se dobro sjecam)...

na ovoj fotki ne kuzim di su fleke,
jesu na spojevima knaufa, rubovima ili ...?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 17:07   #93
ma sa duluxom sam počeo radit po vani,i nisam se opekao,zato ga sad stalno koristim,s jub goldom sam probao sve i svašta,impregnacije i obične i akrilne,i razrjedio i ne,ma nema šanse,flekavi kad voziš valjak,popravljanje ništa,prestrašno nešto.U italiji sam farbao s jednom crnom bojom i to je bilo za ne vjerovati,drugi dan mi žabar zašprica malo s bijelom,ja popravim malo,ko da ništa bilo nije.Bio sam u Migri pa sam pitao zašto je to tako,a niš mi nisu odgovorili,imam doma još te sive,stavljo sam je na bijelu podlogu,opet fleke.Radio sam i s tamnoljubičastom ista priča.Neko mi je rekao za špricu,a kaj če mi to uzmem dulux i to je to.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 20:31   #94
Ubijanje slobodnog vremena

radi kad ne radiš.

Zadnje uređivanje maler & CO. : 07.12.2007. at 23:42.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:59   #95
Dobro vece, nadam se da bi mi netko od vas mogao pomoci. Zeljela bih klincu pofarbat dva zida u sobi u kvadrate razlicitih boja. Mislila sam upotrebaljavati crvenu, narancastu, zelenu i palvu boju. Ali ono....jake boje, ne samo lagalo tonirane.

E sad mene muci kako dobiti takve farbe, obzirom da mi ipak treba malena kolicina boje (jedan zid 4x2,6 m, a drugi 3x2,6 m). Da se igram pigmentima, temperama ili nesto trece....??
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:20   #96
http://www.hobbyart-chemaco.hr/defau...t=69&IDArt=216
naisla na taj link

i trenutno mi padaju na pamet boje za beton i one akrilne boje u malim pakunzima,ali ne mogu se ovaj tren sjetiti naziva,
kupovala sam zarko crvenu za zid ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:45   #97
Evo nasla sam topik,
od juba akrilna boja, samo problem je sto prilicno dugo isparava
(osjetljiv nos osjeti ju i po mjesec/dva dana) i mozda ipak nije za djecju sobu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=86680

a tu imas primjere onih koje su crtale sa cistim pigmentima
https://www.forum.hr/showthread.php?t=115629
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 17:39   #98
Kako bi je to napravio,pa ko se slaže?

Quote:
BigMama kaže: Pogledaj post
Dobro vece, nadam se da bi mi netko od vas mogao pomoci. Zeljela bih klincu pofarbat dva zida u sobi u kvadrate razlicitih boja. Mislila sam upotrebaljavati crvenu, narancastu, zelenu i palvu boju. Ali ono....jake boje, ne samo lagalo tonirane.

E sad mene muci kako dobiti takve farbe, obzirom da mi ipak treba malena kolicina boje (jedan zid 4x2,6 m, a drugi 3x2,6 m). Da se igram pigmentima, temperama ili nesto trece....??
Znači imamo zidove dimenzije su tu,oni su več prije pofarbani običnom bojom.Standardnom bojom bi ofarbao zidove i tu boju ostavio kao temelj,recimo sipol ultra,toniran ili ne.Zatim bi razmjerio kvadrate,te po tim točkama spajao pik trake,unutrašnjost bi ofarbao akrilnom bojom recimo dulux,jer su sve nijanse iste cijene.Temelj bi stavio sipol jer bi pik traka mogla povuči akrilnu boju,sa podloge,osim ako ona nije novoobrađena.Sad taj posao bi koštao negdje između 500-600 kn materijala ako su 4 boje.Ipak možete kupiti tri pa od ostatka napraviti četvrtu,ili nešto slično kombinirati.Ako su u hobiartu jeftinije,još bolje za vas.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 17:53   #99
Thnx na info.

Nije mi problem sama tehnika, dakle mjerenje i oznacavanje kvadrata, vec jednostavno intezitet boje. Zid sad ima svijetlu podlogu....sad samo slijedi da pronadjem jarke boje u malim pakiranjima.

Thnx na linkovima.
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:03   #100
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Znači imamo zidove dimenzije su tu,oni su več prije pofarbani običnom bojom.Standardnom bojom bi ofarbao zidove i tu boju ostavio kao temelj,recimo sipol ultra,toniran ili ne.Zatim bi razmjerio kvadrate,te po tim točkama spajao pik trake,unutrašnjost bi ofarbao akrilnom bojom recimo dulux,jer su sve nijanse iste cijene.Temelj bi stavio sipol jer bi pik traka mogla povuči akrilnu boju,sa podloge,osim ako ona nije novoobrađena.Sad taj posao bi koštao negdje između 500-600 kn materijala ako su 4 boje.Ipak možete kupiti tri pa od ostatka napraviti četvrtu,ili nešto slično kombinirati.Ako su u hobiartu jeftinije,još bolje za vas.
imam pitanje što se tiče dulux boje,prvo smo ju masno platili,pa na pola posla skontali da se jako vidi razlika u premazima,ma uglavnom skupo skupo,teta koja nam je prodala farbu rekla je da se zidovi mogu brisati u slučaju da se zaprljaju,ja sam ni sama ne znam kako uspjela zaliti zid sa običnom vodom i sad je sav uništen,vide se tragovi kako se slijevala voda pokušala sam sa vlažnom krpicom obrisati ali ništa se nije promijenilo,jel ima netko ideju šta da radim
smacek7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.