Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2005., 11:31   #1
Kreme za lice s UV zaštitom

Treba mi dobra UV-krema za lice s visokim faktorom zastite (po mogucnosti sa sto vecim). Ne mora bit nuzno krema, moze i gel, al da je kvalitetna i da dokazano stiti.

Sta bi mi mogli preporuciti?
__________________
I am.....
dominatrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 12:48   #2
Vichy, faktor 60. U ljekarnama oko 100 kn.

Testirano na nekoliko glecera u ekstremnim uvjetima i, za razliku od Nivee, s ovim nisam bila zagorena Dapace, nisam cak niti boju dobila.

http://www.vichy.com/hr/labos/gamme/...on_solaire.htm
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 13:00   #3
Ja sam kupila iz one lorealove linije "Solar Expertise"kremu za lice sa zastitnim faktorom 15 i zadovoljna sam.
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 13:21   #4
Ja problem rakovske zacrvenjenosti lica cim na suncu provedem duze od 3 min. rijesila sa nivea baby kremom sa zastitnim faktorom 30 (kaze da "upija 96% UVB i 90% UVA zraka prema australskom standardu" ).
Pa kontam ako valja za bebinu kozu valja i za moju.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 15:15   #5
Re: Dobra UV-krema za lice s visokim faktorom

Quote:
dominatrix kaže:
Treba mi dobra UV-krema za lice s visokim faktorom zastite (po mogucnosti sa sto vecim). Ne mora bit nuzno krema, moze i gel, al da je kvalitetna i da dokazano stiti.

Sta bi mi mogli preporuciti?
da topic prebaciš na kozmetiku?
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 16:38   #6
Vichy Capital Soleil
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 18:55   #7
Question instrukcije iz kemije - spf

meni za moju njušku uglavnom najbolje odgovaraju neke "univerzalne" kreme, tj. one koje kažu da mogu i po danu i po noći.
e sad, zanimaju me 2 stvari:

1) kako da znam da krema ima dovoljnu uv zaštitu za dan (i u slučaju da nema, što spada pod "dodatnu zaštitu", koja se stavlja preko kreme-koji su to proizvodi?)

2) kako da znam da nema nekog dreka koji bi mi po noći samo opterećivao kožu?
koje su to slatke riječi?

hvala
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 01:23   #8
Sto zapravo pitas?

Ako sam dobro shvatila:

Da, moras paziti da SPF ima UVA i UVB zastitu.

Po noci ti UV zastita ne treba. Kemijski SPF ti po noci nepotrebno iritira kozu, a fizikalni SPF ti po noci nepotrevnbno zacepljava pore.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 08:58   #9
zanimaju me konketni nazivi sastojaka-po kojima bih mogla prepoznati da mi krema ima dovoljnu zaštitu za dan, odnosno da li istu mogu koristiti i za noć.
Očito mogu samo ako krema nema tih sastojaka. Da li onda po danu preko kreme treba stavljati još neku dodatnu zaštitu? (mislim da si baš ti napisala da stavljaš spf preko kreme-kako to djeluje, koji su to proizvodi?)
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 02:21   #10
Ne bih se zamarala sastojcima. Ono na sto bi trebala paziti je da kupis proizvod koji ima zastitu od UVA i UVB zraka.

Cesto ljudi naprave gresku, pa SPF koriste kao "dozvolu" da ostanu duze na suncu, tako da zapravo nakupe vise ostecenja nego da nisu koristili SPF.

Osim krema za zastitu od sunca, odlicna zastita je:
- ostati u hladu
- odjeca dugih rukava, dugih nogavica (gustog tkanja)
- sesiri velikog oboda

Svakodnevno bi trebalo koristiti kremu s faktorom 15 (ili vecim).

Krema moze biti hidratantna i sadrzavati SPF. Ili se covjek moze odluciti za dva proizvoda: hidratantnu kremu, pa preko nje SPF.

Da, koristim posebne proizvode, ali i one koji ujedinjavaju oba djelovanja. Vec sam na nekoliko mjesta pisala sto koristim, stvarno sam malo komplicirana po tom pitanju, pa mi se ne da ponovno tipkati.


Mozda negdje mozes naci: ili na hidratantnim kremama ili kremama protiv bora iili na tonkiku. Mislim da sam tamo pisala o mojim rezimima.


Nema razloga da kremu za dan ne bi smjela koristiti po noci. Ali nije potrebno.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 02:22   #11
Evo jedan link, za one koje zanimaju detalji:

http://www.drugs.com/cons/Octyl_Methoxycinnamate.html
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 10:25   #12
Koji zastitni faktor?

