Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 08:00   #8001
http://www.vaillant.hr/stepone2/data..._rukovanje.pdf

jel netko mozda spojio ovakav spremnik ssanitarne vode na sustav grijanja na drva
spremnik je 120l i sluzi za grijanje tople vode na plin a mozda moze prenamjena?
mmir is offline  
Old 11.12.2012., 08:17   #8002
Quote:
mmir kaže: Pogledaj post
http://www.vaillant.hr/stepone2/data..._rukovanje.pdf

jel netko mozda spojio ovakav spremnik ssanitarne vode na sustav grijanja na drva
spremnik je 120l i sluzi za grijanje tople vode na plin a mozda moze prenamjena?
Naravno da smo spajali takve spremnike uguglaj Darkova kotlovnica . Spirala je relativno mala i moraš staviti ventil za ograničenje izlazne temperature iz tog bojlera inaće ti sva voda ode kroz bojler.
ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 08:21   #8003
Quote:
Pješčani kaže: Pogledaj post
Ide neki automatski miš ventil. Do sad sam imao ručni.
Taj drugi sigurnosni je onaj koji izbacuje vodu ako treba. Spajat će ga na cijev koja vodi van iz podruma. NIšta drugo me nije pitao
Još me muči što ne znaju dal je S111 32 ili S111 32D
Pokazali su mi onu novu iz seta na pelet koja ima prednju masku kao pirolitička peć
EDIT: Čini mi se da u D modelu ima više šamotnih ploča. Tako mi bar izgleda u uputama za instalaciju/rad.
ovo je tvoj kotao i ventil kojeg moraš imati, pod obavezno , + ventil sigurnosti + nešto što se zove ESBE VTC , to je minimum.







Nije toliko bitno da li imaš sve cigle koje su kod modele D jako lijepo poslagane ili imaš samo tri prcljeka koji su kod drugih modela. Taj kotao je i bez cigli tri klase ispred Viadrusa ili Centrometala na cjepanice.

Na idučem postu imaš svoj kotao spojen sa ESBE VTC . to je ventil lijevo od dimnjače iznad pumpe . Lijevo od spremnika je pumpa i miš ventil grijanja radijatora. a u desnom kutu je grupa za potrošnu toplu vodu.

Zadnje uređivanje ramzay : 11.12.2012. at 08:52.
ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 08:40   #8004
Quote:
ljubija kaže: Pogledaj post
Nakon godinu dana da se opet javim,imao sam problem sa peci centrometal 40 kw,bila mi je prejaka za mojih 160 kvadrata podnog grijanja,zamijeno sam je za manju 20kw,pec i dalje smoli ,katrana ima ali puno manje nego prije.
Sada bi zamolio nase forumase ,a ima vas par koji se razumiju u te stvari bas dobro,da mi posalju skicu kako sad na ovo moje stanje ubaciti pufer,i dali je potrebno,dali mogu sa ovim cetvoroputnim ventilom to da regulisem da mi u podno neide vise od 35-40 stepeni.To mi je grijanje u konbinaciji sa elektro blokom i sa njim nemam nikakvih problrma.Bio bih vam veoma zahvalan,
Pozdrav

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...q2yvs4nmsq.jpg
Lijepo urađen posao.

Četveroputni ventil i spremnik topline nejdu zajedno. Moraš imati posebnu pumpu i termostatski ventil ESBE VTA ili cijelu grupu LTC -100 .

O načinu spajanja spremnika bila je debata unatrag dva tjedna to prouči i onda nešto što nije jasno pitaj.

možda ti pomognu ove fotke

ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 08:43   #8005
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Naravno da smo spajali takve spremnike uguglaj Darkova kotlovnica . Spirala je relativno mala i moraš staviti ventil za ograničenje izlazne temperature iz tog bojlera inaće ti sva voda ode kroz bojler.
Ja sam mislio da se spoji to na cijevi od grijanja i dok radi grijanje da grije i bojler a ako padne temp da se dogrije s plinom jel to moguce? i onda taj ventil za ogranicenje
mmir is offline  
Old 11.12.2012., 08:47   #8006
Question

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Lijepo urađen posao.

