Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 20:46   #101
Ja uz punu odgovornost tvrdim da mi je osobna bankarka u ZB ili namjerno lagala kako bi mi naplatila dodatne usluge, ili je jednostavno glupa (neobično, ispada glupa baš u korist banke ...)

Naime, baba mi je tvrdila da banka ne dopušta elektronički prijenos love između banaka, nego da je jedini način da podignem fizički lovu i prenesem. Par dana nakon što sam rekao da bi onda idući tjedan došao po lovu, baba mi je javila da oni ne drže novac u poslovnici, nego da su ga naručili iz HNB (ne, ne radi se o nekoj bezobraznoj svoti novaca neko o bakinoj prilično skromnoj ušteđevini), i da moram platiti nekih 500-tinjak kuna zaštitara kojeg su za to unajmili. Da bi bila situacija veselija, odgovorio sam gospođi bankarki da sam dolje u poslovnici već sredio elektronički transfer koji mi je tvrdila da "oni ne rade", na što mi je ova rekla da je već naručeno i da moram platiti. Naravno... nisam platio
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 20:54   #102
Quote:
Ahil kaže: Pogledaj post
U ZG banci sam bio posljednjih desetljeća, od prvog osnove...biti će dakle skoro trideset godina. Više nisam.
Jučer sam ih definitivno poslao u neku stvar i zatvorio sve račune i vratio sve kartice koje imam kod njih.
Na stranu visoke cijene njihovih " sve u jedan" paketa, naljutio me totalni šlamperaj koji doživljavam od njih već desetak mjeseci.
Neki dan su mi dozvoljeni minus,sa 15 000 kn iz čistog mira i bez najave smanjili na 2600 kn. To sam saznao na bankomatu kad nisam mogao podići lovu. Možete misliti koji šok.
Kasnije u banci su ustanovili da se neko zabunio i ponude mi da će mi od idućeg mjeseca vratiti dozvoljeni minus.
Niti isprike niti objašnjenja o tome kako se to moglo dogoditi.
Jednostavno dogodilo se. Taj minus niti mi treba, niti mi je važan, ali stvar principa je da se takve stvari ne toleriraju, pogotovo ako se slične greške učestalo ponavljaju.
Prešao sam u Privrednu, za sada mi se čine puno susretljivijim i kulturnijim.
pbz je jedna od najboljih banaka u hrvatskoj.šta se tiće usluge i kvalitete u odnosu na cijenu-> vrlo povoljno.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:25   #103
Ovo će biti rekla kazala iliti babske priče. Moja majka je također bila klijent Zagrebačke banke nekih 25 godina i zaključila da nisu profesionalni i da općenito nije zadovoljna uslugama i ponašanjem dotičnih. Ne mogu se sjetiti konkretnih razloga. Prije desetak godina je prešla u PBZ i nikad nije požalila. Za nju je PBZ najbolja banka. Doduše sve se mijenja pa i ljudi..možda se jednom ZB popravi ili je već počeo.. No, jučer bio u dilemi da ipak ubacim neku lovu u taj zahuktali ZB aktiv ali sjetih se mame i poštujem njeno iskustvo tako da 100 metara od mene..
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:29   #104
a ja pobjegla iz pbz u zagrebacku (zajedno s pola firme)

sto ljudi, sto chudi
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:33   #105
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja uz punu odgovornost tvrdim da mi je osobna bankarka u ZB ili namjerno lagala kako bi mi naplatila dodatne usluge, ili je jednostavno glupa (neobično, ispada glupa baš u korist banke ...)

Naime, baba mi je tvrdila da banka ne dopušta elektronički prijenos love između banaka, nego da je jedini način da podignem fizički lovu i prenesem. Par dana nakon što sam rekao da bi onda idući tjedan došao po lovu, baba mi je javila da oni ne drže novac u poslovnici, nego da su ga naručili iz HNB (ne, ne radi se o nekoj bezobraznoj svoti novaca neko o bakinoj prilično skromnoj ušteđevini), i da moram platiti nekih 500-tinjak kuna zaštitara kojeg su za to unajmili. Da bi bila situacija veselija, odgovorio sam gospođi bankarki da sam dolje u poslovnici već sredio elektronički transfer koji mi je tvrdila da "oni ne rade", na što mi je ova rekla da je već naručeno i da moram platiti. Naravno... nisam platio
I meni je osobna bankarka u Zagrebačkoj banci LAGALA. Tu nije bilo mogučnosti greške ili zabune već o direktnoj laži.
Ako spomene "nekoliko postotaka" a tih nekoliko postotaka se ispostavi kao 40% onda je to zlonamjerna laž i direktna prevara.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 15:29   #106
Zašto ne pređete u neku drugu banku? U HR postoje i druge banke osim PBZ-a ili ZABA-e
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:51   #107
Ja prešao. Nadam se da više nikada neću morati imati posla za ZG bankom. Toliko pljačke na jednom mjestu je teško izdržati.
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 19:21   #108
Ja godinama u ZABA-i zadovoljan sam.

