Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Star Trek Fan Club

Star Trek Fan Club Resistance is futile.

Pogledaj rezultate ankete: Sviđa li vam se ideja ovakvog topica?
Da 72 71.29%
Ne 5 4.95%
Ne znam 5 4.95%
Ne zanima me 6 5.94%
Ništa od navedenog 1 0.99%
Sve od navedenog 12 11.88%
Glasovatelji: 101. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2003., 00:25   #1
Stvaramo nove epizode Zvjezdanih Staza

Smatramo da scenaristi Star Treka ne znaju svoj posao, da nemaju pojma i da svatko može napisati bolji scenario od njih. Ako i vi to mislite, ovdje je mjesto gdje to možete i dokazati.

Ovaj topic je nastao na topicu "Star Trek: The Next Generation" i usko je vezan uz njega pa je to razlog zašto ga stavljam ovdje (a ne, recimo, na Književnosti gdje će, zbog temporalnih poremećaja, biti obrisan prije nego što se tamo i pojavi.)

Nemojte očekivati veličanstvene književne uratke nego mnogo labavo povezanih postova kojima se oni koji vole Zvjezdane Staze šale na račun istih.

Tko zna, možda oni iz Paramounta (il tko već ima autorska prava) vide ovo, otkupe sve što nađu i nas učine bogatašima.

U svakom slučaju, nas nekoliko se ovdje ludo zabavljamo i ismijavamo sve poznate i nepoznate klišeje kojima ST obiluje. Svi ste dobrodošli!
Blackadder is offline  
Old 19.05.2003., 00:35   #2
Pilot epizoda 001

*Ovo će biti moj dom iduće 4 godine, 347 dana, 12 sati i 7 sekundi.* pomislio je Lieutenant Commander Adder dok je čekao da shuttle, kojim je bio upravljao, traktorska uvlačna zraka broda USS <ime broda? SteamBoat?> ne uvuče u hangar 3. *Ili će to biti 4 godine, 347 dana, 11 sati i 57 sekundi?* zamišljeno je Adder pokušao ispraviti grešku za koju mu se učinilo da ju je napravio. *Ili će to biti...*

"Dobrodošli na brod Mister Adder.", prekinuo je njegovu računicu dežurni oficir u hangaru. "Mogu li vas otpratiti do vaše sobe?"

"Vi to vjerojatno mo.mo.možete jer izgledate zdravi i pokretni." odgovorio je Adder i nastavio, "ali ne vidim svrhu vašeg pi.pi.pitanja kad vi to bo.bo.bolje znate od mene."

"?"

"Proučio sam plan b.b.broda i znam ga napamet te mo.mo.mogu naći put do svojih prostorija i zatvorenih o.o.očiju.", reče Adder, uzme svoje stvari, krene i *KLANKKABONGKRAŠH*.

-----------

/Nekoliko minuta kasnije./

*Ne sjećam se da je u nacrtima bila ta cijev u visini glave na tom mjestu.* razmišljao je Adder dok je u svojoj sobi izravnavao ulubljeni dio svoje lubanje, a diode na mjestu gdje humanoidi obično imaju mozak svjetlucale poput lampica na božićnom drvcu.

-----------

/Još nekoliko minuta kasnije./

"Brodski dnevnik d.d.dana 24030517.0108. Po dolasku na b.b.brod USS <smislimo nešto!> postajem najviši o.o.o.oficir na njemu i preuzimam komandu d.d.do najavljenog dolaska kapetana i prvog oficira. Svi sistemi fuk.funk.fuc.funkcioniraju normalno. Adder out.", odverglao je Adder što je trebao, udobno zavaljen na kapetanovoj stolici.

Pomno provjerivši da ga nitko ne gleda, polako je otišao do svoje znanstvene konzole, uključio je, pričekao pet minuta da se aktivira i tiho te ogromnom brzinom svojstvenom androidima strastveno zaigrao svoju omiljenu igricu - minesweeper.

