Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2003., 14:05   #1
glupi savjeti koje roditelji daju djeci.

evo... samo sam vam htjela dati par savjeta kako da ne ispadnete idiJoti.
1. malom djetetu nemojste nikad reči pazi da te ne zgazi auto. to mala djeca i sama znaju. samo će misliti da ste glupi ako mislite da su oni glupi.
2. djetetu koje više nije malo nemojte NIKAD NIKAD reći pazi da ti netko ne stavi nešto u piće . to ubija sve pametno što ste ikad rekli u svom životu. djete će vam se (u sebi, valjda) smijati. stvarno. ja se uvijek kidam kad mi baba to kaže.
3. savjet koji trebate dati svom djetetu, a meni ga moji roditelji nisu nikad rekli je: dušo, nemoj u japankama ići pogati. jer japanke će ti stoposto ispasti s nogu i svi će gaziti po tebi i onda nećeš moći hodati par dana. da su mi bar rekli. izgubila sam svoje najdraže japanke. kad ovaj savjet date svom djetetu ono će misliti da ste cool. stvarno.
hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 14:36   #2
Re: glupi savjeti koje roditelji daju djeci.

Quote:
hopelessgirl kaže:
dušo, nemoj u japankama ići pogati.
Pogati? Kaj je to pogati?

Nadalje, sto se tice savjeta. Ako je vise male djece za stolom, nikad nemojte pitati "Tko ce prvi tortu?"
Doduse to nije savjet koji roditelji daju djeci, ali ajde...
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 16:53   #3
Quote:
nikad nemojte pitati "Tko ce prvi tortu?"


ma ,meni su moji davali masu pametnih i upotrebljivih savjeta steta je samo sto ja to obicno nisam cula
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 21:40   #4
najgluplji savjeti? bilo ih je puno, ali što ih češće čujem i što sam starija, sve ih više doživljavam luckastim...
ne divljaj po tramvajima (nikad nisam shvatila otkud taj savjet)

ne izazivaj pažnju na sebe dough!

ali najjače od svega mi je fraza moje stare: nemoj se zadržavati (je, idem kod frendice, pozvonit ću joj na vrata i vratiti se doma da se slučajno ne zadržim)
pupobljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 22:18   #5
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje, ostale mi traume iz djetinjstva tako da i danas izbjegavam posjet frendovima u vrijeme ručka i rijetko jedem kad me se i ponudi.
Jedino grickalice nikad ne odbijam
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 09:13   #6
Quote:
Paw kaže:
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje, ostale mi traume iz djetinjstva tako da i danas izbjegavam posjet frendovima u vrijeme ručka i rijetko jedem kad me se i ponudi.
Što fali tom savjetu? Ja to isto govorim djeci, jer djecu ponude, a oni nekad nemaju mjere i dovode ljude u neugodnu situaciju.

Zasad mi neki glupi savjeti ne padaju na pamet, ali moja prijateljica se uvijek smijala svojoj mami koja ju je duuuugo godina, kad je išla van, ispraćala riječima: "Nemojte raditi gluposti i bedastoće!", pa nam je to skoro postao sinonim za .. ovaj ... jelte
bubamara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 09:40   #7
Pa zato što je to glup savjet. Normalno da sad nečeš svaki dan doći kod susjede, sjesti za stol i ručati s njima.
Volim kada kod mene frendovi i njihovi klinci klopaju, pogotovo klinci, oni uvijek vole nešt "maznut" sa strane. Ako te netko nudi, smatram da je nepristojno odbit, pogotovo kad osoba navaljuje jer je baš taj dan zamjesila pitu ili štatigajaznam.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 12:20   #8
Quote:
Paw kaže:
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje, ostale mi traume iz djetinjstva tako da i danas izbjegavam posjet frendovima u vrijeme ručka i rijetko jedem kad me se i ponudi.
Jedino grickalice nikad ne odbijam
Ja obožavam hraniti susjedovu djecu, pa kak slatko mljackaju palačinke ili hrenovke... milina. Kad nemam dovoljno za sve, ne nudim ih, a ako ih nudim, onda mi je draže kad pristanu nego ne...
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 13:57   #9
Quote:
Paw kaže:
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje...
Slazem se. Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.

A takodjer mrzim kad ja nekamo dodjem pa moram na silu nes pit/jest, a odbijem, pa me onda ismiju jel, kao da sta sam na dijeti ili da sta sam fina pa ne pjem alkohol... Takvi me ne vide skoro opet.

Pa da nemam ili im ne zelim dati, nebi ni nudila!

Meni je islo na zivce kad mi je stara godinama (i jos to radi) svaki dan pred skolu "Pazi da ne zakasnis na autobus".

Ko da sama neznam, jel?