Četveroputni ventil i spremnik topline nejdu zajedno. Moraš imati posebnu pumpu i termostatski ventil ESBE VTA ili cijelu grupu LTC -100 .

O načinu spajanja spremnika bila je debata unatrag dva tjedna to prouči i onda nešto što nije jasno pitaj.

možda ti pomognu ove fotke

taj dio di je sigurnosni ventil, aut.odzracnik i manotolomjer ili kako vec kako se to zove jel se to kupuje sve zajedno?
mmir is offline  
Old 11.12.2012., 08:55   #8007
Manometar + sigurnjak+ odzračnik + kućište + izolacija se kupuje zajedno , a može se i složiti od bakra ili šarafati od mufa i T komada.
ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 08:58   #8008
Quote:
mmir kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da se spoji to na cijevi od grijanja i dok radi grijanje da grije i bojler a ako padne temp da se dogrije s plinom jel to moguce? i onda taj ventil za ogranicenje
Zavisi od temperature s kojom ideš u radijatore, ako ideš sa 35 C onda se možeš slikat s tim bojlerom , bolje direktno grij sa plinom ili strujom.

Da bi taj bojler iole radio treba mu 60-70C+ Ventil u povratnom toku.
ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 09:01   #8009
istom temp kao i u radijatore 60 -65 stupnjeva sam mislio nije jos gotovo grijanje pa nemogu reci tocno.
jel znate cijenu te kombinacije sigurnjaka i ostalog u kompletu?
mmir is offline  
Old 11.12.2012., 09:28   #8010
Kontrola brzine pumpe

Na polaznom vodu iz cisterne odnosno spremnika topline sam postavio pumpu koja ima samo dve brzine. Da li postoji mogucnost da dodatno regulisem brzinu pumpe pomocu frekventnog regulatora ili moze da posluzi i neka elektronika? Trenutno radi na 55 i 75w ali bi mi predpostavljam bilo dovoljno i pola od tih 55w.
MBranimir is offline  
Old 11.12.2012., 09:49   #8011
Hvala svima.
Uzeo sam neki termo ventil koji se utakne u neku rupu na peći
I neki automatski miš ventil i... valjda je sve. Pregledat ću postove kasnije kad uhvatim vremena (posao trpi zbog ove nezgode). Kad našarafe vidjet ćemo.
Ipak sam uzeo Bosch 2000B (koji se nekim čudom pojavio, a nisu ga prje spominjali ) jer je ispalo da Buderus S111 nemaju s oznakom D na drva, a dosta se razlikuju u protoku dima.
Ako Bog da do večeri će u pogon
Pješčani is offline  
Old 11.12.2012., 11:27   #8012
Javili iz trgovine da su se zeznuli s termoventilom
Na žalost ovaj koji mi treba je skuplji
Ovaj ESBE VTC treba kod spajanja spremnika? Nemam spremnik. Još se borim s prostorim pa će to iduće godine.
Pješčani is offline  
Old 11.12.2012., 12:00   #8013
Quote:
Pješčani kaže: Pogledaj post
Javili iz trgovine da su se zeznuli s termoventilom
Na žalost ovaj koji mi treba je skuplji
Ovaj ESBE VTC treba kod spajanja spremnika? Nemam spremnik. Još se borim s prostorim pa će to iduće godine.
Sad to spoji kako znaš , uz pomoć dobrih vila, da se ne smrzneš , a onda kad kraj tople peći budeš proćitao zadnjih 200 postova i shvatiš gdi si sve napravio gluposti budeš popravljao.

sretan rad, i prvi lauf
ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 12:04   #8014
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
ovo je tvoj kotao i ventil kojeg moraš imati, pod obavezno , + ventil sigurnosti + nešto što se zove ESBE VTC , to je minimum.







Nije toliko bitno da li imaš sve cigle koje su kod modele D jako lijepo poslagane ili imaš samo tri prcljeka koji su kod drugih modela. Taj kotao je i bez cigli tri klase ispred Viadrusa ili Centrometala na cjepanice.

