Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 13:10   #1
Saturn - tranzitni i natalni

Evo da i ja hrabro otvorim svoju prvu temu na ovom forumu
Ne baš veselu.

Dakle Saturn,po tradicionalnoj astrologiji malefik.
Prva asocijacija meni je mudri starac sijede brade S njim nema šale,ne možeš ga prevariti.
Simboliše samokontrolu,strpljenje,čekanje,ograničenje,napora n studiozan rad,tradiciju,mudrost,samoću,depresiju,ozbiljnost, racionalnost,snagu,težak karakter,...simbolika je beskrajna,sve zavisi gdje je postavljen u natalnoj i kakve aspekte pravi.

Tamo gdje nam je Saturn u natalnom horoskopu uglavnom nam nešto ne ide,ili čekamo,moramo proći kroz razne faze samorazvoja..uglavnom ne dobijamo ništa "na tacni",uči nas da se uozbiljimo nailazeći na prepreke,odlaganja,teškoće,koje se prosto dešavaju i sputavaju nas.

Evo kako djeluje po poljima horoskopa:

-1 kuća: Spolja gledano,ovo su osobe smirene,hladne i uglađene.Akcenat je na samokontroli i jednom trezvenom stavu kojeg čitav život nameću.
Osoba kritičkim okom posmatra i sebe i svijet oko sebe.Kod nje nećete naići na entuzijazam i oduševljenje nekim ili nečim,ta vrsta naivnosti ovim osobama je strana.Za tako nešto su isuviše nepovjerljive prema sebi i prema drugima.
Saturn ovdje daje koščatu i žilavu konstituciju ili,pak sklonost hroničnim bolestima.
Kad im se malo bolje zagledate u dušu (a odaju utisak i da je nemaju) vidjećete jedno nesigurno,preplašeno stvorenje koje je (pre)ozbiljno iz nekog straha koje ga cio život muči.Iz tog straha često napada u odbrani,često ima potrebu da kao što kontroliše sebe,kontroliše i svoje najbliže.
Ovo su one osobe koje ne mogu da shvate vaše kašnjenje,ili kad se uspavate i odložite nešto za sutrašnji dan,ili vaše promjene raspoloženja,ili vašu vrckavost..one bi voljele da mogu i one tako ponekad da se opuste,ali njihov snažan osjećaj za odgovornost im to ne dozviljava

-2 kuća: Osobe koje imaju fobiju od praznog novčanika.
Na njih kao da je bačena poznata kletva "imao pa nemao",a može i obratno-da su u djetinjstvu i ranoj mladosti često imali problem sa novcem i onda cio život ne mogu da se "najedu".
U jako lošim aspektima može dati osobe koje cijene druge po onome što imaju,skorojeviće i cicije.
Međutim,ova pozicija Saturna može dati i osobe koje se odriču svega materijalnoga,osobe sklone namjernom gladovanju.

-3kuća: Iako su ovo osobe se odličnom koncentacijom i dubinom misli,i iako su svjesne svog talenta u pisanju,..često su ovo ćutljive osobe (u težim slučajevima sa govornom manom) koje se gube u svakodnevnim,trivijalnim razgovorima iz straha da drugima ne zvuče glupo.
Ovo su studenti koji ,kad sjednu da uče, ne preskaču nijedan pasus,ne izlaze na ispit ukoliko nisu sve temeljno savladali.
Saturn u trećem polju može dati i velike pričalice ,sjajne diplomate ..međutim,opet to nisu osobe koje mogu jasno da pričaju o svojim pravim emocijama.
Saturn u trećem daje i opasnost u saobraćaju,po nekim astrolozima baš od kamiona jer Saturn simboliše kamione.
Može donijeti i neke teške odnose u rodbini.

-4 pole: Jako težak položaj Saturna za porodične odnose u samoj kući.
U kvadratu ili opoziciji sa Suncem eto oca koji je težak i iskompleksiran čovjek,tiranin koji je osobu fizički i psihički maltretirao ili u najboljem slučaju nikada nije bio tu,nije pokazivao emocije,bio je hladan i distanciran..što je osobi ostavilo rane za cijeli život kroz osjećaj nevoljenosti ,nepovjerenja, nesigurnosti.
U lošem aspektu sa Mjesecom majka je u djetinjstvu imala neku hroničnu bolest.
Inače,ovo su osobe koje jako čeznu za toplim,ugodnim i veselim domom.Jako im nedostaje ta emocionalna stabilnost.

