Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 08:38   #421
Quote:
majstortomo kaže: Pogledaj post
ovako to su moje cijene i razlika je samo u tome da ti je u ovoj cijeni uračunato silikat a ako želiš akrilat on je jeftiniji za 40kn/m2
a što se tiće 15 cm cijena bi bila oko 250 kn/m2 al ako je blok opeka 20cm dovoljno ti je da staviš 10 cm u prizemlju će ti to bit dosta a što se tiće potkrovlja bitna je izolacija krova a ne zida.
ukoliko trebaš majstora slobodno se javi doći ću napravit ponudu pa ćeš znat koliko ti treba za fasadu
imat ću blok 30 cm. znači da stavim 10 cm na zidove, ali na krov nekih 20 cm bi bilo dovoljno? da ne moram koristiti klimu.
i daj mi objasni razliku silikat - akrilat.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 09:06   #422
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
imat ću blok 30 cm. znači da stavim 10 cm na zidove, ali na krov nekih 20 cm bi bilo dovoljno? da ne moram koristiti klimu.
i daj mi objasni razliku silikat - akrilat.
Na jednom forumu sam pročitao da je silikatna žbuka puno kvalitetnija i da je šteta ne postavljati takvu s obzirom da im cijena nije toliko viša. (ali ja ne potavljam fasade tako da ne znam. Meni će se tek postavljati tako da traži potvrdu i od nekog drugog.)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 09:15   #423
Quote:
majstortomo kaže: Pogledaj post
ovako to su moje cijene i razlika je samo u tome da ti je u ovoj cijeni uračunato silikat a ako želiš akrilat on je jeftiniji za 40kn/m2
a što se tiće 15 cm cijena bi bila oko 250 kn/m2 al ako je blok opeka 20cm dovoljno ti je da staviš 10 cm u prizemlju će ti to bit dosta a što se tiće potkrovlja bitna je izolacija krova a ne zida.
ukoliko trebaš majstora slobodno se javi doći ću napravit ponudu pa ćeš znat koliko ti treba za fasadu
evo ja ti se javljam, najozbiljnije, za 10cm stiropora. Ako se dogovorimo i ako sve odradiš korektno imati češ i reklamu na mom dosta posjećenom blogu. Imaš dole link pa informativno možeš vidjeti kuću. Podrum sada ne radim, samo gore. Računao sam, imam oko 240m2 fasade, s izbijenim otvorima preko 3 m2. Trebao bi još reći kako se računaju takvi otvori? Koja je cijena za strehu krova, kod mene je streha betonska?
Do kojeg vremena se fasada može raditi, mislim, po najvećoj vručini se fasade ne rade? I daj objasni zašto je silikat najbolji, u čemu je razlika? Lokacija je zapadni dio ZG.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:16   #424
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
sigurno da izolacija pomaze...mislim da je tu svaka dilema suvisna..staviti 10+cm stirpora, ustedit ces jako puno na grijanju a na hladjenju sta bude..po meni je tesko ocekivati kad je vani +35 a po noci bude par dana da se temp. ne spusti ispod 25-27 (sta se desi gotovo svako ljeto 10tak dana) da imas u kuci 22-23...to je tesko postici i u stanu na sjevernoj strani..
al kao sta si rekao, potrosnja za hladjenje kuce stvarno nije velika pogotovo sta se to u principu svodi na samo par tjedana za razliku od klime u autu gdje je vec potrebna od sada kao sto vidimo
moj post je bio apropro potrebe za hlađenjem a ne nužno za grijanje.

da je izolacija potrebna radi uštede na grijanju itekako sam svjestan. eto ove godine, što zbog nove pvc stolarije što zbog toplije zime što zbog one poboljšane automatike na peći, uštedio sam 40% na grijanju, tj. od 02. 12 do danas nekih 1100litara lože (za nekih 100+ grijanih m2), što je naspram prethodne zime, teška sića.

