Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 17:20   #81
pa znam da mi je frendica prije mj dana kupovala burme... u HR su kostale 4800kn....dok su iste,a ma bas iste u BiH bile 1200kn...tako da ih je kupila u Bosni..
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 08:44   #82
Ja sam bila prošli tjedan u Zlatarni Celje u Širokom, i prstenje im nije ni ništa jeftinije, bar ne ono koje sam ja gledala.
malaIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 14:17   #83
Quote:
malaIM kaže: Pogledaj post
Ja sam bila prošli tjedan u Zlatarni Celje u Širokom, i prstenje im nije ni ništa jeftinije, bar ne ono koje sam ja gledala.
A onda znas sta valja Ma "celje" to je sve uvoz. mozda je nesto sitno jeftinije nego u Hr...a prosvrljaj malo okolo.. jeftinije je sigurno..
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 12:55   #84
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
A onda znas sta valja Ma "celje" to je sve uvoz. mozda je nesto sitno jeftinije nego u Hr...a prosvrljaj malo okolo.. jeftinije je sigurno..
Jesam, išla sam u Splitu u Zlatarnu Dvornik, i tamo našla super prstenje, kombinacija bijelog i žutog zlata. Zadovoljna sam, cijena je ipak prihvatljivija, a u Celju je prstenje trebalo čekati 15-ak dana, što mi nije odgovaralo. Nije mi jasna jedna stvar, kažu u Celju da je cijena visoka zbog dijamanata ili briljanata koji su na prstenu, pa me zanima kako to da je i muški prsten iste cijene (bez kamenja) kao i ženski?
malaIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:14   #85
Quote:
malaIM kaže: Pogledaj post
Jesam, išla sam u Splitu u Zlatarnu Dvornik, i tamo našla super prstenje, kombinacija bijelog i žutog zlata. Zadovoljna sam, cijena je ipak prihvatljivija, a u Celju je prstenje trebalo čekati 15-ak dana, što mi nije odgovaralo. Nije mi jasna jedna stvar, kažu u Celju da je cijena visoka zbog dijamanata ili briljanata koji su na prstenu, pa me zanima kako to da je i muški prsten iste cijene (bez kamenja) kao i ženski?
Ma lopovi
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:31   #86
Quote:
malaIM kaže: Pogledaj post
Jesam, išla sam u Splitu u Zlatarnu Dvornik, i tamo našla super prstenje, kombinacija bijelog i žutog zlata. Zadovoljna sam, cijena je ipak prihvatljivija, a u Celju je prstenje trebalo čekati 15-ak dana, što mi nije odgovaralo. Nije mi jasna jedna stvar, kažu u Celju da je cijena visoka zbog dijamanata ili briljanata koji su na prstenu, pa me zanima kako to da je i muški prsten iste cijene (bez kamenja) kao i ženski?
bila sam i ja u sirokom u celju i izbor mi je nikakav, barem meni se nije nista svidilo, treba cekati i do 3 tjedna. sto se tice cijena jednako je skup kao i u HR ali imaju u Posusju 3 zlatarne. u jednoj imas bas veliki izbor, dobijes katalog i mozes sama sebi svaki model izmjeniti po zelji. ako je model zuto zlato mozes ga naruciti u bijeloj ili ako im kamencic moze bez kamencica ili ako nema mozes ga staviti ili ako je prsten glanz mozes ga pretvoriti u mat ili pola glanz pola matt. ma ono stvarno sto ti srce pozeli. recimo prstenje za mladence oni kao malo skuplji te izadju 180 eura. znaci za oba dvoje 180 eura. to nije nista. tjedan traje dok dodju.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 15:52   #87
kako sam se obradovala kad nađoh ovu temu pitala bih vas nešto ako znate..vidim da ste informirani ja se udajem za godinu dana. neće biti prava hercegovačka svadba. bit će do 50 ljudi jerbo ne želimo više nikoga zvati od najbližih. e, sad....znate li gdje mogu fino organizirati za toliko ljudi (u Mostaru) i gdje bi se mogli vjenčati a da nije u matičnom uredu? jer nećemo imati crkveno pa bi htjela da bude bar malo svečanije a ne u uredu...to mi je hladno...i bezveze. ak znate raspalite hvala
fokafoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 16:33   #88
Quote:
fokafoka kaže: Pogledaj post
kako sam se obradovala kad nađoh ovu temu pitala bih vas nešto ako znate..vidim da ste informirani ja se udajem za godinu dana. neće biti prava hercegovačka svadba. bit će do 50 ljudi jerbo ne želimo više nikoga zvati od najbližih. e, sad....znate li gdje mogu fino organizirati za toliko ljudi (u Mostaru) i gdje bi se mogli vjenčati a da nije u matičnom uredu? jer nećemo imati crkveno pa bi htjela da bude bar malo svečanije a ne u uredu...to mi je hladno...i bezveze. ak znate raspalite hvala
meni se sviđaju vjenčanja u vrtu ,to bi mogla ako imaš vrt a pogotovo kad imaš malo ljudi,pozoveš matičara da dođe i vjenča vas na otvorenom
TAMARA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 16:44   #89
Quote:
TAMARA01 kaže: Pogledaj post
meni se sviđaju vjenčanja u vrtu ,to bi mogla ako imaš vrt a pogotovo kad imaš malo ljudi,pozoveš matičara da dođe i vjenča vas na otvorenom

