Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2006., 21:40   #21
Quote:
Elektra kaže:
Ova prva slika - moja kosa je identična ali kraća. Čak i boja kose je moja, samo, sad sam crna.
onda su šanse da to zavaloviš; jako, jako slabe.
barem nećeš ništa postić difuzorima, pjenama i preparatima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 21:44   #22
Quote:
tilla kaže:
onda su šanse da to zavaloviš; jako, jako slabe.
barem nećeš ništa postić difuzorima, pjenama i preparatima.
Uh, to sam si i mislila al' sam se ipak ponadala.
Možda jednom nešto izume
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 21:46   #23
Quote:
Elektra kaže:
Uh, to sam si i mislila al' sam se ipak ponadala.
Možda jednom nešto izume
pa izumljeno je odavno.

trajna
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 21:48   #24
Divno rješenje
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 21:50   #25
o pa je; ima ih jako dobrih...

ne ova naša vidjena na cesti dosta često na ženama 50+; ali bokibome rade se.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:18   #26
Quote:
Karmela kaže:
Aha!
Well, britivicom treba sjeci kosu koja je tanka i/ili fina (znas one glatke kosice) da dobije na volumenu. Takozvane deblje ili normalne dlake se niposto ne trebaju sjeci tom tehnikom jer onda izgleda kosa osteceno. Za deblje, normalne dlake koriste se skarice za prorijedjivanje, znam imaju funny ime ali sam sada zboravila kako se zovu.

Prema tome, fina glatka kosa treba biti sjecena britivicom ako zeli vise volumena.
jednom me je šišala britvom i upropastila mi je kosu. ne bi se baš više upuštala u to jer ih jako malo zna raditi s britvom (jedva se i s škarama snalaze).
inače, prema licu imam malo kraće pramenove i kosa mi je bojan u dvije vrste pramenova.

što se tiče uvijanja, ja pojma nemam. ne koristim ništa,osim povremeno punđe, jer neznam što koristiti za onakav look. viklere, kakve? difuzor, kakav i kako se koristi? figaro, smijem li ga uopće koristiti, budući da mi je frizerka rekla da peglu ni slučajno?
kako postići da uvijena kosa ne izgleda paučinasto?

totalna sam neznalica, ni fenirati se neznam .
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:22   #27
Sestricna mi isto ima finu, glatku kosu koja njoj ( isto kao i Elektri njezina) prekrasno stoji. Stvarno je fino vidjeti osobu pravilnih proporcija i ravne kose, meni je to fakat lijepo.

E sad, ona je jos u srednjoj otisla u Mona Lisu (tada u Draskovicevoj, valjda je jos tamo) i oni su joj napravili minival pri korijenu kose. To je prekrasno izgledalo. I dalje je trebala raditi s kosom, stilirati je (nije to samo wash and go beach hair ) ali joj je jako lijepo i prirodno stajalo. Radila je to svakih 3 mjeseca ili tako.
Pa sad ako to nekome nesto znaci, u ML su jos prije 10 -12 godina radili perm na finu kosu.
Vrijedi otici makar samo na konsultacije.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:24   #28
Quote:
res publica kaže:
jednom me je šišala britvom i upropastila mi je kosu. ne bi se baš više upuštala u to jer ih jako malo zna raditi s britvom (jedva se i s škarama snalaze).
inače, prema licu imam malo kraće pramenove i kosa mi je bojan u dvije vrste pramenova.

što se tiče uvijanja, ja pojma nemam. ne koristim ništa,osim povremeno punđe, jer neznam što koristiti za onakav look. viklere, kakve? difuzor, kakav i kako se koristi? figaro, smijem li ga uopće koristiti, budući da mi je frizerka rekla da peglu ni slučajno?
kako postići da uvijena kosa ne izgleda paučinasto?

totalna sam neznalica, ni fenirati se neznam .

Resice, imas zahtijevnu kosu i moras si naci dobrog frizera.
Evo bas sam pisala o Mona Lisi u Zagrebu. Ako si iz Zagreba nazovi tamo i trazi konzultacije s nekim tko radi dobro s finom, glatkom kosom.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:33   #29
Quote:
res publica kaže:
difuzor, kakav i kako se koristi? figaro, smijem li ga uopće koristiti, budući da mi je frizerka rekla da peglu ni slučajno?
kako postići da uvijena kosa ne izgleda paučinasto?

totalna sam neznalica, ni fenirati se neznam .
difuzor je onaj nastavak za fen. izgleda recimo ko klobuk.
smiješ koristit figaro; ali u konačnici to prži kosu. ako izgleda paučinasto; od figara ne bude izgledala bolje.
i ja sam neznanalica; znam jaaaaako puno teorije i vidjene prakse; al ja se skoro jedva i znam počešljat.
difuzor staviš na fen; pustiš sporo i ladno i tako to sušenje osjetno duže traje od običnog feniranja.
imam već takvu kosu pa je ja samo potenciram takvim sušenjem; jer sam lina krava da radim frizure koje zahtjavaju min spretnosti.
ali ravnu kosu pogotovo dužu; nećeš zavijorit ovom metodom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:43   #30
a ja bih bas htjela ravnu kosu da mi pada