Za to vrijeme, skrivene iza njegovih leđa, lampice na komunikacijskoj konzoli su tiho zaživjele nagovješćujući dolazak nove misije...
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:38   #3
Drugi nastavak izvanredne serije: forumovci u svemiru!!!

/Nakon neodređenog broja minuta kasnije/

Zahvaljujući svojoj ogromnoj moći koncentracije i usredotočenosti na ono što radi, Adder je detektirao tek treće javljanje signala s komunikacijske konzole. *Prioritetna poruka iz štaba Zvjezdane flote? I to brodu bez tri četvrtine posade koji nije do kraja popravljen? Da to nije neka zabuna?* pomislio je Adder tokom 0.012 sekunde koliko mu je bilo potrebno da aktivira prijem poruke.

"Ovdje Admiral Esuless. Iz sistema Rrielevant dolaze zabrinjavajuće informacije. Izgleda da je došlo do nemira i pobuna. Vaš zadatak je diplomatske prirode: morate spriječiti ili prekinuti sukobe i pomoći uspostavljanju mira pod svaku cijenu." *Samo ne velečasni Commodore Amalgamus Mixtrix.* pomislio je Adder. "Kao pomoć će vam biti dodijeljen velečasni Commodore Amalgamus Mixtrix." nastavio je admiral. "Očekujte njegov dolazak uskoro, a možda i prije toga."

"Poruka primljena Admirale." odgovorio je Adder. "S kim to pričam?", užurbano je i nepovjerljivo uzvratio Admiral. "Lieutenant Commander Adder, drugi oficir broda USS SteamBoat." i prije nego li je Adder mogao nastaviti uslijedilo je Admiralovo ljutito "Zahtijevam da govorim s kapetanom!"

"Admirale, to je nemoguće.", slijedio je odgovor, "Brodu USS SteamBoat još nije dodijeljen ni kapetan ni prvi oficir pa kao časnik najvišeg ranga zapovijedam do njihovog dolaska." "Hm", nevoljko promrlja Admiral, "Imate svoja naređenja i postupite prema njima. Esuless out."

*Velečasni Commodore Amalgamus Mixtrix. Svaka njegova misija smirivanja pobuna je uspjela u tom smislu da su svi sukobi nakon njegovog posredovanja prestali. To ga čini najuspješnijim diplomatom prema svim statistikama. A sukobi su prestali gotovo uvijek zato što ih je znatno ubrzao, povećao im opseg i snagu pa je slabija strana bivala bitno brže uništena. A oni koji su preživjeli nisu znali kako će ga dovoljno nahvaliti Federaciji.*, bile su zadnje Adderove misli prije nego se vratio svom poslu na Znastvenoj konzoli.
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:40   #4
Napisao: C'Tebo

Za to vrijeme je kaunselor K'Tebo (that's me ) neutralno bauljao po hodnicima. Odjednom je neutralno stao kraj jedne konzole i priupitao istu:
"Kompjuteru, gdje je najbliži vece?"
"Nepoznati parametri" odgovorio je kompjutor.
"Kompjuteru, oću negdje ostavit svoju mokraću gdje da to napravim?"
"Tu desno, ravno pa lijevo ima jedna đefersonova cijev koju nitko nije koristio do danas, valjda nitko ne bu ni od danas"
"OK fala, kompjuteru"
Nakon što se kaunselor K'Tebo olakšao u đefersonovoj cijevi, osjetio je snažan udarac, kao da se negdje tamo drugdje nešto bitno dogodilo.
Tada je lupio svoj comm-bedž i kazao u zid, na kojem je stajala konzola.
"Kapetane, ovo je možda, a možda i nije bitno, javite se"
"Nisam ti ja kapetan, ja sam kompjutor!", reče konzola.
"Ne ti budalo, kapetanu govorim..."
"Ali on nije ovdije."
"Znam da nije ovdije, zato i lupih svoj bedž da ga dozovem..."
"Da, ali nema kapetana na brodu, njime upravlja adder"
"Fascinating!", odgovori K'Tebo podigavši lijevu obrvu do vrha čela.