mislili smo u vrtu al bih onda morala nabaviti neki šator ili platnenu ogradu jer bi se čitava ulica okupila da "ćirka" iako će biti nepozvani. al mahala ne može odoljeti a ne želim da mi ženeturače s djecom i besposlene babe gledaju u dvorište i ometaju me i taj važni dan

al ne znam koliko i što mogu dobiti u mostaru,što se organizacije tiče. a recimo da održim u vrtu vjenčanje....bilo bi dobro tu imati neki domjenak i malo fotkanja i onda valjda u restoran?? s bendom i to? ja bi htjela feštu imat...jer će većinom biti mladi ljudi,naši prijatelji...fešta mora biti ja sam tek na početku i nemam pojma kako idu te stvari...gdje se može...što se može...uf...
fokafoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 16:55   #90
Quote:
fokafoka kaže: Pogledaj post
mislili smo u vrtu al bih onda morala nabaviti neki šator ili platnenu ogradu jer bi se čitava ulica okupila da "ćirka" iako će biti nepozvani. al mahala ne može odoljeti a ne želim da mi ženeturače s djecom i besposlene babe gledaju u dvorište i ometaju me i taj važni dan

al ne znam koliko i što mogu dobiti u mostaru,što se organizacije tiče. a recimo da održim u vrtu vjenčanje....bilo bi dobro tu imati neki domjenak i malo fotkanja i onda valjda u restoran?? s bendom i to? ja bi htjela feštu imat...jer će većinom biti mladi ljudi,naši prijatelji...fešta mora biti ja sam tek na početku i nemam pojma kako idu te stvari...gdje se može...što se može...uf...
idealna lokacija ljetnikovac Radobolja

www.ljetnikovac-radobolja.com
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:33   #91
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
idealna lokacija ljetnikovac Radobolja

www.ljetnikovac-radobolja.com
thank you...ovdje je jako lijepo....vjeruješ li mi da nisam čula za ovo uopće a čitav život živim u mostaru

baš se tu može organizirat wedding??
fokafoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:42   #92
Quote:
fokafoka kaže: Pogledaj post
thank you...ovdje je jako lijepo....vjeruješ li mi da nisam čula za ovo uopće a čitav život živim u mostaru

baš se tu može organizirat wedding??
ma to tie prekrasno, na stranici i nisu baš neke slike, kako je inače lijepo...to je u vlasništvu Dike Slezaka i mislim da se čovjek ne bi bunio za vjenačanje...s tim da ti tu ne bi mogla biti ono gomila ljudi...to je više za one manje, intimnije fešte....to je u Ilićima i odi svakako prošetat...
u kojem ti MO živiš kad ne znaš za ljetnikovac?!
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 21:25   #93
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
ma to tie prekrasno, na stranici i nisu baš neke slike, kako je inače lijepo...to je u vlasništvu Dike Slezaka i mislim da se čovjek ne bi bunio za vjenačanje...s tim da ti tu ne bi mogla biti ono gomila ljudi...to je više za one manje, intimnije fešte....to je u Ilićima i odi svakako prošetat...
u kojem ti MO živiš kad ne znaš za ljetnikovac?!

a eto ne znam ni ja kako nisam čula za to ne zalazim u Iliće jer nemam razloga

znaš li ikoga tko je tamo organizirao vjenčanje??? jako mi se sviđa, lijepo je.
fokafoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 00:33   #94
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Još neki dražesni običaji...

Kupovanje mlade
: na vratima sobe gdje su mlada i svastike obično stoje dva kršna momka koja priječe da mlada iziđe prije nego kum od mladoženje i njegova najbliža rodbina ( obično brat ako ga ima) istresu kesu..
Ako su pregovarači dobri da se izbit i 500 eura...obično se puste dvije tri mlađe cure iz sobe kao lažnjake....a svaku moraju platiti..tek na kraju kad se isprse pušta se mlada..
Ako su kupci teški na potezanju u džep obaspe ih se najružnijim riječima da su škrti i da se mlada takvim cicijama ne daje u ruke..
To naglašavati što glasnije da svi čuju...
zatim i cvijet koje svastike kače svatovima se mora platiti ofkors..sve ispod sto kuna za cvijet je uvreda...to se stavlja na pladanj koje nosi jedna od svastika..ako ima 200 svatova to je 20 000 kuna. Naravno da ne daju svi sto kuna ali svastike ih onda pogledaju onako strvno... zato je i njihov zadatak da malo upotrjebe jezik...
Tu lovu poslije svastike dijele između sebe i dobro dođe curicama da popune svoj budžet...
aj'e ne zajebaji!
daje su vecinom po deset maraka...
oni prvi sto se kite daju dvadeset ili tako nesto... kao da se i ostali ugledaju na njih...
kite se samo gosti s mladozenjine strane (svatovi)
mladini gosti se, inace, zovu pođani!


