Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2005., 14:42   #1
Traffic (2000)

bas gledam i nema topica...cudno...kakav vam je film?
monolit x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 14:35   #2
Re: Traffic

Quote:
monolit x kaže:
bas gledam i nema topica...cudno...kakav vam je film?
Meni osobno, osim vrlo zanimljive kamere, bez veze...
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 15:10   #3
Film je dobar, ima dobru priču, kamera je interesantna ali meni se ne sviđa!!!
__________________

mgalesic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 15:14   #4
Meni nije ništa posebno
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 15:29   #5
Niš osobito.
Memhis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 16:27   #6
odličan film
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 16:27   #7
Film je definitivno
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 16:30   #8
Traffic

Benicio Del Toro tu jedino vrijedi.

jebeš M.Douglasa/C.Zeta-Jones, bili su bezveze. Što se mene tiče, najbolji dio filma je s tatinom curicom koja se daje za drogu, a kad tata šokiran pita 'zašto', kćer mlađahni školski kolega (dječak iz 'Ludih Sedamdeseth, kakoliseonozove?) kaže: jebiga, ponuda i potražnja, kad crnjo vidi da za sat vremena zaradi veliku lovu, a svi ga bijelci vuku za rukav i pitaju 'imaš drogu,imaš drogu' shvati da treba zadovoljit tu potražnju.
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 22:56   #9
Re: Traffic

Quote:
Wall kaže:
Benicio Del Toro tu jedino vrijedi.

beno je odlican.

film...dobar,za pogledat.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:46   #10
Re: Traffic

Quote:
Wall kaže:
Benicio Del Toro tu jedino vrijedi.

jebeš M.Douglasa/C.Zeta-Jones, bili su bezveze. Što se mene tiče, najbolji dio filma je s tatinom curicom
toro mi je def bio highlight filma...kamera isto ....recimo kad se spusta helikopter ili kad je toro u onom bazenu...fenomenalno...kaj se tice radnje, nisam bas odusevljen, ali prolazno...reziser ima potencijala
monolit x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:47   #11
beni je faca, ostale priče neuvjerljive...
 
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 11:07   #12
Re: Traffic

[QUOTE]Wall kaže:
[B]Benicio Del Toro tu jedino vrijedi.



Benicio Del Toro tu jedino vrijedi?
A sto je sa 21gram,Zakletvom,The way of the gun,Usual Suspects?
Zeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 11:13   #13
Re: Re: Traffic

[QUOTE]Zeek kaže:
[B]
Quote:
Wall kaže:
Benicio Del Toro tu jedino vrijedi.



Benicio Del Toro tu jedino vrijedi?
A sto je sa 21gram,Zakletvom,The way of the gun,Usual Suspects?
jebiga, jebe te semantika. Rekoh : Tu, u tom filmu, Benicio je jedini, koji vrijedi. Da. Howgh. Da sam htio reć' ono što ti tvrdiš, napiso bih 'Benicio jedino tu (a ne, tu jedino) vrijedi.

Ali, u osnovnom se slažemo- on vrijedi svugdje najviše, više od drugih, pa i u tvojim pobrojanim favoritima.

moj je favorit, ipak, njegov '21 gram'.
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 20:18   #14
film je šitina, prenapuhano smeće sa "zvučnim imenima", među kojima možda benićio i jest najbolji, al samo zato jer su svi ostali mrtva tropa ... džaba bačene tolke pare na kameru ... pa bolje bi moja zlatna ribica to sve napravila ... zaboravite film i idite radije gledati Intacto!
__________________
Dave, my mind is going. I can feel it.
BuntovnikSaRazlogom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 17:14   #15
to je znači onaj sa Zeta Jones?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 17:20   #16
Mrak
zicke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 04:21   #17
Film je sjajan,gluma odlična,režija maestralna.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 11:29   #18
baš sam ga gledao neki dan.
film je prva liga!
pripremam malo opsežniji post o filmu!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 11:23   #19
Film o drogi I društvu, te o njihovoj interakciji. Razčlanjuje društvo na njihove specifične segnmkente te secirajući ih analizira njihove veze sa drogom.