"Drugi časniče, Adder, moram s vama hitno razgovarati"....
___________________________________
Nego, brod bi mogli nazvat jednostavno R
Tako da letimo brodom USSR
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:42   #5
Napisao: Aux1

"blip"!!!
NCC SteamBoat, ovdje engine commander Lt. Aux1, približavam se shuttleom, čuo sam da vam treba novi Chief Engineer jer je vaš replicirao pravi alkohol, nalio se i ispovraćao u warp-jezgru pa se dogodio coolant leak i od njega su ostale samo kosti... ili smo mi to barem uspjeli rekonstruirati od vaše fragmentirane poruke koju je slao netko tko nema pojma o potprostornoj komunikaciji
Poslali su me sa Starbase-a 323 ali nismo mogli najaviti moj dolazak jer na toj vašoj kanti ne radi ni dalekometni komunikacijski subspace array kak spada... uglavnom imamo pun k**** posla, pa da pokušamo osposobit tu kantu... Molim dopuštenje za slijetanje u Shuttle Bay... naravno ako uspijete otvoriti njegova vrata, il su i ona crknula
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:48   #6
Napisao Aux1

NCC SteamBoat, da li me netko čuje? Do you read me, over? Dovraga... pa koja se to pi**a materina da mu je**em đefrisovu zavojnicu skupa sa bussardovim kolektorom u andorijanska jaja na koljenima događa na tom brodu? HELLLOOOOOOUUUU?!!?!?!?

Ajd požurite se za par sati krepat će mi life support, a to ne bismo željeli jelda... ja vas čekam pored broda, ako me nemrete naći na senzorima jer ne rade, pogledajt kroz prozor... a ja ću dotle igrat falling borg cubes na svojoj konzoli Aux1 over & out...

----------------------------------------------------

/Nakon nekoliko sekundi/

Ja sam još u shuttleu.. jel mogu s vama u vaš brod? A pliiizzzz (tako sam uljudan jer još imam zraka za 30tak minuta... )
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:50   #7
Napisao C'Tebo

Kapetane (drugi oficire), ja mislim da je logično da sazovemo izvanrednu skupštinu vlade a u svezi glede Aux1-ovog slijetanja na naš brod. Nikada ne možemo biti preoprezni
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:51   #8
Napisao Aux1

Krajnje vam je i vrijeme! Jer ja za 15 minuta kad mi nestane zraka i u odijelu fazorima režem oplatu i sam ulazim u brod...
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:53   #9
Napisao C'Tebo

Osjećam nervozu, kapetane, ovaj, drugi oficire
____________________________
Sad bum te zval v.d. kapetan
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:57   #10
Napisao Baphomet

Hmmm...jel' sam ja barmen ili chief of securitiy?

U svakom slučaju taj mi shuttle izgleda suspicious
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 00:58   #11
Napisao Nephrite

Ja predlažem da ispalimo par fotonskih torpeda na shuttle kao znak da se ne šalimo. Ako se niko ne slaže, nađimo se u konferencijskoj sali i pričajmo o tom šatlu u nedogled. A onda bi ja mogla napravit par ivejsiv manuvers.
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:00   #12
Napisao Aux1

Gle znam da najvjerojatnije niste primili poruku sa Starbase 323 da dolazim, ali uvjeravam vas da sam uistinu Starfleet-ov engineer poslan da vam pomogne osposobiti brod... Znam sve o potpostornim tenzorima u proračunu hederodispazmičkih regenerativnih pojava difuzije antimaterije u hipertetracikličkom polju indukcijskih komora warp-jezgre, i nikada u životu nisam imao djevojku... Now isn't that enough?!?!