-5kuća: Kompleks ljubavi,
Osoba stalno ima osjećaj da nije dovoljno voljena,cijenjena,poštovana,popularna..jako čezne za tim.
Ovo može biti i osoba koja se teško opušta ili,ako se bavi nekom umjetnošću,jako joj je teško da se izrazi i ima trnovit put do uspjeha o kom sanja.
Ovo je i kuća djece,pa u lošim aspektima daje najviše jedno dijete,ili neku brigu oko djece,sa drugim lošim aspektima ovo može biti i osoba kojoj djeca predstavljaju teret.

-6kuća: Ovo su najčešće ljekari.
Velika snaga za ozbiljan,dug,težak rad.
Ova osoba ima sjajne organizatorske i administrativne sposobnosti,ne bježi od rutinskih poslova i veoma je precizna u tome što radi.Ako je osoba jarac u podznaku ili znaku,ovo se značenje pojačeva.
Saturn u šestom polju ponekad daje i osobe koje koje u životu idu "linijom manjeg otpora"

-7kuća: Teškoće u bračnom životu i vezama uopšte.
Najčešće su to usamljene osobe koje tvrde da im samoća odgovara,u stvari se plaše boli.
Međutim,simbolika je beskrajna i ovaj položaj može dati osobu koja privlači situacije koje nanose bol ,razočarenje, odbijanje,stalno misleći da je problem u drugima i da jednostavno nema sreće.
Saturn u sedmom može donijeti i brak koji je u suštini stabilan,trajen,partnera koji je vijeran,odgovoran ili stariji,ali koji umrtvljuje odnos,po cio dan spava ili čita novineili je teške naravi,prezahtijevan i posesivan.
Može donijeti i partnera prema kojem osoba osjeća samo obavezu.

-8kuća: Nije baš najsretniji položaj za seksualni život osobe.
Impotencija i frigidnost su školski primjeri ovog Saturna.Osoba je seksualno zatvorena,često pod maskom religioznih ili moralnih ubjeđenja.
Međutim,nije sve tako jednostavno,pa opet možemo sresti i osobu sa Saturnom u osmom koja je veoma sexy,jako se trudi da bude savršen ljubavnik-ca ,što nas opet dovodi do nekog kompleksa.
Ovaj je položaj loš za zdravlje ako Saturn aflikuje svjetla (Sunce i Mjesec)

-9 kuća: Ove su osobe uvijek malo filozofi. Uz ostale slične aspekte eto velikog filozofa,pisca,univerzitetskog profesora koji sa lakoćom prenosi svoje znanje. Naročito u trigonu sa Jupiterom.
Ovi ljudi imaju jak osjećaj za pravdu,iskreno interesovanje za probleme čovječanstva,širokog uma shvataju svijet oko sebe.
Čudan odnos prema crkvi,ili su veliki vijernici ili ateisti.
Ne preporučuje se nikako odlazak u inostanstvo!

-10 kuća: Evo ljudi koji hoće da osvoje cio svijet.
Saturn u zenitu donosi veliki uspon i političku moć i neminovan pad (Hitler,Napoleon)
Mnogo uspješnih menadžera ima Saturn u desetom polju.Uspjeh je veći ukoliko je on u trigonu sa Suncem.
Veoma ambiciozni ljudi.

-11kuća: Osoba ima prijatelja manje nego prstiju na jednoj ruci.To što ima,to su dugotrajna i prava prijateljstva.
Nekad je ovo i osoba koja jednostavno nije društvena,nekada se isuviše osjeća drugačijom od ostalih.

-12 kuća: Težak položaj osim ako Saturn ne gradi jako dobre aspekte.
Ovo su osbe koje veći dio svog života provode u zatvoru,bolnici,manastiru i sl.
Dobro se osjećaju samo na izolovanom mjestima.


To je bilo uopšteno o natalnom Saturnu.Ono što je mene podstaklo na ovaj tekst je tranzitni Saturn.Trenutno je na 23 stepana lava.Da li vam dodiruje neku tačku u horoskopu? Da li vam pravi aspekt sa nekom ličnom planetom?