Crnci iz geta, razmažena bogataška djeca koja školovanjem (nikako praksom) uviđaju licemjerje I sve paradokse društva, ulogu svojih roditelja kao elitu - nosioce drušva, te sebe same kao njihove nasljednike polako odrastaju , tj izlaze iz bajkovitoga svijeta svojih palača u stararn život.

Kao što se društvo rasčalnjuje na dvije skupine, te njihiove specifične veze sa društvom, tu su I dvije skupine boraca protiv droge. Baza, policija, kao I državni vrh I politika.

I treća razina podjele je ona na dilere sa ulice, kao I sam vrh kartela.

Meksičko je društvo nešto drugačije, pomalo gledano kroz američke oči, čini mi se., rasčanjeno je na kartel, na policajce sa ulice, koji su korumpirani kad se radi o sitnom kriminalu, ali ne kad se radi o velikim stvarima,ali je zato sam vrh policije, tj vojsk dobrano umješan u drogu.

Dalje, sama narko mafija podjeljena na američki I na meksički vrh. Dok je u Meksiku narko mafija ona klasičnna, stara, tradicionalna, “escobarska”, u Americi je ona sofisticiranija, prikrivena, njen je vrh infiltriran u “bijele ovratnike”, golfere, poduzetnike. Oni žive nramalnim životom elite I niko od njihovih susjeda iz elitnih naselja ne zna čime se bave.

To nije film o likovima, nije film o mafiji, nije film o policiji, niej film o pravosuđu, nije film o policiji, nije film o korupciji, nije film o narkomanima, nije film o dilerima, nije film o siromaštvu, nije film o tinejdžerima,, nije film o obitelji, nije film o karijeri, nego je to almanah navedenih temi kojoj je jedina zajednička točka droga- naravno, temne, likovi I radnje su se morale povezati među sobom da bi se dobila radnja, ali to je filmska verzija studije veze društva I droge.


Vrlina filma nije u dramatičnosti I radnji, iako je ona odrađena jako dobro, bez rupa I nelogičnosti u scenariju, nego u ozbiljnosti I realističnosti prikaza analize.
Daleko je od klasične policijske priče o pozitivcima I negativcima, ali je izvrstan spoj ozbiljnog filma sa intelektualnim zahtjevima I porukom, te lakoćom gledanja.

Zanimljiva mi je I odjavna špica. Odlučili su se za prikaz imena glumaca po redu pojavljivanja, što je rijetko za Hollywood. To objašnjavam time da nisu htkjeli dati prednost nikome, niti nijednoj od (pod)radnji, kao ni ejdnom od segmenata mafije ili njihovih neprijatelja, jer znamo I ko su najveće (najplaćenije) zvijezde (koje inose film), I koji likovi nose većinu radnji u filmu.

Kako vi doživljavate kraj I kako shvaćate poruku? Ja je shvaćam na način da je preventiva bitnija od samog liječenja. Valjda žele poručiti kako policija, sudovi , političari ne mogu tu pomoći ako se na bazi ne radi ništa. Nemogući su veliki zahvati, velike pobjde, jer koliko god da ste uspješni u tome, koliko god dilera padne, pa I glavešina I kartela, zbog potrebe u društvu, kao I siromaštva, ali I velikog novca koji se tu vrti, droga je poput neke aždaje, koliko god joj puta odsjekli glavu, u trenu joj izraste nova.
Zato je efikasnija borba u bazi, da se svako bori u svojoj obitelji protiv droge, .
Treba raditi na smanjivanju potražnje za drogom, a ne suszbijati ponudu, jer potražnja je poput krvi u moru koja vuče pirane , I dok je ima, ma koliko pirani bilo pobijeno, uvjek će ih biti dovoljno da pojedu sve koji krvare. Zato neka svako zacijeli svoje rane. Mislim da je to poruka filma.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:43   #20
dobra kamera i atmosfera na kraju
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.