vjerujem da bi sa dodatnom stiropor izolacijom ta potrošnja bila još niža

no onaj moj post je bio samo da pokažem da i bez izolacije u prizemlju hlađenje nije nužno, a onda paralelno s time s dodatnom stiropor izolacijom neće pogotovo biti potrebe za klimom

za potkrovlje je druga priča, kao što netko ovdje rekao, tu je bitnije izolacija krova nego zidova, jer recimo kod mene je visina zida kod najniže točke kosine 1,3m...i šta ću sad itme postići izolirati taj dio zida? vjerujem ne puno.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:26   #425
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

no onaj moj post je bio samo da pokažem da i bez izolacije u prizemlju hlađenje nije nužno, a onda paralelno s time s dodatnom stiropor izolacijom neće pogotovo biti potrebe za klimom
koliko izolacije je potrebno na ciglu od 30 cm da u prizemlju ne trebam klimu, a koliko bi bilo potrebno na krovu (tj.ispod krova) da se minimalno, ako već ne može ništa, koristi klima?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:49   #426
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
koliko izolacije je potrebno na ciglu od 30 cm da u prizemlju ne trebam klimu, a koliko bi bilo potrebno na krovu (tj.ispod krova) da se minimalno, ako već ne može ništa, koristi klima?
kod mene je : crijep-letva-kontra letva-terpapir-daska-rogovi-20cm tervola-parna brana-knauf 12mm
i dalje pakao po ljeti!!!
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:04   #427
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
kod mene je : crijep-letva-kontra letva-terpapir-daska-rogovi-20cm tervola-parna brana-knauf 12mm
i dalje pakao po ljeti!!!
s tim da je najveca korist od tih kontra letvi. kod mojih staraca nema nikakve izolacije na tavanu jer se ne koristi za zivljenje i nema ni tog ventiliranog krova...kad je po ljeti 35 vani na tavanu zna biti skoro 50.
kod mene u novoj kuci imam samo ventilirani krov (bez izolacije jer isto se ne zivi gore) i temp. ne prelazi preko 30..
ali potpuno ti vjerujem da je i sa 20cm izolacije pakao..izgleda da je to tak preko ljeta..ipak izolacija zimi puno puno vise pomaze...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:36   #428
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
evo ja ti se javljam, najozbiljnije, za 10cm stiropora. Ako se dogovorimo i ako sve odradiš korektno imati češ i reklamu na mom dosta posjećenom blogu. Imaš dole link pa informativno možeš vidjeti kuću. Podrum sada ne radim, samo gore. Računao sam, imam oko 240m2 fasade, s izbijenim otvorima preko 3 m2. Trebao bi još reći kako se računaju takvi otvori? Koja je cijena za strehu krova, kod mene je streha betonska?
Do kojeg vremena se fasada može raditi, mislim, po najvećoj vručini se fasade ne rade? I daj objasni zašto je silikat najbolji, u čemu je razlika? Lokacija je zapadni dio ZG.
ovako kod mene svi otvori veći od 2m2 se računaju u pola a manji ulaze u m2 što sam vidio kod tebe streha je kod tebe polukružna tu se uzme neka sredina cijene koja odgovara svima jer tu se možemo dogovarat.
silikat ti je bolji zato jer ne upija vlagu u sebe i ima "plastifikator" dok akrilat ta svojstva nema.
Fasada se radi kada nije jako sunce i naravno kiša temperatura 10-25
al sve se to može radit osim silikata tj završnog sloja al postoji folija koja se stavi preke skele i onda se može radit
majstortomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:42   #429
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
koliko izolacije je potrebno na ciglu od 30 cm da u prizemlju ne trebam klimu, a koliko bi bilo potrebno na krovu (tj.ispod krova) da se minimalno, ako već ne može ništa, koristi klima?
pa, neznam koliko.

lijepo ti kažem, moja kuća je zidana punom ciglom, i obična fasada, pa eto u prizemlju ne treba ni po pasjoj vručini klima. ti što god staviš na šuplju ciglu biti će boljenego kod mene.

