Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 21:23   #501
idi kod dr.-a na pregled, a ne pitaj tu nas.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 21:28   #502
http://www.kbc-zagreb.hr/index.php?l...&action=5&id=6

Netipični (displastični) madeži

Netipični madeži obojene su izrasline na koži posebnog izgleda koje se pojavljuju u većem broju a najčešće su smješteni na trupu (vrlo često na leđima). Takvi se madeži najčešće pojavljuju u djetinjstvu, napose malo prije puberteta, ali se mogu pojavljivati i u daljnjem tijeku života.

Bitna obilježja tih madeža jesu: veliki broj (rijetko ih je samo nekoliko), specifičan smještaj (na trupu, ramenima, nogama a rijetko na licu), odnos prema okolnoj koži, veličina (obično do 15mm u promjeru), oblik (okrugao, izdužen, nerijetko asimetričan), ograničenost od okolne kože (obično nejasna), nepravilan rub, boja (svjetlosmeđa, tamnosmeđa, crnosmeđa, žutosmeđa, ružičasta, crvena), te nejednakomjerna rasprostranjenost boje. Takve madeže treba na vrijeme kirurški ukloniti jer kadšto mogu prijeći u zloćudni tumor.

Na moguću pojavu zloćudnosti upozoravaju sljedeće promjene: oblika (pojava asimetrije), ograničenosti (pojava neoštre ograničenosti), obojenosti (pigmentacije), upala, crvenilo, svrbež ili krvarenje u madežu, te povećanje i ispupčenje madeža.

Ljudi s madežima u kojih su opažene navedene promjene trebaju se neodložno obratiti liječniku.



+ http://www.croportal.com/modules/new...p?storyid=1198
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:13   #503
Uklanjanje madeža na licu

Imam jedan madež na licu koji moram ukloniti kod dermatologa. Svašta su mi govorili, neki da se koristi lokalna, neki da mi ga samo škarama odreže i da j.... boli. Mene zanima ISTINA. Jel ko uklanjao madeže? Doživljaji? Da se znam psihički pripremiti. Fala.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:15   #504
ma tko ti je to rekao da ce ti neki lijecnik, specijalist-dermatolog samo škarama na živo odrezati madež?

naravno da dobiješ lokalnu i ništa ne boli. boli injekcija koliko boli
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:18   #505
Imaš o ovome već više tema ovdje, pa i tamo pogledaj šta piše. Ništa se ne uklanja škarama, dobiješ samo lokalnu i za 5 minuta si gotova. Ali ako želiš što manji ožiljak, najbolje nek ti odstranjuje plastični kirurg, a ne obični. Ako si u mogućnosti, odi to privatno napraviti.
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:19   #506
Ne znaš koliko mi je lakše.
To mi je jedna ženska rekla, da je njenoj prijateljici samo odrezao bradavicu na nozi i da bi meni mogao madež tako.
A hebemu, kako me prepala.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:20   #507
Quote:
acraba kaže: Pogledaj post
Imaš o ovome već više tema ovdje, pa i tamo pogledaj šta piše. Ništa se ne uklanja škarama, dobiješ samo lokalnu i za 5 minuta si gotova. Ali ako želiš što manji ožiljak, najbolje nek ti odstranjuje plastični kirurg, a ne obični. Ako si u mogućnosti, odi to privatno napraviti.
A tražilicu sam koristila, da ne ispadne da nisan tila tražit uopće sličnu temu.
Okej, fala, još ću pogledati.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:22   #508
vidim da si iz splita, ja sam prije 10 godina skinila dva madeza ali na stomaku, ne na licu. to ti traje 2 minute, ubode te kraj madeza da utrne, uvati ga pincetom i skalperom izreze, zasije i to ti je to. samo ti ostane oziljak odvratni. ja sam to radila na krizinama neznan kakva je situacija u privatnika i jel ima kakav drugi nacin skidanja osim kiruskim putem. zanima me jer bi i ja skinila jedan s noge i jedan povise usne jer mi je sve veci i rastu mi dlake iz njega-fuj!
jennyfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:24   #509
Mislila san na Križinama. Koji ti je bia doktor/ica? Možeš i privatnu poruku poslati.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:32   #510
ljubimteucelo evo izvoli link
https://www.forum.hr/showthread.php?t=146186
nema neke velike razlike, ali kod privatnika to obično obavlja plastični kirurg i ožiljak gotovo pa se ne vidi. stvarno
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 21:33   #511
inace, ima i u bolnicama plasticnih kirurga.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 21:37   #512
Quote:
ljubimteucelo kaže: Pogledaj post
neki da mi ga samo škarama odreže i da j.... boli.
naravno, poznato je da u hrvatskoj kirurzi operiraju bez anestezije, iako se ista u svijetu primjenjuje od 1850-ih godina. znate, mi uvijek kaskamo za svijetom...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 21:47   #513
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
inace, ima i u bolnicama plasticnih kirurga.
nisam znala
naravno da ih ima, ali najčeše u bolnicama ovakve zahvate obavljaju obični kirurzi, pa ostaje veći ožiljak, i nekad ako npr. želiš skinuti 3 odjednom, kažu da ne može
naravno ne može se generalizirati ali na dosadašnjim temama o ovmome dosta ljudi je imalo slična iskustva kao ja
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 17:39   #514
uglavnom dermatolozi ne uklanjaju veće od 0.5 cm, i ako su pedunkularni(iznad razine kože) iako je to samo nepisano pravilo,dakle može i druga verzija
ako se radi o mladežu na licu svakako bih preporučio maksilofacijalca
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:45   #515
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
mladežu
madež.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:53   #516
Mladež. Morala sam se nasmijati.
Fala na odgovorima.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:27   #517
možda da provjerite prije nego snobistički kvazilingivisti nastupite.... :P
http://www.design-ers.net/eh-rjecnik.asp i probajte obje verzije...
cccc, tako se ponašat prema moderatoru
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:50   #518
Quote:
ljubimteucelo kaže: Pogledaj post
Mislila san na Križinama. Koji ti je bia doktor/ica? Možeš i privatnu poruku poslati.
ako se dobro sjecam bija je dr. roje, plasticni kirurg valjda jer to je bilo na plasticnoj kirurgiji. ma zahvat ti nije stvarno strasan, nista ne osjecas samo kazem,ostane oziljak gadan...ono za madez od par mm 5 punata...srica meni su oba bila na stomaku pa je manja steta ali na licu..hm neznan...nebi tamo isla tj pokusala bih se raspitat jel moze kako bez oziljka koliko god da kosta...da ne budem skarface hehhe
__________________
me, myself and I...
jennyfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 07:17   #519
bez ožiljaka se madeži uklanjaju laserom, ali samo oni koji su skoro pa boje kože, tj. da nisu pigmentirani, i da su skroz ''uz kožu'', da nisu ''ispupčeni'' previše
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 07:36   #520
ja sam jučer išao na kirurgiju da mi uklone nekoliko komada, ali kirurgu se nije dalo pa je oderao sam jedan..............

ima svakakvih priča za one koji nisu nikada bili, ne trebaju slušati gluposti nego jednostano otići...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.