Ja ga krajem avgusta očekujem na ASC Evo šta sam pročitala o tome:

Ovo je period kad se individua suočava sa realnošću što je često jako bolan proces,period otplate karmičkih dugova,vrijeme kada je akcenat na učenju,razvoju,rastu.Osjetan je manjak energije,i realizacija planova zahtijeva mnogo više napora nego obično.Poželjno je u ovom periodu preispitivati sebe u jednom realnom svjetlu.Ovo je period sazrijevanja.Čovjek je ranjiviji nego inače. (Bojana Sretenović)

Pišite o svojim iskustvima sa Saturnom,kako natalnim,kako tranzitnim.
Dobro bi bilo kad bi se javio neko ko je imao iskustva sa tranzitnim Saturnom na Asc.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:13   #2
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Dobro bi bilo kad bi se javio neko ko je imao iskustva sa tranzitnim Saturnom na Asc.
ja

meni je to bio emotivno,izuzetno težak period, zbog događaja koji su se desili kada mi je saturn prolazio kroz 12-u kuću. To je bilo moje suočavanje sa realnošću, ružičaste naočale su pale..

može meni netko reći, kako djeluje kvadrat tranzitnog saturna na natalno sunce, merkur i veneru? kako se vjenčanje uklapa u to?
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:48   #3
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post


-8kuća: Nije baš najsretniji položaj za seksualni život osobe.
Impotencija i frigidnost su školski primjeri ovog Saturna.Osoba je seksualno zatvorena,često pod maskom religioznih ili moralnih ubjeđenja.
Međutim,nije sve tako jednostavno,pa opet možemo sresti i osobu sa Saturnom u osmom koja je veoma sexy,jako se trudi da bude savršen ljubavnik-ca ,što nas opet dovodi do nekog kompleksa.
Ovaj je položaj loš za zdravlje ako Saturn aflikuje svjetla (Sunce i Mjesec)


Pišite o svojim iskustvima sa Saturnom,kako natalnim,kako tranzitnim.
Dobro bi bilo kad bi se javio neko ko je imao iskustva sa tranzitnim Saturnom na Asc.

Ja imam Saturn u 8 kući (u Djevici) i pravi mi opoziciju na Mjesec (u Ribama).
Kako se to odražava na zdravlje?

Meni je period Saturnovog tranzita na Sunce (konjunkcija) bio najteži period u životu, trajao je jako dugo, i čak kad je Saturn izašao iz Blizanaca djelovao je nekako retroaktivno. Što god sam poduzimala, ništa mi nije išlo od ruke, i nisam imala nikakav utjecaj na to. Okolonosti su jednostavno bile protiv mene. Baš me zainima što će biti kad mi napravi kvadrat na ASC (što je isto mislim skoro, kad zađe u Djevicu).
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 02:05   #4
Saturn je negdje u aprilu 2001 izašao iz bika i ušao u blizance (moje je sunce krajem bika 26 stepan) i slažem se s tobom da mi je to bio najgori period u životu.Tad sam počela pomalo da se interesujem za astrologiju (2002) i postala Saturnofobična Zato ga se plašim na Ascedentu mada je zasada sve Ok

Evo ukratko o kontaktu Mjesec-Saturn (Liz Grin) :

Kontakti Mjeseca i Saturna se tradicionalno smatraju lošim,iako se za njih obično vezuju klasične Saturnove vrline-štedljivost i opreznost.Kaže se da označavaju senzitivnost,stidljivost,povlačenje u sebe.
Govori o djetinjstvu osobe kojoj su se nametala pravila ponašanja,dužnost,kontrola osjećanja.
Osoba ima potebu za sigurnošću,korjenima,tradicijom.

Što se tiče zdravlja,često je to sklonost ka nekoj hroničnoj bolesti (ovo je izraženije kod konjuncija).
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 08:56   #5
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
može meni netko reći, kako djeluje kvadrat tranzitnog saturna na natalno sunce, merkur i veneru? kako se vjenčanje uklapa u to?