i ponavljam, više brigu brini oko troškova grijanja nego troškova hlađenja, osum ako te ne muči estetika vanjske jedinice klime na kući

za potkrovlje....hm neznam, ja ga renovirao, ide ovim redom: lindab, kontraletva, letva, terprapir, daska, 10-15cm vune, knauf....i kažem temp do 30c max, i to zato jer nakon podneva po ljeti sunce drito tuče u dnevni boravak, na kojem još imam i dva krovna prozora, U=1,5
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:44   #430
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
imat ću blok 30 cm. znači da stavim 10 cm na zidove, ali na krov nekih 20 cm bi bilo dovoljno? da ne moram koristiti klimu.
i daj mi objasni razliku silikat - akrilat.
sve zavisi koja cigla ako je obična onda ti treba 10cm a ako je termo cigla onda je dosta i 8 cm al ako želiš od prizemlja "frižider" onda stavi 10 a za krov treba vidjet al bez klime neće ići
majstortomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:01   #431
Ovako ja imam na moru kučicu.
crijep, kontraletva, katran, beton, fert gredice nutarnja žbuka.
Izvana 30 cm obične šuplje cigle i 3 cm termofasade.

Visina je jako visoka. nekih 3,5 -4 metra na vrhu a najniže 1,90.

Temperatura se ne penje iznad 27, 28 u najgorem periodu.(naravno pazi kak otvaraš prozore rolete itd).

(jednom su mi bili debilni njemci koji su otvorili sve roletne i zatvorili sva stakla. Temeperatura je porasla na nekih 50 - 60 stupnjeva. Po pločicama nisi mogao hodati kako su se užarile.)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 18:22   #432
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
kod mene je : crijep-letva-kontra letva-terpapir-daska-rogovi-20cm tervola-parna brana-knauf 12mm
i dalje pakao po ljeti!!!
Mislim da je ovdje ključ što nema ventilirajućih slojeva zraka (između crijepa i hidroizolacije, odnosno tervola i daske), jer ova izolacija više služi kao nekakav akumulator koji se dobro zagrije a onda po noći isijava tu toplinu i hladi se (čitaj teže se hladi prostor kada je vani hladnije po noći).
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 09:32   #433
crijep-letva-kontra letva-terpapir-daska-rogovi-20cm tervola-parna brana-knauf 12mm...
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovdje ključ što nema ventilirajućih slojeva zraka (između crijepa i hidroizolacije, odnosno tervola i daske).
Ali letva i kontra letva služe za ventilaciju kaj ne? da nema nikakve ventilacije bilo bi samo crijep -letva - terpapir. (naravno i odzračnici na vrhu te mrežica za zrad na dnu krova)

Zadnje uređivanje demosten : 13.04.2007. at 10:07.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 09:54   #434
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovdje ključ što nema ventilirajućih slojeva zraka (između crijepa i hidroizolacije, odnosno tervola i daske), jer ova izolacija više služi kao nekakav akumulator koji se dobro zagrije a onda po noći isijava tu toplinu i hladi se (čitaj teže se hladi prostor kada je vani hladnije po noći).
to je i moje misljenje!
ali se nadam preseliti u novosagradjenu kucu u proljece 2008,dosta mi je potkrovlja i vrucina...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 16:14   #435
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
crijep-letva-kontra letva-terpapir-daska-rogovi-20cm tervola-parna brana-knauf 12mm...

Ali letva i kontra letva služe za ventilaciju kaj ne? da nema nikakve ventilacije bilo bi samo crijep -letva - terpapir. (naravno i odzračnici na vrhu te mrežica za zrad na dnu krova)
Istina, jedino nedostaje drugi ventilacijski sloj izneđu daske i tervola (kažu min 10cm, a zavisi koliko imaš mjesta između rogova - kojih su dimenzija).

Negdje pročitah da je bolje smanjiti debljinu izolacije na uštrb ventilacijskog sloja. E sad ako bi radio 15(tervol)+5(zrak) ne znam koliko bi se dobilo. Naravno mora biti odzračnik da topliji zrak ima gdje izaći na sljemenu krova.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 16:30   #436
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Istina, jedino nedostaje drugi ventilacijski sloj izneđu daske i tervola (kažu min 10cm, a zavisi koliko imaš mjesta između rogova - kojih su dimenzija).