Na idučem postu imaš svoj kotao spojen sa ESBE VTC . to je ventil lijevo od dimnjače iznad pumpe . Lijevo od spremnika je pumpa i miš ventil grijanja radijatora. a u desnom kutu je grupa za potrošnu toplu vodu.
ultima je stigla jel trebam malo cigle za nju? i dunfos termicki ventil za kotlove jel njemu treba osjetnik temperature kotla to mi nije jasno
mmir is offline  
Old 11.12.2012., 12:22   #8015
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Sad to spoji kako znaš , uz pomoć dobrih vila, da se ne smrzneš , a onda kad kraj tople peći budeš proćitao zadnjih 200 postova i shvatiš gdi si sve napravio gluposti budeš popravljao.

sretan rad, i prvi lauf
Majstor će slagat.
Stavit će novi troputi termostatski ventil i termo/manometar umjesto ova dva stara. Izlaz vode sa sigurnosnog ventila će spojit u cikevi koje su služile za dovod ulja prije 10-ak godina. Dobro da ih nisam izvadio
Idem još kupit taj ventil koji mi treba jer sam skužio da je kod njih oko 800 kn, a izgleda da ga se može nabavit i za 300.
Zna li netko gdje da tražim?
Fotkat ću kad odahnem pa ću popravljat što ne bude dobro ako što uočite.
Hvala!
Pješčani is offline  
Old 11.12.2012., 13:52   #8016
Quote:
Pješčani kaže: Pogledaj post
Majstor će slagat.
Stavit će novi troputi termostatski ventil i termo/manometar umjesto ova dva stara. Izlaz vode sa sigurnosnog ventila će spojit u cikevi koje su služile za dovod ulja prije 10-ak godina. Dobro da ih nisam izvadio
Idem još kupit taj ventil koji mi treba jer sam skužio da je kod njih oko 800 kn, a izgleda da ga se može nabavit i za 300.
Zna li netko gdje da tražim?
Fotkat ću kad odahnem pa ću popravljat što ne bude dobro ako što uočite.
Hvala!
Čuj ti ventili imaju neko ime , nismo mi vidoviti , a ventila je desetak vrsta od toga se barem tri zovu sigurnosna i dva troputna termostatska ?????a uopče nisu slični i svi trebaju .
ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 13:55   #8017
[/QUOTE]

jedno pitanje u vezi ove fotografije: ako dobro vidim, između povrata u kotao i expanzione posude se nalaze 2 ventila? koliko je to dobro i pametno rješenje?
ili ima neka cijev uz pod koju ne vidim s kojom je expnziona spojena direkt na kotao?
baustelac99 is offline  
Old 11.12.2012., 13:58   #8018
Poslali su mi uputu koji ventil da kupim.
Čini mi se da na slici nije taj koji su rekli da mi treba.
Ovaj ima i automatsko dopunjavanje.
Čini mi se da je na slici ventil pod brojem 543 na 6. stranici, a oni su rekli da kupim ventil pod brojem 544.
http://www.caleffi.hr/hr_HR/caleffi/...2009_01_Cr.pdf
Treba li mi taj ili ne?
Hvala!
Pješčani is offline  
Old 11.12.2012., 14:32   #8019
Quote:
Pješčani kaže: Pogledaj post
Poslali su mi uputu koji ventil da kupim.
Čini mi se da na slici nije taj koji su rekli da mi treba.
Ovaj ima i automatsko dopunjavanje.
Čini mi se da je na slici ventil pod brojem 543 na 6. stranici, a oni su rekli da kupim ventil pod brojem 544.
http://www.caleffi.hr/hr_HR/caleffi/...2009_01_Cr.pdf
Treba li mi taj ili ne?
Hvala!
Da bi sve bilo potaman trebaš poziciju 311 ili sklop 302 , što je bolje.Zatim trebaš poz , 529 i 543
ramzay is offline  
Old 11.12.2012., 14:39   #8020
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
taj kotao bi moro imat spiralu za hladenje u sebi jedino sto trebas je callefi ventil koji se nasrafi na izvode od te spirale provjeri dok kupujes
Očio da tamo pojma nemaju što sve ima i što sve treba
Idem sad do njih provjerit.
Čuo sam da ovakvi ventili traže konstantan pritisak vode, a ja imam hidrofor.
U tom slučaju to neće raditi jel tak?
Hvala!
Pješčani is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.