A stari mi je isao na zivce kad bi me vjecito sa vratiju na odlazku u skolu pitao "Kad ti ide autobus/vlak?" iako je sve 4 godine srednje (bus) i faksa (vlak) uvjek isao u isto vrijeme....

Sad ja kad dodjem kod njih pa kad kojom prilikom izlazimo zajedno iz kuce pitam starog "A kad mi ide autobus?" svi se pocnu smijat.... a stari samo kaze "Ala daj".
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 14:29   #10
Quote:
Paw kaže:
Pa zato što je to glup savjet. Normalno da sad nečeš svaki dan doći kod susjede, sjesti za stol i ručati s njima.
Uzmi u obzir da moji klinci nekoliko puta na dan odlaze kod susjeda (kuća do kuće) koji imaju djecu iste dobi, a i oni stalno dolaze kod nas. U tim slučajevima najmanje jednom nalete ljudima na obrok. Zato im ja kažem: Pustite ljude na miru, ako vam se jede, dođite kući.
bubamara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 17:26   #11
Quote:
Paw kaže:
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje, ostale mi traume iz djetinjstva tako da i danas izbjegavam posjet frendovima u vrijeme ručka i rijetko jedem kad me se i ponudi.
Jedino grickalice nikad ne odbijam

Jooj da to su i meni tupili, treba reći hvala ne. I tak su me zatupili da sad stvarno imam problema klopati kod nekoga ako nisam najavljen. Ma kako gladan bio odbijam jesti, refleks iz djetinjstva.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 19:17   #12
[QUOTE]Slazem se. Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.

A takodjer mrzim kad ja nekamo dodjem pa moram na silu nes pit/jest, a odbijem, pa me onda ismiju jel, kao da sta sam na dijeti ili da sta sam fina pa ne pjem alkohol... Takvi me ne vide skoro opet.
/QUOTE]

meni je tu nekaj kontradiktorno

Mozda oni samo nece jest na silu
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 19:19   #13
ja sam jela gdje god bi me ponudili, fuckas mamim bedasti savjet kad tak fino mirisi
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 08:12   #14
pazi ... imam 29 g. i stara mi je dala savijet kad sam kupila novi auto da se prvo provozam par dana sa starim (vozim 8 godina) dok ne skužim novi auto!!!?????
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 08:33   #15
Quote:
AgentScully kaže:
Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.
Ti si jedna od tih!!

Nekidan me zena primoravala da jedem njenu hranu. A bilo je kasno navecer i hrana je bila dosta zacinjena. Pokusavala sam joj objasniti da kad kasno jedem ljutu hranu, dobijem zgaravicu (nakon sto sam se stoput pokusala obraniti samo sa "Hvala ne.") Na moj spomen zgaravice skocila je k'o oparena: "Pa moja hrana ne izaziva zgaravicu!" Ajde, sto da covjek napravi... Drugi put vicem "Ne hvala" i ostajem pri svome...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 09:25   #16
Quote:
AgentScully kaže:
Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.
Malo sam se nespretno izrazila. Nije da ih mrzim, nego to bas ne volim. Ali ih ne silim, ja ponudim, pa ako nece OK.

Ja ih iz pristojnosti ponudim.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 09:27   #17
Quote:
bamby kaže:
pazi ... imam 29 g. i stara mi je dala savijet kad sam kupila novi auto da se prvo provozam par dana sa starim (vozim 8 godina) dok ne skužim novi auto!!!?????
A kak ces onda skuzit novi auto ak ces se vozit i dalje sa starim? Gledat ga?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 11:31   #18
Quote:
AgentScully kaže:
A kak ces onda skuzit novi auto ak ces se vozit i dalje sa starim? Gledat ga?
shit! možda sam se krivo izrazila... naime ja bih vozila auto a stari bi kao suvozač nadzirao moju vožnju
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 11:35   #19
Quote:
bamby kaže:
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 12:17   #20
- ne zaboravi pozdravit (kada se ide negdje ili tako nes, ili hodamo po cesti, a priblizava nam se postovana gospodja ta i ta) .. ovo nije glup savjet, ali kada ga cujes svaki jebeni dan 13-ak godina zaredom.. popizdis
- neka te bog cuva praceno drhtavom bradom i suznim ocima, svaki put kad idem na neki duzi put...
- nemoj pusit, to nije zdravo

.. ovo je mali djelic mudrosti moje drage bake... mama uvijek dijeli samo pametne savjete:

- koristi zastitu!
- ako ti je zlo nakon pica, odi povracat, bit ce ti bolje
- odi van! nemoj samo knjige citat! .. ovaj savjet nisam bas cjenila dok na to nije dodala i ako ces stalno odbijati pozive, ljudi ce te prestati zvati, budi sretna dok te zovu!! .. tada sam se zamislila i poslusala ju
- mozes pusit, ja ti zabranit ne mogu, ali to nije zdravo
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.