Ktome, prema mojim očitanjima ne čini mi se da vam rade ni štitovi ni fazori... jedino se možete zabit u mene

Ajd, zraka za 5 minuta još, pliz
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:01   #13
Napisao Nephrite

Da ti štitovi i fajzori uvijek prestanu radit u najgore vrime. Čovjek(alien) bi pomislio da bi u 24. st. riješili sve moguće probleme s napajanjem.
Možda bi te ipak trebali pustiti na brod.
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:03   #14
Napisao Aux1

Ma ček malo... a jel se ja mogu iz shuttlea beam-at na vaš brod? Vama štitovi ne rade, a ja imam trasnpoter unutra e da ak se nisam toga sjetio!!!
Ajde, dajte mi dopuštenje. Od addera ili bilo koga od oficira... može i od običnih čistača jeffriesovih cijevi nakon vršenja nužde što se mene tiče, il ja idem sam!

Zrak na nuli... ok, here it goes....
"fljžjnjnjjjj" *PoP!!!*
"KZZTTT!..."

Aaaahhh, skidam kacigu i udišem svjež ustajali Steamboatov zrak, ipak je bolji od mojega... E al čekaj malo, ovdje sve ima nekakav čudan metalni okus... il je to nečiji phaser u mojim ustima? Oops... hehe, oprostite Gospon-u-crvenoj-majici
Engineer Lt. Aux1 reporting for duty, sir, ma ne nemorate me voditi u brig dok kapetan ne stigne, ne nisam ja Romulanski špijun, a daj molim vas, neeee!!!
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:04   #15
Napisao C'Tebo

Osjećam....Ferengija na brodu....
To je loš osjećaj.
Idem ručat nešto fino i svojim vulkan gripom onesposobit par ensigna tako da se opet mogu osjećat neutralno
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:06   #16
Napisao Slafko

--------------------------------------------------------------------------------
Nephrite kaže:
Da ti štitovi i fajzori uvijek prestanu radit u najgore vrime. Čovjek(alien) bi pomislio da bi u 24. st. riješili sve moguće probleme s napajanjem.
Možda bi te ipak trebali pustiti na brod.
--------------------------------------------------------------------------------

mislim, (progovori on držeći 7of9 za guzu) da sam jednom čuo priču od tete koja ju je čula od bratića svog ujaka da je najlakše izokrenut polaritet i fazora i štitova u ovakvim situacijama.
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:08   #17
"Sir!" uzviknuo je pripadnik osiguranja Adderu iza leđa taman tada kada je on konačno bio na putu da obori rekord iz igranja minesweepera za androide. Naravno, ta šansa je sada propala.

"Što se do.do.dogodilo." Odgovorio je Adder, polagano se okrenuvši.

"Prijavljujem da smo uhvatili uljeza na brodu koji se predstavlja kao Engineer Lt. Aux1 dok je probijao oplatu broda."

"Kakvu je št.št.št.kvar učinio?"

"Probio je prilično veliku rupu koju držimo pod kontrolom force fieldom.."

"Odvedite me zz.z.zz.zarobljeniku. Savjetniče C'Tebo, mo.mo.most je vaš dok se ne v.v.v.vratim."

------------------------------------------------

/Malo kasnije./

Na povratku na most, Adder se ispričao Lt. Aux1u i prije nego li je on mogao išta dodati, nastavio: "Brod je u lošem stanju, popravci moraju početi odmah. Krenite od rupe koju ste sami napravili."


-------------------------------------------------

/Još malo kasnije./

*Ovaj brod treba odvesti na rezalište?* retorički se upitao Adder dok je čitao naređenje namijenjena kapetanu, koja on ionako ima pravo pročitati kao v.d. istoga. *Na rastavljanje? Ali kako onda izvesti misiju koju smo...* _beep_ [dolazi poruka iz komande zvjezdane flote] javio se kompjutor. "V.d. kapetanu Adderu, vaše naređenje glasi da zaboravite na prethodna naređenja po kojima biste morali brod odvesti na otpad. Stanje u sistemu Rrielevant je kritično i morate krenuti što prije." "Razumijem A.A.A.Admirale. Ali brod nema n.n.n.niti desetinu impulsne snage, nema k.k.k.kapetana ni prvog o.o.o.oficira, nema tri četvrtine p.p.p.posade..." "Znam, ali u blizini nema broda koji bi mogao krenuti u misiju! Osim toga, ma tko si ti da ispituješ jednog Admirala!" "Aye, aye Sir!" *Ma ko me je isprogramirao tako da ovome nisam u stanju reći da se nosi dovraga?* ljutito pomisli Adder i krene na provjeru stanja broda.