Negdje pročitah da je bolje smanjiti debljinu izolacije na uštrb ventilacijskog sloja. E sad ako bi radio 15(tervol)+5(zrak) ne znam koliko bi se dobilo. Naravno mora biti odzračnik da topliji zrak ima gdje izaći na sljemenu krova.
malo si detaljnije razmisli o konstrukciji krova i odzračnicima koji bi bili za tzv. donju struju zraka.....nije baš tako jednostavno kako se čini na prvi pogled....
a ventilacijski sloj treba biti 3-4 cm...optimalno...

http://www.majstor.hr/teme/2004/03/halo/kroviste.shtml

pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 17:09   #437
cd covers je upravo priložio pravo rješenje. Krov treba ventilirati obavezno između crijepa (ili kakav več pokrov imate) i dasaka, tj. crijepa i vodonepropusne a paropropusne folije koja je postavljena na daske, a također treba i ventilirati sloj između staklene vune koja se nalazi između rogova i krovnih dasaka i to baš kako se i navodi 3-4cm

Na krovu MORAJU biti postavljeni odzračnici (kako predlaže koji proizvođač, uglavnom na razmaku od svakih cca 80-100cm, a daske u koje je obijen krov nesmiju biti nabijene do sljemena nego završiti cca 5 cm prije, a folija koja je postavljena preko dasaka (ispod sljemenjaka ) mora biti prerezana da se osigura strujanje zrak, ispod strehe mora biti također osigurana ventilacija a ako su rogovi zatvoreni u kutije i nisu vidljivi mora biti postavljena rešetka za ulazak zraka.

Ja živim u potkrovlju u kojem je samo 10 cm staklene između rogova + 5cm preko svih rokova (sloj između rogova i knaufa), na to je stavljena paropropusna folija i knauf i definitivno se ne kuham, osim ako otvorim prozore da proluftam pa uđe vručina.

Kad je vani 35 kod mene nemože proči 24 C, naravno ako želim da mi nebude ni toliko da mi treba klima koju u stvarnosti i imam.

Između ostalog imam i crni biber crijep koji definitivno privlači temperaturu i definitivno je osunčan svakim danom od 11:00 pa do navečer je je okrenut prema zapadu.

Znači, izolacija prema propisu i kvalitetna ventilacija i nema problema.

Nimalo Vazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 16:07   #438
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Molim vas odgovor kolika je cijena stiropor fasade debljine 10 cm, a koliko 15 cm. Znam da je sličnih tema bilo, ali ....
Radi se o tome da bih željela dovoljno debelu fasadu na ciglu 30 cm tako da ne moram koristiti klimu po ljeti niti ikakve rashladne uređaje. I zanima me cijena.
Thanx
generalno, za termo-blok nije potreban stiropor. dovoljna je termo-žbuka. ne bacajte novce bez veze.
instalirat termikin program za proracun gradjevne fizike i sve ce vam biti jasnije.
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 17:37   #439
Quote:
soylent kaže: Pogledaj post
generalno, za termo-blok nije potreban stiropor. dovoljna je termo-žbuka. ne bacajte novce bez veze.
instalirat termikin program za proracun gradjevne fizike i sve ce vam biti jasnije.
iz tvog primjera zakljucujem da taj program bas i nije primjeren za svakoga..

daj si malo pogledaj cijene termo zbuke i stiropor fasade i razliku u grijanju i vremenima povratka novca pa ces se brzo predomisliti
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 19:42   #440
Quote:
Na krovu MORAJU biti postavljeni odzračnici (kako predlaže koji proizvođač, uglavnom na razmaku od svakih cca 80-100cm, a daske u koje je obijen krov nesmiju biti nabijene do sljemena nego završiti cca 5 cm prije, a folija koja je postavljena preko dasaka (ispod sljemenjaka ) mora biti prerezana da se osigura strujanje zrak, ispod strehe mora biti također osigurana ventilacija a ako su rogovi zatvoreni u kutije i nisu vidljivi mora biti postavljena rešetka za ulazak zraka.
A kako se rješava ventilacija između vune i dasaka kad se radi spušteni strop tj. kada cijeli tavan nije iskorišten za stambeni prostor nego ostane onaj trokut ispod sljemena? Koliko ja znam, vuna tada ne ide do sljemena krova nego do visine stropa i iznad stropa.
xLjubicax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.