Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2004., 10:04   #1
Novosti...sniženja...itd.

Mislim da bi bilo dobro kada bi ovdje lijepo ljudi pisali kada su sniženja u knjižarama, jer neki nemaju nofaca previše...eto u Vbzu su trenutno sniženja.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 10:35   #2
Question

sta je vbz???
gr82bman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 10:41   #3
Quote:
gr82bman kaže:
sta je vbz???
Varaždinska Banka Zagreb. www.vbz.hr

Nego, dobar topic.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 10:47   #4
Quote:
gr82bman kaže:
sta je vbz???
pOšto nisi valjda procitao moj post kak spada, to ti je knjizara.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:39   #5
ja sam prije par dana obisla valjda sve knjizare u potrazi za jednom određenom knjigom-poklonom za frenda... i svuda su bila snizenja. medjutim, neka izdanja nisu nikad na snizenju. one knjige iz posebnih podrucja, tipa medicine, znanosti...

snizavaju cijene knjizevnjih djela i kuharica
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:21   #6
Nije baš da su na sniženju samo neznanstvene knjige.

U antikvarijatu Tin Ujević (Zrinjevac) možeš naći dobrih knjiga iz područja društvenih znanosti. Nisu stare, samo su bile u izlogu i požutile... pa su ih snizili. A meni nijanse baš ne igraju preveliku ulogu.

Što se tiče književnosti, ja znam naručiti preko interneta ( knjigajeknjiga.com ) ; dostavljaju na kućnu adresu (ne naplaćuju dostavu) u roku nekoliko sati (i vikendom!), a knjige su jeftnije nego u knjižarama. Doduše, većinom su antikvarne, ali ima i novih.
Imaju i burzu knjiga... samo meni nikad nije uspjelo upecat koju zanimljivu...

Super knjizara daje dodatni popust (10%) na sve knjige kupljene preko interneta. Dovoljno je naručiti knjigu i označiti da ćeš sam doći predignuti knjigu u knjižaru (tako, jel'te, izbjegneš trošak dostave). Mislim da je i u Modernim vremenima ista stvar.

Algoritam daje popust od 5%, za sve knjige internetski naručene, srijedom od 14h do 15h. I btw, upravo je kod njih u tijeku akcija sniženih knjiga iz područja prirodnih znanosti.

Hena com također daje popust (mislim da se popust kreće od 20% do 30%, ovisno o knjizi) na njihove knjige (naručene preko interneta). Dostava se ne naplaćuje.

Matica hrvatska daje 50% popusta svojim članovima na sva matičina izdanja. Godišnja članarana je 240 kn, a za te novce osim gorenavedenog popusta dobijete i 2 knjige po izboru i pretplatu na Vijenac ili Kolo ili Hrvatsku reviju .

Zasad mi samo ovi padaju na pamet... Ako se još čega dosjetim... bit ću dobrica i javiti istog trena...
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:27   #7
A što se spomenutog VBZ-a tiče... Neki dan su mi stvarno digli tlak. Bila sam u onom novom centru u Branimirovoj. Uđem ja u njihovu knjižaru i bacim oko na "sniženja". Knjige uopće nisu bile snižene! Prekrižena je neka visoka cifra (ko fol, toliko knjiga košta, a toliko nije koštala niti u jednoj knjižari u kojoj sam gledala) i stavljenja kao "snižena" cijena (koja je, u biti, puna cijena i po istoj takvoj dotičnu knjigu možeš kupiti bilo gdje u gradu!).

Brrrr! Izašla sam ljuta ko pas!
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 22:16   #8
Quote:
Profesor Jakov kaže:
Subotom u NSB-u prijepodne znaju prodavati knjige iz donacije SABRA. Cijena? 10 KN per each!!!!
Knjige su uglavnom iz područja prirode, biologije, fizike, astronomije, geologije, medicine........ bogate slikama debele po 500-tinjak stranica....

potrgao sam si policu sa knjigama nakon jedne kupnje

Hvala na informaciji, imam još nešto mjesta za masivne knjige.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 02:57   #9
Quote:
Profesor Jakov kaže:
Subotom u NSB-u prijepodne znaju prodavati knjige iz donacije SABRA. Cijena? 10 KN per each!!!!
Knjige su uglavnom iz područja prirode, biologije, fizike, astronomije, geologije, medicine........ bogate slikama debele po 500-tinjak stranica....
[/SIZE]
ja sam bila par subota prilikom tih prodaja i vjeruj mi da nisam uspjela nac nesto sto bi me zanimalo.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 09:43   #10
U Metrou prodaju nešto knjiga; većinom, doduše, kuharice i samopomoć, ali zaleti se i nešto beletristike, pokoji rječnik i zanimljivo izdanje iz društvenih znanosti i sl.

Knjige su vrlo jeftine; neću komentirati da su Franzenove Korekcije u vbz-ovim knjižarama bile 170 kn, a u Metrou recimo 120, koliko se sjećam. Isto je i sa drugim vbz-ovim izdanjima.

Taj izdavač ima dobrih projekata u zadnjih nekoliko godina, ali očito je da prljavi igraju prljavo... što je konačno i u redu - mislim da književnost u cro ne može zablistat dok to ne postane dobar biznis. Jebiga, od nečeg se mora i živjet.

Najodurniji su mi izdavači s državne sise koji možda i dijele knjige, ali autorima plate eventualno u kikirikiju.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 13:49   #11
Sad kad je lucija spomenula Metro sjetih se King Crossa. U Ipercoopu (il' kako-li-se-već-zove) su uvijek na (velikoj!) akciji neke knjige. Doduše, najčešće nešto tipa Coelho, al' kad je izašla nova Zadie Smith (izdanje VBZ) znam da je tamo bila 59 kn, a svugdje u gradu 140 kn.
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 14:31   #12
vbz.

vbz.hr
provjeri
markom18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 14:59   #13
pa kaj nije niko čuo ili naletio na snjiženje koje ima znanje svaku srijedu?
tako je prošlu srijedu sa 200 na 100 kn snižena knjiga "religije (svijeta ja mislim...)" a jučer se mogao kupiti "Amsterdam" za 30 kuna.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.