nitko? ne bojte se pretpostavljam da nije baš dobro..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:54   #6
Nemora biti nužno loše... muka mi je već od ponavljanja da bez cijele karte je nemoguće išta konkretnije reći već samo općenito... dakle općenito je da je tranzit Sa uvijek pritisak ( uglavnom autoriteta, mada ne uvijek ) i uvijek se radi o starim i poznatim stvarima odnosno problemima koji su nastali ranije i nisu riješeni do kraja... ono što je bitno jest da svakom So Ve i Me vlada razičitim kućama pa se tako odražava na različite segmente života, nekom na dom, nekom na posao, itd itd.. a u zavisnosti koji planet u određenoj karti upravlja određenim segmentom života jeli to posao, ili dom ili područje svakodnevnog života ili ljubavi itd itd... Jednom riječju to bi bilo preuzimanje odgovornosti što bi u principu i odgovaralo u tvoje pitanje - kako se vjenčanje uklapa u te tranzite-

U svakom slučaju, dosad si već prošla bar nekoliko prolaza Sa preko te konstelacije pa je dovoljno da se "vratiš unazad" i vidiš kada je to bilo, ( svaka dosadašnja konjukcija , opozicija ili kvadratura na tu konstelaciju ) i prisjetiš što se tada zbivalo... sada neće biti ni bolje ni gore nego tada (osim ako su onda ili sada upleteni i drugi tranziti u igru, a onda je to sasvim druga priča...)

Dakle kad je Sa u pitanju netreba se bojati ničeg novog i nepoznatog pa prema tome nema straha ( znači ako je samo Sa u pitanju , ako su upletene druge planete uz Sa, sasvim je druga priča) jedino čega se treba "bojati" je vlastite "nesposobnosti" rješavanja problema jer ako se problem ne riješi kako treba ( bježanje od problema i ne suočavanje s problemom, potiranje problema "pod tepih" ) tek onda Sa "kažnjava" ... znači isti problem za riješiti dobije se jedna dvije šanse ako dočeka isti problem i treći tranzit onda je odnio šalu... to se zove provjera (provjeravanje reakcije osobe u prošlosti) u astrologiji, jer astrolog ne dobiva informacije samo iz natalne karte već i informacije od klijenta, na osnovu kojih daje konačnu i pravu informaciju ( astrologija je savjetodavna disciplina ) u vezi klijentovog problema...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:55   #7
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Ja ga krajem avgusta očekujem na ASC Evo šta sam pročitala o tome:

Ovo je period kad se individua suočava sa realnošću što je često jako bolan proces,period otplate karmičkih dugova,vrijeme kada je akcenat na učenju,razvoju,rastu.Osjetan je manjak energije,i realizacija planova zahtijeva mnogo više napora nego obično.Poželjno je u ovom periodu preispitivati sebe u jednom realnom svjetlu.Ovo je period sazrijevanja.Čovjek je ranjiviji nego inače. (Bojana Sretenović)
grozna i paklena stvar Naravno da nije samo on kriv, vec se namjestio tu bash kad je i trebalo pa je muka bila onako pravo intenzivna i grozna

samo, ja sam ga osjecala i u kad se smaknuo sa asc. i bio i u prvoj kuci(josh je ali vishe nemamo problem jedno sa drugim)

Ali eto, sve se prezivi. Mislim...sad kad pogledam na te faze nisu bile tako tragichne ali u tom trenutku su bile olovno teske
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:44   #8
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Nemora biti ...

Iskreno da si mi savršen odgovor

Nisam neki astro ekspert ali znam da bez ostalih podataka mogu dobiti samo takav odgovor - općenit i baš sam to željela. Oni aspekti nisu iz moje karte..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:58   #9
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
... znači isti problem za riješiti dobije se jedna dvije šanse ako dočeka isti problem i treći tranzit onda je odnio šalu... ..

e, ali tu si mi dao za mislit

tek što mi tranzitni saturn nije sjeo u opoziciju sa natalnim suncem i merkurom i sad kopam po sjećanju gdje sam zgriješila kada su bili u kvadratu, a to se dešavalo u mojoj 12 kući, a onda mi je bilo jako teško uffff
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:05   #10
moje iskustvo (sunce u blizancima, asc u ovnu, mjesec u lavu):

meni prelaz saturna preko asc nije bio naročito traumatičan niti gadan. ništa se loše nije dešavalo. ali ranije, kad mi je saturn bio u 12. kući, recimo da sam imala psihički neku malo težu situaciju, ne stalno, samo na faze (osjećaj osamljenosti i neke nesigurnosti od budućnosti, bojazan da se neke stvari nikad neće riješiti). ipak, nije bilo ništa naročito strašno. neki tip koji se bavio astrologijom rekao mi je tada: "tako će ti biti sve dok ti saturn ne pređe asc i uđe u 1.kuću"...