ja sam probala taj difuzor za fen, meni nista ne valja, samo mi zamrsi kosu
probala sam i razne pjene, nista mi nije pomoglo.
 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 00:07   #31
Quote:
tilla kaže:
difuzor je onaj nastavak za fen. izgleda recimo ko klobuk.
smiješ koristit figaro; ali u konačnici to prži kosu. ako izgleda paučinasto; od figara ne bude izgledala bolje.
i ja sam neznanalica; znam jaaaaako puno teorije i vidjene prakse; al ja se skoro jedva i znam počešljat.
difuzor staviš na fen; pustiš sporo i ladno i tako to sušenje osjetno duže traje od običnog feniranja.
imam već takvu kosu pa je ja samo potenciram takvim sušenjem; jer sam lina krava da radim frizure koje zahtjavaju min spretnosti.
ali ravnu kosu pogotovo dužu; nećeš zavijorit ovom metodom.
imam difuzor, samo neznam je li dobar i kako ga koristiti. moj ima nekakve duge bodlje. kod jedne cur sam vidjela drugačiji, samo kao klobuk, s rupicama i malim kuglicama. ona bi zamotala pramen i stavila ga u difuzor i tako sušila. meni je to bilo malo čudnojer sam mislila da se to samo stavi i onda normalno suši.

@karmela, nažalost nisam u zg...
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 13:47   #32
ma ima ih s bodljama; imam neki doma i s nekom mrežicom iznutra popunjeno.

moš i motat pramen; samo što se meni ne svidja konačni rezultat; kao uredne kovrče
a traje; khm za posjedit od muke; ta tehnika.
ne suši se normalno, već se suši stavljeno na min hladno i na min jačine puhanja. ako mi se baš ž
uri onda stavim na ladno, ali da bar puše.
imaš dosta dobrih curl proizvoda (revlon, tigi) ali i to u konačnici prlja kosu, a i za to sam prelijena.
fino kad ti se kosa zavijori; onda je češljam onim grabljicama i protresem i tu sve moje radnje oko kose završavaju.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:06   #33
tilla, znači ti smo staviš difuzor i sušiš normalno?
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:04   #34
i sama imam tanku kosu,iako je dosta ima,ali je dlaka tanka,a jos je k tome i plava...od malena zelim imati frkavu kosu,ali nemam.probala sam ja i dva puta minival,al mi je otpustilo nakon dva,tri tjedna.pomirila sam se s mojom ravnocom,sad uglavnom vezem rep,kljucno je dobro stepenasto sisanje.za neke frizure nemam ni vremena.eventualno kad je neka vaznija prilika stavim na velike viklere,pa mi da malo volumena iako i to brzo padne.hebi ga,uvijek zelimo nesto sto nemamo...
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:30   #35
Quote:
res publica kaže:
tilla, znači ti smo staviš difuzor i sušiš normalno?
da. ali ja imam kosu koja se želi ricat, pa joj difuzorom pomažem.
stavim ga na fen; uključim ledeno i sporo; i čitam f. usput.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 13:48   #36
Quote:
marija82 kaže:
hebi ga,uvijek zelimo nesto sto nemamo...
pa,to tak nekak izgleda.
ima topic o ravnanju i o frčkanju kose

ja odustala od takvih egzibicija. imam potpuno flat kosu.prije sam stavljala viklere i sl,htjela imat frčkavu,al to nikak nije išlo jer je svilenkasta pa se niš nije primalo,tj odmah bi se opustilo.
sad sam ponosna na svoju kosurinu.
mislim da svakome najbolje stoji onakva kakva je prirodna. ak je ravna,nek bude ravna. ak se frčka,ak su možda te frčke "ružne" (nisu oni lijepi uvojci neg nešto čudno-znam par takvih primjera),rađe ju malo još nafrčkaj pa nosi takvu,jer od silnog peglanja ćeš sam dobit slamu koja onda nikak neće valjat. isto vrijedi za ravnu kosu.
njegovana kosa,kakva god bila,izgleda bolje od one izmučene tretmanima i preparatima za ovo ili ono.
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 17:44   #37
odustani od kovrchave kose. ja imam takvu i NEMA pomochi zavoli ravnu kosu ))
krvavameri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 17:53   #38
Quote:
ambasadorica kaže:
ja odustala od takvih egzibicija. imam potpuno flat kosu.prije sam stavljala viklere i sl,htjela imat frčkavu,al to nikak nije išlo jer je svilenkasta pa se niš nije primalo,tj odmah bi se opustilo.
sad sam ponosna na svoju kosurinu.
Evo, danas kao htjela malo "nagužvati" kosu i u najmanju ruku izgledam kao da me struja strasla! Popizdila sam! Došlo mi da plačem od muke! Živce će mi ta "frizura" pojesti
A sad mi je taman nekako kao, srednje dužine, mrvicu kraća a mislim ju pustiti dužu. Bojim se da mi neće to dugo trajati i da ću se ubrzo ošišati
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 17:54   #39
Quote:
krvavameri kaže:
odustani od kovrchave kose. ja imam takvu i NEMA pomochi zavoli ravnu kosu ))
Nije da ju ja ne volim, ali s vremena na vrijeme htjela bih samo malo, jako malo promjene. Nije da puno tražim.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 19:30   #40
Quote:
Elektra kaže:
Evo, danas kao htjela malo "nagužvati" kosu i u najmanju ruku izgledam kao da me struja strasla! Popizdila sam! Došlo mi da plačem od muke! Živce će mi ta "frizura" pojesti
ma ajd; ako se nešto loše dogodi pod tuš i opet je operi.
ali neš je ni nagužvat kako spada ali dobro ne košta ništa probat
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.