Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: ljetni album tjedna je:
Antena - Camino del sol (1982) 4 40.00%
Fuubutsushi - Natsukashii (懐かしい) (2021) 3 30.00%
Grateful Dead - American Beauty (1970) 7 70.00%
Deodato - First Cuckoo (1975) 6 60.00%
Cannibal Corpse - Live Cannibalism (2000) 2 20.00%
Ufomammut - Fenice (2022) 1 10.00%
Sublime - Sublime (1996) 3 30.00%
Himiko Kikuchi - Flying Beagle (1987) 4 40.00%
Fleet Foxes - Shore (2020) 4 40.00%
Kuzma & Shaka Zulu - The Best of Collection (2021) 6 60.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 10. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2021., 01:56   #2221
Nemojte navijati

Pa stvar je u tome sto ima dosta prijedloga, a i neki albumi su takvi da ih moras slusati par puta. Normalno da neces stici. Neke znam od prije vrlo dobro, druge... slusas da vidis o cem se radi i kako zvuci, ali uci dublje....

Pa cuj, moze se organizirati drugacije. Napravi se glasanje prije glasanja. Znaci prvo ljudi predloze neogranicen broj album kao i sada, unutar 24 sata cetvrtkom. Onda se glasa, 5 albuma koji uzmu najvise glasova idu na novo glasanje za album tjedna. Rijesen problem. Tih 5 preslusas u 24 sata, a i manje imas za slusati ako vec neke od njih znas pa ih neces slusati.
Kerovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 02:33   #2222
Mislim i ja da bi trebali utvrditi da se ne iznose nikakvi sudovi prije proglašenja pobjednika. Zapravo, to raditi mi je nepravednije nego da se znaju predlagači.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 09:47   #2223
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Ne stižem preslušati! Mogu ih apsorbirati tri, četiri, pet na opušteniji dan, ali to nije dovoljno za ovu količinu prijedloga. Pa onda glasam po afinitetu. Baš sam pogledao dokumentarac o Milesu Davisu i baš bih popričao o njemu. A većini nisam dao šansu. Tjedan dana za preslušavanje! Pa napisao bih bar pet postova ovdje u tih tjedan dana.
Pa ako ti se priča o njemu imaš temu pa lipo napiši svoj osvrt(ili predlagatelj) na taj album ili na samog Milesa https://www.forum.hr/showthread.php?t=79420

Bloomeru ovo ne ide konkrentno tebe, al meni i dalje nije jasno da je nekima od vas teško napisat par rečenica o nekom albumu/glazbeniku koji vas je dojmia i za koga smatrate da zaslužuje pozornost bez obzira na rezultate ove jebene ankete. Ne mogu virovat da ste toliki robovi ovih prokletih glasova i da je pobjeda u ovoj anketi jedini način koji vas može motivirat za pisanje na ovom pdf-u. Očito je do mene kad jedini na to žugam stalno, al mora sam to izbacit iz sebe. Opet
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 10:44   #2224
Quote:
Kerovodja kaže: Pogledaj post

Pa cuj, moze se organizirati drugacije. Napravi se glasanje prije glasanja. Znaci prvo ljudi predloze neogranicen broj album kao i sada, unutar 24 sata cetvrtkom. Onda se glasa, 5 albuma koji uzmu najvise glasova idu na novo glasanje za album tjedna. Rijesen problem. Tih 5 preslusas u 24 sata, a i manje imas za slusati ako vec neke od njih znas pa ih neces slusati.
No, anketa za anketu

Ma s obzirom na demokratičnost teme, možemo mi i usporiti s tim, odnosno produljiti anketu na pet dana, kad već imamo ovoliki interes. Ali od idućeg kruga.

Samo onda ćemo općenito usporiti i imati anketu dva put mjesečno, što i nije loša ideja.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 10:51   #2225
Treba to organizirati kao američke izbore za predsjednika. Prvo će cajkeri, rokeri, folkeri, metalci, punkeri, prdežari, klasičari i ostali lokalno odabrati po pet svojih kandidata. Tada ćemo imati unutarklanovske izbore za glavni album. Zatim slijedi kampanja od mjesec dana gdje će nas svatko pokušati uvjeriti zašto treba njihovog odabrati. Na kraju kampanje slijedi trodnevna predizborna šutnja i izbori se održavaju u nedjelju. Album tjedna postaje album godine. Svaki album ima pravo na samo dva mandata.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 10:55   #2226
Uuuu, jedva čekam debate između albuma
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 14:14   #2227
slažem se da je puno previše albuma za premalo vremena

ne znam kako vi funkcionirate, ali ja moram po 3x puta moram isti album poslušati da ga doživim u potpunosti, dosta albuma ne sjeda na prvo slušanje i nekako ih je besmisleno izbaciti na osnovu toga

dapače, većina maestralnih ostvarenja ne ulaze u uho na prvu, zato i jesu toliko zanimljivi
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 16:48   #2228
Ja funkcioniram tako da tek nakon godinu dvi dana mogu dat konačni sud o nekom albumu i sve prije toga mi je malo vrimena. Stoga je moj prijedlog da anketa traje bar godinu dana(ako je dvi već previše) i da onda nakon toga odlučimo za koji album glasat.


