Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 20:16   #1
Adaptirano mlijeko

Imam par pitanja u svoje ime i ime mog jednomjesecnog sincica.

1.Koristimo Aptamil 1 i muckamo ga s vodom Humana. Moze li se koristiti prokuhana voda iz pipe s obzirom da kod prokuhavanja bocica vidim da je u njoj uzasno puno kamenca?

2.Postoji li jos koja takva voda osim Humane?

3.Netko rece da postoji Aptamil u tetrapaku. Gdje ga mogu naci?

4.Koliko dugo izmuckano adaptirano mlijeko moze stajati na sobnoj temperaturi, a koliko u frizideru? I isto pitanje za izdojeno mlijeko. To me zanima pogotovo sto su sada ove vrucine na kojima se bakterije mogu brzo razviti i izazvati proljev, a mene je onda strah bocicu i do parka odnijeti kad setam s klincem
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 20:38   #2
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja u svoje ime i ime mog jednomjesecnog sincica.

1.Koristimo Aptamil 1 i muckamo ga s vodom Humana. Moze li se koristiti prokuhana voda iz pipe s obzirom da kod prokuhavanja bocica vidim da je u njoj uzasno puno kamenca?

2.Postoji li jos koja takva voda osim Humane?

3.Netko rece da postoji Aptamil u tetrapaku. Gdje ga mogu naci?

4.Koliko dugo izmuckano adaptirano mlijeko moze stajati na sobnoj temperaturi, a koliko u frizideru? I isto pitanje za izdojeno mlijeko. To me zanima pogotovo sto su sada ove vrucine na kojima se bakterije mogu brzo razviti i izazvati proljev, a mene je onda strah bocicu i do parka odnijeti kad setam s klincem
1. mozes koristiti obicnu prokuhanu vodu vodu bez problema.
2. i 3. ne znam
4. ja sam ga uvijek davala iskljucivo frisko spremljenog. Kad sam isla vani nosila bih u termosici prokuhanu vodu i u flasici prah pa spremila kad je bilo potrebno.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 20:51   #3
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja u svoje ime i ime mog jednomjesecnog sincica.

1.Koristimo Aptamil 1 i muckamo ga s vodom Humana. Moze li se koristiti prokuhana voda iz pipe s obzirom da kod prokuhavanja bocica vidim da je u njoj uzasno puno kamenca?

2.Postoji li jos koja takva voda osim Humane?

3.Netko rece da postoji Aptamil u tetrapaku. Gdje ga mogu naci?

4.Koliko dugo izmuckano adaptirano mlijeko moze stajati na sobnoj temperaturi, a koliko u frizideru? I isto pitanje za izdojeno mlijeko. To me zanima pogotovo sto su sada ove vrucine na kojima se bakterije mogu brzo razviti i izazvati proljev, a mene je onda strah bocicu i do parka odnijeti kad setam s klincem
1.Ja mućkam sa prokuhanom vodom,ali filtriranom.Jer sve mi je bilo bijelo od kamenca.

2.Mislim da ima samo humana.Malo mi je to preskupo.Mislim da je oko 10kn.Nama to traje jedan dan.

3.Neam pojma.Nisam čula..

4.Adaptirano ne stavljati u frižider.Njabolje je napraviti svježe kad treba papati.Na sobnoj može stajati najviše sat vremena.Ne duže jer se prave grudice.Napravi klopu,stavi u onu termos torbicu i ne moraš brinuti.Ako održavaš temperaturu,ok je.Ali ni onda ne držati više od sat-sat ipol.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 20:54   #4
Zato ti ja pikiram da idemo van odmah nakon jela.Tako imamo fore četiri sata.ALi tvoj je kali pa kužim tvoj problem...Kad idemo nekud,stavim u bočicu vode pola koliko mi treba za papicu,taman se fino pohladi i kad dođe vrijeme jela,uspiam ostatak vode,formulu iz dozera,izmućkam i voila!Nema hlađenja ni puno posla.Sve pripremiš unaprijed i eto.Ali polako,već ćeš se ufurati.
Ali zašto mućkaš,ako smijem pitati.Problem sa mlijekom?

InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 21:06   #5
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Zato ti ja pikiram da idemo van odmah nakon jela.Tako imamo fore četiri sata.ALi tvoj je kali pa kužim tvoj problem...Kad idemo nekud,stavim u bočicu vode pola koliko mi treba za papicu,taman se fino pohladi i kad dođe vrijeme jela,uspiam ostatak vode,formulu iz dozera,izmućkam i voila!Nema hlađenja ni puno posla.Sve pripremiš unaprijed i eto.Ali polako,već ćeš se ufurati.
Ali zašto mućkaš,ako smijem pitati.Problem sa mlijekom?

Ma muke Isusove su mi bile s dojenjem i izdajanjem (vristala od boli da me citava zgrada cula- tad mi je i preporuceno od strane patronazne i pedijatrice da mu dam formulu) pa zavrsila u bolnici zbog mastitisa i zgrusavanja krvi u maternici. Sad mi izdajanje ide, ali dojim ga vrlo rijetko jer me boli uzasno. Svaki put kad pomislim da ce biti bolje, bradavice me ubijaju od boli jos satima nakon dojenja. Uz sve to, mali je tako lijen da cesto po 2 sata cucla bocicu da bi pojeo 20-30ml. Bas sam neki dan zapazila dok sam ga dojila da najcesce osam puta povuce/pocica i onda radi 8 sekundi pauze i to onda traje i traje i traje. Cini mi se da bi mi na cici bio 24 sata dnevno da bi se nahranio
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 21:08   #6
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Zato ti ja pikiram da idemo van odmah nakon jela.Tako imamo fore četiri sata.ALi tvoj je kali pa kužim tvoj problem...

I ja pikiram vrijeme nakon jela, ali on jadan neredovito jede. Najcesce se dogadja da mislimo da je sit, jer zaspi i miran je, a kad ono nakon 10 minuta vristi i trpa rucice u usta jer je gladan.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 22:47   #7
što se tiče izdojenog,..tu je sve bitno http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=235&Show=1453

što se tiče adaptiranog.. najbolje iskoristiti unutar jednog sata, za kasnije najbolje furati termosicu i prašak pa mućkati vani po potrebi, imaš one dozatore od aventa..

što se humana vode tiče i njoj sličnih produkata, držim se onoga što mi je pedijatar rekao; ''navikavajte dijete na normalne uvjete života,.. što ćete ako vam nestane humane'' .. dakle kupi britu, profiltlriraj i to je to .. to ti je barem moj naiskreniji savjet..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:41   #8
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
što se humana vode tiče i njoj sličnih produkata, držim se onoga što mi je pedijatar rekao; ''navikavajte dijete na normalne uvjete života,.. što ćete ako vam nestane humane'' .. dakle kupi britu, profiltlriraj i to je to .. to ti je barem moj naiskreniji savjet..

Cekaj, ako koristim vodu iz Brite, onda je ne trebam prokuhati ili trebam? :zbunjol:
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 00:29   #9
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Cekaj, ako koristim vodu iz Brite, onda je ne trebam prokuhati ili trebam? :zbunjol:
trebaš nakon što prokuha, nek kuha još 10 minuta .. i najbolje ti je onda (ako skuhaš recimo 1l) pola spremiti u termosicu a pol ostaviti u tom loncu da se ohladi.. i onda kad je vrijeme jela, smućkaš toplu i hladnu i gotovo .. barem ja tako radim... prokuham dnevno po 3 puta vodu tako da je uvijek za max 2 obroka i uvijek je ''svježa''
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 10:12   #10
to sa sisanjem 24h je normalno, ali ovo..

Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Svaki put kad pomislim da ce biti bolje, bradavice me ubijaju od boli jos satima nakon dojenja.
ksenija, a da ti nemas soor iliti mlijecac? mali kmeci pa ne stignem detaljno, imas na rodi o tome. malcu moze i ne mora bit crvena guza od toga, a tebi mogu i ne moraju bit ljuskave ili bijele bradavice, al boli za popizdit.
dr ce ti tvrdit da to ne moze bit na bradavicama, vjeruj mi - moze. na rodi imas puno o tome. rojazol gel i za 2 tj sve pet.

i to sto vristi mogu bit grcevi, ne glad.
prosli smo sve to ja i kico

aj na brzinu (uzela ga u krilo
1. moze prokuhana, dapace.
2. ne. mi smo neko vrijeme s janom.
3. ima u engleskoj, italiji, svicarskoj... get the point?
PBE je to spominjala.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:11   #11
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
to sa sisanjem 24h je normalno, ali ovo..


ksenija, a da ti nemas soor iliti mlijecac? mali kmeci pa ne stignem detaljno, imas na rodi o tome. malcu moze i ne mora bit crvena guza od toga, a tebi mogu i ne moraju bit ljuskave ili bijele bradavice, al boli za popizdit.
dr ce ti tvrdit da to ne moze bit na bradavicama, vjeruj mi - moze. na rodi imas puno o tome. rojazol gel i za 2 tj sve pet.

i to sto vristi mogu bit grcevi, ne glad.
prosli smo sve to ja i kico

O.K. za 24 sata dojenja, ali koliko boli, meni je zlo i od 10-15 minuta. Kad ga stavim na sisu samo buljim na sat da se natjeram ostaviti ga duže da sisa jer bih ga inace u roku od sekunde skinula koliko boli
Bi li on pio normalno moje izdojeno mlijeko da imam soor? Jer pije ga.
Stvarno ne znam sto da radim vise. Htjela sam dojiti kad sam rodila, ali ovo me psihicki ubije
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:22   #12
pio bi najnormalnije - nis te gljive mlijeku ne rade, okus je isti i dobro je za pit, samo se ti patis. te gljive inace normalno ima posvuda u tebi (a i u bebi mislim), samo kad si pod stresom (a koji porod to nije? pa jos ak je jebada s mlijekom...) se razmnoze.
ja i saveass smo to imale, ne znam za druge.
boli te do pazuha, k'o da ti netko sisu iz lezista cupa
edit: spasiguza je grizenje vlasitite ruke spominjala... ja sam vristala u jastuk...

peri sise vise puta dnevno, luftaj ih sto vise, nemoj ih mazat nicim osim rojazolom (svaka mast jos pogorsava soor, a mlijeko je isto kontaminirano gljivicama).
pogledaj na rodi podforum poteskoce s dojenjem, meni su puno pomogle. ima ti tamo puno o sooru, gomila dojilja je to imala.

