Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2003., 16:00   #1
Question Forum Filozofija!

(Sadrzajno ovo nije filozofska tema, pa moderator ima potpuno pravo da ju premjesti na forum za kojeg misli da je stvoren za ovakve teme. Ali ja sam ju ipak odlucila otvoriti ovdje, buduci da se tice direktno sudionika ovog foruma.)


S obzirom na to da se dogadjaju situacije u kojima forumasi raspravljaju je li neka tema filozofska ili ne, a ocito je da postoje razlicita shvacanja toga sto znaci "filozofski", ja bih da to vec jednom rijesimo, pa da barem donekle izbjegnemo prepucavanje na topicima koji nisu za to namijenjeni.

Zato vas molim da se dogovorimo radi li se ovdje o Filozofiji kao disciplini, pa se raspravlja iskljucivo o temama o kojima raspravlja filozofija kao disciplina, dakle, bog, univerzum, moral, istina, percepcija, transcedencija, i ostale stoljecima prezvakivane teme, ili se radi o Filozofiji kao stilu zivota, pa onda "smijemo" postavljati i teme s naslovima kao sto su, npr. Uspjeh, Kako se obraniti od misli, itd, a koje su trenutno "u nemilosti".

Osobno, ja sam za ovo drugo, ali neka vox populi odluci.

Pa da se konacno posvetimo temama, a ne sudionicima...
__________________
When everyone thinks the same, not everyone is thinking.
zubatac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 16:05   #2
moj glas: filozofija razmatra sve i objedinjuje sve. bilo koja tema dostupna je filozofskom razmatranju. kako drugačije objasniti pojavu uvijek novih filozofskih pravaca?
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 18:37   #3
Piši što želiš...

..i onda ćemo u jeku rasprave pojest sve one koji se sami stave na pladanj za degustiranje

i iz toga nešto zaključit...

Zato nas ne ostavljaj bez novih saznanja..i ti si njihov dio...
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 18:40   #4
a da organiziramo švedski stol?
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 19:26   #5
Quote:
manwe kaže:
a da organiziramo švedski stol?

Smatraš da imaš nešto za ponudit?
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 20:17   #6
Mislim da ce forum brzo ostati bez tema ukoliko se prihvati samo diskusija na teme koje spadaju u filozofiju kao disciplinu.O njima je vec dovoljno receno, o nekim temama koje su postavljene se samo gledalo s visine, no nicim dokazalo da su manje vrijedne.
Pored toga, plesaca koji uzivaju u spotlight je uvijek bilo, njima je potreban njihov ples, i plesat ce ga dok god svjetla gore i usmjerena su na njih i dok god se publika divi.Pa dobro, mozda bi oni i voljeli da se svjetla ugase, da se i oni odmore.
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 20:48   #7
Pa ne određuju teme filozofiju, već pristup.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 22:54   #8
Quote:
slavko kaže:
Pa ne određuju teme filozofiju, već pristup.


ali teme nekima odredjuju pristup, inace...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 19:24   #9
Quote:
Essenca kaže:
Smatraš da imaš nešto za ponudit?


da da da! zapravo, volio bih kušati od svega po malo, pa i od tebe...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 23:41   #10
Quote:
manwe kaže:

da da da! zapravo, volio bih kušati od svega po malo, pa i od tebe...
vid' drznika
sorry, al' trebalo bu ti malo više inspiracije od ovoga što si ovdje ponudio, da bih ti se stavila na pladanj
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 13:33   #11
Quote:
Essenca kaže:
vid' drznika
sorry, al' trebalo bu ti malo više inspiracije od ovoga što si ovdje ponudio, da bih ti se stavila na pladanj

a j baš volim rješavati...esencijalna pitanj...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 21:43   #12
Molim Vas lijepo, od kada je filozofija disciplina? Kako netko tko pretendira na govor o filozofiji, ili filozofski govor, može reći, da je filozofija disciplina kada je bila, jeste i biti će umnost o cjelini. Pa to smo ovdje nekoliko puta dogovorili i utvrdili! Čemu onda ponovno derogiranje filozofije na nekakvu umnu disciplinu, recimo na disciplinu filozofije prava , ili umjetnost, ili na filozofiju vina, rakije ili gluposti??? Nonsensi!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.