Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2005., 07:49   #1
Thumbs down Šest i pol tisuća dolara kazne zbog vrijeđanja Pape

Šest i pol tisuća dolara kazne zbog vrijeđanja Pape
Najpoznatiji poljski novinski urednik Jerzy Urban kažnjen je sa šest i pol tisuća američkih dolara zbog uvreda upućenih Papi, iznesenih u kolumni koja je objavljena dan uoči posjeta Ivana Pavla II. Poljskoj 2002. godine. Vremešni urednik, koji je u satiričnom novinskom člankom naslovljenom "Hodajući sadomazohist" ismijao Papinu fizičku slabost, u svoju je obranu rekao kako je tim člankom samo nastojao ispitati je li u Poljskoj na snazi pravo na slobodu govora. Osim samog naslova te činjenice da je članak objavljen neposredno pred Papin posjet svojoj domovini, poljska je javnost bila zgrožena Urbanovim opisom Pape u kojemu stoji kako je on "Brežnjev iz Vatikana" ili pak "impotentni starac". Iscrpnije...

Crkvene tinejdžerske zvijezde
Povjerenstvo za spolni odgoj - nekompetentno
Nevladine udruge ocijenile su u srijedu nekompetentnim Povjerenstvo za prosudbu programa za spolni odgoj, a njegova predsjednika optužile za homofobiju, dok je Ministarstvo obrazovanja sa svoje strane najavilo otvaranje javne rasprave o uvođenju spolnog odgoja u škole. Predstavnici Ženske mreže Hrvatske, Iskoraka i Kontre traže da se izvannastavni 'Teen Star' program spolnog odgoja hitno suspendira, jer kako su istaknuli, širi vjerske dogme, a odvojena predavanja za dječake i djevojčice, predviđena tim programom, posve su neprihvatljiva. "Ako je Ministarstvo odobrilo ulazak tog programa u škole temeljem preporuke Hrvatske biskupske konferencije, zahtijevamo smjenu ministra znanosti, obrazovanja i športa", istaknuli su predstavnici tih udruga. Iscrpnije...
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 22:36   #2
A nek su staro piskaralo udarili po dzepu,kaj on misli da se svakog moze vrijedjati kak se hoce...
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 23:05   #3
Mene više brine uplitanje Crkve u spolni odgoj u srednjim školama, i uopće prevelika uloga Crkva u političkim strujanjima unutar Hrvatske... Crkva spada u crkve i nigdje drugdje.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 00:52   #4
Quote:
bozanstvena333 kaže:
A nek su staro piskaralo udarili po dzepu,kaj on misli da se svakog moze vrijedjati kak se hoce...
Ne zaboravimo da su pred zakonom svi jednaki... to jest da bi trebali biti... sumnjam da bi tobio toliku kaznu da je vrijeđao nekog "običnog" penzionera.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 02:09   #5
Quote:
Ego kaže:
Ne zaboravimo da su pred zakonom svi jednaki... to jest da bi trebali biti... sumnjam da bi tobio toliku kaznu da je vrijeđao nekog "običnog" penzionera.
Sigurno su mu dali kaznu prema plateznim mogucnostima piskarala,sad je platio i to sto je nekad kenjo po penzionerima
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 02:17   #6
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Sigurno su mu dali kaznu prema plateznim mogucnostima piskarala,sad je platio i to sto je nekad kenjo po penzionerima
Aha... dakle, po "običnim" ljudima možeš kenjati koliko god želiš, sve dok se ne zamjeriš nekom povlaštenom, a onda dobiješ packu za sve... Logično
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:01   #7
Quote:
bozanstvena333 kaže:
A nek su staro piskaralo udarili po dzepu,kaj on misli da se svakog moze vrijedjati kak se hoce...
U pravu si. Gledam što sve pišu po tim novinama i treba ih oglobiti. Ne piše badava u 'Protokolima' da štampa ima za cilj da ljudima obezvrijedi sve ono što im je sveto.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 09:34   #8
mislim da je stvar osobne kulture,a još više vrijedi za novinara da ne pljuješ javno po ljudima.
kako bi se ti osjećao da ti netko kaže da si ružni shupak i ljiga i glup i svašta nešto.nebi ti bilo baš ugodno.a pogotovo jer se u ovom slučaju radi o staroj i vrlo bolesnoj osobi.koja ima još malo života.pa nebitno što je riječ o papi,trebalo bi se malo paziti o čemu se piše.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 23:50   #9
Quote:
Gaudrath kaže:
Mene više brine uplitanje Crkve u spolni odgoj u srednjim školama, i uopće prevelika uloga Crkva u političkim strujanjima unutar Hrvatske... Crkva spada u crkve i nigdje drugdje.
Mene više brine uplitanje "spolnih i rodnih udruga" u spolni odgoj u srednjim školama i općenito preveliki utjecaj agresivno-liberalnih organizacija koje krše naše pravo na slobodu vjeroispovijesti želeći dogmatski svima nametnuti svoju varijantu (ne)morala. Uostalom spolnost, ako se mene pita, spada u privatni krevet i nigdje drugdje.
_th_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 23:55   #10
Quote:
_th_ kaže:
Mene više brine uplitanje "spolnih i rodnih udruga" u spolni odgoj u srednjim školama i općenito preveliki utjecaj agresivno-liberalnih organizacija koje krše naše pravo na slobodu vjeroispovijesti želeći dogmatski svima nametnuti svoju varijantu (ne)morala. Uostalom spolnost, ako se mene pita, spada u privatni krevet i nigdje drugdje.
A mene brine što o seksu idu propovijedati oni koji o njemu jedino znaju kada su guzili ministrante.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.