_____________________
Nisam suiguran kad ću opet moći sjesti za računalo pa nastavite neko vrijeme sami. C'Tebo, most je i dalje tvoj, sve dok ga ne preuzmem ili dok ne dođe kapetan ili Nr.1. Ovo dosad je bilo dobro, možda i uspijemo pokrenuti brod... :P
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:09   #18
Napisao C'Tebo

Imam li pilota?
Nemam sam ću namjestit kurs!
Kompjutore, malo odi naprijed prema našem odredištu.
Kompjutor: "Sadašnjom maksimalnom brzinom će nam trebat 250 godina da dođemo do tamo"
"Bolje ikad nego nikad", reče K'Tebo
"Lt. Aux1 kad možete osposobiti warp pogon?"
"Zanemarite, ne zanima me, osposobite ga za...recimo....10h, ne, ... recimo za pet i ne želim čut da ne može"
*Idem sad nać nekog ensinga da savjetujem* pomisli K'Tebo i ode na deck 12 naći nekog redshirta.
"Ti, tamo, kako si?"
"pa, ovaj dobro, zašto pitate?", reče redshirt radeći neki čudan posao.
"A zašto ti misliš da ja to pitam?"
"Molim? Ne znam, ne shvaćam...."
"Nesiguran si, je l' da?"
"Pa, ovaj..."
"Sad ćemo te mi na odmor poslat... kompjuter, lociraj neki asteroid u blizini i teleportiraj ovog kraj mene na njega da se propisno odmori, nešto mi je nesiguran..."
"Ali, hoću li preživjet na steroidu???"
"A što ne bi?, evo ti gas maska...", reče K'Tebo dajući mu gas masku i u tom trenu je redshirt teleportiran na obližnji asteroid.
"Baš je neutralno pomagati ljudima u potrebi... idem igrat šah..." i ode K'Tebo u igraonicu šaha.
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:10   #19
Napisao Slafko

slafko izleti iz turboljifta na bridge tresući se i psujući u maniri 17e generacije kočijaša, sumnjivo piskutavim glasom. posada ga u čudu gleda, ali samo najpronicljiviji od njih uvidjehu razlog ovome. naime, slafkova desna šaka nekontroliranim grčevima stišće najbolnije mjesto.

"ššššššššš" - Adder
"lišće? otkud lišće?" - zamišljeno će K'tebo
"ššššššš" - nastavi Adder - "ššššta ti je?"
"SSSedma!! ....NNNGHH!! ...mi je instAAAAAAAAAHHliralAAAAARGHHH !! kkkkkrive drAAAHAAHAHAAAAjvere za ruku dok sam se odDDDDDMMMMMmarao u onom borgovskom-funky-zelenom-ormaru-kaj-zuji-stalno." - promrsi slafko, lica zgrčena.

"someone call the doctor!!" - poviče K'tebo
"we can't" - Aux1 says - "someone reversed his polarity."
Adder is offline  
Old 19.05.2003., 01:12   #20
Napisao C'Tebo

K'Tebo: "Computer, Activate Medical Emergency Hologram!"
Negdje iz bolnice se čuje:"Please state the nature of your medical emergency."
K'Tebo: "oopsy "
"Mali od transportera, teleportiraj Slafka ovdje prisutnog u sikbej"
Mali od transportera:"Ne mogu, otišo mi polaritet, pa mi smeta sunčev vjetar!"
K'Tebo:""
Adder is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.