Evo nasla sam sljedece:
Kako bi znali koliko će dugo krema djelovati, obratite pozornost na zaštitni faktor SPF. Ako vaša koža obično na suncu pocrveni i izgori već za pet minuta, zaštitni faktor 2 zaštitit će je na deset minuta. Zaštitni faktor 15 pomnožen s pet minuta dat će vam 75 minuta zaštite kože, a istu formulu trajanja zaštite od sunčanja možete primjeniti i s faktorima 20, 30 i 50. No imajte na umu kako je to vrijeme relativno i ako lako izgorite na suncu, krema će opeklinne samo odgoditi. Dermatolozi preporučuju kremu s minimalnim faktorom 15.
Moje pitanje je kako da ja znam koji zastitni faktor da uzmem? Jako sam blijede puti, nisam sklona brzom crnjenju a ne zelim ni pocrveniti, ali bi zeljala dosta pocrniti,bit cu na moru tjedan dana, koji da je faktor kupim? Od kojeg proizvodjaca?
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 12:07   #13
imas gore ogroman topic o suncanju...nema potrebe za otvaranjem novih tema.
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 07:59   #14
Pa kao sto si nam gore sama napisala. Svakako SPF 15. I nanosi ga cesto. (svakih sat vremena ako plivas, a svakih dva sata inace). Pa ces vidjeti. Ako ti treba dodatna zastita, kreni s vecim brojevima. I svakako se skloni s podnevnog sunca.

Pretpostavljam da vec imas iskustva, pa otprilike znas kako brzo pocrvenis. U svakom slucaju nije dobro pocrveniti od sunca. Ako izgoris (pogotovo do sesnaeste godina) stavljas se pod rizik da dobijes rak koze. A inace suncane zrake ne samo da nas potamne (i poljepsaju) nego nam uniste kolagen u dubljim slojevima koze, pa nas naboraju.

Tako da odlazak na more ne trebas shvatiti kao jedinstvenu priliku da zaradis zdravu boju. Vec i sam odmor i plivanje dat ce ti i licu i tijelu lijep izgled.

A ten uvijek mozes imitirati bronzerom...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 08:02   #15
Quote:
Liddy kaže:
No imajte na umu kako je to vrijeme relativno i ako lako izgorite na suncu, krema će opeklinne samo odgoditi.
I ovo je istina. Kad si vec na moru, poviri bakicama u lica. Ako uspijes zaviriti i na sakriveni dio koze, onaj koji skrivaju maramom, tamo ces vidjeti lijepo uscuvanu, djecje njeznu i nenaboranu kozu. Prirodni eksperiment stos e dogodi s kozom izlozenom suncu, a sto s kozom zasticenom od sunca.


BTW: Proizvodjac nije vazan. Vazno je da kupis proizvod koji stiti od UVA i UVB zraka. I da ti odgovara tip proizvoda (masan, nemasan, vodootporan ili ne, ovisi o tvom tipu koze, i o aktivnostima u kojima ces provoditi dane. )
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 20:28   #16
Proizvodi za lice s UV zaštitom

zanima dal netko ima iskustva sa kremam za lice sa zaštitnim faktorom.
kako je sunce ove godine zbilja pripeklo,mislim krenut sa korištenjem zaštitnih krema.
inače imam mješovitu kožu ali svaki je savjet dobrodošao
__________________
c'est la vie
vjecna_brucosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 20:39   #17
Baš sam na nekim drugim topicima pisala o Biodermi photoderma max
50+..
Imam toniranu njihovu kremu za lice, kad ne koristim full make-up i imam fluid koji je za masnu i mješovitu kožu, brzo se upija i čak se pokazao kao odlična podloga za make-up..
Namjeravam taj Bioderma Photoderma max fluid nositi i na plažu..

edit: koštaju oko 120kn
Od nižeg faktora, jako mi se sviđa Avene hydrance optimale UV15
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:19   #18
taj fluid ne isušuje kožu? meni su obrazi dosta suhi pa onda radije koristim neke masnije i hiidratantne kreme.
__________________
c'est la vie
vjecna_brucosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 04:20   #19
meni je odlična Avene mineralna krema 50+. ako ti je koža suha odlično će ti odgovarati jer je dosta masna iako ako ju dobro razmažeš ne ostavlja mastan sjaj.
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 10:22   #20
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
Baš sam na nekim drugim topicima pisala o Biodermi photoderma max
50+..
Imam toniranu njihovu kremu za lice, kad ne koristim full make-up i imam fluid koji je za masnu i mješovitu kožu, brzo se upija i čak se pokazao kao odlična podloga za make-up..
Namjeravam taj Bioderma Photoderma max fluid nositi i na plažu..

edit: koštaju oko 120kn
Od nižeg faktora, jako mi se sviđa Avene hydrance optimale UV15
imamo isti ukus sto se tice krema
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.