tako je i bilo...sam prelazak saturna preko asc - neproblematičan, bez nekih trauma ili problema.

boravak saturna u 1. kući - također sve ok: period smirivanja, situiranja, "slaganja kockica"...sve su stvari u životu išle dobro...dapače, riješila sam i mnoge probleme koje sam dugo vukla.

tranzit saturna preko natalnog sunca (u 2. kući, u blizancima) također bez loših događaja i psihički također nije bilo teško, dapače. donio mi je i dosta uspjeha u životu, situiranje, sređivanje života...

dakle, konjukcija saturna sa natalnim suncem ili asc (tj. tranzit) nije mi se pokazala kao loša, a pogotovo ne kao strašna. naprotiv, izgleda da se mnoge stvari mogu jako pozitivno riješiti u tim periodima. i veliki uspjesi su očito mogući.

no, kvadrature tranzitnog saturna na moje natalno sunce (dakle, kad je saturn bio u ribama i djevici) bile su mi jako teške (ponajviše psihički, i sve praćeno velikom tugom i strahom!)...

uh!!! kad se sjetim toga ne mogu si zamisliti da ću uskoro kad saturn uđe u djevicu ponovno to isto proživljavati. već me sada muči šta će mi se dešavati!
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:12   #11
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post

-1 kuća: Spolja gledano,ovo su osobe smirene,hladne i uglađene.Akcenat je na samokontroli i jednom trezvenom stavu kojeg čitav život nameću.
Osoba kritičkim okom posmatra i sebe i svijet oko sebe.Kod nje nećete naići na entuzijazam i oduševljenje nekim ili nečim,ta vrsta naivnosti ovim osobama je strana.Za tako nešto su isuviše nepovjerljive prema sebi i prema drugima.
Saturn ovdje daje koščatu i žilavu konstituciju ili,pak sklonost hroničnim bolestima.
Kad im se malo bolje zagledate u dušu (a odaju utisak i da je nemaju) vidjećete jedno nesigurno,preplašeno stvorenje koje je (pre)ozbiljno iz nekog straha koje ga cio život muči.Iz tog straha često napada u odbrani,često ima potrebu da kao što kontroliše sebe,kontroliše i svoje najbliže.
Ovo su one osobe koje ne mogu da shvate vaše kašnjenje,ili kad se uspavate i odložite nešto za sutrašnji dan,ili vaše promjene raspoloženja,ili vašu vrckavost..one bi voljele da mogu i one tako ponekad da se opuste,ali njihov snažan osjećaj za odgovornost im to ne dozviljava
Točan je samo ovaj dio o unutarnjoj nesigurnosti, i napadu zbog samoobrane.
Inače - ništa
Kako da mi smeta tuđe kašnjenje i odlaganje - kad i sama to radim? Stalno i svakodnevno. Uopće ne držim do tih stvari.
Nemam ni zrnce samokontrole, a dobro bi mi došlo.
A nisam baš ni smirena, ni hladna, a kamoli tek uglađena
Koščata i žilava neću valjda bit ni kad umrem

No dobro, meni je ionako gužva u 1. kući - Saturn, Jupiter i Pluton, a i Mars mi je na kraju 12. pa tu ima svega i svačega

Zadnje uređivanje TincH : 06.07.2007. at 15:44.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:17   #12
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
tek što mi tranzitni saturn nije sjeo u opoziciju sa natalnim suncem i merkurom i sad kopam po sjećanju gdje sam zgriješila kada su bili u kvadratu, a to se dešavalo u mojoj 12 kući, a onda mi je bilo jako teško uffff
meni je natalno saturn u 12 u blizancima, pa je onda nakon tog tranzitnog kvadrata krenuo po mojoj 12 kući, pa preko natalnog saturna, pa preko asc..i majke mi kada se sjetim tog perioda i danas mi dođu suze na oči
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:55   #13
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
moje iskustvo (sunce u blizancima, asc u ovnu, mjesec u lavu):