drzi se
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:39   #13
I ja sam imala soor...ja sam s daktarinom (gel) riješila...bebi u usta i sebi na bradavice...za 5 dana bilo sve oke....i da doktor je rekao..ma joook to se ne može prenjeti na bradavice o čemu vi to pričate....a čim sam počela stavljati gel..prošlo...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:43   #14
Ja adptirano držim u frižu...par sati...i ništa mu ne bude istog je okusa kao i svježe...naravno ugrijem ga u mikro prije davanja...ni bebe se nije bunio...a što se tiće vode ja kupujem bilo koju stolnu vodu...flaširanu i s tim pravim bez prokuhavanja iste. I malac je imao soor svako malo dok god nisam prestala iskuhavati poslije svakog jela bočice i dude..kad sam prestala sve 5..eo do sada ništa...več ohohooo....tako da ne moj pretjerivati s tim svim da ti bude sterilno da pije vodu iz tetrapaka i tako to...razmišljaj da če ti malac ipak narasti a kad mu dubeš davala ovu običnu vodu imat češ muka..proljevi povračanje itd....ne trba previše kilaviti oko toga..oke na početku dok je baš bebičica...ali poslije...jok...znaš onu...Puno babica kilavo dijete...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:42   #15
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
što se humana vode tiče i njoj sličnih produkata, držim se onoga što mi je pedijatar rekao; ''navikavajte dijete na normalne uvjete života,.. što ćete ako vam nestane humane'' .. dakle kupi britu, profiltlriraj i to je to .. to ti je barem moj naiskreniji savjet..
a sta's ak ponestane brite Pitam ustvari za ozbac jer prije par mjeseci je bila totalna nestasica onih starih okruglih filtera
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:52   #16
ksenija
za adaptirano ne'am pojma bas sam pred mjesec dana i ja imala frku s mlijekom i pobojala se da cemo morat na adaptirano a ja plavusa Srecom nategla sam mlijeko nazad iskljucivo izdajanjem, pa ak oces pojasnim ti i to, a i tinkili ce uskoro svrsit s ispitima pa te i ona moze savjetovat
sto se tice cuvanja izdojenog u fridzu...ja ne cuvam duze od 24h nego zaledim ako imam toliko viska. sad sam pocela i u one obicne flasice od 2deci od jogurta (jbga aventovi spremnici skupi, a meni ih treba poprilicno jer mali smradac nece nis jest).
sto se tice cuvanja izdojenog mlijeka u parku...ja kupila onu dm-ovu termosicu (ako imas para investiraj i u neku bolju). Stavim mlijeko iz frida u nju (ako idem kod nekog u posjet ili u birc ili bilo gdje mi mogu dat 2prsta vrele vode u sirokoj salici u koju cu potopit flasicu da se mlijeko zagrije). Ako nemam gdje grijat, onda ga smlacim, stavim u termosicu i ako ne popije u roku par sati itnem u sudoper. kak ces skuzit da se mlijeko pokvarilo? ja skuzim cim mi ima malo mirisa jerbo ja svoje mlijeko jednostavno ne mogu namirisat, ko da nist nemam pred nosom, pa cim ja osjetim malo gorkastog mirisa adio ti u Savu
e jesam ga nadrobila, jel ima jos nesto kaj te zanima?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 15:59   #17
moram se uključiti u priču o adaptiranom.
Mi smo zbog određenih problema prije par dana morali prekinuti dojenje,
tako da smo se odjednom našli na adaptiranom mlijeku,
koristim Aptamil comfort 1 i stavljam ga u ugrijanu, a ne prokuhanu Janu.
Beba ima četrdesetak dana i od jučer ima proljev. Onako rijetko i žuto-zelenkasto i strašno smrdi. To je vjerovatno zbog privikavanja na umjetnu hranu.
Da li joj smijem dati malo ruskog čaja,
mama me uvjerava da smijem i da se to nekad davalo djeci u bolnici, a mene frka....
pomagajte
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:19   #18
Quote:
ivaa kaže: Pogledaj post
moram se uključiti u priču o adaptiranom.
Mi smo zbog određenih problema prije par dana morali prekinuti dojenje,
tako da smo se odjednom našli na adaptiranom mlijeku,
koristim Aptamil comfort 1 i stavljam ga u ugrijanu, a ne prokuhanu Janu.
Beba ima četrdesetak dana i od jučer ima proljev. Onako rijetko i žuto-zelenkasto i strašno smrdi. To je vjerovatno zbog privikavanja na umjetnu hranu.
Da li joj smijem dati malo ruskog čaja,
mama me uvjerava da smijem i da se to nekad davalo djeci u bolnici, a mene frka....
pomagajte
za tako malu bebu rađe šipkov,nego ruski...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:43   #19
znači ipak može čaj...
hoće li joj pomoći šipkov ako ima proljev???
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:47   #20
A da joj daš probiotik.
Znam da je meni pedijatrica to propisala kad mi je bebo imao proljev, kupi se u apoteci u kapsulama, onda tu kapsulu razdvojiš i smućkaš prah u njoj. Isto tako pomaže kod soora tu tekućinu razliti po jeziku.
Ne mogu se sjetiti sad naziva mislim da je bio prolife , ali nisam sigurna tako da možda i lupam bezveze. U svakom slučaju ako ti bebo ima proljev nazovi pedijatricu , ona će ti dati najbolji savjet.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.