Zaboga ljudi pa nismo u odboru za grammy ili porina pa da svaki album idemo preslušavat po tri puta. Slažem se ja da većina najboljih albuma(ili pisama) triba više slušanja da stvari sidnu na svoje misto samo to je u ovom slučaju odlaženje u krajnost. Ili ako je ovo previše prijedloga nek se onda vrati ono pravilo da prvih deset koji se prijave ujedno i kandidiraju za taj tjedan..
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 19:23   #2229
ne bih 10 max stavila, radije bih da je ovako, ali ono glasanje ide uz max. slušanje jedno, nekih pola i sl.

ako još netko ne glasa, presudila sam za 3 albuma tjedna, nisam mogla ne dati glas nekom od ova vodeća jer je svaki na svoj način poseban
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 22:05   #2230
Auuu anketa gori sve vise. Od 4 katastrofalna benda na anketi, dva su dost ispod, a druga dva na samom vrhu Kad bi ih nakon ankete pljuvao ne znam odakle bi poceo. Al je zabavno moram priznat. Anketa je javna s toga ukus mase ce prevagnuti, kojeg nisam nikad volio. Moji kandidati su cist dobro prosli za sad osim jednog. Ja zadovoljan.
Kerovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 22:33   #2231
Koji su to katastrofalni? Ak veliš Kinksi, letiš na ignore.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 22:42   #2232
Quote:
FassGoHard kaže: Pogledaj post
Koji su to katastrofalni? Ak veliš Kinksi, letiš na ignore.
Nisu oni. Oni su mi bili moguci peti kandidat al im na kraju nisam dao glas.
Kerovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 22:49   #2233
Moj drugi kandidat je vec na 9. Moj prvi je na 8. Druga dva su slabiji, ne kuzim zasto al ok.
Kerovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 22:51   #2234
Quote:
Kerovodja kaže: Pogledaj post
Moj drugi kandidat je vec na 9. Moj prvi je na 8. Druga dva su slabiji, ne kuzim zasto al ok.
Ne razumiju svi što je glazba ko mi, nemoj se time zamarati.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 22:54   #2235
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Ne razumiju svi što je glazba ko mi, nemoj se time zamarati.
Ma to je jasno. Ovo mi je ok zabava ne uzimam to srcu.
Kerovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 23:08   #2236
To sam ti i ja htjeo reči, Kerovođo. Ne zamaraj se tuđim mišljenjima. Dovoljno je već što imaš dobar ukus i argumente kojima ga podupireš.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 07:34   #2237
Odlučeno je, imamo pobjednika. Predlagači:
  • Rambo Amadeus - Bolje jedno vruće pivo nego četiri ladna (2002) - lemonzoo
  • Motörhead - On Parole (1979) - kerovodja
  • Jeff Buckley - Grace (1994) - Puky Lee
  • Tom Waits - Closing time (1973) - DarkWanderer
  • Miles Davis - Get Up With It (1974) - baribb
  • Type O Negative - Bloody Kisses (1993) - Weekend Warrior
  • Thai Elephant Orchestra (2000) - androlog
  • The Kinks - Muswell Hillbillies (1971) - FassGoHard
  • Bonnie Raitt - Luck of the Draw (1991) - EuroNeeuro
  • Sam Fender - Hypersonic Missiles (2019) - Ancient Pharaoh
  • R. L. Burnside - A Ass Pocket of Whiskey (1996) - accident
  • The Cure - Disintegration (1989) - patie_boyd
  • Eduardo Paniagua - Puentes Sobre El Mediterráneo (2005) - gareton
  • Apparat - The Devil's Walk (2011) - bubby bu
  • Steve Reich... - Different Trains / Electric Counterpoint (1989) - vanchaaa
  • The Sisterhood - Gift (1986) - kvart 99
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 08:15   #2238
Mislim da si nešto pomiješao i da sam u pravu kad kažem da nije androlog predložio slonove muzikante, a baribb Davisa nego da je bilo obrnuto.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 08:27   #2239
Quote:
FassGoHard kaže: Pogledaj post
Mislim da si nešto pomiješao i da sam u pravu kad kažem da nije androlog predložio slonove muzikante, a baribb Davisa nego da je bilo obrnuto.
Misliš da sam bio nepažljiv? Nek ti oni kažu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 09:23   #2240
The Cure u narednom tjednu, dobro je, sasvim solidan album i svojevremeno sam ga dosta slušao pa će obnova gradiva dobro doći. Jazz fuzija Milesa nije baš moja šoljica čaja i više ga volim u post-bop i modalnim momentima. Ali dao sam glas jer je i tu više nego dobar. I još pokoji glas podijelio, zanimljiv tjedan s dosta poznatih imena i jakih albuma.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.