meni prelaz saturna preko asc nije bio naročito traumatičan niti gadan. ništa se loše nije dešavalo. ali ranije, kad mi je saturn bio u 12. kući, recimo da sam imala psihički neku malo težu situaciju, ne stalno, samo na faze (osjećaj osamljenosti i neke nesigurnosti od budućnosti, bojazan da se neke stvari nikad neće riješiti). ipak, nije bilo ništa naročito strašno. neki tip koji se bavio astrologijom rekao mi je tada: "tako će ti biti sve dok ti saturn ne pređe asc i uđe u 1.kuću"...
Podstakla na razmišljanje..Prošlo ljeto ,kad je Saturn ušao u lava i moju 12-tu kuću ništa se loše nije desiloali ja sam se najednom osjećala užasno nesigurno ,nervozno,izgubljeno,jaako sam bila smršala,sad kad vidim te slike grozim se sebe.Postala sam teška i non stop zabrinuta kao da su svi problemi ovog svijeta na meni. To me još više opterećivalo jer nisam takva po prirodi,naprotiv.Opterećivala sam se svim i svačim.Ta tjeskoba prestala je ,spontano kako je i došla negdje na proljeće ove god.
Sad ne kapiram šta mi je bilo,kad je sve bilo Ok,zašto sam sebe opterećivala raznim sumnjama i negativnim razmišljanjem.Pripisivala sam to svemu,samo ne Saturnu u 12.Međutim ima smisla jer 12 ta je podsvijest.Malo si me utješila,možda sam završila sa Saturnom u lavu zasad

sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:01   #14
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
meni je natalno saturn u 12 u blizancima, pa je onda nakon tog tranzitnog kvadrata krenuo po mojoj 12 kući, pa preko natalnog saturna, pa preko asc..i majke mi kada se sjetim tog perioda i danas mi dođu suze na oči
to je ovaj period o kom sam i ja pisala kad je meni rovao preko natalnog Sunca.Izgleda da mu se tih godina nikako nije tu svidjelo

@Tinch Taj stelijum te je vjerovatno izvukao da ne budeš bolesno ambiciozna i teška
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:29   #15
Ja sam preživio školski primjer prelaska Saturna preko ASC zato jer su bili uključeni svi faktori koji se gledaju u slučaju tog aspekta.

Kod tranzita Saturna preko ASC moramo gledati natalnu poziciju Saturna, poziciju vladara ASC i kuću na čijem se vrhu nalazi Jarac. Kombinacijom tih elemenata možemo dobiti prilično točnu priču o proživljavanju tranzita Saturna preko ASC.

Ukratko, Saturn nas svojim prelaskom preko ASC tjera da riješimo stvari koje su se godinama gomilale u našoj prošlosti i da se riješimo kompleksa koje nam pokazuje saturn u natalnom horoskopu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 16:23   #16
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
@Tinch Taj stelijum te je vjerovatno izvukao da ne budeš bolesno ambiciozna i teška
Hm, krivo.
Mars, Saturn i Pluton u prvoj.
Čudo da me ne mrze
Jupiter u drugoj.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:08   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kod tranzita Saturna preko ASC moramo gledati natalnu poziciju Saturna, poziciju vladara ASC i kuću na čijem se vrhu nalazi jarac. Kombinacijom tih elemenata možemo dobiti prilično točnu priču o proživljavanju tranzita Saturna preko ASC.
Da.
Ukoliko je Saturn vladar 6-te može doći do zdravstvenih tegoba,manjka energije,iscrpljenosti,ili pak do ulaska u posao što je pozitivno (tome se ja nadam )
Kao vladar sedme kad prelazi preko ascedenta donosi sudbinski značajne osobe.
Kao vladar devete kontakt sa inostranstvom.
Kao vladar desete karijerske prekretnice,..itd,a u svakom slučaju,promjene su trajne,i obilježavaju život na duže staze.

(o tome piše Bojena Sretenović u najnovijem broju astrologusa)
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:36   #18
Kako znate kada je Saturn bio u kom znaku? Koliko mu treba da pređe iz znaka u znak?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:36   #19
ja pogledam u efemeridama imash ih na astro.com(tamo sa lijeve strane cesh ih vidjeti)
a i tvoj programcic visions pokaze i trenutno stanje na nebu a da se ishaltati unazad, unapred i sl. pa mozesh i tako vidjeti
p.s. saturn je prilichno spor...ne zuri se covjeku
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 01:53   #20
Mojih 7 godina Saturn izašlo u lipnju, tzv.Sadhe sati, napokon
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.