sva lova od kicenja ide mladinim roditeljima i oni dadnu po sto maraka curama koje su kitile

u svatovima se "na jabuku baca" vecinom po sto maraka osim ako ti nije neki rod ili dobar prijatelj...
tu se moras malo isprsiti...

stolica u ruzi kosta 43 marke + 2 marke za presvlake za stolice ukoliko iste zelite...
u malu ruzu (da da) stane do 270 ljudi.
u ruzu (veliku) stane od 300 pa do 600 ako se malo nabiju...
ali 300-400 je optimalno
hrana i USLUGA je tamo u priliku najbolja
uvijek je ista hrana, ali najbitnije, nitko nema prituzbi...
u svim drugim salama nesto nevalja, ili je los raspored, mladenci / gosti ili je losa posluga (sto je vrlo bitno!) ili sta ja znam, hrana.
masetral u čulama se npr, nije bas proslavio a tek je počeo raditi
kazu da nije lose u kaktusu u citluku, u lavu u gabeli, u suncu i sirokom u sirokom itd...
ima neka sala stevic u posusju, u kojoj je stolica 29 maraka! i kazu da je sasvim OK, samo, ko ce ici u posusje...

a oko kupovanja mlade... to je kako se unaprijed dogovoris... mozes se dogovoriti s mladinima da kum dadne nesto simbolicno za kljuc od mladine sobe... ili kako vec...

poslije vjencanja se moze (a ne mora) otici do buduce kuce mladenaca, mlada prebaci jabuku preko kuce, dariva neko malo dijete na ulazu, mladozenja je prenese preko praga, mlada onda proba nekakvu corbu koju su pripremile maje(?) i dariva svekrvu bombonjerom, u kojoj je, necete vjerovati, neizbjeznih sto maraka, malo se slikaju u sobi i to je to...
ali sve se moze unaprijed DOGOVORITI, nista nije pod MUST

Ako nekoga zanimaju jos neki detalji (ima ih mali milijun, pitajte na PM jer ne svracam vise na ovaj topic )


Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Ah da nemoj nakon himne sjesti, ipak mora odsvirati i Hercegovina u srcu
moram napomenuti da se pod himnom podrazumjeva "lijepa nasa"

Quote:
TAMARA01 kaže: Pogledaj post
Jaranka svadba će biti u Širokom brijegu 11.8
ja sam pozvan u široki u svatove 11.8.2007. lol

Zadnje uređivanje drmix : 13.07.2007. at 01:06.
drmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 20:50   #95
Ej bila sam na svadbi prije 2tj. u herc, ehhhhh zakon je bilo, veselo ko ludilo, sala
savrsena, a cijena mrak (20eura po stolici) a uz meni je osim razlicni mesa i bilo ljignje muzika je bila zakon,
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:37   #96
Quote:
Mrs B. kaže: Pogledaj post
Ej bila sam na svadbi prije 2tj. u herc, ehhhhh zakon je bilo, veselo ko ludilo, sala
savrsena, a cijena mrak (20eura po stolici) a uz meni je osim razlicni mesa i bilo ljignje muzika je bila zakon,
...a daj malo bolje opisi..di si bila tocno... sta te se najvise dojmilo... obicaji???

Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:38   #97
Kako vas zanimaju vjenčanja u Hercegovini, mogu vam pomoći u nekim stvarima, i sama se udajem u 11. mjesecu, a sam ava u vjenčanjima, nisam iz mostara al nisam ni daleko, pa ako mogu kako pomoći, samo dajte
hercegovka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:58   #98
nekad mi je trebalo hvala...
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 18:01   #99
Quote:
drmix kaže: Pogledaj post
stolica u ruzi kosta 43 marke + 2 marke za presvlake za stolice ukoliko iste zelite...
u malu ruzu (da da) stane do 270 ljudi.
u ruzu (veliku) stane od 300 pa do 600 ako se malo nabiju...
ali 300-400 je optimalno
hrana i USLUGA je tamo u priliku najbolja
e nadam se da ce i meni sve biti u redu, jer svadbu pravimo u maloj ruzi
buduci da necemo imati previse ljudi ona nam je bila najbolji izbor...
sto se tice hercegovackih obicaja ja sam izbacila kupovanje mlade i mjesanje juhe
__________________
30.08.2008
aurora83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 14:04   #100
Smile

Quote:
hercegovka23 kaže: Pogledaj post
Kako vas zanimaju vjenčanja u Hercegovini, mogu vam pomoći u nekim stvarima, i sama se udajem u 11. mjesecu, a sam ava u vjenčanjima, nisam iz mostara al nisam ni daleko, pa ako mogu kako pomoći, samo dajte
-bok, nasi su svatovi 17.8. ljubuski- ja slavonka on hercegovac, pa sam te htjela zamolit ako mi mozes reci sto se kod vas dolje jos daje umjesto zahvalnica i poklona (rucnici,kosulje itd)..i ako imas preporuku za torte?
Hvala
Unity is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.