Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2007., 12:59   #21
Quote:
rainx kaže: Pogledaj post
Znate li nekoga u okolici Osijeka da kopa bunare i po kojoj cijeni?
Rainx, jesi li se snašao?

Imaš li ti nekoga za preporučiti?

Spoki007???? Tko ti je bušio? Možeš li pronaći broj?
Lara123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:10   #22
Bunar - fi60 ili fi80?

fi60 mi je 1/3 jeftinija varijanta... Planiram bunarom rijesiti opskbu vodom cijelog kucanstva (4-clana obitelj, hidroforski sistem). Ima li razloga za ici na fi80 ili vise? Neki mi kazu da je to bolje zbog kasnijeg ciscenja i sl.... Iskustva? Prijedlozi? Hvala!!!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 07:51   #23
Širi bunar bolji je u slučaju potrebe da se netko spušta na dno, zbog nekakvih razloga održavanja, čišćenja.. U djetinjstvu ja sam na dvorištu imao prekrasni bunar, promjera jedan metar. Povremeno odmuljavanje dna radili su vatrogasci sa svojim agregatom, ali nije bilo potrebe spuštati se dolje.

Ponekad nam je znala lopta upasti unutra, i onda smo se mi spuštali sa užetom zavezanim ispod pazuha. Ako možeš platiti, iskopaj bunar promjera 80 cm!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 08:43   #24
Misliš 80cm rupa ili vanjski promjer?

Susjed kopal 1m bunar, dubine 17.5m, kostalo oko 8000kn.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 08:57   #25
širi bunar, veća zaliha vode
DjuroRadisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 18:45   #26
Naknadno kopanje bunara

Pozdrav svima!

Iduci tjedan imam dogovoreno busenje bunara (konacno).
Kaze rasljar 12m, fi 80. Plan je vodom iz bunara rijesiti kompletnu kucnu opskrbu vodom.

E sad, ono cega se bojim je preplitak bunar. Tj. bunar koji ce imati slab dotok vode. Vjerojatno je onda rjesenje kopati dublje, no da li je to uopce izvedivo ili u tom trenutku mogu plakati za bacenih 1000 EUR? Koji bi bio idealni dotok vode?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 19:07   #27
ne razumijem. moj bunar je na 8 metara i vode koliko hoćeš i s dotokom nikad problema

kod nas gdi god zapikneš imaš vode, rašljar ti ni ne treba

više se brini kakva će biti kvaliteta te vode - kamenac, pijesak, željezo.......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 19:10   #28
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne razumijem. moj bunar je na 8 metara i vode koliko hoćeš i s dotokom nikad problema

kod nas gdi god zapikneš imaš vode, rašljar ti ni ne treba

više se brini kakva će biti kvaliteta te vode - kamenac, pijesak, željezo.......
Ima li lijeka za kamenac, željezo i sl? Neki filtri ili kajaznam? Kakva je Edgar kvaliteta vode kod tebe, jesi furao na ispitivanje?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 19:31   #29
Pa, to ti je malo duža priča.........

uglavnom imam dva bunara. voda iz staroga je bila odlična,niti kamenca niti pijeska, željeza niti bilo čega drugoga. no iz stanovitoga razloga istu više ne koristim

imam novi bunar. 15m udaljen od drugoga. ta voda je puna pijeska i kamenca. ne koristim je za piće.

problem s dotokom ni kod jednoga, tak da baš ne kužim tvoje pitanje, misliš hoće li preušiti ili šta?

no, po novome me kvaliteta vode ni ne brine. upravo prošao vodovod, rješavam papire za priključak

inače, vodu iz novoga bunara nosio na ispitivanje, zadovoljava pravilnik, znači pogodna za piće (a zapravo nije )
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 19:45   #30
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Pa, to ti je malo duža priča.........

uglavnom imam dva bunara. voda iz staroga je bila odlična,niti kamenca niti pijeska, željeza niti bilo čega drugoga. no iz stanovitoga razloga istu više ne koristim

imam novi bunar. 15m udaljen od drugoga. ta voda je puna pijeska i kamenca. ne koristim je za piće.

problem s dotokom ni kod jednoga, tak da baš ne kužim tvoje pitanje, misliš hoće li preušiti ili šta?