Evo, prije par dana me oduševio ovaj njihov automat za brojanje kovanica...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:01   #109
Eto još jedno iskustvo sa Zabom:
Kako sam prešao u novu firmu, naš knjigovodstveni servis je greškom/neznanjem, plaće na račun u banci uplaćivao pod krivom šifrom. I tak ja pod kraj godine dobim SMS od banke da mi je novi dozvoljeni minus od 1.1. 2007. 0,00 kuna. Bil sam šokiran, em sam u minusu, em planiram koristiti dozvoljeni minus u prvom mjesecu za troškove kod kupovine auta.
Nazovem u banku i vele da je inače za tak malu firmu kak je moja nemoguće izvesti da se primanja uplaćuju kao redovna (!!!), al da se možemo dogovoriti al mora direktor firme doć u banku neki papir potpisati. Ja velim ne mre, jer je direktor u Americi i ne bu hodal zbog jednog potpisa u Hrvatsku, dal to može naš lokalni direktor potpisati? Vele, ne može.
Nazovem osobnog bankara, on me preusmjeri na drugu gospođu, koja veli da se može izvesti, da oni to i inače rade (zaobilaze proceduru) za tak male firme. Super, reko, sve se zbavi, plaća za 12 mjesec se uplati pod ISPRAVNOM šifrom.
Nazovem ja bankara i pitam kaj će sad biti s minusom, hoće li mi ga opet dopustit? Veli on da će pitat, al malo poslije nazove da ne može niš napraviti, da će mi stari minus biti aktivan tek od 1.3. 2007. Pa reko zašto? Plaća mi je redovno uplaćivana, zbog nekakve glupe procedure popušim minus dok mi najviše treba. Veli on da me razumije, al da, na žalost, niš ne može
Na kraju sam uzeo kredit prek Mastera, da ne budem u nedozvoljenom minusu i da imam nešto u rezervi, a stari minus mi je aktiviran ipak od 1.2., a ne od 1.3.
Žalosno je u svemu, da npr. poznamo nekog direktora u banci, da bi se sigurno sve sredilo

Druga smiješna priča je Moneybookers nerezidentni račun u banci. Pitam ja njih zakaj ne mogu uplatiti na taj račun preko eZabe, a, zanimljivo, mogu preko internet bankarstva neke druge banke (PBZ, RBA), a račun je u Zabi. Veli bankar, na žalost, da je to još uvijek tak, al da možda mogu uplatiti u poslovnici kod čovjeka zaduženog za nerezidentne račune. Odem do tog čovjeka i prvo me pita jel imam firmu? Nemam. E onda ne može. Zašto? Zato jer nema procedure po kojoj se to može izvesti.

Imam osjećaj da u toj banci još radi dosta ljudi iz socijalizma, koji misle da ljudi dolaze u banku zbog hjih, umjesto da shvate da su oni tu zbog nas, odnosno da nam pomognu kad nešto zašteka.
Čast iznimkama
bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 09:09   #110
Quote:
bob kaže: Pogledaj post

Imam osjećaj da u toj banci još radi dosta ljudi iz socijalizma, koji misle da ljudi dolaze u banku zbog hjih, umjesto da shvate da su oni tu zbog nas, odnosno da nam pomognu kad nešto zašteka.
Čast iznimkama
Točno tako.
Ja još uvijek, ni nakon tri maila, nisam dobio očitovanje a kamoli ispriku od Zagrebačke banke. Zbrljaju i onda se prave mutavi.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 15:31   #111
Eto i službenog objašnjenja koje sam dobio mailom.
...
došlo je do pogrešnog knjiženja priljeva po računu sa
šifrom 51 (odnosi se na neredoviti priljev, odnosno priljev na račun iz
druge banke) umjesto sa šifrom 50 (odnosi se na knjiženje redovitog
priljeva po računu). Vaš priljev po tekućem računu knjižen je sa šifrom 50
tek u siječnju 2007. godine, pa je samim time i dopušteno prekoračenje
odobreno na temelju tog priljeva iz siječnja.
...