no, po novome me kvaliteta vode ni ne brine. upravo prošao vodovod, rješavam papire za priključak

inače, vodu iz novoga bunara nosio na ispitivanje, zadovoljava pravilnik, znači pogodna za piće (a zapravo nije )
Ma mucio me dotok. Bumo vidli. Presusil valjda nebu.
A mozda ti bude ok novi bunar dok malo odstoji i sve skupa se slegne?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 20:52   #31
Daj odmah stavi informacije koga si bio angažirao i u jednom i u drugom slučaju.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:48   #32
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ma mucio me dotok. Bumo vidli. Presusil valjda nebu.
A mozda ti bude ok novi bunar dok malo odstoji i sve skupa se slegne?
pa taj novi je star pet godina
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 14:35   #33
Susjed ima bunar fi=1 m, kopan oko 7 m i zamuljen 1-2 m.
Ponestajalo mu vode u sušnim periodima i izbušio u tom bunaru rupu za cijev fi= 110 mm do 12 m (do lapora).
Nikad ne presuši!
Vodu iz takvih bunara bi trebalo "prozračiti" upuhivanjem zraka
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 17:52   #34
zeke
kad presusi kanal sava-odra onda tek ostajes bez vode
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 07:13   #35
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Daj odmah stavi informacije koga si bio angažirao i u jednom i u drugom slučaju.
Demosten, angazirao sam onu ekipu iz Vrbovca. Javi se na PM ako ti trebaju kontakti.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 07:15   #36
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa taj novi je star pet godina
Edgar, znači nije baš "novi"
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 07:16   #37
a kaj ti bi ti svake 2 godine kopao bunar
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 16:46   #38
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a kaj ti bi ti svake 2 godine kopao bunar
Naravno da ne, jednom iskopani bunar smatram trajnim rješenjem, no kad si rekao novi, mislio sam da je nedavno bušen
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:37   #39
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Demosten, angazirao sam onu ekipu iz Vrbovca. Javi se na PM ako ti trebaju kontakti.
Jel Marković? Meni su kopali prošli tjedan. Vode imam 5000 litara na dan! Preporod! Ali mi je bio rašljar Saša kojega sam gnjavio da mi nađe gdje ima najviše vode i da mi kaže koja žila vodi do susjedovog bunara da ne bi iskopao bunar na istoj žili. Inače sam iz Vrbovca, a stari bunar mi je presušio (točnije 6 mjeseci u godini nisam imao vode). Stari bunar je dubok 9 metara i dosta star. Nekad je to bilo dovoljno, ali nivo podzemnih voda pada iz godine u godinu, prema tome koliko kanala za odvodnju sa polja iskopaju u okolici.

Mogu Vam opisati što sam sve radio da spasim stari bunar: prije 5 godina sam čistio mulj - gotovo da nije bilo poboljšanja, prije 2 ili 3 godine sam bušio - došli do 33 metra, naišli na pijesak i odustali, nešto se popravilo, ali to je bilo kratkog vijeka, jer je pijesak zatvorio bušotinu. Sad kad je bio rašljar, gledao je oko tog bunara i kaže: "Nema vode, susjed je na istoj žili", a on ima dublji bunar. Sve skupa, kad mi je tražio novo mjesto za bunar rekao je: "Ja bi ovdje kopao, sve me leđa peku koliko ima vode." Ne znam što on osjeća na leđima kad traži vodu, ali pokazalo se OK. Kakva je voda još nisam nosio na ispitivanje, ali organoleptičke probe su prošle dobro

Tih.
Tih is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 13:22   #40
Zeke. Evo par informacija:

Marković je kopao bunar kod Žunića u Lukovu (kod Vrbovca), na 18 m je naišao na kamen i vode nema (Žunić ima Karbon-duća u Jugu u VR). Što je najgore postavili su mu cijevi u prazan bunar Strašno!!!

Marković je kopao i kod Firšta u Vrbovcu (iznad benzinske), iskopao do 22 m i vode ima 1,5 m u cijevi (oko 750 litara) u 4 dana. To je ispod svih potreba jednog kućanstva. A bio mu je rašljar (Kauzlarić) i rekao da tu ima vode! A bio je i Saša (drugi rašljar koji je bio kod mene). Razlikovali su se u 4 m! Kopano je po Kauzlariću (radi u Šumariji u Vrbovcu). E sad, možda bi bilo vode da su kopali dublje.

To se sve događalo unazad par dana.

Pouka priče: obavezno moraš biti uz majstore koji kopaju za vrijeme dok kopaju!!! Barem možda misle da nešto znaš pa se neće usuditi da ne poduzmu sve što treba.

Juršetiću (Lukovo, vinogradi prema Ceriku) je netko drugi kopao arteški bunar. Došao do 80 m i potrgao alat. Vode nema. Bušio drugu bušotinu 5 m dalje, došao do 50 m i opet potrgao alat. Strava.

Za moju lokaciju kažu da je potrebno probiti sloj lapora, pa onda ima puno vode (to mi nisu rekli bušači).

Tih.
Tih is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.