I tako, jedna normalna banka knjiži sve moje plaće pogrešno i to od Siječnja
Da drže imalo do sebe letjeli bi otkazi jer je to u financijskoj instituciji NEMOGUĆE:
NEmoguće je da se nakon četri godine uplate iz jednog poduzeća neko zabuni i petu godinu knjiži na drugačiji način i pod drugom šifrom. Iz čistog mira. Zašto bi se upoće šifra mijenjala i ko ih ima ovlasti mijenjati?
To je neka gadna muljaža ili sistemska greška u pitanju. Ko zn a kod koliko je još ljudi napravljena takva greška. Nekako mi se čini da ćemon uskoro čitati o još nekoj aferi iz Zagrebačke banke.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 19:07   #112
to s knjiženjem nije greška banke koja prima već greška onoga koji šalje tj tvog poslodavca

to je bilo i kod nas ... teta koja radi i šalje plaće malo je zabrijala i nekoliko mjeseci krivo slala naloge
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:00   #113
Quote:
Ahil kaže: Pogledaj post
NEmoguće je da se nakon četri godine uplate iz jednog poduzeća neko zabuni i petu godinu knjiži na drugačiji način i pod drugom šifrom. Iz čistog mira. Zašto bi se upoće šifra mijenjala i ko ih ima ovlasti mijenjati?
To je neka gadna muljaža ili sistemska greška u pitanju. Ko zn a kod koliko je još ljudi napravljena takva greška. Nekako mi se čini da ćemon uskoro čitati o još nekoj aferi iz Zagrebačke banke.
Banci je u interesu da ako redovno primaš plaću imaš veliki dozvoljeni minus, jer tako banka zarađuje. Netko ti je najvjerojatnije krivo uplaćivao sredstva.

Konkretno, kakava bi to muljaža bila kojom bi banka sebi smanjila mogućnost zarade?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 17:50   #114
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
to s knjiženjem nije greška banke koja prima već greška onoga koji šalje tj tvog poslodavca

to je bilo i kod nas ... teta koja radi i šalje plaće malo je zabrijala i nekoliko mjeseci krivo slala naloge
Ma je li? Zanimljivo kako je to lako reči. Ista teta u računovodstvu obrančunava plaće već pet godina, odjednom se petu godinu zabuni , i to samo na mojoj plaći i šest mjeseci šalje krive podatke. i to samo kod mene, ostalih 500 zaposlenika i dalje radi kako treba. Svašta.
Ne budi lijen otišao sam i u naše računovodstvo i usporedio tu je naravno sve u redu.
U Zagrebačkoj banci su napravili grešku, što su sada u zadnjem mailu i priznali.
NIje mi samo jasno kako i zašto su je napravili.
Kako se podaci nakon četiri pet godina, odjednom iz čistog mira mogu zabunom izmjeniti????
Kakva zabuna? Zašto bi neko uopće čačkao po mom računu i mijenjao bilo kakve šifre in knjiženja? Zato i kažem da ili imaju sistemski bug, ili neko nešto mulja i radi što ne bi ni smio ni trebao raditi.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 18:32   #115
Splitski sam korisnik ZABA-e.
Sve pohvale. Od šaltera pa do osobne bankarke.
Uz to i nikad gužve. Ne pamtim da sam tamo ikad išta čekao duže od 5-10 minuta.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:53   #116
isto tako, za ZABU sve pohvale....sluzbenici su im uvijek susretljivi i profesionalni, par puta bi svojom greskom prosao skuplje da me oni nisu savjetovali da to napravim tako i tako i ustedim si 200injak kuna, usluga je uvijek brza, tako da se stvarno ne mogu pozaliti....
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:03   #117
To s minusom je veliko sranje,ja sam tražio da mi zamrznu minus na određeni iznos,znači manji može biti,ali veći ne.Racku sam dobio,znam dosta ljudi koje je otišlo iz Privredne zbog toga,primanja mi variraju i ovo mi je veliki problem.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:20   #118
Zanima me koliko vas plaćaju PBZ, rajfajzen ili koja god već banka za ovakve topice?
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:29   #119
Ja mrzim Zagrebacku banku.
Spori.
Nenasmijeseni.
Komplicirani.
Salju mi izvode za racun na kojem ne drzim nikakvu lovu, naplacuju izvode, uvuku me u minus naplacivanjem izvoda koje ne zelim dobiti, onda mi naplacuju kamate na minus kojeg su mi sami stvorili.
Racun ne mogu zatvoriti dok god sam jamac u nekom kreditu, a ne primam placu preko njih vec n godina.

Mrzim Zagrebacku banku.
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:27   #120
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko vas plaćaju PBZ, rajfajzen ili koja god već banka za ovakve topice?
Ja sam kao pokretač dobio soma eura, a ostali sto eura po postu.
Idiote
Ahil is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.